www.warhouse.pl

Małopolska kibolska

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
handlarzVG
Posty: 25
Rejestracja: 28.01.2015, 20:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: handlarzVG » 06.05.2015, 17:57

zydowska cipa smieszna ekipa - od kolyski az do smierci to tarnovia konfidenci.

a ty cwelu kibicmks - żaba,kuśtyk,raper,czubin - przerzuty a nie rozjebusy matole
Miałyby na to wskazywać m.in. wcześniejsze zatargi pomiędzy grupami chuliganów oraz wpisy kibiców w sieci - mówi Arkadiusz Bara,

Każdemu z was, c*** w grób konfidenci. Ostatni post z mojej strony cipy.



300
Posty: 121
Rejestracja: 11.05.2010, 00:19

Re: Małopolska kibolska

Post autor: 300 » 06.05.2015, 18:48

Dorosłe chłopy a ciśniecie się jak dzieci w gimnazjum.
niezalezny obserwator polskiej sceny kibicowskiej

Nivek
Posty: 59
Rejestracja: 20.04.2015, 16:05

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Nivek » 06.05.2015, 19:14

Sam Fisher pisze:No jak to.. Przecież tarnovia powstała jak feniks z popiołów
Coś w tym chyba jest i troszkę was to boli ale coż trzeba było bardziej pilnować podwórka...

konrad.D
Posty: 129
Rejestracja: 06.09.2012, 17:21

Re: Małopolska kibolska

Post autor: konrad.D » 06.05.2015, 19:15

Nivek pisze:
Sam Fisher pisze:No jak to.. Przecież tarnovia powstała jak feniks z popiołów
Coś w tym chyba jest i troszkę was to boli ale coż trzeba było bardziej pilnować podwórka...
[link] jeden już wybrał

energyy
Posty: 310
Rejestracja: 02.05.2007, 13:08
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Re: Małopolska kibolska

Post autor: energyy » 10.05.2015, 11:30

[link]

ujiko
Posty: 15
Rejestracja: 17.03.2007, 12:55

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ujiko » 21.05.2015, 17:36

znaleziony filmik z kibicami Podhala: https://www.youtube.com/watch?v=57EgekBGBlI

O.F
Posty: 118
Rejestracja: 03.02.2013, 19:21

Re: Małopolska kibolska

Post autor: O.F » 23.06.2015, 19:45

mógłby ktos szczegółowo opisać sytuacje w Tarnowie? Z podziałem na wszystkie osiedla. Tarnovia obecnie stanowi jakąś siłe w mieście? jest godnym rywalem Unii? posiadają jakieś swoje osiedle?

pozdrawiam.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Małopolska kibolska

Post autor: fluor » 23.06.2015, 22:34

pół tematu jest o tym, co nowego się zrodziło? :)

Madridista
Posty: 3
Rejestracja: 23.01.2010, 15:22

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Madridista » 08.07.2015, 16:49

konrad.D pisze:Pewnie policjant który z nimi jeździ na mecze jako kibic - Paweł Kozioł daje informacje swoim kolegom. Tak się smialiscie jak w Krakowie padały głowy po stronie Wisły, wklejaliście zdjęcie Dziekana, to teraz macie k**** konfidenckie. Pogratulowac Cracovii zgodowiczów, dobrze się dobrali.
[link]
Pies pracujący w KP Dąbrowa Tarnowska, cwaniaczek i " wieśniak" w jednym, gratuluję Tarnovii.

zumikogr200
Posty: 18
Rejestracja: 06.08.2014, 12:15

Re: Małopolska kibolska

Post autor: zumikogr200 » 22.07.2015, 12:06

Czy w Muszynie na miejscowym Popradzie działają jacyś kibice?

Sam Fisher
Posty: 217
Rejestracja: 17.11.2014, 17:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Sam Fisher » 22.07.2015, 16:08

zumikogr200 pisze:Czy w Muszynie na miejscowym Popradzie działają jacyś kibice?
Nie działają. Tylko dziadki i oglądacze piłki

nzo90
Posty: 6
Rejestracja: 05.05.2015, 08:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: nzo90 » 30.07.2015, 12:42

Czy w zachodniej małopolsce są ekipy lub mniejsze grupy osób jeżdzące na BKS Bielsko? Miasta są w niewielkiej odległości od siebie, a może coś się zmieniło na przełomie ostatnich lat.

Jak wygląda ogólnie zarys w takich miastach jak:
Kęty
Brzeszcze
Oświęcim
Skawina
Chrzanów
Wadowice
Libiąż
Zator


Rozumiem, że wschodnia część małopolski jest podzielona na na kibiców Wisła/Cracovia (Brzesko/Bochnia/Wieliczka/Tarnów/Nowy Sącz/ Myślenice, Krynica, Gorlice). Nie uwzględniając kolejne siły w tym regionie Unie Tarnów, Sandencje, Tarnovie- z całym szacunkiem dla tych ekip, kolejność losowa (bez napinki).

Jeżeli coś przeoczyłem to proszę o wyrozumiałość. Od kilku lat jestem sporadycznie w kraju i nie śledziłem na bieżąco informacji.

SNS_1910
Posty: 62
Rejestracja: 16.10.2011, 10:57

Re: Małopolska kibolska

Post autor: SNS_1910 » 30.07.2015, 12:54

No, szczególnie SandeNcja ...

Pitfas
Posty: 274
Rejestracja: 12.10.2012, 17:38

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Pitfas » 30.07.2015, 15:19

nzo90 pisze:Czy w zachodniej małopolsce są ekipy lub mniejsze grupy osób jeżdzące na BKS Bielsko? Miasta są w niewielkiej odległości od siebie, a może coś się zmieniło na przełomie ostatnich lat.

Jak wygląda ogólnie zarys w takich miastach jak:
Kęty
Brzeszcze
Oświęcim
Skawina
Chrzanów
Wadowice
Libiąż
Zator





Rozumiem, że wschodnia część małopolski jest podzielona na na kibiców Wisła/Cracovia (Brzesko/Bochnia/Wieliczka/Tarnów/Nowy Sącz/ Myślenice, Krynica, Gorlice). Nie uwzględniając kolejne siły w tym regionie Unie Tarnów, Sandencje, Tarnovie- z całym szacunkiem dla tych ekip, kolejność losowa (bez napinki).

Jeżeli coś przeoczyłem to proszę o wyrozumiałość. Od kilku lat jestem sporadycznie w kraju i nie śledziłem na bieżąco informacji.

Kęty to Ruch.
Brzeszcze to Wisła.
Oświęcim to Unia / Wisła.
W wyżej wymienionych miastach wątpię, że ktoś śmiga na Bks. Natomiast w sąsiednich miejscowościach typu Pisarzowice, Dankowice, Wilamowice itp. paru typa jeździ na Bks.

aaaaa
Posty: 174
Rejestracja: 20.12.2008, 01:45
Lokalizacja: R22/NH

Re: Małopolska kibolska

Post autor: aaaaa » 30.07.2015, 17:22

nzo90 pisze:Czy w zachodniej małopolsce są ekipy lub mniejsze grupy osób jeżdzące na BKS Bielsko? Miasta są w niewielkiej odległości od siebie, a może coś się zmieniło na przełomie ostatnich lat.

Jak wygląda ogólnie zarys w takich miastach jak:
Kęty
Brzeszcze
Oświęcim
Skawina
Chrzanów
Wadowice
Libiąż
Zator
Skawina - Wisła/pasy na dwóch osiedlach
Chrzanow - Wisla
Wadowice - Wisła. Działają razem z Kalwarią plus pare osób z Lanckorony.

Libiąż, Zator sie nie wypowiadam bo nie wiem.

Hati
Posty: 207
Rejestracja: 11.08.2007, 20:35
Lokalizacja: Andrychów

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Hati » 30.07.2015, 20:08

Z Kęt już szybciej widoczna flaga jakiś dziadów Podbeskidzia niż Bks

GavriloP
Posty: 36
Rejestracja: 12.06.2015, 03:02

Re: Małopolska kibolska

Post autor: GavriloP » 31.07.2015, 02:43

Hati pisze:Z Kęt już szybciej widoczna flaga jakiś dziadów Podbeskidzia niż Bks

Szkoda rozkmin na Kety, obczaj ich dworzec i autobusy... Blisko Andrychow Beskidzko-Pasiasty, Goral z Zywca, ktos na Bks a tu widzisz (podobno) Ruch. Ciezka sprawa bo kazdego jest po 4 i czekaja az ktorys emigruje z tej wsi, aby utworzyc fan-klub mniejszosciowy...

eNGie
Posty: 417
Rejestracja: 27.02.2007, 01:07

Re: Małopolska kibolska

Post autor: eNGie » 31.07.2015, 07:12

Libiaż - Górnik/Wisła i chyba GKS.

magura
Posty: 81
Rejestracja: 10.07.2015, 11:32

Re: Małopolska kibolska

Post autor: magura » 31.07.2015, 09:52

Zator - kibicowska pustynia

BucziOSW
Posty: 11
Rejestracja: 31.07.2015, 11:56

Re: Małopolska kibolska

Post autor: BucziOSW » 31.07.2015, 11:59

GavriloP pisze:
Hati pisze:Z Kęt już szybciej widoczna flaga jakiś dziadów Podbeskidzia niż Bks

Szkoda rozkmin na Kety, obczaj ich dworzec i autobusy... Blisko Andrychow Beskidzko-Pasiasty, Goral z Zywca, ktos na Bks a tu widzisz (podobno) Ruch. Ciezka sprawa bo kazdego jest po 4 i czekaja az ktorys emigruje z tej wsi, aby utworzyc fan-klub mniejszosciowy...

Panowie, w Kętach aktualnie kibicują miejscowemu Hejnałowi, jest dość duża ekipa, wspierają także Unie Oświęcim. Jest tam też FC Ruchu a co do Podbeskidzia to jakieś dziadki z tamtych rejonów śmigają do Bielska.

Pitfas
Posty: 274
Rejestracja: 12.10.2012, 17:38

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Pitfas » 31.07.2015, 13:03

GavriloP pisze:
Hati pisze:Z Kęt już szybciej widoczna flaga jakiś dziadów Podbeskidzia niż Bks

Szkoda rozkmin na Kety, obczaj ich dworzec i autobusy... Blisko Andrychow Beskidzko-Pasiasty, Goral z Zywca, ktos na Bks a tu widzisz (podobno) Ruch. Ciezka sprawa bo kazdego jest po 4 i czekaja az ktorys emigruje z tej wsi, aby utworzyc fan-klub mniejszosciowy...

No chyba mi nie powiesz, że Ruchu w Kętach nie ma? 4 osoby :)

Blue Old Boy
Posty: 181
Rejestracja: 13.02.2013, 20:34

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Blue Old Boy » 01.08.2015, 15:16

Pitfas pisze:
GavriloP pisze:
Hati pisze:Z Kęt już szybciej widoczna flaga jakiś dziadów Podbeskidzia niż Bks

Szkoda rozkmin na Kety, obczaj ich dworzec i autobusy... Blisko Andrychow Beskidzko-Pasiasty, Goral z Zywca, ktos na Bks a tu widzisz (podobno) Ruch. Ciezka sprawa bo kazdego jest po 4 i czekaja az ktorys emigruje z tej wsi, aby utworzyc fan-klub mniejszosciowy...

No chyba mi nie powiesz, że Ruchu w Kętach nie ma? 4 osoby :)
Kęty to nasz solidny Fan club i jak myslisz że jezdzą w 4 osoby to gratuluje wiedzy, ale nie dziel się nią ze światem

300
Posty: 121
Rejestracja: 11.05.2010, 00:19

Re: Małopolska kibolska

Post autor: 300 » 09.08.2015, 20:33

Jak po meczu Tuchovia - Sandecja II?
niezalezny obserwator polskiej sceny kibicowskiej

Kokinonero
Posty: 55
Rejestracja: 15.06.2014, 12:30

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Kokinonero » 10.08.2015, 10:08

Czy na meczu Podhale - Hutnik, gospodarze wystawili młyn albo powiesili chociaż flagę? Pamiętam, że w B-klasie jeździli nawet na wyjazdy i wieszali płótna, a teraz gdy są już w 3(4) lidze to nic się nie dzieje.

Ultrasowski
Posty: 251
Rejestracja: 10.03.2007, 15:22

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Ultrasowski » 10.08.2015, 17:58

nie

nzo90
Posty: 6
Rejestracja: 05.05.2015, 08:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: nzo90 » 20.09.2015, 09:22

Jak jest z sytuacją w Oświęcimiu?
Na forum, widniało oświadczenie, o zakazie noszenia obcych barw. Są również zdjęcia z meczów Ruchu, na którym widnieją osoby w koszulkach Unii. Natomiast na Wiśle regularnie wieszana jest w tym sezonie flaga "Oświęcim". Czy jest jakiś podział na ekipy?

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Małopolska kibolska

Post autor: hdg » 24.09.2015, 14:14

Ale jakieś kosy między Unią a Wisłą chyba również nie ma ,Byłem około miesiąca temu dorobić sobie w Oświęcimiu(roznoszenie reklam) i z racji mojej fuchy zwiedziłem mnóstwo klatek schodowych,na wielu z nich obok siebie vlepy KSU i TSW nietknięte .A co do Kęt,co sie stało że Hejnał nie jest już FC Ruchu ? Pamiętam sprzed bodajże 12 lat opis sytuacji w Kętach w TMK i podpis TS.Hejnał Kęty FC Ks.Ruch Chorzów .

Wyznawca Wisełki
Posty: 286
Rejestracja: 20.01.2013, 18:18

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Wyznawca Wisełki » 26.09.2015, 16:27

UOH pisze:
nzo90 pisze:Jak jest z sytuacją w Oświęcimiu?
Na forum, widniało oświadczenie, o zakazie noszenia obcych barw. Są również zdjęcia z meczów Ruchu, na którym widnieją osoby w koszulkach Unii. Natomiast na Wiśle regularnie wieszana jest w tym sezonie flaga "Oświęcim". Czy jest jakiś podział na ekipy?
Z Ruchem kibiców Unii łączą kontakty i tyle w tym temacie. Co do flagi Oświęcim na Wiśle, to jest to po prostu czysta propaganda z ich strony, po wydaniu naszego oświadczenia,gdyż kiedyś był fc,który się rozsypał po pewnej akcji,teraz jeżdżą JEDNOSTKI i tyle. Jedyna ekipa w naszym mieście to Unia. AVE UNIA!!
Jednostki czyli ilu maksymalnie skoro taki w temacie jesteś?
Obrazek

UTYMAN
Posty: 114
Rejestracja: 16.05.2013, 00:45
Lokalizacja: Ruch

Re: Małopolska kibolska

Post autor: UTYMAN » 26.09.2015, 19:52

On chyba nie jest z Wisły
RUCH 1920 CHORZÓW

Wyznawca Wisełki
Posty: 286
Rejestracja: 20.01.2013, 18:18

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Wyznawca Wisełki » 26.09.2015, 22:59

nie, jestem z cracovii, szkoda że nie przyjechałes dziś na mecz internetowy jatamanie

UOH wiem doskonale, chciałem poznac waszą wersje bo te 'jednostki' zabrzmiały dziwnie mimo wszystko
Obrazek

nowonarodzony
Posty: 400
Rejestracja: 10.02.2012, 11:48

Re: Małopolska kibolska

Post autor: nowonarodzony » 27.09.2015, 09:02

jakiś czas temu na reprze spotkałem kilku Wislaków z Oświęcimia i na ułomków nie wyglądali, co oczywiście nie znaczy że twierdze że trzęsą Oswięcimiem, ale sa tam na pewno

ArniBoczek
Posty: 86
Rejestracja: 01.08.2011, 20:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ArniBoczek » 27.09.2015, 13:38

Jedni drugim starają się Bóg wie co udowodnić.
Wisła w Oświęcimiu jest liczna. I są to osoby które nie jeden mecz czy wyjazd mają za sobą. Po pewnej akcji idea silnego FC padła. Tak więc większość jezdzi na Reymonta we własnym gronie. Bywało że spotykało się na meczu parę grupek kibiców z Oświęcimia i żadna o sobie nie wiedziała. Nikt nie prowadzi statystyk dlatego " oszacowanie" ilości kibiców z Oświęcimia jest niemożliwe. Nie mniej jednak osoby te pojawiają się na wyjazdach i na zgodach nie afiszując się z tym.

Inną sprawą jest że większość Oświęcimskich Wiślaków kibicuje i działa aktywnie na Unii. Ot taka specyfika małych miast
POLSKA DLA POLAKÓW

nonameboy
Posty: 133
Rejestracja: 01.04.2010, 21:39

Re: Małopolska kibolska

Post autor: nonameboy » 27.09.2015, 14:08

Kiedyś Unia wydawala się ekipą bardziej przychylną Wiśle, przynajmniej tak mi się zdawalo. Bardzo mocna zgoda z Górnikiem Brzeszcze, kontakty z Olkuszem, kosa z Andrychowem i Tychami. Od jakiegoś czasu widać zmiane frontu ( zerwanie zgody z Brzeszczami a odnowienie z Kętami). Najlepiej temat znają osoby z Oświęcimia, ale widac ze za duzo nie chcą pisać więc zostawmy miasto w spokoju

SinNombre
Posty: 37
Rejestracja: 01.04.2014, 13:07

Re: Małopolska kibolska

Post autor: SinNombre » 27.09.2015, 14:44

nonameboy pisze:Kiedyś Unia wydawala się ekipą bardziej przychylną Wiśle, przynajmniej tak mi się zdawalo. Bardzo mocna zgoda z Górnikiem Brzeszcze, kontakty z Olkuszem, kosa z Andrychowem i Tychami. Od jakiegoś czasu widać zmiane frontu ( zerwanie zgody z Brzeszczami a odnowienie z Kętami). Najlepiej temat znają osoby z Oświęcimia, ale widac ze za duzo nie chcą pisać więc zostawmy miasto w spokoju
Tyle że głownie w wtedy na KS Olkusz jdziałay osoby z GKS oraz lokalne małolaty + pro Gieksiarskie Klucze.
Czasy się zmieniają. Wymiana pokoleń robi swoje...

ArniBoczek
Posty: 86
Rejestracja: 01.08.2011, 20:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ArniBoczek » 27.09.2015, 20:09

nonameboy pisze:Kiedyś Unia wydawala się ekipą bardziej przychylną Wiśle, przynajmniej tak mi się zdawalo. Bardzo mocna zgoda z Górnikiem Brzeszcze, kontakty z Olkuszem, kosa z Andrychowem i Tychami. Od jakiegoś czasu widać zmiane frontu ( zerwanie zgody z Brzeszczami a odnowienie z Kętami). Najlepiej temat znają osoby z Oświęcimia, ale widac ze za duzo nie chcą pisać więc zostawmy miasto w spokoju
Generalizujesz. Unia od zawsze była samodzielną ekipą. Jak Unia przybijała zgodę z Brzeszczami to w ekipie Górnika biegało wiele osób które jeździły na Legię i ZS.
Co do zgody z Olkuszem to była to odpowiedź na koalicję antyoświęcimską ( A- L- CH ) Ekipę Olkusza ogarniały głównie GKS K, ale także Wisła. Były też osoby kibicujące Ruchowi a nawet kilkakrotnie pojawiła się też Cracovia. Tak więc KS Olkusz to była mieszanka wybuchowa.
Wybuchła po meczu GKS Katowice - Unia Oświęcim gdzie doszło do zadymy. Wtedy decyzyjni GKS zakazali swojemu FC udzielania się na KS Olkusz. Próbowali jeszcze po cichu coś działać, ale ekipa padła - zgoda z Unią też.
Kosa z Tychami pamięta lata 80'. A kosa z Andrychowem powstała gdyż zgodą Unii była kiedyś Skawa Wadowice

Tak więc nie widzę zmiany nurtów i nagłego obrotu po zmianie pokoleń w Oświęcimiu
POLSKA DLA POLAKÓW

malopolska zach
Posty: 17
Rejestracja: 10.11.2014, 23:33

Re: Małopolska kibolska

Post autor: malopolska zach » 27.09.2015, 23:24

ArniBoczek pisze:
nonameboy pisze:Kiedyś Unia wydawala się ekipą bardziej przychylną Wiśle, przynajmniej tak mi się zdawalo. Bardzo mocna zgoda z Górnikiem Brzeszcze, kontakty z Olkuszem, kosa z Andrychowem i Tychami. Od jakiegoś czasu widać zmiane frontu ( zerwanie zgody z Brzeszczami a odnowienie z Kętami). Najlepiej temat znają osoby z Oświęcimia, ale widac ze za duzo nie chcą pisać więc zostawmy miasto w spokoju
Generalizujesz. Unia od zawsze była samodzielną ekipą. Jak Unia przybijała zgodę z Brzeszczami to w ekipie Górnika biegało wiele osób które jeździły na Legię i ZS.
Co do zgody z Olkuszem to była to odpowiedź na koalicję antyoświęcimską ( A- L- CH ) Ekipę Olkusza ogarniały głównie GKS K, ale także Wisła. Były też osoby kibicujące Ruchowi a nawet kilkakrotnie pojawiła się też Cracovia. Tak więc KS Olkusz to była mieszanka wybuchowa.
Wybuchła po meczu GKS Katowice - Unia Oświęcim gdzie doszło do zadymy. Wtedy decyzyjni GKS zakazali swojemu FC udzielania się na KS Olkusz. Próbowali jeszcze po cichu coś działać, ale ekipa padła - zgoda z Unią też.
Kosa z Tychami pamięta lata 80'. A kosa z Andrychowem powstała gdyż zgodą Unii była kiedyś Skawa Wadowice

Tak więc nie widzę zmiany nurtów i nagłego obrotu po zmianie pokoleń w Oświęcimiu
Wydaje mi się, że kosą z Unii z Andrychowem była już przed zgodą Unii ze Sławą. Dlatego, że Hejnał miał już wtedy kasę z Andrychowem a Unia zgodę z Hejnałem. Dopiero później do tej dwójki dołączyła Skawa W.
"Jedną tylko wypowiadam prośbę gorącą do ludu śląskiego a mianowicie, by został wierny swym zasadom chrześcijańskim i swemu przywiązaniu do Polski. Nie okazała się Polska taką, o jakiej marzyliśmy, ale nie ustajmy w pracy i poświęceniu, aby z niej zrobić Polskę, godną naszych marzeń, Polskę wielką, mocarstwową, Polskę katolicką, praworządną i zawsze sprawiedliwą"- Wojciech Korfanty

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 28.09.2015, 12:34

Widzę, że jest tu kilka nieco starszych osób z zachodu regionu, a mam kilka, głównie "historycznych", pytań o te okolice, które ze względów osobistych są mi ostatnio bliskie.

Skawa Wadowice - pamiętam jeszcze z lat 90., że działali w miarę prężnie. Kiedy ruch kibicowski na Skawie zamarł? W ostatnich latach były jakieś próby jego reaktywacji czy liczy się tylko TSW? Czy Skawa zawsze była prowiślacka, albo inaczej - na lokalnym podwórku działały w swoim czasie osoby jeżdżące na Wisłę czy starali się być ekipą samodzielną jak obecnie Beskid?

Andrychów jako F.C Cracovii to skutek regionalnych animozji z Wadowicami, czy jakaś inna geneza? Analogicznie - Maków Podh. (i Sucha)? Można w ogóle mówić o tego typu antagonizmach w regionie czy to już dawne dzieje.

Czy kiedykolwiek był kręcony jakiś młynek na Halniaku M.P. i Kalwariance?

I bardziej współcześnie: jakie mniejsze ekipki działają lub starają się działać w powiatach wadowickim / oświęcimskim / suskim? Ostatnio natrafiłem przypadkiem na zdjęcia opraw z Targanic.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

ArniBoczek
Posty: 86
Rejestracja: 01.08.2011, 20:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ArniBoczek » 28.09.2015, 15:00

Wydaje mi się, że kosą z Unii z Andrychowem była już przed zgodą Unii ze Sławą. Dlatego, że Hejnał miał już wtedy kasę z Andrychowem a Unia zgodę z Hejnałem. Dopiero później do tej dwójki dołączyła Skawa W.]
Racja
kat. pisze:Skawa Wadowice - pamiętam jeszcze z lat 90., że działali w miarę prężnie. Kiedy ruch kibicowski na Skawie zamarł? W ostatnich latach były jakieś próby jego reaktywacji czy liczy się tylko TSW? Czy Skawa zawsze była prowiślacka, albo inaczej - na lokalnym podwórku działały w swoim czasie osoby jeżdżące na Wisłę czy starali się być ekipą samodzielną jak obecnie Beskid?

Andrychów jako F.C Cracovii to skutek regionalnych animozji z Wadowicami, czy jakaś inna geneza? Analogicznie - Maków Podh. (i Sucha)? Można w ogóle mówić o tego typu antagonizmach w regionie czy to już dawne dzieje.

Czy kiedykolwiek był kręcony jakiś młynek na Halniaku M.P. i Kalwariance?

I bardziej współcześnie: jakie mniejsze ekipki działają lub starają się działać w powiatach wadowickim / oświęcimskim / suskim? Ostatnio natrafiłem przypadkiem na zdjęcia opraw z Targanic.
Skawa była ekipą pro OI. Kiedy ten ruch zaczął się wykruszać to wykruszała się Skawa. W regionie zrobiła się wtedy moda na Wisłę gdzie Wadowice miały jeden z lepszych FC - oczywiście kosztem Skawy. Datuję to na początek lat 2002- 2003. Ale głowy nie dam sobie urwać - pamięć już nie ta.
Skawę próbowały rozruszać jeszcze jakieś małolaty ale mizernie im to poszło. Beskid ich rozkminił i kupa śmiechu z nich była.

Do genezy Andrychowa nie się nie wypowiem niech sami napiszą.

Co do Makowa to trochę nieaktualne. Już od kilku dobrych lat na Halniaka nie uczęszczają zorganizowani kibice a na stadionie swego czasu były prowiślackie napisy ( dość stare ). A flagi z przekreśloną czerwoną gwiazdą ( chyba kosa z Crveną Belgrad:) ) już od lat nie wisiała nigdzie.

W powiecie Oświęcimskim tylko Unia, Hejnał no i może Brzezina Osiek na tą chwilę. ( wszystkie pro Unia )
POLSKA DLA POLAKÓW

Jacoby31
Posty: 115
Rejestracja: 26.06.2014, 19:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Jacoby31 » 29.09.2015, 00:24

Zapominasz o Brzeszczach i Chełmku

ArniBoczek
Posty: 86
Rejestracja: 01.08.2011, 20:59

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ArniBoczek » 29.09.2015, 14:33

Jacoby31 pisze:Zapominasz o Brzeszczach i Chełmku
nie, nie zapomniałem. Oba kluby nie mają już ekipy
POLSKA DLA POLAKÓW

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: warczka, Wieloryb i 473 gości