ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
Olson
Posty: 680
Rejestracja: 23.07.2011, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Olson » 27.09.2013, 19:48

Zbanujcie Boofyego i Wiślaka_Qn bo przez nich zaraz temat znów zamieni się w napinkę.

Zaciekawił mnie wątek byłych zgód Wisły jeszcze z czasów GTS. Jak to jest, że wtedy była zgoda ale z tego co czytam już wtedy wielu kibiców nie szanowało milicyjnego klubu? Jeździliście razem na mecze, a nie krzyczęliście "GTS" bo to już dyshonor? Przypominam, że sama Wisła dopingowała swój zespół głośno krzycząc "GTS" i wieszała flagi z symbolami gwardyjskiego towarzystwa sportowego, a później literki "G" były odpruwane z flag, a kibice odwrócili barwy żeby nie utożsamiać się z tamtym okresem. Czy to nie jest jednak hipokryzja?



joe
Posty: 20
Rejestracja: 08.08.2013, 17:31

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: joe » 27.09.2013, 20:11

GTS -> Cyrankiewicz -> ZOMO -> Filipiak w PZPR-> Zabór austriacki -> przerzuty -> ojciec Radsona -> ojciec Cygana -> konfidenci -> Świstak -> Kapa -> pedały z Dąbrowy -> Gęsty się rozjebał -> RoMan -> radny Olszówka....

Taki przebieg ma ta dyskusja zawsze, więc albo moźna od razu zamknąć temat, albo trzymamy jakiś poziom i ludzie którzy z Wisły, Cracovii i Hutnika mają jakąś wiedzę będą się wypowiadać, tak jak to było kilka stron wcześniej.

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 20:28

joe pisze:GTS -> Cyrankiewicz -> ZOMO -> Filipiak w PZPR-> Zabór austriacki -> przerzuty -> ojciec Radsona -> ojciec Cygana -> konfidenci -> Świstak -> Kapa -> pedały z Dąbrowy -> Gęsty się rozjebał -> RoMan -> radny Olszówka....

Taki przebieg ma ta dyskusja zawsze, więc albo moźna od razu zamknąć temat, albo trzymamy jakiś poziom i ludzie którzy z Wisły, Cracovii i Hutnika mają jakąś wiedzę będą się wypowiadać, tak jak to było kilka stron wcześniej.
Zapomniałeś o Kon..... i Smoku, reszta się zgadza.

Dla wyluzowania niektórych spiętych z obu stron:

Obrazek

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 20:49

G do TS było tylko i wyłącznie dodatkiem bez jakiegokolwiek znaczenia. Wówczas doping był o wiele uboższy, i często kończył się na przekrzykiwaniach. Przykładowo HKS, HKS... i z drugiej strony GTS, GTS... W zasadzie to się nad tym kiedyś zastanawialem i stwierdziłem, że to chyba jednak lata pod szyldem GTS wpłynęły na to, ze kibice przyjęli ten GTS. Kiedy, na początku lat 70-tych powstawał ruch kibicowski na Wiśle pewnie nikt się głęboko nad tym nie zastanawiał (pisałem, że szalikowcy, nie łączyli polityki ze sportem). Tak samo zaakceptowała Legia C przed WKS i inne kluby ze zmianami w nazwach. Arka np. chyba też coś wzięła (tu mogę się mylić). Daleko nie trzeba patrzyć jak Wisła P. zrobiła z siebie Petre po przyjściu sponsora. A stalinowski "Kolejorz" Ci kuźwa nie przeszkadza? Przecież Lech żadnym Kolejarzem nie jest, a do dziś Kocioł przywołuje tą nazwę?
I teraz odpowiedz mi kto ze zgód nie szanował Wisły? ŁKS, którego przedstawiciel starych kibiców tu się wypowiedział? A może Ruch, Lechia, Ślask, Widzew (zajebisty sentyment), Górnik Z. Piast G. Lech Poznań, Unia T. (której kibice również mocno przeciwstawiali się mencie, przy okazji pozdro Milan), Jagiellonia B. (najbardziej szkoda mi tej zgody), Zagłębie W. Siara T., Motor L. Hutnik NH., Resovia Rz., Glinik G. GKS B. Wawel K. Garbarnia K. w końcu Legia W. i .... Cracovia K. Jak o którejś byłej zgodzie zapomniałem to przepraszam.
Odeszliśmy od G na fali strajków, które przeszły przez Hute w 88 roku. Byłeś kiedyś pod Hutą L. Widziałeś co się działo? Dostałeś kiedyś na demonstracji gazem, pałą etc, waliłeś hamowi kamieniem w przyłbice pod Leninem? Prawda w tym przypadku jest jedna (!) Za przeproszeniem G>ŁÓWNO wiesz o tamtych czasach, a koledzy z forum ci tego na pewno nie powiedzą, ponieważ,w Hucie ich (na ogół) nie było (był tylko Hutnik i Wisła) a teraz to wbrew "poprawności politycznej".
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 21:06

Dobra Psiaku, ja się na temat ,,G'' do tej pory nie wypowiadałem, ale pamiętam te czasy. Mnie to kłuło w oczy i przeszkadzało, Wam nie przeszkadzało. Dlatego jestem za Cracovią...
Ja chodziłem na demonstracje od 88 roku. Byłem w liceum. FMW, OM KPN itp, kolega Dłuto itd. Byli nasi, byli Wasi. Ostatnio ktoś z FMW podesłał mi filmik z zadym, znalazłem siebie, śp Abbadona, wspomnianego I. z Kozłówka. Kilka dni później na tym forum przeczytałem, że tylko Wisła walczyła z komuną.

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 21:09

profan pisze:
joe pisze:GTS -> Cyrankiewicz -> ZOMO -> Filipiak w PZPR-> Zabór austriacki -> przerzuty -> ojciec Radsona -> ojciec Cygana -> konfidenci -> Świstak -> Kapa -> pedały z Dąbrowy -> Gęsty się rozjebał -> RoMan -> radny Olszówka....

Taki przebieg ma ta dyskusja zawsze, więc albo moźna od razu zamknąć temat, albo trzymamy jakiś poziom i ludzie którzy z Wisły, Cracovii i Hutnika mają jakąś wiedzę będą się wypowiadać, tak jak to było kilka stron wcześniej.
Zapomniałeś o Kon..... i Smoku, reszta się zgadza.

Dla wyluzowania niektórych spiętych z obu stron:

Obrazek
Trzeci siedzący od prawej. Złapaliśmy go na dworcu po zimowych(?) derbach roku 89. Chłopak z Prądnika Cz. prawdopodobnie. Wiesz jak się to dla niego skończyło? Wyjęliśmy mu szalik spod kurtki, oddali i puścili. Bo był sam.
Mnie jak złapali kibice Cracovii samego, bez szalika, z dziewuchą, to zlali mnie i jeszcze babke chcieli mi lać, i tylko prawdopodobnie dziewczynie zawdzięczam, że nie skończyło sie to jakimś kalectwem.
Niestety, ale Wisła popełniła wiele błędów.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 21:18

Domniemuję, że Twoja dziewoja Cię obroniła. Zaiste dzielna z Niej białogłowa.

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 27.09.2013, 21:42

profan pisze: Mnie to kłuło w oczy i przeszkadzało, Wam nie przeszkadzało. Dlatego jestem za Cracovią...
Czyli co byłeś za Wisłą i jak dorosłeś zaczęło cię to kłuć?Bo chyba nie chcesz powiedzieć że wybierając stronę myślałeś takimi kategoriami ;)

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 21:49

profan I co, myślisz, że napisze, ze mnie zawsze kłuło wasze dobrowolne (!) poddaństwo austriackiemu zaborcy? Że kłuł mnie wasz prezes, który głosił bałwochwalcze teksty na cześć stalinowskiej konstytucji, ze kłuło mnie przyjmowanie Cyrankiewicza a KS Cracovią rządzili prezesi z legitymacją członka PZPR. Wówczas skłamie, bo mam wyj.bane na polityke.
Mój starszy wiślacki kolega został kaleką po przesłuchaniu przez SB i nie odwrócił się od Wisły. Jego brat w 89, na mszy na Wawelu, która była początkiem demonstracji zakończonej m.in bijatyką (gdzie był m.in Ś.p. Abbadon) trzymał, flagę FMW, a w sercu miał Wisłę. Wiesz dlaczego? Bo k.rwa sportu nie łączono z polityką ( w uproszczeniu). W 88 -89 co drugi mecz na Wisle kończył się większą lub mniejszą bijatyką z milicją ( jedną zajebistą, po Śląsku, kiedy w 5 dych przez kilka minut powstrzymaliśmy atakującą, w całym rynsztunku, mente.)
Napisze tylko tyle, odnosząc się do wcześniejszego Twojego posta o przerzutach.
Co się dzieje, ze tylu wbija c**** w naszą ekipę? Chciałes napisac to w czasie przeszłym czy teraźniejszym? Teraźniejszym? Pieniądze i rodzinne układy! Przeszłym? Cała masa różnych sytuacji, skins, złodziejka, Rynek, noże i ubeckie metody, które stosowaliście, chcąc nas wyniszczyć w imie "oczyszczania Krakowa..". Wiesz kto mi za małolata sprawdzał legitymacje szkolną? Menta i ... kibice Cracovii.
B jak chciał przejść do nas po tym jak się posypaliście za Faraona to obiecał, ze przerzuci całą Wolę i południe. I przerzuciłby, bo to było numero due na Cracovii (po S z Marlborka). A my mimo niewesołej sytuacji powiedzieliśmy:"jebał Wisłę? to nie ma tu dla niego miejsca". Przypomnieć Ci sytuacje kiedy M powiedział coś w stylu: "koniec już z przerzutami,.. jeszcze tydzień i koniec" Jednak nie do końca mu pasował ten skomasowany atak.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 21:49

coldgear pisze:
profan pisze: Mnie to kłuło w oczy i przeszkadzało, Wam nie przeszkadzało. Dlatego jestem za Cracovią...
Czyli co byłeś za Wisłą i jak dorosłeś zaczęło cię to kłuć?Bo chyba nie chcesz powiedzieć że wybierając stronę myślałeś takimi kategoriami ;)
Nie wybierałem. Jestem od początku za Cracovią. W moim domu gwardyjski znaczyło milicyjny. Odnosiłem się do kolegi, dla którego gwardyjski nic nie znaczyło. Czego nie kumasz?

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 21:58

Psiak pisze:profan I co, myślisz, że napisze, ze mnie zawsze kłuło wasze dobrowolne (!) poddaństwo austriackiemu zaborcy? Że kłuł mnie wasz prezes, który głosił bałwochwalcze teksty na cześć stalinowskiej konstytucji, ze kłuło mnie przyjmowanie Cyrankiewicza a KS Cracovią rządzili prezesi z legitymacją członka PZPR. Wówczas skłamie, bo mam wyj.bane na polityke.
Mój starszy wiślacki kolega został kaleką po przesłuchaniu przez SB i nie odwrócił się od Wisły. Jego brat w 89, na mszy na Wawelu, która była początkiem demonstracji zakończonej m.in bijatyką (gdzie był m.in Ś.p. Abbadon) trzymał, flagę FMW, a w sercu miał Wisłę. Wiesz dlaczego? Bo k.rwa sportu nie łączono z polityką ( w uproszczeniu). W 88 -89 co drugi mecz na Wisle kończył się większą lub mniejszą bijatyką z milicją ( jedną zajebistą, po Śląsku, kiedy w 5 dych przez kilka minut powstrzymaliśmy atakującą, w całym rynsztunku, mente.)
Napisze tylko tyle, odnosząc się do wcześniejszego Twojego posta o przerzutach.
Co się dzieje, ze tylu wbija c**** w naszą ekipę? Chciałes napisac to w czasie przeszłym czy teraźniejszym? Teraźniejszym? Pieniądze i rodzinne układy! Przeszłym? Cała masa różnych sytuacji, skins, złodziejka, Rynek, noże i ubeckie metody, które stosowaliście, chcąc nas wyniszczyć w imie "oczyszczania Krakowa..". Wiesz kto mi za małolata sprawdzał legitymacje szkolną? Menta i ... kibice Cracovii.
B jak chciał przejść do nas po tym jak się posypaliście za Faraona to obiecał, ze przerzuci całą Wolę i południe. I przerzuciłby, bo to było numero due na Cracovii (po S z Marlborka). A my mimo niewesołej sytuacji powiedzieliśmy:"jebał Wisłę? to nie ma tu dla niego miejsca". Przypomnieć Ci sytuacje kiedy M powiedział coś w stylu: "koniec już z przerzutami,.. jeszcze tydzień i koniec" Jednak nie do końca mu pasował ten skomasowany atak.
To Ty jesteś z Woli? Duchackiej? Z tych czasów?

mediolan
Posty: 66
Rejestracja: 11.09.2010, 16:19

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: mediolan » 27.09.2013, 22:03

moja przygoda z kibicowaniem zaczela sie w 83 roku ,pamietam pierwszy mecz na r22 i rzeczywiscie na sektorze "x" czesto slychac bylo "gts " ale kiedy w 85 roku Wisla zrobila zgode z Unia mialem okazje lepiej poznac osoby tam rzadzace . osoby te jak np Tola , mialy tatuaze TS WISLA .Najbardziej z wislakami polaczyly nas dwie sprawy ; nienawisc do ustroju i do Cracovii .Byly to czasy gdzie Pasy tulaly sie po 3 lidze i w rejonie nikt nie chcial ich miec jako wrogow ! nikt oprocz Unii T , jaralo nas to ze mozemy zmierzyc sie z tak dobrym przeciwnikiem i za to mielismy duzy szacun na Wisle . Druga sprawa byla walka z komuchami ,czesto 60-80 osobowa ekipa jezdzila do Krakowa wspomagac wislakow w walkach ulicznych .Robilismy to rowniez w Tarnowie pod katedra i grobem nieznanego zolnierza . wbrew pozora wtedy ylo latwiej niz dzisiaj poniewaz ludzie byli po naszej stronie ,wiadomo bylo ,ze jest Biale ,Czarne i Czerwone . Dzisiaj medja zrobily z nas wroga nr 1 i w opini publicznej wiadomo jak jestesmy postrzegani. wracajac do tematu to chcialbym przypomniec 2 sprawy rok 89 i atak na ruska ambasade gdzie jako jedyny chyba raz w historii krakowskich klubow ramie w ramie wislak szedl z kibicem pasow przeciw komucha polaczone sily byly zroznicowane bo Wisla wystawila kilka tys zolniezy a Cracovia ok 300 jezeli dobrze pamietam ,samej Unii bylo niewiele mniej od Pasow . To byl piekny dzien i niezapomniany widok ,wiec pieprzenie o milicyjnych wislakach moga sobie co niektorzy zachowac dla siebie ,konczac chcialbym poruszyc temat Unii ktora nie zniknela z mapy kibicowskiej polski ot tak sobie a zostala rozpracowana przez sb od srodka ,slynna wtedy 17-stka ktora trzymala Unie zostala rozbita przez milicje wlasnie dlatego ze dzialala przeciw pzpr . sila rzeczy nigdy nie mielibysmy zgody z klubem ktory mialby cos wspolnego z milicja . odnosnie Cracovii w tamtych czasach byla duzo slabsza od Wisly ale uwaga Honorowa ekipa !!! lacznie nawet z Abadonem ktory zachowal sie bardzo ok w niejednym przypadku ,a tacy ludzie jak Szyba mogli by byc wzorem dla wielu dzisiejszych pseudo holsow . pozdrawiam wszystkich normalnych UNIA T

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 22:05

Poza tym Psiak, piszesz, że byłeś tu i tu... Koledzy katowani na SB, Paryż, SKINHEADS, turnieje halowe - a Cracovia Ci legitymację sprawdzała?
Ała... coś tu nie gra....

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 27.09.2013, 22:09

Jedno z najspokojniejszych spotkań pomiędzy Cracovią, a Wisłą wostatnich latach stało się powodem do ogłoszenia absolutnej dominacji tych drugich w mieście. Na jakiej podstawie? Na podstawie zdjęć ztego meczu.Pamiętam poprzednie derby i te wcześniejsze na Cracovii gdzie na fotach wypadali w porównaniu z Cracovią blado, ale wtedy to niemiało dla nich żadnego znaczenia, pamiętam też jak kilka lat temu w swoim po derbowym raporcie(tak to nazywają na stronie skwk)wyśmiali brak jakichkolwiek barw klubowych u przybyłych na czarno kibicówCracovii. Pamiętam też gorzkie żale po tym jak im wyniesiono zmagazynu Super Wisłe,TKWM i Wisłe Kraków.Z tej okazji na spółkę z Lechią nawet flagę sobie zrobili z napisem HONOR (wy kradniecie, my kroimy).
Dobre samopoczucie kibiców Wisły można było zaobserwować na derbach jak i ostatnim głośnym meczu w Poznaniu kiedy skandowali :gdzie Wasza banda??? Przy równoczesny pokazywaniugestu zakutych w kajdany rąk. Ma to związek z aresztowaniami w ostatnich miesiącach prawie 30 chłopaków zgłównej ekipy Cracovii.
Z radością komentują filmik w czasie którego śpiewają o Auschwitz wodpowiedzi na zagazowanie Cracovii przez ochronę.
I ostatnia sprawa. Trochę trwało, na pewno lat kilkanaście, ale wreszcie się przyznalico tak naprawdę działo się w Krakowie w latach 90tych.W najlepszych,szalonych dla każdego pamiętającego je kibicach czasach. Do tej pory był to dla nich temat tabu, nie przeczytamy o tym warchiwalnych zine’ach, czy zachowanych w sieci pierwszych forach internetowych z początków XXI wieku. Bardzo długo głosili, że byli w tamtych czasach równorzędnym przeciwnikiem dla Cracovii, która za to była ówczesnym mistrzem propagandy(pamiętasz North jakżeś wypisywał w zineach o tych zatrutych kanapkach,które niby przynieśliśmy Stomilowi jak grał na Hutniku??:)))
I jest jeszcze jeden czynnik który pozwolił im przetrwać, po tym jak w 2001 roku w czasie mistrzowskiej fety ich banda została centralnie rozjebana na Rynku Głównym. Skończyły się wtedy czasy kibicowskiej sielanki. Nikt poważny od tamtej pory zarówno z jednej jak i z drugiej nie myślał o atakowaniu autobusów czy pociągów wracających z wyjazdów ,bo patrole przy okazji meczów były dosłownie wszędzie, a konsekwencje ogromne . Zaczęła się wtedy moda na zarabianie pieniędzy pod szyldem jednej ,albo drugiej drużyny, a skończyła na dojeżdżaniu przeciwnika w domu, czy w szkole. Cracovia w przeciągu kilku lat przejęła połowę Krakowa i Nowej Huty i na tych połówkach rządziła i rządzić będzie podobnie jak Wisła na tych które jej pozostały, bo to nie szalone lata 90te,żeby mogło dojść jeszcze do jakiegokolwiek przewrotu namieście.
W temacie przerzutów na Wiśle to przypomina się nazwisko Sz. z Azorów,który został tam przyjęty z otwartymi ramionami. Śmieszy też porównywanie gościa który prowadzi doping na Cracovii, mając ojca policjanta, z którym nie utrzymuje od wielu lat żadnego kontaktu, do byłego lidera ekipy na Wiśle robiącego na forum Wisły ze swojego tatusia milicyjnego Hansa Klosa.
Cracovia na Azorach pojawiła się na dobre po akcji Wisły, która pocięła swojego z tego osiedla. Jak wszyscy dobrze wiedzą została zastopowana przez policję, więc nie wiem skąd ta euforia po drugiej stronie błoń zważywszy na to jaki poziom reprezentują kibice Wisły z tego osiedla.

Olson
Posty: 680
Rejestracja: 23.07.2011, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Olson » 27.09.2013, 22:20

Nikt chyba na serio nie pisze, że kibice Wisły są milicjantami. Chodzi o to, że dziwnie wygląda to, że walczyliście z komuną i milicją pod szyldem milicyjnego klubu i sami nie zwracaliście uwagi na GTS. A jednocześnie kibicowaliście tej drużynie i tym piłkarzom.

Psiak o Cyrankiewiczu zostało już wyjaśnione. Gdyby rzeczywiście zależało mu tak na Cracovii to załatwiłby dla klubu jakieś korzyści, a tymczasem Cracovia sportowo i infrastrukturalnie zupełnie upadła w tamtych czasach.

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 22:21

profan, zaczynają się argumenty, kończy się dyskusja, jak zawsze w waszym przypadku.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

cracovia_k
Posty: 178
Rejestracja: 21.06.2007, 12:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: cracovia_k » 27.09.2013, 22:22

Co do pedałów to po włamie na konta okazało się że flage Dąbrowy Tarnowsiej woził własnie homoseksualista.
Ale szybko zostało mu wyjaśnione, że na trybunach nie ma miejsca dla takich jak on i od tego czasu nie pojawia się u nas na stadionie
Flaga na maszt Kraków jest nasz...

joe
Posty: 20
Rejestracja: 08.08.2013, 17:31

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: joe » 27.09.2013, 22:25

dratwa06 pisze:Cracovia w przeciągu kilku lat przejęła połowę Krakowa i Nowej Huty i na tych połówkach rządziła i rządzić będzie podobnie jak Wisła na tych które jej pozostały, bo to nie szalone lata 90te,żeby mogło dojść jeszcze do jakiegokolwiek przewrotu namieście.
Przy Arce?

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 22:32

Psiak pisze:Byłbym zapomniał, pewnie zawiodę wszystkich ideologów, ale Wisła nie jest w tej Gwardyjskiej organizacji już od jakiegoś czasu.

profan, do tego co pisałeś na jednej z wcześniejszych stron. Pamiętasz któryś z turniejów na Hutniku?
Wisła: Palestyna, Palestyna...
Cracovia: Izrael, Izrael...
i tak przez kilka minut.
Szkoda, ze to wszystko tak h.jowo poszło, bo moglibyśmy jeszcze nie jeden "browar strzelić", jak za dawnych czasów, kiedy wygolony pies (który nie był jeszcze psem) chodził z łysym żydem lać anarchistów :)
Cracovia sprawdzała Ci legitymację? A Ty chodziłeś na anarchistów ze skinami? Byleś w Paryżu z mamą? Czy ty czytasz co piszesz????

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 22:33

dratwa06, To chyba nie ulega wątpliwości, ze gdzieś mniej więcej od 95 roku mieliście lepszą ekipę, a zdominowaliście nas głównie ubeckimi metodami , o których napisałeś) tak na prawdę w roku 97, do tej pory odgryzaliśmy sie wam dość konkretnie. Wiec co to za tekst, że trochę to trwało? I pisze tu o starej ekipie Wisły nie o Devilsach.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

jebać cenzure
Posty: 189
Rejestracja: 10.05.2013, 23:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: jebać cenzure » 27.09.2013, 22:47

delikatny OT:
mam nadzieje że temat krakowski i ślaski się utrzymają na forum i inne tematy zostana troche odciążone w ten sposób, kto chce będzie w nie zaglądał - proste, dlatego najlepiej niech moderatorzy nie zamykają zadnego z tych tematów dla dobra forum nawet gdy zacznie sie w nich napinka, niech każdy w nie wchodzi na własną odpowiedzialność ;)

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 27.09.2013, 22:49

profan pisze:
Psiak pisze:Byłbym zapomniał, pewnie zawiodę wszystkich ideologów, ale Wisła nie jest w tej Gwardyjskiej organizacji już od jakiegoś czasu.

profan, do tego co pisałeś na jednej z wcześniejszych stron. Pamiętasz któryś z turniejów na Hutniku?
Wisła: Palestyna, Palestyna...
Cracovia: Izrael, Izrael...
i tak przez kilka minut.
Szkoda, ze to wszystko tak h.jowo poszło, bo moglibyśmy jeszcze nie jeden "browar strzelić", jak za dawnych czasów, kiedy wygolony pies (który nie był jeszcze psem) chodził z łysym żydem lać anarchistów :)
Cracovia sprawdzała Ci legitymację? A Ty chodziłeś na anarchistów ze skinami? Byleś w Paryżu z mamą? Czy ty czytasz co piszesz????
To ostatnie moje słowo do Ciebie.
Obiecaliście nam przed wyjazdem, że do Paryża nie dojedziemy, że na zbiórce się pojawicie i nas rozje,iecie. Pojawiliśmy sie wiec zajebistą bandą (Jagiellonia moze poświadczyć), z której część (jakieś 25 %) nie jachała do Francji i spokojnie czekaliśmy ze sprzętem. Nie pojawiliście się, choć auto jeźdźiło i obserwowało. Na co było was stać jedynie, to na jazde jednym samochodem i rzucanie kamieniami w tylną szybę autokaru (to relacja pomeczowa). Paryż zweryfikował wszystko: Nas dwa autokary, was trochę ponad trzy dychy (jak twierdzisz). Co się stało później, każdy moze sobie wyrobić zdanie. Dobra noc.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 27.09.2013, 22:54

Dobranoc.

mcmlxv
Posty: 45
Rejestracja: 02.08.2013, 09:09

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: mcmlxv » 28.09.2013, 00:22

Miałem już nie pisać, ale Psiak mnie tu czasami wywołuje do tablicy więc odpiszę:

1. Sprawa GTSu. Nie śpiewałem ponieważ mój początek aktywnego kibicowania to końcówka naszej zgody. Nie było za bardzo okazji. Natomiast paradoksalnie moje niezłe kontakty z paroma osobami z Wisły miały miejsce już w trakcie ostrej kosy. Czy gdybym startował wcześniej to śpiewałbym GTS? Na pewno. Czy znaczyłoby to, że milicyjność Wisły jako klubu by mnie nie uwierała? Nie znaczyłoby. Już raz pisałem (ogólnie), że nikt normalny i znający realia tamtych czasów nie twierdzi, że kibice Wisły to była milicja albo ludzie zakochani w gwardyjskości. To absurd, to była ekipa porządnych i charakternych chłopaków. Nie zmienia to jednak faktu, że milicyjność samego klubu: a) uwierała przynajmniej niektórych zgodowiczów (jednych mniej, drugich więcej), b) stawiała Wisłę w uprzywilejowanej sytuacji piłkarsko, tak jak kluby związane z wojskiem czy też górnictwem. Przy okazji słowo do Northa - sukcesy piłkarskie są równie ważne jak miejsce, w którym człowiek się wychował i w Łodzi widać to było wyraźnie, gdy w przeciągu dosłownie paru lat pół Łodzi stała się czerwona, w tym 30-40 letnie zgredy, które parę lat wcześniej wiadomo za kim były. O małolatach nie wspomnę, bo każdy kto wtedy tam mieszkał wie jak było.
2) Zarzucanie Pasom wprowadzenia sprzętu ma sens, gdy w jednakowym stopniu potępia się to co się stało na Grabiszyńskiej czy też w Kielcach. Rozumiem z Twoich słów ("czy ja napisałem, że Wisła jest honorowa?") że nie uważasz swojej obecnej ekipy za honorową. Jeśli tak, to zwracam honor z zarzutem o hipokryzję. Jeśli nie, to zarzut podtrzymuję.
3) Życzę Wam Krakusy (Pasom i Wiśle) opamiętania, bo bez względu na klubowe animozje szkoda ludzkiego życia, bez względu na to czy jest pasiaste czy wiślackie.

Tyle z mojej strony.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 28.09.2013, 00:50

za kim jestes?

abg
Posty: 178
Rejestracja: 10.11.2008, 11:12

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: abg » 28.09.2013, 01:58

cracovia_k pisze:
Co do pedałów to po włamie na konta okazało się że flage Dąbrowy Tarnowsiej woził własnie homoseksualista.
Ale szybko zostało mu wyjaśnione, że na trybunach nie ma miejsca dla takich jak on i od tego czasu nie pojawia się u nas na stadionie
fotka (którą wysyłał jakiemuś kolesiowi z tarnowa) waszej smyczki zawieszonej na jego kutasie pojawiła się rok temu, a jego flaga wisiała na młynie na ostatnich meczach z Ruchem, Legią, a i na derbach chyba też była..

cracovia_k
Posty: 178
Rejestracja: 21.06.2007, 12:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: cracovia_k » 28.09.2013, 07:37

fotka (którą wysyłał jakiemuś kolesiowi z tarnowa) waszej smyczki zawieszonej na jego kutasie pojawiła się rok temu, a jego flaga wisiała na młynie na ostatnich meczach z Ruchem, Legią, a i na derbach chyba też była..
Przejrzałem dość dokładnie kilka galerii z tych meczów i na żadnym ze zdjęć nie stwierdziłem flagi Dąbrowy. Jeśli nawet by się pojawiła to nie znaczy, że wieszał ją ten osobnik.
Flaga na maszt Kraków jest nasz...

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 28.09.2013, 09:27

dratwa06 pisze: Bardzo długo głosili, że byli w tamtych czasach równorzędnym przeciwnikiem dla Cracovii, która za to była ówczesnym mistrzem propagandy(pamiętasz North jakżeś wypisywał w zineach o tych zatrutych kanapkach,które niby przynieśliśmy Stomilowi jak grał na Hutniku??:)))
Jasne że pamietam :-) Tylko ze to byl wymysł Stomilu przecież.
Nie zgodze sie z Tobą co do relacji z połowy lat 90tych
Nikt WG MNIE z Wisły nie pisal o rządzeniu w tych latach.
Abstrahuje że do zinow trafiały różne tresci to nawet wsrod nas samych jako sroga lekcja do tej pory jest ten czas uznawany i nie napotkalem sie na farmazony o tym okresie.
Inna bajka co sie ropzpetalo po mniej wiecej 97/98 (wiadomo, z różnym skutkiem na początku) i raczej od tego czasu zaczeło sie pisania o sensownej już sytuacji dla nas w Krakowie.

PS
Co do fety mistrzowskiej to nie centralnie na rynku tylko na grodzkiej w dalszej jej czesci (filary) i nie nazwałbym tego totalnym rozjebaniem bo do starcia jako tako z naszej winy nie doszło. Oczywiscie nie zmienia to faktu ze była to stu procentowa nasza porazka.
Zawsze mnie jednak zastanawia fakt ze np o tej Grodzkiej przewija sie co jakis czas temat a o podobnym wg mnie spotkaniu na Oświecenia raczej milczycie. A tam sytuacja byla bardzo podobna .Dwa, silne składy, (tyle ze napewno nie mieliscie tyle przypadkowych osób miedzy sobą co my na Grodzkiej z racji fety mistrzowskiej) i odwrót jednej ze stron
za kim jestes?

Troublemaker
Posty: 1521
Rejestracja: 27.02.2007, 17:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Troublemaker » 28.09.2013, 10:07

nrth pisze: Zawsze mnie jednak zastanawia fakt ze np o tej Grodzkiej przewija sie co jakis czas temat a o podobnym wg mnie spotkaniu na Oświecenia raczej milczycie. A tam sytuacja byla bardzo podobna .Dwa, silne składy, (tyle ze napewno nie mieliscie tyle przypadkowych osób miedzy sobą co my na Grodzkiej z racji fety mistrzowskiej) i odwrót jednej ze stron
Piszesz o starciu, do którego mogło dojść na przełomie wieków w przejściu podziemnym pod ul. Bora-Komorowskiego na os. Oświecenia?
Precz z antypolonizmem w polskim środowisku kibicowskim!!

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 28.09.2013, 10:20

Tak.
Wisła wybiegła z przejścia na Cracovie stojaca na schodach na Oświecenia.
za kim jestes?

abg
Posty: 178
Rejestracja: 10.11.2008, 11:12

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: abg » 28.09.2013, 10:43

cracovia_k pisze:
fotka (którą wysyłał jakiemuś kolesiowi z tarnowa) waszej smyczki zawieszonej na jego kutasie pojawiła się rok temu, a jego flaga wisiała na młynie na ostatnich meczach z Ruchem, Legią, a i na derbach chyba też była..
Przejrzałem dość dokładnie kilka galerii z tych meczów i na żadnym ze zdjęć nie stwierdziłem flagi Dąbrowy. Jeśli nawet by się pojawiła to nie znaczy, że wieszał ją ten osobnik.
teraz wozi inną.

h-k
Posty: 18
Rejestracja: 28.09.2013, 10:47

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: h-k » 28.09.2013, 11:23

albo pod biedronką na oświecenia, troche później , duże starcie zwycięstwo Wisły.

cracovia_k
Posty: 178
Rejestracja: 21.06.2007, 12:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: cracovia_k » 28.09.2013, 11:40

abg pisze:
cracovia_k pisze:
fotka (którą wysyłał jakiemuś kolesiowi z tarnowa) waszej smyczki zawieszonej na jego kutasie pojawiła się rok temu, a jego flaga wisiała na młynie na ostatnich meczach z Ruchem, Legią, a i na derbach chyba też była..
Przejrzałem dość dokładnie kilka galerii z tych meczów i na żadnym ze zdjęć nie stwierdziłem flagi Dąbrowy. Jeśli nawet by się pojawiła to nie znaczy, że wieszał ją ten osobnik.
teraz wozi inną.
Dąbrowa Tarnowska to nie tylko ta jedna osoba. Od kilku sezonów regularnie jeżdżą stamtąd "normalni" kibice. Skoro wiesz/masz dowody, że typ dalej się pokazuje na Pasach to może zechcesz się nimi podzielić.
Flaga na maszt Kraków jest nasz...

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: krakus » 28.09.2013, 13:12

[link]
To ciekawy artykuł o Tadeuszu Czerwińskim honorowym prezesie SKWK.
Na Reymonta pewne rzeczy się nie zmieniły mimo zmiany ustroju.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 28.09.2013, 13:29

Drugi raz juz to ktos wrzuca.
Zdajesz sobie sprawę że to jest zbieżnośc nazwiska i ze było to juz prostowane pare lat temu na lamach gazet?
za kim jestes?

veras
Posty: 30
Rejestracja: 10.11.2010, 22:43

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: veras » 28.09.2013, 14:22

Co do Dąbrowy Tarnowskiej. W Dąbrowie dalej tylko Wisła, choć nie tak aktywna jak wcześniej. Zero Cracovii na mieście lub gdziekolwiek. Na mecze pasów jezdził tylko ten "ciepły" pan, sam lub z tatą. Jeżeli jeszcze ktoś jeździ to jakieś studenciaki mieszkające w Krakowie. Wieszał flagę Dąbrowy Tarnowskiej na meczach, lecz jak sam mówił już jej nie ma bo przejeli ja od niego opravcy( jego słowa). Podsumowując oprócz tego jednego typka nic nie wiadomo na temat innych osob jezdzacych na pasy. Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Jak coś to priv.

oba ma
Posty: 18
Rejestracja: 14.12.2012, 12:09
Lokalizacja: pomorze

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: oba ma » 28.09.2013, 14:39

Nie rozumiem po h** jechanie po typie ,ze ma ojca w policji. Rodziny nikt sobie nie wybiera! Wazne jakim jesteś człowiekiem.

ts06
Posty: 333
Rejestracja: 27.07.2013, 22:21

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ts06 » 28.09.2013, 15:30

Ano takie że przez lata, sąsiadka jechała równo po jednym ze najstarszych(zresztą od dawna nie mieszkającym w Pl) kibolu Wisły, zarzucając mu że miał starego w milicji.Gdy na wierzch wyszła sprawa R i jego ojca , oczywiście Wisła 'odwdzięczyła' się jazdą po nim i pasiaści zmienili strategię na taką że ojca się nie wybiera a po Wiślaku jechali tylko dlatego że '100' lat temu zamknięto w radiowozie jednego z guru Cracovii i tegoż kolesia z Wisły - Wiślaka wypuszczono(z racji że miał starego wiadomo gdzie) a guru dostał w*******.
Oczywiście historyjka ta nie była nigdy podnoszona wcześniej a dopiero wtedy jak zaczęły się pojazdy na R.Więc można przyjąć że to na prędce wymyślony farazon jakich wiele(zawyżanie liczb na wyjazdach czy choćby komiczna odpowiedź na przejęcie oprawy).

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: krakus » 28.09.2013, 18:35

krakus pisze:[link]
To ciekawy artykuł o Tadeuszu Czerwińskim honorowym prezesie SKWK.
Na Reymonta pewne rzeczy się nie zmieniły mimo zmiany ustroju.
Rzeczywiście to tylko zbieżność nazwisk. Z tym że Wasz Tadeusz Czerwiński do końca czysty raczej nie jest, karierę dyplomatyczną zaczął w Moskwie. Co przypadkowe pewnie nie było. Jako dyplomata musiał mieć kontakt z komunistycznym wywiadem. Będąc konsulem generalnym między innymi w Chicago musiał wiedzieć o inwigilacji miejscowej polonii przez komunistyczny wywiad (Nie bez powodu się swymi osiągnięciami nie chwali). Jego kariera po upadku komuny też daje do myślenia.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 28.09.2013, 19:12

To juz sa tak daleko posunięte insynuacje i konkluzje że rownie dobrze moznaby was besztać za majchrowskiego który ku wasze euforii pierdoli na noworocznym treningu o nie schodzeniu na psy a np w zeszłotygodniowym programie mowi że wspolpraca z policja to obowiazek i zaszczyt.
Jak to miec takiego celebryte jako kibica?
Odcinacie sie, wyzywacie go?
Na wyjazdach macie romana, który nas sprzedawał za wlepki a nam sie kazecie ustosunkowywac do jakichs działaczy?
Daj tu pogadac ciekawym ludziom, ktorzy maja wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia bo ich sie czyta z przyjemnoscia a tematy typu czerwiński czy filipak (mam nadzieje ze bojkotowałes awanse Cracovii zawdzięczany CZERWONEMU swego czasu profesrowi ;-)) niech sie ida j****
za kim jestes?

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DrysAG, Jacku84, NG_M, Tel i 179 gości