www.warhouse.pl

ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
Ultrasowski
Posty: 251
Rejestracja: 10.03.2007, 15:22

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Ultrasowski » 25.09.2013, 23:34

Nowohucianie1950 pisze: Wisła np na Starej Hucie była na Wandy czy Willowym co dziś zwłaszcza na tym pierwszym jest nie do pomyślenia.

.

Ciekawe stwierdzenie, słuszne i świadczące o tym, że zmiana układu sił na jakimś osiedlu nie musi być związana ani z przerzucaniem się ani z agresywną polityką którejść z ekip. Po prostu-czasem jedni się wykruszają, inni dorastają.

Sytuacje na Wandy znam od środka - na przełomie tysiącleci Wisła miała tam mocną pakę na środkowym podwórku (rodzina G.), która kumała się z ekipą z Willowego (też pewna rodzina + cyganie i trochę białych). Pamiętam doskonale mecz z Monaco i grupę z tych osiedli czajacych się na HKS. Podobnie sporo starszych (dla mnie jako 9-12 letniego gówniarza, czyli oni mieli wtedy 16-20 lat) wiślaków było na Ogrodowym i Hutniczym. Na tych 4 osiedlach dzieciarnia byla jednak za Hutnikiem - trochę zajarana pewnie dobrymi wynikami Hutnika (puchary itd) ale pozniej przede wszystkim rosnaca sila ekipy Hutnika - powstajace bojowki, coraz wiecej napisow na murach, mecze z Katowicami (99), Śląskiem, Lechią (00), Siarką (awans 01) Lechem, Arką, Sosnowcem. Wazny byl tez podzial edukacyjny w okolicy. SP 83 to Hutnicze, Ogrodowe, cześć Wandy, Willowego, Centrum - to mieszanka hutniczo-wiślacka, z przsewaga wisly z racji wieku, 37-willowe, wandy, stalowe - raczej wisła, i SP 80 - Skarpa, Młodości - tu raczej niepodzielnie panował Hutnik.
Co ciekawe spory wpływ na okolice miala... reforma szkolnictwa (99). Polaczono wyzej wymienione szkoly w gimnazjum 45 co na dobre wyszlo Hutnikowi. Malolaty z HKS-u ze wszystkich okolicznych osiedli zaczely sie ze soba trzymac, organizowac, wspolne wyjscia na mecze, jakies proby robienia flag, a nawet akcje (sporo spin chlopakow ze Skarpy z typami z Willowego, do tego awantury przy okazji meczów kosza z sp 130 [Oswiecenia]). Hutnik zaczalbyc coraz mocniejszy w okolicy, Wisla coraz slabsza (emigracja, wykruszanie sie) i o ile np pamietam, ze w 2000 roku mocno kitralismy sie wracajac w barwach z meczow o tyle w 2002-2003 juz to bylo niedopomyslenia). Regularna obecnośc na meczach zaowocowala kolejnymi przydatnymi kontaktami (teatralne, krakowiaków, wzgórza) i okolica zostala po prostu przejęta przez HKS.



orsieres
Posty: 78
Rejestracja: 14.09.2009, 00:44

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: orsieres » 25.09.2013, 23:55

orsieres pisze:Skorzystam z okazji i poproszę o przypomnienie epizodu, gdy bodaj Legia(?) przyjechała na Suche Stawy i pojawiły się tam wszystkie trzy krakowskie ekipy. Chyba, że mi się to tylko śniło...

Z góry dziękuję.

Jeszcze jedna próba, mam nadzieję, że teraz spece od "wyniszczania", "60-kg osiłków" i inni zakompleksieni mali ludzie mi tego nie zasypią.


PS nie zamykać tematu dopóki trzyma poziom!

Ultrasowski
Posty: 251
Rejestracja: 10.03.2007, 15:22

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Ultrasowski » 25.09.2013, 23:56

Jeszcze co do podejścia do Cracovii. Dla mojego pokolenia, zwlaszcza jego niewtajemniczonej czesci Cracovia do 2000 roku to bylo coś zupelnie nieutralnego - Kosa byla tylko z Wisłą - w szkole, na osiedlach, po meczach a nikt z nas nie widzial nikogo z Cracovii nigdy na oczy. Sporo dla pokolenia odmienilo sie jesienia 2000 roku po derbach gdy Cracovia pobiegala conieco po stadionie. Kluczowy byl mecz z 2003 roku. Mimo, ze Cracovia byla na fali (awans) przyszla w ponad 2 kola na mecz, Hutnik się nie obsral, przyszedl na mecz, utworzyl solidny jak na swoje warunki mlyn (400) a potem na ulicach stoczyl sporo pojedynków z rywalem

Livin'LaVidaLoca
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2013, 14:58

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Livin'LaVidaLoca » 26.09.2013, 00:57

A/J pisze:
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

Każdy kto ma troche oleju w głowie widzi że ten post o zawyżonej frekwencji j**** beką na kilometr. A piszecie bajki to Wy w swoim "raporcie" z sektora J na skwk.pl. Tak BTW wiadomo kto jest znany z pisania "raportów" zgodnie z tradycją jak to mówią he he...

A co do drugiego kolegi z R22 ktory pisał o Olszy. Właśnie tu wychodzi to zakłamanie że gdy osiedla zmieniały wiare na Pasy to "jebane przerzuty poszły za hajsem" a gdy zmienia wiare na Wisłę to "wymiana pokoleń". Tak właśnie działa zakłamana propaganda. I jeszcze takie pytanie do Ciebie : Jak to było z osiedlami w WLCK a szczególnie z os. Kościuszkowskim? Też wymiana pokoleń ? :) Dodam tylko że na tym osiedlu wychował się Szpila.

aczytoważne?
Posty: 44
Rejestracja: 26.09.2013, 01:36

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: aczytoważne? » 26.09.2013, 02:00

Na początku bardzo proszę bez napinki do tego co napiszę. Nie da się opisać jak wygląda sytuacja w Krakowie i jest to nie możliwe, każda ze stron będzie pisała jak im jest wygodnie. Jeśli chodzi o młode ekipy pewnie w Wiśle jest więcej zgrabnych i trenujących osób, ale w Krakowie nie ma to najmniejszego znaczenia jak kto wygląda, tylko kto jest większym "świrem". Kto jest mocniejszy i kto ma więcej świrów też jest się ciężko przekonać, bo raczej przy wyrównanej dużej liczbie osób raczej nie dochodzi do konfrontacji powód- dużo do stracenia- przykładem może być akcja na Siemaszkach. Tak naprawdę rozbija się wszystko o interesy jakie i kto gdzie robi. W moim odczuciu osobami, których najbardziej się boją krakusy są akurat osoby kojarzone z Cracovią- GS i JK-dla którego nawet pracują osoby kojarzone z Wisłą, więc jak się okazuje tak naprawdę Ci co są wyżej nie do końca interesują się klubami tylko zarabianiem. Dlaczego nie zniknie sprzęt w Krakowie? Bo zmniejszy dochody górze. Co do przerzucania osiedli to podejrzewam,że jest więcej liczących się i znanych ze stadionu osób przerzuca się na Cracovię (np ekipa z Azorów), co do Wisły to są to "niegroźni" kibice zazwyczaj pikniki lub osoby z podkrakowskich wiosek na których większość kibicuje Wiśle. Sytuacja hutnika jest mi obca, bo nie mieszkam w NH, a właściwie SH bo praktycznie tylko tam są. Oile się nie myle w jednym z zinów TMK była też wzmianka o przypadkowym starciu młodych z Cracovii z młodą ekipą z Hutnika po jednym z meczy i walka była na pięści, co oznacza,że raczej nie boją się takich jednorazowych konfrontacji, jednak na dłuższą mete to nie ma prawa bytu. Starałem się być obiektywny i jeszcze raz proszę bez napinki.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 26.09.2013, 08:06

Livin'LaVidaLoca pisze:
A/J pisze:
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

Każdy kto ma troche oleju w głowie widzi że ten post o zawyżonej frekwencji j**** beką na kilometr. A piszecie bajki to Wy w swoim "raporcie" z sektora J na skwk.pl. Tak BTW wiadomo kto jest znany z pisania "raportów" zgodnie z tradycją jak to mówią he he...

A co do drugiego kolegi z R22 ktory pisał o Olszy. Właśnie tu wychodzi to zakłamanie że gdy osiedla zmieniały wiare na Pasy to "jebane przerzuty poszły za hajsem" a gdy zmienia wiare na Wisłę to "wymiana pokoleń". Tak właśnie działa zakłamana propaganda. I jeszcze takie pytanie do Ciebie : Jak to było z osiedlami w WLCK a szczególnie z os. Kościuszkowskim? Też wymiana pokoleń ? :) Dodam tylko że na tym osiedlu wychował się Szpila.
Słowo raport kluczowe :-)
Można zamykac sensowną dyskusję bo szperacze z KSC znaleźli kolejną nić wiążąca Wisłę ze służbami mundorowymi.

A na serio to jak czegos nie jestes pewien to nie pisz. Dawaj ksywy Craocivi z Olszy, ktorzy zmienili wiarę. Zdajesz sobie sprawę że my jestesmy w stanie przy każdym wymienianym przy nas przerzuconym osiedlu z TS na KSC napisac pare ksyw, od których się zaczęło itp i nie będą to przypadkowe ksywy dla osób które coś tam wiedzą o Krakowie.
Na Olszy zaczałem bywac u kolegów w 95/96 i było to już wtedy wiślackie osiedle a "ekipka" krystalizowała się z 15-17 latków, jesli chcesz powiedzieć że to te przerzuty (nikt inny tam w tym czasie nie biegał) to dawaj od razu ksywy żeby się nie osmieszać.
za kim jestes?

A/J
Posty: 139
Rejestracja: 29.04.2012, 11:25

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: A/J » 26.09.2013, 08:08

Livin'LaVidaLoca pisze:
A/J pisze:
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

Każdy kto ma troche oleju w głowie widzi że ten post o zawyżonej frekwencji j**** beką na kilometr. A piszecie bajki to Wy w swoim "raporcie" z sektora J na skwk.pl. Tak BTW wiadomo kto jest znany z pisania "raportów" zgodnie z tradycją jak to mówią he he...
Beka to jest z ciebie,łgaliście na temat liczb wyjazdowych jeszcze przed erą netu w zinach i robicie to nadal.Przypomnij sobie wasz ostatni wyjazd na Widzew ,gdzie dodaliście ponad 130 osób,lub kwiatki w stylu PP w Gliwicach-zaliczacie 0 i piszecie,że nie pojechaliście bo dostaliście tylko 50 biletów i nie było ich jak sprawiedliwie rozdzielić,kolejny mecz PP w Chorzowie dostajecie 1000 i też zaliczacie 0,co stanęło na przeszkodzie wtedy?też trudności w podziale biletów;-).Inny przykład to 0 w Szczecinie ,wtedy piszecie:wyjazd odpuszczamy bo mamy tego dnia inne priorytety-to już beka totalna.
A co do wyjazdów to widzę,że wczoraj na Wrocław ,była istna inwazja:-)Pewnie wczoraj mieliście inne priorytety.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 26.09.2013, 08:09

PS
Świetnie się obserwuje wraz z upływem czasu, próby zmiany historii. Chcecie by KIBICE Wisły odpowiadali za wydarzenia na stołkach działaczy z lat 50tych a nie potraficie udźwignąc swojej kibicowskiej polityki (mowię o przerzutach) z ost 20 lat po dzień dzisiejszy.
za kim jestes?

kowalsky
Posty: 6
Rejestracja: 25.09.2013, 12:34

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: kowalsky » 26.09.2013, 08:20

Ponawiam pytanie,

Kraków jest uważany za miasto studenckie, więc jak się deklarują u was studenci np. z Agh, których jest spora liczba.

Livin'LaVidaLoca
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2013, 14:58

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Livin'LaVidaLoca » 26.09.2013, 08:45

nrth pisze:
Livin'LaVidaLoca pisze:
A/J pisze:
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

Każdy kto ma troche oleju w głowie widzi że ten post o zawyżonej frekwencji j**** beką na kilometr. A piszecie bajki to Wy w swoim "raporcie" z sektora J na skwk.pl. Tak BTW wiadomo kto jest znany z pisania "raportów" zgodnie z tradycją jak to mówią he he...

A co do drugiego kolegi z R22 ktory pisał o Olszy. Właśnie tu wychodzi to zakłamanie że gdy osiedla zmieniały wiare na Pasy to "jebane przerzuty poszły za hajsem" a gdy zmienia wiare na Wisłę to "wymiana pokoleń". Tak właśnie działa zakłamana propaganda. I jeszcze takie pytanie do Ciebie : Jak to było z osiedlami w WLCK a szczególnie z os. Kościuszkowskim? Też wymiana pokoleń ? :) Dodam tylko że na tym osiedlu wychował się Szpila.
Słowo raport kluczowe :-)
Można zamykac sensowną dyskusję bo szperacze z KSC znaleźli kolejną nić wiążąca Wisłę ze służbami mundorowymi.

A na serio to jak czegos nie jestes pewien to nie pisz. Dawaj ksywy Craocivi z Olszy, ktorzy zmienili wiarę. Zdajesz sobie sprawę że my jestesmy w stanie przy każdym wymienianym przy nas przerzuconym osiedlu z TS na KSC napisac pare ksyw, od których się zaczęło itp i nie będą to przypadkowe ksywy dla osób które coś tam wiedzą o Krakowie.
Na Olszy zaczałem bywac u kolegów w 95/96 i było to już wtedy wiślackie osiedle a "ekipka" krystalizowała się z 15-17 latków, jesli chcesz powiedzieć że to te przerzuty (nikt inny tam w tym czasie nie biegał) to dawaj od razu ksywy żeby się nie osmieszać.

To wy jestescie specjalistami od sypania ksywami po necie i wrzucania filmikow z naszymi twarzowkami ;) Ale jak juz tak chcesz to może powiesz że Szpila nie zmieniał wiary ? I ponawiam pytanie co do WLCK :) A śp. Leniu ? kolejny przerzut. A jeśli chodzi o powiązania ze służbami mundurowymi to wypominacie ojca R. a w waszej ekipie jest to samo(G.,O.)
Na koniec link o byłym gniazdowym Wisły "Kapie" [link]

aczytoważne?
Posty: 44
Rejestracja: 26.09.2013, 01:36

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: aczytoważne? » 26.09.2013, 08:47

kowalsky pisze:Ponawiam pytanie,

Kraków jest uważany za miasto studenckie, więc jak się deklarują u was studenci np. z Agh, których jest spora liczba.
W zależności skąd pochodzą. Jeżeli wcześniej nie kibicowali i nie chodzili na mecze, zazwyczaj zaczynają chodzić na wisłe, bo jest bliżej z akademików agh i większe sukcesy sportowe.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 26.09.2013, 08:51

Próbujesz widzę rozmyć kwestię, która poruszam więc powtórzę - Olsza, ksywy sprzed 20 lat nikomu nie zaszkodza, już nie badź taki nadkumaty.
Szpila jest z Wieliczki, obcy mi jest klimat tego miasta więc na odpowiedx bedziesz musiał poczekać na kogoś kto się na tym zna.
Ty widzę jestes specjalista od Olszy, Wieliczki, Jaworzna....ja nie.
kapa został wydupcony z Wisły jak sprawa się jebła
za kim jestes?

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 26.09.2013, 08:54

PS
W kwestii rodzicielskiej to Wy przez lata bawiliście się w jechanie po Cyganie w kestii jego ojca. Koronny wasz argument przez długie długie lata. Gdy sie okazało że u Was jest podobna historia i zostało to wyciągnięte to sie jednak okazało ze tak mozna i wszystko jest ok. Więc nie pisz tu do nas znów o jakichs kwestiach tata/mama/ciocia
za kim jestes?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: whiskey » 26.09.2013, 08:59

Śp. Leniu przerzucił się chyba co najwyżej z Victorii Jaworzno gdzie chodził za młodu

NoNameB
Posty: 16
Rejestracja: 21.06.2013, 09:07

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: NoNameB » 26.09.2013, 09:06

ROBERT pisze: 2 pułk lotniczy też zawsze kojarzy mi się z Cracovią.
To źle Ci się kojarzy. Ja mieszkałem tam od 79 roku (czyli od początku powstania osiedla) do 2003 r. więc wiem. Zresztą temat przerabiany. Wiślackie osiedle z jednostkami Hutnika i Pasów. Większość osób z Cracovii czy Hutnika mogę wymienić z imienia i nazwiska. Jednym z głownych Pasiaków był m. in. śp. Buncol (głośna sprawa morderstwa z zeszłego roku nie związana z kibicowaniem).
Pamiętam jeszcze drugoligowe wyjazdy, kiedy sami wynajmowaliśmy dla ekipy z osiedla autokary. Nawet na mecz z Anglią w Chorzowie w 93. Co nie zmienia faktu że nawet potem dużo osób szczególnie starszych jeździło i jeździ dalej na Wisłę.
Zmieniło się w połowie lat 90. Głównie za sprawą panów C. z tzw. slumsów. Na szczęście ostatnimi czasy widać jakieś światełko w tunelu i może wszystko wróci do normy.

ostrykrk
Posty: 85
Rejestracja: 24.06.2010, 22:10

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ostrykrk » 26.09.2013, 09:17

nrth pisze:
Livin'LaVidaLoca pisze:
A/J pisze:
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

Każdy kto ma troche oleju w głowie widzi że ten post o zawyżonej frekwencji j**** beką na kilometr. A piszecie bajki to Wy w swoim "raporcie" z sektora J na skwk.pl. Tak BTW wiadomo kto jest znany z pisania "raportów" zgodnie z tradycją jak to mówią he he...

A co do drugiego kolegi z R22 ktory pisał o Olszy. Właśnie tu wychodzi to zakłamanie że gdy osiedla zmieniały wiare na Pasy to "jebane przerzuty poszły za hajsem" a gdy zmienia wiare na Wisłę to "wymiana pokoleń". Tak właśnie działa zakłamana propaganda. I jeszcze takie pytanie do Ciebie : Jak to było z osiedlami w WLCK a szczególnie z os. Kościuszkowskim? Też wymiana pokoleń ? :) Dodam tylko że na tym osiedlu wychował się Szpila.
Słowo raport kluczowe :-)
Można zamykac sensowną dyskusję bo szperacze z KSC znaleźli kolejną nić wiążąca Wisłę ze służbami mundorowymi.

A na serio to jak czegos nie jestes pewien to nie pisz. Dawaj ksywy Craocivi z Olszy, ktorzy zmienili wiarę. Zdajesz sobie sprawę że my jestesmy w stanie przy każdym wymienianym przy nas przerzuconym osiedlu z TS na KSC napisac pare ksyw, od których się zaczęło itp i nie będą to przypadkowe ksywy dla osób które coś tam wiedzą o Krakowie.
Na Olszy zaczałem bywac u kolegów w 95/96 i było to już wtedy wiślackie osiedle a "ekipka" krystalizowała się z 15-17 latków, jesli chcesz powiedzieć że to te przerzuty (nikt inny tam w tym czasie nie biegał) to dawaj od razu ksywy żeby się nie osmieszać.

I tu kolego wrzuciłeś Olszę do jednego worka.Ja też bywałem na Olszy w tych latach co ty i Olsza I była prawie cała za Cracovią,a Olsza II za Wisłą.Sytuacja zmieniła się na korzyść Wiślaków nie przez przerzutów tak jak niektórzy tu opisują tylko przez emigracje paru osób lub zakładanie rodzin i zmiana osiedli zamieszkania(nie będę pisał ksywek bo jak znasz Olszę to dobrze wiesz o kogo chodzi)

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 26.09.2013, 09:34

Masz rację, pisałem o dwójce
za kim jestes?

ROBERT
Posty: 99
Rejestracja: 27.02.2007, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ROBERT » 26.09.2013, 09:43

NoNameB pisze:
ROBERT pisze: 2 pułk lotniczy też zawsze kojarzy mi się z Cracovią.
To źle Ci się kojarzy. Ja mieszkałem tam od 79 roku (czyli od początku powstania osiedla) do 2003 r. więc wiem....
zapewne masz rację, nie znam historii Twojego osiedla, napisałem tylko jak mi się kojarzy (subiektywnie), wiem że na 2PL była i jest Wisła. Ale dzięki za sprostowanie.
Jesteście najsłabszym ogniwem.

Larkson1908
Posty: 128
Rejestracja: 14.01.2010, 14:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Larkson1908 » 26.09.2013, 10:27

nrth pisze:PS
W kwestii rodzicielskiej to Wy przez lata bawiliście się w jechanie po Cyganie w kestii jego ojca. Koronny wasz argument przez długie długie lata. Gdy sie okazało że u Was jest podobna historia i zostało to wyciągnięte to sie jednak okazało ze tak mozna i wszystko jest ok. Więc nie pisz tu do nas znów o jakichs kwestiach tata/mama/ciocia
North/RWD jak za dawnych lat. Szyk i elegancja w tym burdelu internetowym:)

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 26.09.2013, 11:14

aczytoważne? pisze:
kowalsky pisze:Ponawiam pytanie,

Kraków jest uważany za miasto studenckie, więc jak się deklarują u was studenci np. z Agh, których jest spora liczba.
W zależności skąd pochodzą. Jeżeli wcześniej nie kibicowali i nie chodzili na mecze, zazwyczaj zaczynają chodzić na wisłe, bo jest bliżej z akademików agh i większe sukcesy sportowe.
Ty mieszkasz w ogóle w Krakowie że piszesz takie bzdury?AGH i pobliskie akademiki to kropla w morzu jeśli chodzi o studentów w całym Krakowie czy Hucie, zresztą blokowiska na tym terenie są mocno zdominowane przez Wisłę więc trudno żeby ktoś się panoszył w pasiastych barwach.To tak jakby akademiki leżały na Salwatorze przy samym stadionie Cracovii i ktoś napisał że tak właśnie wybrali bo bliżej tam było a stadion ładniejszy i bezpieczniejszy.
Część zwykłej studenckiej publiki wiadome idzie tam gdzie jest wygodniej, co nie znaczy że chodzi tu o wyniki bo wątpię że gościu który przyjedzie studiować z Lubina czy Bytomia zacznie sobie łazić z nudów na Wisłę a nie Cracovię, teraz nawet lamusy wiedzą co mają wybrać.Zresztą zobacz ile głów wam wyrosło na Pasach po oddaniu nowego stadionu, i chyba nie powiesz że to uśpieni kibice Pasów sprzed lat bo nie macie trybun zdominowanych przez emerytów, do tego dołóż ile z tych osób jest chętny spierać klub na wyjeździe czy chociażby wysilić się na takie banały jak zbiórka przed meczem na rynku.

zmalopolski
Posty: 183
Rejestracja: 28.08.2013, 20:56

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: zmalopolski » 26.09.2013, 11:17

Ktoś mądrze napisał że każdy będzie pisał jak mu wygodniej i nikt nie będzie obiektywny z jednej, ani z drugiej strony... prawda jest taka że jesli chodzi o frekwencje Wisła będzie do przodu... czynnik główny: sukcesy na przestrzeni parunastu lat nie tylko w Polsce i co za tym idzie liczbę robią pod Krakowskie i nie tylko te pod "fan cluby", jedne mniej, drugie lepiej zoorganizowane... nie ktore mają nawet swoje flagi, szale, vlepki, ale na rejonie nie wszystkich widać, jedynie po za napisami na murach które w woj. dominują, lub czysto piłkarskim kibicowaniem.
Cracovia, głównie Kraków... jak już są to mocne osiedla i mocne FC, te praktycznie od zawsze kibicujące Cracovii i u nich nie ma nikogo po za nimi, chyba że incognito, z FC najlepsze przykłady Muszyna, Andrychów, w Krynicy (mniejszym FC) próbowano coś działać po stronie Wisły, szybko zostali stonowani.
Dotadkowo kwestia zgód tych dwóch ekip... Tarnów podzielony choć Unia wiedzie prym i wiadomo co za tym idzie Wisła tutaj bliższa. Nowy Sącz od zawsze zgoda Cracovia-Sandecja no i praktycznie rejon zdominowany przez Pasiaków, w Łącku i Kamienicy jest Wisła, ale aktywność raczej pod przykrywką "nocy". Nowy Targ no to jeden z ewenemtnów na skale Polski... Lechia Gdańsk, ale Wisła, Podhale + zgoda z Gorlicami tam bliżej Wisły choć moim skromnym zdaniem, podlizywanie się na siłę ze względu na swoją słabość. Andrychów wiadomo, Wadowice wiadomo i inne Sucha Beskidzka, Maków podzielony, Zakopane to chyba brak aktywności... jakieś dinozaury, reszta regionu tak naprawde sztuki które przeważają Wiśle z powodów o których napisałem wcześniej no i te podkrakowskie, ale tutaj chyba nikt nie ma dobrej orientacji terenowej.
Hutnik Nowa Huta, choć nie jestem za nimi jedno słowo - szacunek.

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 26.09.2013, 12:12

A kiedy te frekwencje nie były do przodu?To trochę tak jakby pisać że oba klubu powstały pod koniec lat 90tych a Wisła kibolsko przetrwała za sprawą Cupiała.Z Całej historii wystarczyło raptem parę lat zawirowań na mieście przewagi h Cracovii by teraz tworzyć historię dlaczego to Wisła zawsze istniała, albo bo Cupiał, albo bo komitywa z MO, jakby to wszystkich pasiaków przez lata komuny wtrącali do lochów za sympatie klubowe, a Wisła na ulicach ludzi lała razem z milicją.Tak samo można gdybać co by było jakby Filipiaka razem z Majchrowskim nie było, zamienili losami z Hutnikiem (daleko nie było).
Ostatnio zmieniony 26.09.2013, 12:20 przez coldgear, łącznie zmieniany 2 razy.

maciupek
Posty: 8
Rejestracja: 01.03.2012, 15:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: maciupek » 26.09.2013, 12:17

Wisła zawsze miała i ma więcej kibiców w Krakowie niż Cracovia. Mam tu na myśli wszystkich kibiców. No i pewnie będzie mieć, no chyba że spadnie do 3 ligii a Cracovia zdobędzie mistrza. Może przed wojną i zaraz po niej Pasy miały więcej fanów, ale od lat bardziej popularniejsza jest Wisła. Większość osób piszę że czynnikiem decydującym są wiekszę sukcesy sportowe. Z jednej strony to fakt i ciężko się z tym nie zgodzić ale jest jeszcze druga rzecz. W świadomości wielu zwykłych mieszkańców Krakowa, Cracovia uchodzi za klub dla zadymiarzy, dresiarzy, patoli, osiedlowych gangsterów itp. Ciągnie się za nimi "renoma" jeszcze z lat 90-tych. Owszem, świrów nie brakuje po jednej i po drugiej stronie ale dla zwykłego zjadacza chleba, to Cracovia ma gorszą opinie, dlatego wybrali Wisłę.
Oczywiście większość fanów Cracovii zawsze bedzie mowić że jest ich w Krakowie więcej, a Wisła to głównie okoliczne wiochy. W niektórych środowiskach faktycznie jest ich więcej, w końcu gdy pare lat temu pojawiła się moda na Pasy, to nie jeden osiedlowy łazik czy gangster spod klatki uważał że każda "prawilna mordeczka" musi kibicować Cracovii co do zasady. No ale ogólnie większośc społeczeństwa w Krakowie sympatyzuje raczej z Wisłą. Nie jest to jakaś wielka różnica ale mimo wszystko jest.

Pismejker
Posty: 99
Rejestracja: 26.07.2011, 10:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Pismejker » 26.09.2013, 12:39

Pytanie z innej beczki : Jak kibice Pasów tolerują barwy Korony,Stali Mielec i Czanych Jasło, a jak Wiślacy barwy Jagi?
Chodzi mi raczej o kibiców z Krakowa, którzy ubierają takie barwy

zmalopolski
Posty: 183
Rejestracja: 28.08.2013, 20:56

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: zmalopolski » 26.09.2013, 12:54

coldgear - pisałem o dominacji na przestrzeni lat, nie będę sięgał lat 30,60,70 bo mnie nie było na świecie, a na meczu chodzono tu i tu, a podczas derbów nie było tysięcy psów i sektorów buforowych ;) i faktycznie jak piszesz kibicowsko wszystko powstało mniej więcej w latach 90 nie da się ukryć, a sprzeczać też nie ma co bo każdy podświadomie wie jak jest, tzn. każdy kumaty.

FAGO
Posty: 33
Rejestracja: 31.03.2010, 05:07

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: FAGO » 26.09.2013, 13:29

19w(E)stland68 pisze:
FAGO pisze:Nadal nie otrzymalem odpowiedzi od pokemonow ktorzy lamentowali o napinkowych 60 kilogramowcow pod sektorem wisly na sobotnich derbach....
Pytanie brzmi
Jak sie to ma co piszecie do slynnego hasla NIE WAZNE ILE MASZ W ŁAPIE WAZNE ZE JESTES WARIATEM
o Boze... ale szukasz dziury w calym chlopie... tak sie komus powiedzialo i sie przyjelo b fajne haslo.. co nie znaczy,ze teraz kazdy ma nie cwiczyc na silce , cpac i miec 60 kg i sie do niego stosowac ja pier.....

Dobra w c*** hahaha , ktos sobie powiedzial i sie przyjelo bla bla bla. Maslo maslane jak nie pomysli to szybko sie wykrecamy z haselka i oo problemie.
Rozumiem ze od soboty (prezenie 60kg miesni zza ogrodzeni) traci na waznosci i jest nie aktualne oraz nie brane na powaznie

Ja pier..le

Boofy
Posty: 13
Rejestracja: 21.09.2013, 11:00

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Boofy » 26.09.2013, 13:58

Jagiellońskie & Kazimierzowskie NH
[link]

aczytoważne?
Posty: 44
Rejestracja: 26.09.2013, 01:36

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: aczytoważne? » 26.09.2013, 14:02

coldgear- czytaj ze zrozumieniem, pierwsze zdanie "zależy skąd pochodzą". Oczywistą rzeczą jest,że jeśli student będzie z Poznania to pójdzie na Cracovie, tak samo np z Kielc. Mówiłem w miarę ogólnie o sytuacji na miasteczku agh i nie o osobach które mają większe pojęcie o kibicowaniu w Polsce. Na Cracovii po serii awansów i po wybudowaniu nowego stadionu również wzrosła liczba studentów którzy zaczęli przychodzić, ale wydaje mi się,że większość z nich była z Krakowa lub miast zaprzyjaźnionych z Cracovią. Sam bedąc studentem zauważałem, że większość studentów z bardziej neutralnych miast i tak naprawdę osób nie kibicujących wcześniej zaczęło przychodzić na Wisłę i nie upatrywałbym w tym nagłej miłości do tego klubu tylko chęć chodzenia na mecze drużyny która większość ich wygrywa.

N_
Posty: 1335
Rejestracja: 27.02.2007, 11:10
Lokalizacja: Jasełko

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: N_ » 26.09.2013, 14:40

http://www.youtube.com/user/czarni

krowodrza5
Posty: 1
Rejestracja: 26.09.2013, 16:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: krowodrza5 » 26.09.2013, 16:11

maciupek pisze:Wisła zawsze miała i ma więcej kibiców w Krakowie niż Cracovia. Mam tu na myśli wszystkich kibiców. No i pewnie będzie mieć, no chyba że spadnie do 3 ligii a Cracovia zdobędzie mistrza. Może przed wojną i zaraz po niej Pasy miały więcej fanów, ale od lat bardziej popularniejsza jest Wisła. Większość osób piszę że czynnikiem decydującym są wiekszę sukcesy sportowe. Z jednej strony to fakt i ciężko się z tym nie zgodzić ale jest jeszcze druga rzecz. W świadomości wielu zwykłych mieszkańców Krakowa, Cracovia uchodzi za klub dla zadymiarzy, dresiarzy, patoli, osiedlowych gangsterów itp. Ciągnie się za nimi "renoma" jeszcze z lat 90-tych. Owszem, świrów nie brakuje po jednej i po drugiej stronie ale dla zwykłego zjadacza chleba, to Cracovia ma gorszą opinie, dlatego wybrali Wisłę.
Oczywiście większość fanów Cracovii zawsze bedzie mowić że jest ich w Krakowie więcej, a Wisła to głównie okoliczne wiochy. W niektórych środowiskach faktycznie jest ich więcej, w końcu gdy pare lat temu pojawiła się moda na Pasy, to nie jeden osiedlowy łazik czy gangster spod klatki uważał że każda "prawilna mordeczka" musi kibicować Cracovii co do zasady. No ale ogólnie większośc społeczeństwa w Krakowie sympatyzuje raczej z Wisłą. Nie jest to jakaś wielka różnica ale mimo wszystko jest.

Cha,cha... żal to nawet komentować.... [*]Wisła zawsze miała i ma więcej kibiców w Krakowie niż Cracovia. Mam tu na myśli wszystkich kibiców. No i pewnie będzie mieć, no chyba że spadnie do 3 ligii a Cracovia zdobędzie mistrza. [*] To chyba słynne hasło wierność... :D :D :D
Skąd ty jesteś osrańcu i ile masz lat? :D

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 26.09.2013, 16:16

aczytoważne? pisze: ale wydaje mi się,że większość z nich była z Krakowa lub miast zaprzyjaźnionych z Cracovią. Sam bedąc studentem zauważałem, że większość studentów z bardziej neutralnych miast i tak naprawdę osób nie kibicujących wcześniej zaczęło przychodzić na Wisłę i nie upatrywałbym w tym nagłej miłości do tego klubu tylko chęć chodzenia na mecze drużyny która większość ich wygrywa.
Czyli teoretycznie na Wiśle powinien być większy burdel jeżeli chodzi o doping, ultras, wyjazdy, a dobrze wiesz że tak nie jest.Od paru lat nie było dobrej piłki na Wiśle, a wiadomo jaka trybuna robi głównie frekwencje, i wcale tam nie ma najtańszych biletów.
Zresztą ja kończę dyskusję na takie tematy bo to początek końca.

shanti
Posty: 155
Rejestracja: 10.02.2013, 19:47

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: shanti » 26.09.2013, 16:43

nrth pisze:PS
Świetnie się obserwuje wraz z upływem czasu, próby zmiany historii. Chcecie by KIBICE Wisły odpowiadali za wydarzenia na stołkach działaczy z lat 50tych a nie potraficie udźwignąc swojej kibicowskiej polityki (mowię o przerzutach) z ost 20 lat po dzień dzisiejszy.
ok wiec powiedz mi czy to tez jest zmiana historii i lata 50te bo z tego co widac to terazniejszosc
fotki nr 1- http://www.cracovia.krakow.pl/read.php? ... 714,page=4 na hali Wisly
nr 2- [link] 1 vlepka 2 3 rzedzie (te tabliczki widnieja na hali Wisly)
nr 3- http://skwk.pl/images/galeria/2013/rozn ... C_1607.JPG
turniej kibicow Wisly sami fanatycy w tym pan
Ludwik Mieta -Mikołajewicz emerytowany pułkownik na poczatku kariery SB, pózniej milicja, następnie Policja. Oddelegowany z resortu do nadzoru w GTS Wisła.

W latach 1985–1988 kierownik wyszkolenia, w latach 1988–1990 dyrektor, a od 1990 nieprzerwanie prezes TS Wisła Kraków. W roku jubileuszu 100-lecia Wisły w 2006 pełnił równocześnie prezesa zarządu sportowej spółki akcyjnej Wisła Kraków.
i na koniec takie oto forum
http://www.policja2009.fora.pl/test-fiz ... ,5762.html
i raczej nie zmiana historii tylko prosze o niekasowanie postu tylko zetelna rozmowe
"CHŁOPI"REYMONTA

A/J
Posty: 139
Rejestracja: 29.04.2012, 11:25

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: A/J » 26.09.2013, 17:13

shanti pisze:
nrth pisze:PS
Świetnie się obserwuje wraz z upływem czasu, próby zmiany historii. Chcecie by KIBICE Wisły odpowiadali za wydarzenia na stołkach działaczy z lat 50tych a nie potraficie udźwignąc swojej kibicowskiej polityki (mowię o przerzutach) z ost 20 lat po dzień dzisiejszy.
ok wiec powiedz mi czy to tez jest zmiana historii i lata 50te bo z tego co widac to terazniejszosc
fotki nr 1- http://www.cracovia.krakow.pl/read.php? ... 714,page=4 na hali Wisly
nr 2- [link] 1 vlepka 2 3 rzedzie (te tabliczki widnieja na hali Wisly)
Pierwsze to link to tematu pisanego przez takich jak ty na waszym forum ,którego poziom jest więcej niż mierny i dawanie tego tu jako jakiś dowód to jakaś komedia,kompletnie się wygłupiłeś.
A dwa to tej tabliczki już nie ma na hali całe lata,więc najzwyczajniej w świecie kłamiesz.
Kolejna sprawa to masz tu trochę o własnej historii,poczytaj sobie,to dowiesz się ,jacy to czyści ,byliście wy,gdy w Polsce była komuna:

[link]

Wislak_Qn
Posty: 15
Rejestracja: 14.09.2013, 14:51

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Wislak_Qn » 26.09.2013, 17:18

Obrazek milicji na hali Wisły to jakaś jednorazowa impreza jak już robisz afere to zauważ że było tam wojsko straż miejska i inne służby. Hala jest wykorzystywana w różny sposób i My jako kibice nie mamy na to wpływu bo duża role odgrywa tu miasto. Tabliczka z tej śmiesznej vlepki to też jakiś absurd . Kiedy ona wisiała 30 lat do tyłu . Szukacie tylko fotek i robicie świeża propagande. Idąc waszym tokiem myślenia skoro na waszym osiedlu budują komende to już wszyscy wspołpracują i są konfiturami ?? To samo się odnosi do imprez które mają miejsca na waszym kaufland stadionie. Zrób pożadek pierw na swoim stadionie bo zjdęcia z derbów jednoznacznie pokazują że przerzuty u was mają jak w raju. Kolejna sprawa syn komendanta woj. młynowym na cracovii. Ogólnie to aparat propagandowy koszrnych rodem z PRL-u.

first2005
Posty: 58
Rejestracja: 18.02.2012, 15:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: first2005 » 26.09.2013, 17:33

obawiam się że nie za bardzo ogarniasz co piszesz ;)

NNZNP_qn
Posty: 48
Rejestracja: 24.10.2010, 14:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: NNZNP_qn » 26.09.2013, 17:56

Wislak_Qn idź sobie pobiegać na Witosa,może troszkę przewietrzysz mózg i daj Boże może będziesz miał okazję porozmawiać z chłopakami o Historii Wisły i Cracovii,bo to Twoje napinanie się tutaj jest już męczące i nudne :)

Historii Cracovii i Wisły nie da się już zmienić,zacznijcie żyć przyszłością bo w chwili obecnej chyba to jest ważniejsze niż przegadywanie się kto co ma za paznokciami :)
Jesteśmy biali, jesteśmy czerwoni - jesteśmy Cracovia ! A kim są oni?

Boofy
Posty: 13
Rejestracja: 21.09.2013, 11:00

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Boofy » 26.09.2013, 18:21

NNZNNP na waszą propagandę i farmazony trzbe odpowiadać, i je prostować. Zresztą to wy zyjecie przeszłością Wisły, która jedynie prostuje wasze farmazony.

bialygarnek
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2013, 18:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: bialygarnek » 26.09.2013, 18:24

FAGO pisze:Nadal nie otrzymalem odpowiedzi od pokemonow ktorzy lamentowali o napinkowych 60 kilogramowcow pod sektorem wisly na sobotnich derbach....
Pytanie brzmi
Jak sie to ma co piszecie do slynnego hasla NIE WAZNE ILE MASZ W ŁAPIE WAZNE ZE JESTES WARIATEM
Ty to się lepiej zajmij swoją konfidencką Areczką dzieciaku a nie tu się napinasz o rzeczach a których nie masz bladego pojęcia. Triada spina poślady w tym temacie aż śmierdzi na odległość.

first2005
Posty: 58
Rejestracja: 18.02.2012, 15:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: first2005 » 26.09.2013, 18:30

bialygarnek pisze:
FAGO pisze:Nadal nie otrzymalem odpowiedzi od pokemonow ktorzy lamentowali o napinkowych 60 kilogramowcow pod sektorem wisly na sobotnich derbach....
Pytanie brzmi
Jak sie to ma co piszecie do slynnego hasla NIE WAZNE ILE MASZ W ŁAPIE WAZNE ZE JESTES WARIATEM
Ty to się lepiej zajmij swoją konfidencką Areczką dzieciaku a nie tu się napinasz o rzeczach a których nie masz bladego pojęcia. Triada spina poślady w tym temacie aż śmierdzi na odległość.
a teraz dokończ zadanko, spakuj tornister i za 30 minut wieczorynke masz w jedynce.. po wieczorynce siusiu i do spania

aczytoważne?
Posty: 44
Rejestracja: 26.09.2013, 01:36

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: aczytoważne? » 26.09.2013, 18:43

coldgear pisze:
aczytoważne? pisze: ale wydaje mi się,że większość z nich była z Krakowa lub miast zaprzyjaźnionych z Cracovią. Sam bedąc studentem zauważałem, że większość studentów z bardziej neutralnych miast i tak naprawdę osób nie kibicujących wcześniej zaczęło przychodzić na Wisłę i nie upatrywałbym w tym nagłej miłości do tego klubu tylko chęć chodzenia na mecze drużyny która większość ich wygrywa.
Czyli teoretycznie na Wiśle powinien być większy burdel jeżeli chodzi o doping, ultras, wyjazdy, a dobrze wiesz że tak nie jest.Od paru lat nie było dobrej piłki na Wiśle, a wiadomo jaka trybuna robi głównie frekwencje, i wcale tam nie ma najtańszych biletów.
Zresztą ja kończę dyskusję na takie tematy bo to początek końca.
Widzę,że zmieniłeś temat zupełnie, nie wypowiadałem się nic o wyjazdach, dopingu i ultras. Zupełnie inaczej wyglądają te sprawy po obu stronach błoń i pewnie większość z Krakowa wie czemu tak jest, a nie inaczej. Musisz jednak przyznać,że większość studentów chodzi na Wisłe i nie ma co zaprzeczać, nie wypowiadam się nic na temat tego jak dopingują i jaki mają wpływ na ogólne kibicowanie, tylko mówię,że większość wybiera Wisłe. Ci do tego,że od paru lat nie było dobrej piłki- była lepsza niż na Cracovii i to wystarczało,żeby wybierać Wisłe. Zero napinki czysta informacja potwierdzona obserwacjami

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: GreenwichMeanTime, Henio Kogucik i 512 gości