ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

Zablokowany
lospantalones
Posty: 110
Rejestracja: 24.08.2013, 00:49

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: lospantalones » 25.09.2013, 10:05

A/J pisze:
Observateur pisze: Z rąk KSC zginęło już od 2003 chyba już ponad 10 kibiców Wisły (śp. Fujin, Krótki, Ivan, Koza…, w samym 2006 r. trzy osoby, teraz Dziekan i Pociąg)
Ivana nikt nie zabił,żydy swą zakłamaną propagandą robią co niektórym z mózgu wodę jak widzę.Tak samo jak kłamią jeśli chodzi chodzi o swoje liczby wyjazdowe,które podają w oficjalnych relacjach(wyszło to na jaw po wjebaniu się rok temu na ich konta na ich forum i fb,gdzie dodawali sobie po 100-150 osób do danego wyjazdu,a robiły to osoby ,które nadal podają te liczby i piszą relacje).A ostatnie przypadki to oprawa która nie była oprawą tylko jakimś tam kawałkiem materiału;-),i marsz na derby 2500 osób z rynku,tu się pomylili o jakieś 2000 bidule.
nie przesadzaj z tą pomyłką (2000 chłopa) może i nie było ich 2500 ale na filmikach i zdjęciach widać że te 1000 z hakiem ich było -trzeba by któregś z forumowych gimnazjalistów poprosić o wykropkowanie by dojść prawdy oni sie w takie rzeczy bawią ,ale czy to takie istotne ilu ich było ?



cracovia_k
Posty: 178
Rejestracja: 21.06.2007, 12:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: cracovia_k » 25.09.2013, 10:17

Fakt może na samej zbiórce było nas dużo mniej ale ludzi stopniowo przybywało do pochodu i tak przed samym stadionem można pisać o liczbie 2000.
[link]
http://www.youtube.com/watch?v=Ix6rPWxtfOU - ostatnie 10sekund filmiku
Flaga na maszt Kraków jest nasz...

Canelo
Posty: 212
Rejestracja: 29.04.2012, 22:23

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Canelo » 25.09.2013, 11:11

Nasz stadion zamknięty na dwa mecze. Towarzysze mogą sobie poprzybijać piątki, przestać udzielać się w internecie optując za zamknięciem stadionu do końca rundy i dalej płakać jak to jesteśmy faworyzowani w magistracie.

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 25.09.2013, 11:59

czy naprawde ten temat musi zostać rozpiedolony rozkminami co kto po jakich akcjach wypisuje na onecie czy innych pejsbukach?

fonobar
Posty: 372
Rejestracja: 17.10.2011, 08:52
Lokalizacja: Katowice miasto GieKSy

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: fonobar » 25.09.2013, 12:23

Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444

Olson
Posty: 680
Rejestracja: 23.07.2011, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Olson » 25.09.2013, 12:38

A/J pisze:
Observateur pisze: Z rąk KSC zginęło już od 2003 chyba już ponad 10 kibiców Wisły (śp. Fujin, Krótki, Ivan, Koza…, w samym 2006 r. trzy osoby, teraz Dziekan i Pociąg)
Ivana nikt nie zabił,żydy swą zakłamaną propagandą robią co niektórym z mózgu wodę jak widzę.Tak samo jak kłamią jeśli chodzi chodzi o swoje liczby wyjazdowe,które podają w oficjalnych relacjach(wyszło to na jaw po wjebaniu się rok temu na ich konta na ich forum i fb,gdzie dodawali sobie po 100-150 osób do danego wyjazdu,a robiły to osoby ,które nadal podają te liczby i piszą relacje).A ostatnie przypadki to oprawa która nie była oprawą tylko jakimś tam kawałkiem materiału;-),i marsz na derby 2500 osób z rynku,tu się pomylili o jakieś 2000 bidule.
Temat fajnie się rozwijał bez napinki ale musiał pojawić się typ o nicku z anty w nazwie i się ponapinać. Nic nie wyszło na jaw, opublikowaliście post, w którym nie zrozumieliście ironii, a teraz powstaje propaganda o zawyżaniu liczb :)

A co do przerzutów to nie ma w tym w ogóle logiki, że całe osiedla przerzucały się na inny klub. Po prostu w pewnym momencie powstała moda na Pasy i dużo "uśpionych" kibiców zaczęło się udzielać, zajawili się też nowi, a potem część znów przestało to interesować. Znam takie osoby, które są za Cracovią, dobrze biją się też na pięści ale pozakładali rodziny lub zajmują się pracą i żyją normalnie. Sprawa z nożami posunęła się za daleko i niektórzy po prostu odpadli. Wiadomo, że są przypadki przerzutów tak samo jak masa zwykłych pikników poprzerzucała się na Wisłę z powodu sukcesów w erze Cupiała (a sukcesy są spowodowane m.in. a może przede wszystkim dlatego, że Wisła była klubem milicyjnym, a Cracovia grała w niższych ligach. Ówczesny prezes Cracovii Żur nie zgodził się na patronat milicji więc Cracovia była stopniowo niszczona przez komunistów. Wisła sama prosiła milicję o patronat więc jeśli chodzi o historię i utożsamianie się z sukcesami klubu to z Wisłą jest kiepsko. Sami kiedyś krzyczęli na meczach "GTS", a potem odpruwali literkę "G" z flag... Dzisiaj też dzieją się różne dziwne rzeczy jak np to: http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?13,2017804

kowalsky
Posty: 6
Rejestracja: 25.09.2013, 12:34

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: kowalsky » 25.09.2013, 12:43

A jak się mają u was studenciaki np. z Agh ? Dosyć duża liczba akademików, co za tym idzie spora liczba osób.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 25.09.2013, 12:53

Olson pisze:
A/J pisze:
Observateur pisze: Z rąk KSC zginęło już od 2003 chyba już ponad 10 kibiców Wisły (śp. Fujin, Krótki, Ivan, Koza…, w samym 2006 r. trzy osoby, teraz Dziekan i Pociąg)
Ivana nikt nie zabił,żydy swą zakłamaną propagandą robią co niektórym z mózgu wodę jak widzę.Tak samo jak kłamią jeśli chodzi chodzi o swoje liczby wyjazdowe,które podają w oficjalnych relacjach(wyszło to na jaw po wjebaniu się rok temu na ich konta na ich forum i fb,gdzie dodawali sobie po 100-150 osób do danego wyjazdu,a robiły to osoby ,które nadal podają te liczby i piszą relacje).A ostatnie przypadki to oprawa która nie była oprawą tylko jakimś tam kawałkiem materiału;-),i marsz na derby 2500 osób z rynku,tu się pomylili o jakieś 2000 bidule.
Temat fajnie się rozwijał bez napinki ale musiał pojawić się typ o nicku z anty w nazwie i się ponapinać. Nic nie wyszło na jaw, opublikowaliście post, w którym nie zrozumieliście ironii, a teraz powstaje propaganda o zawyżaniu liczb :)

A co do przerzutów to nie ma w tym w ogóle logiki, że całe osiedla przerzucały się na inny klub. Po prostu w pewnym momencie powstała moda na Pasy i dużo "uśpionych" kibiców zaczęło się udzielać, zajawili się też nowi, a potem część znów przestało to interesować. Znam takie osoby, które są za Cracovią, dobrze biją się też na pięści ale pozakładali rodziny lub zajmują się pracą i żyją normalnie. Sprawa z nożami posunęła się za daleko i niektórzy po prostu odpadli. Wiadomo, że są przypadki przerzutów tak samo jak masa zwykłych pikników poprzerzucała się na Wisłę z powodu sukcesów w erze Cupiała (a sukcesy są spowodowane m.in. a może przede wszystkim dlatego, że Wisła była klubem milicyjnym, a Cracovia grała w niższych ligach. Ówczesny prezes Cracovii Żur nie zgodził się na patronat milicji więc Cracovia była stopniowo niszczona przez komunistów. Wisła sama prosiła milicję o patronat więc jeśli chodzi o historię i utożsamianie się z sukcesami klubu to z Wisłą jest kiepsko. Sami kiedyś krzyczęli na meczach "GTS", a potem odpruwali literkę "G" z flag... Dzisiaj też dzieją się różne dziwne rzeczy jak np to: http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?13,2017804
Logiki to brakuje w całym twoim poscie. Prezes Żur obudził uspione Azory, uśpione Albertyńskie, Piastów, Tysiąclecia i Kombatantów. W tym czasie zomo zostało ubłagane by założyć Wisłę a jej szeregi zasiliły masy przerzutów, piłkarskich kibiców.
za kim jestes?

Orange&Mango
Posty: 149
Rejestracja: 20.07.2007, 16:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Orange&Mango » 25.09.2013, 13:05

fonobar pisze:Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444

Nie wiem czy ktoś będzie chętny żeby opowiedzieć jak było itd w sumie nie ma się co dziwić.Niech to zostanie między dwoma ekipami bo znowu zrobi się napinka.Jak dla mnie nie był bez winy.Jeżeli chodzi o ten cały GTS. Dobrze tutaj ktoś napisał wyżej Wisła nie została założona przez milicję a to wyjaśnia wszystko.Epizod? każda ekipa jakiś miała.A jak ktoś chce tak bardzo brnąć w to cały czas dalej to niech przeczyta historie klubu od A do Z. Swoją drogą jestem ciekawy wypowiedzi jednego kolesia tutaj na forum odnośnie Wisły i ich młodej ekipy.Jeżeli faktycznie będą dążyć do solówek na gołe pięści z innymi ekipami to raz szacunek a dwa może być bardzo ciekawe bo według mnie potencjał w tym mieście jest bardzo duży.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 25.09.2013, 13:08

fonobar pisze:Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444
Ten gośc który siedzi w więzieniu i pierdoli kocopoły nie jest z zadnej z ekip tylko podstawionym przez TV frajerem, występował kiedyś w innym, programie TVN.
za kim jestes?

TakiTyp
Posty: 84
Rejestracja: 10.06.2013, 12:23

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: TakiTyp » 25.09.2013, 13:17

Orange&Mango pisze:
fonobar pisze:Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444

Nie wiem czy ktoś będzie chętny żeby opowiedzieć jak było itd w sumie nie ma się co dziwić.Niech to zostanie między dwoma ekipami bo znowu zrobi się napinka.Jak dla mnie nie był bez winy.Jeżeli chodzi o ten cały GTS. Dobrze tutaj ktoś napisał wyżej Wisła nie została założona przez milicję a to wyjaśnia wszystko.Epizod? każda ekipa jakiś miała.A jak ktoś chce tak bardzo brnąć w to cały czas dalej to niech przeczyta historie klubu od A do Z. Swoją drogą jestem ciekawy wypowiedzi jednego kolesia tutaj na forum odnośnie Wisły i ich młodej ekipy.Jeżeli faktycznie będą dążyć do solówek na gołe pięści z innymi ekipami to raz szacunek a dwa może być bardzo ciekawe bo według mnie potencjał w tym mieście jest bardzo duży.

Juz daza do tego. Propozycje padaly.
Moj post to moja subiektywna opinia.

Orange&Mango
Posty: 149
Rejestracja: 20.07.2007, 16:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Orange&Mango » 25.09.2013, 13:18

nrth pisze:
fonobar pisze:Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444
Ten gośc który siedzi w więzieniu i pierdoli kocopoły nie jest z zadnej z ekip tylko podstawionym przez TV frajerem, występował kiedyś w innym, programie TVN.

Teraz to mnie zaskoczyłeś. Nie jestem z Krakowa ale oglądając ten powiedzmy dokument byłem przekonany że to koleś z ekipy Pasów. Ciekawe w jakim serialu zagrał ;-) widać propaganda tvn trwa w najlepsze...

Orange&Mango
Posty: 149
Rejestracja: 20.07.2007, 16:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Orange&Mango » 25.09.2013, 13:25

TakiTyp pisze:
Orange&Mango pisze:
fonobar pisze:Jeżeli już temat nabrał taki rozmach to może ktoś napisze o tym zdarzeniu. Jeżeli oczywiście można
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uRzU#t=444

Nie wiem czy ktoś będzie chętny żeby opowiedzieć jak było itd w sumie nie ma się co dziwić.Niech to zostanie między dwoma ekipami bo znowu zrobi się napinka.Jak dla mnie nie był bez winy.Jeżeli chodzi o ten cały GTS. Dobrze tutaj ktoś napisał wyżej Wisła nie została założona przez milicję a to wyjaśnia wszystko.Epizod? każda ekipa jakiś miała.A jak ktoś chce tak bardzo brnąć w to cały czas dalej to niech przeczyta historie klubu od A do Z. Swoją drogą jestem ciekawy wypowiedzi jednego kolesia tutaj na forum odnośnie Wisły i ich młodej ekipy.Jeżeli faktycznie będą dążyć do solówek na gołe pięści z innymi ekipami to raz szacunek a dwa może być bardzo ciekawe bo według mnie potencjał w tym mieście jest bardzo duży.

Juz daza do tego. Propozycje padaly.

Ale na razie chyba bez powodzenia?Wiadomo jakie ekipy zostały wyzwane? Jeżeli pytam za dużo to spoko zrozumiem nie chce żadnej napinki tutaj. Swoją drogą szacunek dla nich że próbują...tak jak pisałem może być naprawdę ciekawie.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 25.09.2013, 13:25

Wpisz sobie w google frazy Bad Boys Cela 425 "Boguś" Marek Piotrkowski
za kim jestes?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: whiskey » 25.09.2013, 13:33

Kojarzę z kształtu ryja, że to ten

[link]

Orange&Mango
Posty: 149
Rejestracja: 20.07.2007, 16:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Orange&Mango » 25.09.2013, 13:36

to ten co biegał w celi:-) no to fajnie fajnie :-)

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: 19w(E)stland68 » 25.09.2013, 13:59

bez powodzenia bo jeszcze po prostu ciezko zaufac ,ze bedzie uczciwie a po drugie ekipa pewna ,ktora odmowila po prostu sie zesrala Wisly , w tym sensie ze wstydem bylaby dla nich porazka z''nie umiejacymi sie bic na rece nozownikami'' i to jako pierwsi w POLSCE...

lospantalones
Posty: 110
Rejestracja: 24.08.2013, 00:49

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: lospantalones » 25.09.2013, 14:15

cieżko sie dziwic tej ekipie że odmówiła ,tak to jest teraz odmówili im,innym razem odmówili oni .Oby sie nie zniechecili bo jak już zostało napisane wczesniej potencjał mają na dobrą ekipe .

pseudofan
Posty: 152
Rejestracja: 01.02.2010, 13:56

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: pseudofan » 25.09.2013, 14:19

Może temat został by już zamknięty?

konrad.D
Posty: 129
Rejestracja: 06.09.2012, 17:21

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: konrad.D » 25.09.2013, 14:26

co cie kole w oczy w nim? dyskusja jest prowadzona na w miare cywilizowanym poziomie,

pseudofan
Posty: 152
Rejestracja: 01.02.2010, 13:56

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: pseudofan » 25.09.2013, 14:30

Do tego nie mam wątpliwości, ale trwa już następna kolejka..

whitey
Posty: 98
Rejestracja: 26.04.2013, 00:34

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: whitey » 25.09.2013, 14:30

Do poprzedniej strony to byl jeden z najlepszych tematow od lat, a teraz to juz jak wojna to wojna...

konrad.D
Posty: 129
Rejestracja: 06.09.2012, 17:21

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: konrad.D » 25.09.2013, 14:31

A czy to jest temat o kolejce ligowej, czy o Krakowie? chyba źle trafiłeś,

first2005
Posty: 58
Rejestracja: 18.02.2012, 15:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: first2005 » 25.09.2013, 14:32

wy tak na serio czy sobie beke kręcicie ? bo nie zczaiłem

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Hutnik_Pany » 25.09.2013, 14:41

Ja opisze troche sytuacje os. Bohaterow Wrzesnia w NH. Otoz w roku 1990 bylo to wislackie osiedle, z ktorego na mecze jezdzilo +/- 100 osob. Bylo tez tam kilkadziesiat osob z Hutnika i kilka z Cracovii. Ale gdzies w roku 1998, ze wzgledu na interesy, osoby trzymajace wladze na osiedlu przerzucily sie na Cracovie. Od razu za nimi poszlo cale osiedle, wliczajac w to takze kilku Hutnikow. I na dzien dzisiejszy Pasy maja wladze absolutna na tym osiedlu. Jednak nie potrwa to wiecznie, bo prawie wszystkie dzieciaki w podstawowce sa juz za Wisla. Ale na to ma glownie wplyw nauczyciel WF-u ze szkoly, ktory autobusem finansowanym przez TSW zabiera dzieci na mecze

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 25.09.2013, 15:04

samake999 pisze:Skoro dyskusja tak fajnie i normalnie idzie to i ja mam pytanie. Piszę sie tylko o przerzutach na Cracovię . Czy to oznacza ,że z Cracovii na Wisłę /Hutnik nikt nigdy się nie przerzucił?
Jeden z liderów ekipy Cracovii, chciał przejsć na stronę Wisły, kiedy zaczęli się nawzajem dawać, po zabójstwie Portowca w 1993 roku, ale Wisła się nie zgodziła.
Olson pisze:A co do przerzutów to nie ma w tym w ogóle logiki, że całe osiedla przerzucały się na inny klub. Po prostu w pewnym momencie powstała moda na Pasy i dużo "uśpionych" kibiców zaczęło się udzielać, zajawili się też nowi, a potem część znów przestało to interesować. Znam takie osoby, które są za Cracovią, dobrze biją się też na pięści ale pozakładali rodziny lub zajmują się pracą i żyją normalnie. Sprawa z nożami posunęła się za daleko i niektórzy po prostu odpadli. Wiadomo, że są przypadki przerzutów tak samo jak masa zwykłych pikników poprzerzucała się na Wisłę z powodu sukcesów w erze Cupiała (a sukcesy są spowodowane m.in. a może przede wszystkim dlatego, że Wisła była klubem milicyjnym, a Cracovia grała w niższych ligach. Ówczesny prezes Cracovii Żur nie zgodził się na patronat milicji więc Cracovia była stopniowo niszczona przez komunistów. Wisła sama prosiła milicję o patronat więc jeśli chodzi o historię i utożsamianie się z sukcesami klubu to z Wisłą jest kiepsko. Sami kiedyś krzyczęli na meczach "GTS", a potem odpruwali literkę "G" z flag... Dzisiaj też dzieją się różne dziwne rzeczy jak np to: http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?13,2017804
Oj mierzi cie ta historia, mierzi :) Skoro więc powołujesz się na opracowanie Rafalskiego w przypadku Cracovii to uczciwość nakazuje żebyś powołał się również na niego w przypadku Wisły:"Wisła była bardziej pragmatyczna. Nie broniła się za bardzo kiedy to jej starania o kolejarskiego patrona zostały odrzucone i wepchnięto ją do Gwardii[...] [link]
No, ale jeśli już zacząłeś i tak świetnie znasz historię Wisły, to na pewno nie będziesz miał problemu z odpowiedzią na pytanie dlaczego tak "patriotyczny" klub jakim była Cracovia, co próbujesz tutaj pokazać, kierowany był przez cały okres PRL-u przez członków PZPR-u? I dlaczego tak patriotyczny klub zrobił dwukrotnie protektorem obchodów jubileuszowych (1956, 1966) bandziora Cyrankiewicza, i to zaraz po tym jak zagroził, że będzie uczciwym Polakom ucinał ręce?
Jeszcze jakbyś przy tym wyjaśnił dlaczego przed I WŚ prasa zaborcy austriackiego nazywała Cracovię "dzielną placówką i forpocztą... germańskiego „Verbandu”(!)" [link] to na prawdę byłbym ci wdzięczny.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

A/J
Posty: 139
Rejestracja: 29.04.2012, 11:25

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: A/J » 25.09.2013, 15:41

Olson pisze:
A/J pisze:
Observateur pisze: Z rąk KSC zginęło już od 2003 chyba już ponad 10 kibiców Wisły (śp. Fujin, Krótki, Ivan, Koza…, w samym 2006 r. trzy osoby, teraz Dziekan i Pociąg)
Ivana nikt nie zabił,żydy swą zakłamaną propagandą robią co niektórym z mózgu wodę jak widzę.Tak samo jak kłamią jeśli chodzi chodzi o swoje liczby wyjazdowe,które podają w oficjalnych relacjach(wyszło to na jaw po wjebaniu się rok temu na ich konta na ich forum i fb,gdzie dodawali sobie po 100-150 osób do danego wyjazdu,a robiły to osoby ,które nadal podają te liczby i piszą relacje).A ostatnie przypadki to oprawa która nie była oprawą tylko jakimś tam kawałkiem materiału;-),i marsz na derby 2500 osób z rynku,tu się pomylili o jakieś 2000 bidule.
Temat fajnie się rozwijał bez napinki ale musiał pojawić się typ o nicku z anty w nazwie i się ponapinać. Nic nie wyszło na jaw, opublikowaliście post, w którym nie zrozumieliście ironii, a teraz powstaje propaganda o zawyżaniu liczb :)

A co do przerzutów to nie ma w tym w ogóle logiki, że całe osiedla przerzucały się na inny klub. Po prostu w pewnym momencie powstała moda na Pasy i dużo "uśpionych" kibiców zaczęło się udzielać, zajawili się też nowi, a potem część znów przestało to interesować. Znam takie osoby, które są za Cracovią, dobrze biją się też na pięści ale pozakładali rodziny lub zajmują się pracą i żyją normalnie. Sprawa z nożami posunęła się za daleko i niektórzy po prostu odpadli. Wiadomo, że są przypadki przerzutów tak samo jak masa zwykłych pikników poprzerzucała się na Wisłę z powodu sukcesów w erze Cupiała (a sukcesy są spowodowane m.in. a może przede wszystkim dlatego, że Wisła była klubem milicyjnym, a Cracovia grała w niższych ligach. Ówczesny prezes Cracovii Żur nie zgodził się na patronat milicji więc Cracovia była stopniowo niszczona przez komunistów. Wisła sama prosiła milicję o patronat więc jeśli chodzi o historię i utożsamianie się z sukcesami klubu to z Wisłą jest kiepsko. Sami kiedyś krzyczęli na meczach "GTS", a potem odpruwali literkę "G" z flag... Dzisiaj też dzieją się różne dziwne rzeczy jak np to: http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?13,2017804
Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej.

Bardzo też lubisz wyjeżdżać z tym GTSem,napisz więc może coś więcej o waszych nazwach po II wojnie światowej,bo brzmiały one:Ogniwo ,a potem Sparta.Takiemu znawcy historii,jak ty ,z całą pewnością to nie umknęło.

maciupek
Posty: 8
Rejestracja: 01.03.2012, 15:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: maciupek » 25.09.2013, 15:47

Jeżeli komuś się wydaje że w czasach stalinizmu kluby mogły sobie wybierać i decydować o patronacie to jest w grubym błędzie. Z całym szacunkiem dla prezesa Żura z Cracovii, ale to mało prawdopodobne żeby smutni panowie z resortu pytali się go czy łaskawie wyrazi zgodę na milicyjny patronat. Generalnie w tamtych czasach władza robiła co chciała i dostawała co chciała. Jakby im faktycznie zależało to bym im żaden prezes w tym nie przeszkodził. Wiem że taki sprzeciw wobec władz fajnie wygląda w kronikach klubowych ale realnie patrząc, w czasach gdy ludzie dostawali "czape" za byle co, taka akcja prezesa skończyłaby się dla niego tragicznie, a władza i tak zrobiłaby po swojemu.

Klucz był zupełnie gdzie idziej. Przed wojną Cracovia była klubem mocno związanym ze środowiskami akademickimi, bardzo popularnym wśród tzw. inteligencji, natomiast Wisła była dość mocno związana ze środowiskami wojskowymi. Po wojnie łatwiej było resortowi objąć patronatem klub w którym mundury nie były obce. Co prawda to była już inna ideologia i tradycje, ale łatwo można było to połączyć, nawet ze względów propagandowych.

P.S. nie jestem ani z Wisły, ani z Cracovii.

Wislak_Qn
Posty: 15
Rejestracja: 14.09.2013, 14:51

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Wislak_Qn » 25.09.2013, 16:15

Olson Obrońca pedałów który chodzi na marsze jedności z tą propagandą powinien być delikatnie mówiać wyjebany z tego forum bo takich bredni cieżko gdziekolwiek uświadczyć.

Olson
Posty: 680
Rejestracja: 23.07.2011, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Olson » 25.09.2013, 16:43

Hehe Cyrankiewicz, no tak :) Poczytajcie sobie niedouczeni historii wiślacy: http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?13,2080343

"Potem pewnie te same liczby dla ironii były podawane w waszych oficjalnych relacjach czy to w necie czy to do zinów,ach jacy wy jesteście zabawni:-) Napisz jeszcze kilka bajek ,zrobi się weselej."

Jakie te same liczby? Tam dla żartu było napisane, że tak brzmi oficjalna propaganda, a nie że liczby były zawyżane. Oj, nawet czytać ze zrozumieniem niektórzy nie potrafią. Albo potrafią ale chcą przeinaczać fakty dla propagandy.

maciupek - tak było, źródła są w necie.

Wislak_Qn - Twój post nic nie wnosi do tematu a nazywając mnie "obrońcą pedałów" pokazujesz jak potraficie czytać ze zrozumieniem. Nie ma co tutaj dyskutować jak nawet czytać słowa pisanego nie potrafisz.

lospantalones
Posty: 110
Rejestracja: 24.08.2013, 00:49

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: lospantalones » 25.09.2013, 16:55

niewiele wnosze do tematu gdyż nie jestem z żadnej strony błoń lecz temat śledze od początku ,zadałem tu kilka w moim mniemaniu ciekawych pytań na które dostałem rzeczowe i żetelne odpowiedzi co rozpoczeło całą dość normalna dyskusje prowadzoną przeż chłopaków z jednej i drugiej strony ale prosze o powściągliwość w zwracaniu sie do siebie obrazliwym tonie mimo klubowych animozji -powyzywac można sie zawsze w innym temacie nie w tym skoro już jest w nim prowadzona wymiana zdań i argunentów (ciuekawie sie czyta i można poznac niezrozumiałą dla reszty polski sytuacje na krakowskich ulicach i osiedlach ).

GŚ1920
Posty: 140
Rejestracja: 30.07.2013, 13:11

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: GŚ1920 » 25.09.2013, 17:41

lospantalones pisze:niewiele wnosze do tematu gdyż nie jestem z żadnej strony błoń lecz temat śledze od początku ,zadałem tu kilka w moim mniemaniu ciekawych pytań na które dostałem rzeczowe i żetelne odpowiedzi co rozpoczeło całą dość normalna dyskusje prowadzoną przeż chłopaków z jednej i drugiej strony ale prosze o powściągliwość w zwracaniu sie do siebie obrazliwym tonie mimo klubowych animozji -powyzywac można sie zawsze w innym temacie nie w tym skoro już jest w nim prowadzona wymiana zdań i argunentów (ciuekawie sie czyta i można poznac niezrozumiałą dla reszty polski sytuacje na krakowskich ulicach i osiedlach ).
i trzeciej :) ciekawie sie czytalo

Takactas
Posty: 7
Rejestracja: 23.08.2013, 12:36

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Takactas » 25.09.2013, 19:43

pseudofan pisze:Może temat został by już zamknięty?
Święta Wojna trwa przez cały rok :)
Temat fajny i mam nadzieję ,że Foxx lub ktoś wyczyści kilka ostatnich postów gdzie ktoś na siłe chce rozjebać temat.
Temat zostawcie fajnie się czyta i pewnie wiecej ciekawych informacji się pojawi.

Nowa Huta 1906
Posty: 119
Rejestracja: 18.10.2010, 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Nowa Huta 1906 » 25.09.2013, 19:49

shanti pisze:mam takie pytanie jak to jest w latach 80 olsza byla jednym z najlepszych osiedli pasow mimo ze dominacja Wisly byla niekwestionowana potem lata 90te dominacja Cracovii jak przyznaja sami Wislacy na tym forum a w tym czasie cale osiedle zmienia wiare na Wisle i obecnie jest jedna z najlepszych ich dzielnic

Zmiana pokoleń, Ci którzy kibicowali Cracovii na Olszy przeprowadzili się, pozakładali rodziny i dali sobie spokój z większym udzielaniem na Pasach. Młodzież (min. sławny Misiek-który pochodzi z tego osiedla) zaczęła utożsamiać się z Wisłą. Duzy wpływ napewno miała okolica, bo wszystkie osiedla graniczące z Olszą I, Olszą II są za Wisłą. Na dzień dzisiejszy jest to jedno z najsilniejszych Wiślackich Osiedli (Olsza I i Olsza II)
BARWY cRACOVII TO NASZA PASJA

WISŁA KRAKÓW

NAJSTARSZY POLSKI KLUB W KRAKOWIE !

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 25.09.2013, 20:18

cobytu pisze:Ja mam takie pytanie.Czy wśród osob decyzyjnych w obu klubach nie pojawily się nigdy glosy o tym żeby skonczyc wreszcie walke na sprzet? Nie wierze ze wszystkim ta forma odpowiada.Nie było nigdy zadnego sygnalu od ktorejs ze stron o checi dogadania się i przejścia na bardziej "cywilizowana" forme rywalizacji?

Pamietam jeszcze nasza zgode z Cracovia dlatego został jakiś tam sentyment ale na dzień dziejszy chyba to jednak Wisla na plus za to ze chociaż dazy do konfrontacji z innymi ekipami w normalny sposób.

Od razu zaznaczam ze w Łodzi tez dochodzi do nieczystych zagrywek i nie mam zamiaru twierdzic ze jest idealnie.
Była taka inicjatywa ze strony tego, który dał temu początek gdzieś ok. 2004 roku, ale propozycje skierował nie do tych osób co trzeba. Wisła wówczas i tak by na to nie poszła z różnych powodów. Myśle, że i teraz nie jest to możliwe, to wszystko za daleko poszło, tu ekipy nie mają do siebie żadnego szacunku, jedni drugich uważają za największe k.rwy itp. Do tego dochodzi brak zaufania, głównie Wisły do Cracovii, oparty na sytuacjach z przeszłości. W 1995 roku w Parku Książąt, gdzie doszło do pierwszej ustawki polskich ekip, o czym pisałem (zresztą wyśmiany) w jednym z tematów, który już nie istnieje, Wisła zaufała drugiej stronie i się bardzo mocno przejechała. Msza "pojednania" po śmierci Jana Pawła II również potwierdziła, że drugiej stronie ufać nie należy.

Olson - tak jak myślałem, jak 90% kibiców Cracovii lepiej znasz historie Wisły niż Pasów :)
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

drugi nick
Posty: 79
Rejestracja: 07.01.2013, 20:16

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: drugi nick » 25.09.2013, 20:37

Wiem że zabrzmi to napinkowo ale trudno. Wisła teraz przystąpiła do eksterminacji i jest na najlepszej drodze do drugiego holo........ . Źle się to czyta postronnym, ale taka jest prawda.

profan
Posty: 106
Rejestracja: 07.03.2010, 00:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: profan » 25.09.2013, 21:36

drugi nick pisze:Wiem że zabrzmi to napinkowo ale trudno. Wisła teraz przystąpiła do eksterminacji i jest na najlepszej drodze do drugiego holo........ . Źle się to czyta postronnym, ale taka jest prawda.
Obrazek

Pora zamykać.

ROBERT
Posty: 99
Rejestracja: 27.02.2007, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ROBERT » 25.09.2013, 22:03

jechanie na mecze z NH w '90 to było nie lada wyzwanie. oswiecenia, kleparz i pl. inwalidów - robiło się ciepło. wypatrywało się na przystanku czy stoją czy nie, nie raz barykadowało się drzwi przed Cracovią, takie były czasy.
w sumie tamte czasy ja widziałem tak (okiem małolata więc możecie się nie zgadzać)
stara huta HKS , nowa część to Wisła, potem wybudowali Oswiecenia i tam zakorzeniła się za jakiś czas Cracovia (na samym początku to osiedle nie było cracoviackie). nie mieli łatwego zycia bo z jednej strony mieli Prądnik Czerowny bastion Wisły, z drugiej najlepsze wiślackie osiedle w NH Złoty Wiek, z którego na mecz potrafiła jechać 100 osobowa ekipa, czesto przemaszerująca przez Oswiecenia na przystanek. Pasy były też na górnym Piastów, trochę na XX - Lecia. 2 pułk lotniczy też zawsze kojarzy mi się z Cracovią. Wisła była w całej reszcie nowej Nowej Huty. Hutnik śladowe ilość w tej części dzielnicy (wyjątki.. Hutnik Piastów, byli też na Jagiellońskim, Wzgórza, troszke D-303 i Kościuszkowskie)
osiedla wiślackie które sie posypały to:
przy arce (dąbrowszczaków), piastów i bohaterka, 100o lecia stopniowo no i najwiekszy cios to złotówka. (generalnie Wisła straciła na przełomie tych lat całe Mistrzejowice)
wtedy huta była gorącym terenem bo kibole walczyli o swoje wpływy i w NH działo się napradę dużo w związku z meczami (derby na Hksie Wisły, mecze Śląska i Lechii, repra z Węgrami, Cracovia też czesto wpadała na Suche Stawy,teatr ludowy i próba pojednania do tego walki łysych z kalinowego i innych osiedli (stronnictwo narodowe) z punksiarzami z dabrowszczaków, krakowiaków, górali) itp
Jesteście najsłabszym ogniwem.

FAGO
Posty: 33
Rejestracja: 31.03.2010, 05:07

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: FAGO » 25.09.2013, 22:39

Nadal nie otrzymalem odpowiedzi od pokemonow ktorzy lamentowali o napinkowych 60 kilogramowcow pod sektorem wisly na sobotnich derbach....
Pytanie brzmi
Jak sie to ma co piszecie do slynnego hasla NIE WAZNE ILE MASZ W ŁAPIE WAZNE ZE JESTES WARIATEM

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: 19w(E)stland68 » 25.09.2013, 23:18

FAGO pisze:Nadal nie otrzymalem odpowiedzi od pokemonow ktorzy lamentowali o napinkowych 60 kilogramowcow pod sektorem wisly na sobotnich derbach....
Pytanie brzmi
Jak sie to ma co piszecie do slynnego hasla NIE WAZNE ILE MASZ W ŁAPIE WAZNE ZE JESTES WARIATEM
o Boze... ale szukasz dziury w calym chlopie... tak sie komus powiedzialo i sie przyjelo b fajne haslo.. co nie znaczy,ze teraz kazdy ma nie cwiczyc na silce , cpac i miec 60 kg i sie do niego stosowac ja pier.....

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości