www.warhouse.pl

ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 15.10.2013, 09:34

poza tym punkt widzenia Wisły przed takim meczem jest po prostu komfortowy - ani to główny rywal derbowy, ani pierwsza drużyna, więc jakbyście przyszli w 100, 500, 5000 czy wcale-korzystając z Waszej retoryki zawsze byście to opisali na Waszą korzyść. Przyszli Ci, którzy chcieli, którzy uważaja nas za rywala, ciekawscy, zachęceni komunikatami skwk, albo tacy, ktorym się nudzilo - ze jest ich jest do kupy tysiąc czy tam półtora to już nie nasza sprawa zupełnie, tak jak to, ze 3-4 razy wiekszy mlyn zbieracie na to nieszczesne, przyslowiowe wrecz Podbeskidzie - taka już wislacka uroda.

dla nas przeciwnie - i pierwsza drużyna, i najwększa kosa, i najważniejszy mecz - wiec trudno sie dziwic, ze ktoś u nas bardzo cieszyl sie z bramek czy zapamieta przemarsz przezs główne punkty wrogiego miejsca. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
z waszej retoryki jakby przyszło 5k to by było że ponoć Hutnika nie ma w Krakowie a tu tyle ludu na 4 lidze
Coldegar to tez chyba do Ciebie .
a konkretnie o którą wypowiedź ci chodzi?



Ultrasowski
Posty: 251
Rejestracja: 10.03.2007, 15:22

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Ultrasowski » 15.10.2013, 10:50

jak dla mnie mogłoby by was nie być wcale
takie wprost proporcjonalne legitymizowanie liczbą na meczu wartości rywala to bzdura

chyba jednak klub zakładał, że będzie więcej skoro zorganizował imprezę masową do 7 tysięcy

brunobannani
Posty: 227
Rejestracja: 18.03.2013, 10:40

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: brunobannani » 15.10.2013, 11:24

i z drugiej flanki Tychy, Lech, Arka, Kszo, Korona wiadomo jak
się skończyło ?
KSZO mialo zgode z KSC?
s

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 15.10.2013, 12:47

Ultrasowski pisze:jak dla mnie mogłoby by was nie być wcale
takie wprost proporcjonalne legitymizowanie liczbą na meczu wartości rywala to bzdura

chyba jednak klub zakładał, że będzie więcej skoro zorganizował imprezę masową do 7 tysięcy
rozumiem że u was na każde bliziutkie wyjazdy jest chętnych tylu co na nas na derby.

Kzm1906
Posty: 7
Rejestracja: 28.09.2013, 12:54

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Kzm1906 » 15.10.2013, 13:16

shanti pisze:1:04- kolejny rok kolejny plagiat jak nie Wisla devils Lowcy lowcow to teraz urodzeni mordercy
[link]
a co do fotek Hutnika z kosa z tego co mnie pamiec nie myli w pakcie Poznanskim jest wyraznie mowione ze ekipy z poza paktu Cracovia , Wisla beda traktowane przez ekipy z paktu takim samym sprzetem pierwszy przyklad z brzegu GKS TYCHY -STOCZNIOWIEC kiedy Lechia wpada na lodowisko z sprzetem bo z tyskimi jest KSC wiec nie wiem o co placze
Masz racje , ale nie do konca. W pakcie jest tak ze , kiedy ekipa z poza paktu Cracovia jedzie na mecz zgody np. Tychy , wtedy Tyscy odpowiadaja za Cracovie i za to by sprzetu nie uzywali i tak bylo w Gdansku . Jak sie rozwinela pozniej sutyacja kazdy wie .

Jihad
Posty: 88
Rejestracja: 01.10.2009, 10:38
Lokalizacja: Cracovia

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Jihad » 15.10.2013, 13:41

brunobannani pisze:
i z drugiej flanki Tychy, Lech, Arka, Kszo, Korona wiadomo jak
się skończyło ?
KSZO mialo zgode z KSC?
Nie, nigdy nie mieliśmy

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 15.10.2013, 14:25

Kilka słów w temacie kserowania.
Wszechobecne hasła i motywy anty (co jeszcze kilka lat temu było na Reymonta wyśmiewane),nazywanie siebie psami,albo łowcami,a największy hit to skandowanie hasła KIBIC ZWIERZE,FANI CHULIGANI:)

szlachetne_zdrowie
Posty: 9
Rejestracja: 15.10.2013, 07:55
Lokalizacja: ten tylko się dowie kto cie stracił !

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: szlachetne_zdrowie » 15.10.2013, 14:50

kibic zwierze fani chuligany to stare hasło z lat 90 na stadionach, była moda na urzywanie jego.

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 15.10.2013, 15:05

haha o czym ty bredzisz koleś?Zawsze byliście znani z tego że bardziej nienawidzicie Wisły niż kochacie Cracovię, dzięki temu akceptujecie przerzutów zapewniając szybki awans w hierarchii.Co czuję wierny kibic Cracovii mając całe życie klub w sercu dostając przy braciach po szalu po pysku od świeżo upieczonego przerzuta ?
Tacy właśnie jesteście kreatywni w swoich działaniach, wystarczyło że Wisła wprowadziła politykę Anty wobec was do czego jak najbardziej MA prawo, i już tracicie poczucie własnej wartości lamentując na necie.

simoon
Posty: 111
Rejestracja: 26.02.2007, 21:25

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: simoon » 15.10.2013, 16:15

Perki pisze:
simoon pisze:
Perki pisze:Czyli zapraszania na mecz, to coś niezwykłego i występuję tylko przed ważnymi spotkaniami ? Zapewne przed meczem z Podbeskidziem pisze "nie musisz tam być". Odpuść sobie geniuszu.
dobrze że masz dziś wolne w gimnazjum to oprawisz nie tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem ale również ortografie...
Oj koleżko, gimnazjum to ja dawno skończyłem. Najpierw spójrz na swoją pisownie, bo skoro źle zrozumiałem Twój tekst, to znaczy, że nie umiesz sklecić porządnego zdania. A co do mojej ortografii, to nie wiem, co Ci nie pasuje w słowie "pisze". Przecież nie ja piszę teksty na SKWK, tylko ktoś je pisze. Może mi wytłumaczysz konkretniej o co Ci chodziło gramatyku ?
czyli jest/są napisane..
nie kompromituj się więcej bo nauczyciela od polskiego wsadzą,że dopuścił cię do testu gimnazjalnego...

asdasd
Posty: 470
Rejestracja: 12.09.2009, 02:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: asdasd » 15.10.2013, 16:16

szlachetne_zdrowie pisze:kibic zwierze fani chuligany to stare hasło z lat 90 na stadionach, była moda na urzywanie jego.
slownika uzyj
Zamknijcie rejestrację !

Perki
Posty: 42
Rejestracja: 29.03.2013, 13:28

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Perki » 15.10.2013, 21:31

simoon pisze:czyli jest/są napisane..
nie kompromituj się więcej bo nauczyciela od polskiego wsadzą,że dopuścił cię do testu gimnazjalnego...
Oj wybacz elito społeczna. Pewnie nie jestem godzien z Tobą dyskutować. Niestety nie jest to temat do wymądrzania, tylko o "świętej wojnie", więc daj sobie spokój. A jeśli chcesz porozmawiać o wykształceniu, to zapraszam na pw.
"Póki serce bije pozostanę w tym wytrwały, nie jestem chorągiewką, jestem człowiek stały"

rey
Posty: 185
Rejestracja: 27.02.2007, 08:46

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: rey » 15.10.2013, 23:31

Z dawnych lat, odcinek 1.
Derby na Kałuży.
Cracovia nigdy nie dorobiła się własnego sektora, tak jak np. dziesiątka, żyleta, górka, młyn itp. Praktycznie w każdym sezonie, ich młynek znajdował się w innym sektorze.
Było normą, że jeśli kibice pasów, w sezonie np.1978/79 zajmowali sektor A, to kibice Wisły na derbach zajmowali ich sektor. Tak było co roku, każdego 18-stycznia (dzień "wyzwolenia Krakowa").
Było również normą, że garstka kibiców pasów pojawiała się na swoim stadionie w momencie jak kibice Wisły, zajęli już miejsca...
rey

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 16.10.2013, 08:18

coldgear myślałem ,że po tym KO które zaliczyłeś w konfrontacji z typem z Hutnika w komentarzach z poprzedniego weekendu wrócisz już pod innym nickiem:)

Sam piszesz,że charakteryzujemy się wyjątkowym nie lubieniem was od zawsze,a wy taki styl dopiero co sobie narzuciliście,więc o co ci chodzi?

Gdzie i kiedy świeżo upieczony przerzut zlał kibica Cracovii?

skunBKS
Posty: 14
Rejestracja: 14.10.2013, 02:25

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: skunBKS » 16.10.2013, 08:30

jezdzilo sie do krakowa i pamietam ze jeszcze w sezonie 2001 widywana byla cracovia na suchych stawach jak u siebie -bez zadnej reakcji gumiorow... proby ustawiania sie z ekipami przyjezdnymi przez cracovie na stadionie hutnika.. bezcenny widok ,ale to bylo dawno i teraz sie nie wypowiem ..

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 16.10.2013, 09:43

rey niech przypomni jak na co ważniejszych meczach na Wiśle obecna była Cracovia bez żadnych reakcji ze strony gospodarzy.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 16.10.2013, 11:02

Ale mówimy o jakich latach?
za kim jestes?

benyRBHOpoczno
Posty: 118
Rejestracja: 25.08.2011, 18:50

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: benyRBHOpoczno » 16.10.2013, 15:30

Nie wiem jak na meczach Wisły ale na kadrze(przynajmniej na jednym meczu) tak było jakis 1998 rok w Krakowie jesli mnie pamięc nie myli Polska-Izrael. Przed meczem było chyba jakie starcie i ktos z Wisły zebrał chyba siekierą, czy nożem.

Skoro temat szedł czy idzie w dobrym kierunku mógłby ktos cos bliżej opowiedzieć o pewnym programi na który przyszła tylko Wisła( bodajże prowadził to Fedrowicz), nie pamietam roku, wiemy że chyba był nagrywany w jakims teatrze.. Craxa podobno sie nie zebrał i nie przyszła. Jeśli ma byc napinka to piszcie mi na priva.

Przy okazji poza tematem w roku 1997 był podobny program prowadzony przez Najsztuba Tok szoł i tam przyszla tylko Polonia ma ktos to nagranie. Pamietam że było buczenie bo jakis koles wystepował tam co propagował narodowy-socjalizm.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 16.10.2013, 15:44

Tak w 98 był Izrael na Wiśle ale nie nzwałbym tego "bez reakcji" właśnie chociazby ze względu na akcję za stadionem. Myślę że dratwa miał na mysli jakiś mecz z lat 80tych co wg mnie jest porównywaniem innych epok kibicowania nieco.
Dratwa ja np pamiętam, Ty pewnie tez mecz Polska-Węgry na stadionie Hutnika, który to był rok 93,94 pewnie kiedy to Wy zbieraliście się na Dąbiu, my na Czyzynach i potem jechaliście na stadion 15tką obok naszej zbiórki i mimo praktycznie braku psów nitk nie zdecydował się na atak.
Teraz taka sytacja?
Niewyobrażalna.
zresztą na samym stadionie też 3 grupy z flagami bez jakichs przesadnych zasieków.

Beny - w 96 był jakis program nagrywany w teatrze a Hucie i przyszliśmy tam w pare stówek, przeciwnik nie przyszedł. Więcej się chyba nie da napisać
za kim jestes?

Larkson1908
Posty: 128
Rejestracja: 14.01.2010, 14:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Larkson1908 » 16.10.2013, 15:47

Polska-Izrael -było starcie na Cichym Kąciku na korzyść KSC. Wisła sama sobie winna, bo ekipa była była osobno a druga grupa na stadionie. Efekt taki - że Cracovia przez chwile sobie chodziła po sektorach Wisły jak u siebie.

ts06
Posty: 333
Rejestracja: 27.07.2013, 22:21

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ts06 » 16.10.2013, 17:50

nrth pisze: zresztą na samym stadionie też 3 grupy z flagami bez jakichs przesadnych zasieków.
Wtedy miała też miejsce niezła akcja jak kilkanaście osób on nas, siadło
sobie na sektorze Hutnika, w pewnym momencie ujawnili się, powodując popłoch
na całym sektorze.Na pewno udało im się zerwać flagę, nie pamiętam czy donieśli na nasz sektor.
Mimo że nie mam szacunku do Hutnika(poprzez ich podejście do Cracovii), to duży plus dla nich bo dziś wydają się być mocniejsi, gdzie od lat piłka u nich leży, niż wtedy kiedy grali w pucharach.
Kumpel z klasy jeździł na Hutnika i conieco opowiadał.A tu im Wisła wpadła pod kasy i rozgniła ,pojechali na Unie czy Tarnovie do Tarnowa i też niespodzianka
Na derbach w kosza, ekipa od nas udawała Hutnika siedząc na sektorze gości i czekając na
pojawienie się ekipy Htunika.Nie przyszli, tylko jakieś pojedyńcze osoby które musiały być w niezłym szoku kiedy 'Hutnik' okazał się być Wisłą;)
Do tego opisywany już sparing, bezkarne panoszenie się Cracovii na ich stadnione.
Jak skończyłem szkołę to żadko bywałem w Hucie ale po samych murach było widać że Cracovia
wbiła im się na starą Hute i wydawało się że to kwestia czasu i albo wymrą albo się przerzucą a przetrwali, co pokazał ostatni mecz z naszymi rezerwami, w niezłym stanie.

ŻMUDZIN
Posty: 44
Rejestracja: 02.10.2013, 14:29

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ŻMUDZIN » 16.10.2013, 19:52

Na Pol-Izr - Cracovia nie chodziła po żadnych sektorach tylko podeszli i stanęli pod starym zegarem a potem zgarnęła ich policja i dołem X-ki odprowadzili na sektor gości-co nie zmienia faktu że powinniśmy byli ich zaatakowac tą nieliczna grupką która dotarła na R22 ale brakło zdecydowania
Na Pol-Węgry - Hutnik dokładniej stracił pół flagi - Ultras Hutnik - była chyba zszywana bo urwała się ta cześć Hutnik a Ultras została. Raczej niespotykana akcja bo cały ich młyn rozbiegł się na wszystkie strony - większosc zaczeła uciekać w stronę Cracovii a ci nie za bardzo chcieli ich przyjąć :)

Larkson1908
Posty: 128
Rejestracja: 14.01.2010, 14:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Larkson1908 » 16.10.2013, 20:19

ŻMUDZIN pisze:Na Pol-Izr - Cracovia nie chodziła po żadnych sektorach tylko podeszli i stanęli pod starym zegarem a potem zgarnęła ich policja i dołem X-ki odprowadzili na sektor gości-co nie zmienia faktu że powinniśmy byli ich zaatakowac tą nieliczna grupką która dotarła na R22 ale brakło zdecydowania
:)
nie weszli na 10-tkę bo nie było przejścia(kłódka) i wrócili pod zegar . a ta grupka Wisły nie była taka mała ale bez głównej bandy ochota na starcie szybko minęła. jak dla mnie to jedna z lepszych akcji pasów jakie znam. Wisła chyba poszła po rozum do głowy żeby się już nigdy nie rozdzielać;)

pytong
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2013, 18:38

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: pytong » 16.10.2013, 20:46

Wisły w teatrze było wtedy 600-700 osób. Cracovia nie przyszła. Fedorowicz mówił ze nie przyszli aby nie prowokować bójek, a nie ze się boją Wisły ;). Wtedy jeszcze O. ze Starego Podgórza był w teatrze a za kilka dni stał już po stronie pasów, a za nim kilkanaście osób z Pl Boh Getta przeszło na drugą stronę.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 16.10.2013, 21:33

ts06 pisze: Na derbach w kosza, ekipa od nas udawała Hutnika siedząc na sektorze gości i czekając na
pojawienie się ekipy Htunika.Nie przyszli, tylko jakieś pojedyńcze osoby które musiały być w niezłym szoku kiedy 'Hutnik' okazał się być Wisłą;)
Dwoch chłopaków z Belchatowa ujawniło sie wtedy między nami wyjmujac szaliki gdzieś z ubrania
za kim jestes?

Nowohucianie1950
Posty: 202
Rejestracja: 31.05.2010, 20:28

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Nowohucianie1950 » 16.10.2013, 22:24

Nasz doping podczas meczu z rezerwami Wisły:
http://www.youtube.com/watch?v=jDEt5Ltq ... ture=share

A do tematu relacji HKS- KSC gdyby nasze relacje były takie "ciepłe" to nie było by wjazdu Pasów na nasz mecz w Piaskach Wielkich i starcia z naszą grupą, a też nie było by naszej akcji na nich na działkach niedaleko WZG.

Wielu tutaj piszę 'Hutnik kuma się z Cracovią' i zazwyczaj siedzi gdzieś np na Ruczaju czy Kurdwanowie.Kto mieszka w Starej Hucie ten wie, że walka na lini Hutnik - Cracovia jest, na osiedlu,na murach.Po prostu ciśnienie na nich jest mniejsze, ale jak pokazały mecze z Sandecją kiedyś i z Beskidem niedawno wciąż jest.
Hutnik Nowa Huta

hutadzielnicoma
Posty: 8
Rejestracja: 16.10.2013, 23:04

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: hutadzielnicoma » 16.10.2013, 23:18

nrth słabą masz pamięć.te derby w kosza na wiśle pamiętam bardzo dobrze,gdyż wtedy zaczynałem swoje kibicowanie.po pierwsze nie jestem z bełchatowa,po drugie weszliśmy wtedy na sektor od razu w barwach.po czym zostaliśmy rozkminieni,i zostałem zmuszony do zejścia na dół sektora.tam odbyłem krótką pogawędkę z waszym guru miśkiem,po czym straciliśmy szale i w przerwie meczu spokojnie opuściliśmy halę...

BrzozoviaOfficiall
Posty: 4
Rejestracja: 29.09.2013, 20:51

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: BrzozoviaOfficiall » 17.10.2013, 00:42

ten program w tvp prowadzony przez Fedorowicza nazywal sie "zadyma"

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 17.10.2013, 08:23

nrth ja akurat na ten mecz jechałem samochodem i akurat zapamiętałem spory oddział policji koło przejścia na Czyżynach,wy w tym czasie byliście już pod stadionem.
Czasy faktycznie inne,bardzo dużo rozkrzyczanej młodzieży ze szkół podstawowych w wieku 13-15 lat,która na sam widok policjanta sięgającego po,dzisiaj wydaje się śmieszą,gumową pałkę wpadała w popłoch.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 17.10.2013, 08:33

hutadzielnicoma pisze:nrth słabą masz pamięć.te derby w kosza na wiśle pamiętam bardzo dobrze,gdyż wtedy zaczynałem swoje kibicowanie.po pierwsze nie jestem z bełchatowa,po drugie weszliśmy wtedy na sektor od razu w barwach.po czym zostaliśmy rozkminieni,i zostałem zmuszony do zejścia na dół sektora.tam odbyłem krótką pogawędkę z waszym guru miśkiem,po czym straciliśmy szale i w przerwie meczu spokojnie opuściliśmy halę...
No to nie wiem skąd mi sie wział ten Bełchatów, mieliście swoej szaliki czy GKS? (aczkolwiek to juz teraz mało istotne hehe). Albo ktos cos powiedział i tak to powstało.
za kim jestes?

ŻMUDZIN
Posty: 44
Rejestracja: 02.10.2013, 14:29

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ŻMUDZIN » 17.10.2013, 09:32

Larkson1908 pisze:
ŻMUDZIN pisze:Na Pol-Izr - Cracovia nie chodziła po żadnych sektorach tylko podeszli i stanęli pod starym zegarem a potem zgarnęła ich policja i dołem X-ki odprowadzili na sektor gości-co nie zmienia faktu że powinniśmy byli ich zaatakowac tą nieliczna grupką która dotarła na R22 ale brakło zdecydowania
:)
nie weszli na 10-tkę bo nie było przejścia(kłódka) i wrócili pod zegar . a ta grupka Wisły nie była taka mała ale bez głównej bandy ochota na starcie szybko minęła. jak dla mnie to jedna z lepszych akcji pasów jakie znam. Wisła chyba poszła po rozum do głowy żeby się już nigdy nie rozdzielać;)
No to faktycznie byłaby zajebista akcja jakby kłódka zatrzymała ich bande :) Natomiast odpowiem z pozycji osoby która tam była : nie było żadnego podejścia pod sektor X i powrotu pod zegar , szli od kas przy hali, jak i ch zobaczyliśmy to zbieraliśmy się do ataku -w może max.20 osób-ch.j z tego wyszedł -była konsternacja brakiem informacji gdzie reszta ekipy bo nikt się do nich nie mógł dodzwonić i pasiaści doszli spokojnie pod zegar - po może 10 minutach psy zorientowały się kim są i ich zawinęli na sektor gości .Ot cała historia

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 17.10.2013, 12:00

Zapomniałem w poprzednim poście odnieść się jeszcze do sytuacji kiedy zdarzało się ,że na meczach podwyższonego ryzyka z udziałem Hutnika pojawiała się Cracovia,bez jakiejkolwiek reakcji ze strony gospodarza.Pamiętam,ze jeszcze w 2000 roku na derbach Hutnik uciekał przez ogrodzenie ze swojego stadionu zanim jeszcze dobrze nie zdążyliśmy wyjść z klatki.Mieli wtedy jeszcze bardzo młodą ekipę,więc jak przychodziła delegacja z AW w liczbie kilkunastu osób znanych w całym Krakowie o średniej wieku koło 30tki to co niby miała zrobić banda nastolatków z CENTRUM A,B,czy C?

I takie pytanie do tych którzy zarzucają nam żydowska propagandę m.in na murach Krakowa.Która krakowska ekipa przez 20 minionych lat namalowała więcej gwiazd dawida na terenie Krakowa?:)

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 17.10.2013, 12:49

Wiesz Hutnik twierdzi że
1. Oni byli już na stadionie a Wy przed
2. Nie widzieli Was (?)
....

W 1996/7 poczatkująca ekipa WSH tez miała średnia wieku lat naście. Nigdy jednak nie było tak by udawać że się nie widzi.
za kim jestes?

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Foxx » 17.10.2013, 13:07

Ja tylko napiszę, że jakoś w połowie lat '90, gdy Hutnik przyjechał na Łazienkowską i czekał w kordonie przy kasach za łukiem od Łazienkowskiej na wejście na ówczesny sektor dla przyjezdnych, widzieliśmy się z bliska. Wizualnie nie odbiegali od innych jeżdżących ekip (poza tym, że chyba nie było tam nikogo po 30). Na pewno nie dominowali w tej grupie nastolatkowie. Było też paru łysych.
A co tam w komentarzach na Onecie?

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 17.10.2013, 13:13

Przyznaję,ze akurat na temat tego co się działo przed meczem Hutnika z Jagiellonią to wiem tyle co gdzieś udało mi się przeczytać i nie było w tej relacji za wiele o Cracovii.

Pewnie gdyby na Hutnika chodziło wtedy na mecze po 5 koła i mieli na trybunach sporo chuliganów na emeryturze to pewnie takie sytuacje nie miałyby tam miejsca:)

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: nrth » 17.10.2013, 13:49

Foxx w 1992 było Was na Wiśle 20 osób
Rok później 1300
Tak więc tym bardziej nie da się porównac jednej ekipy z roku 1994 (domyślam się że gdzies wtedy graliście z HKS) i 2000.

Dratwa w kwestii Hutnik - Jagiellonia to jechaliśmy w kilkadzeiiąt osób trwmwajem. Wpadlismy pod pierwszą kase Hutnika nieco zza winkla a stojąca pdo nimi grupa 20-30 osób na oko władowała się bez walki na stadion przez dziadów z ochrony.
W tym samym czasie spod odległej o nie wiem 100 metrów kolejnej kasy (za łączka) ruszyął na nas ekipka HKS.
Nie dosżło raczej do wiekszego stracia a do ganianki z nasza przeagą (HKS twierdził że mielismy w c*** sprzętu, ja twierdzę że 99 % sprzętu zostało w tramwaju bo wychodząc z niego pod kasy przekonani byliśmy że nas zaraz psy shaltują ale to juz nieważne). Psy nas zagoniły pod tą pierwszą kase mniej więcej i zaczęła sie dosyć c****** interwencja. Ja po niej miałemw strząśnienie mózgu, pałowali po głowach, strzelali z shotgunów itp. Próbowałem się wbić na stadion w związku z tym ale za kratą była własnie ta ekipa, która wczesniej uciekła i zaczęli sie drzeć "j**** Wisłe, Cracovia" itp - wtedy dopiero się zorientowaliśmy że to KSC, wczesniej nie mielismy pojęcia. Zresztą juz z bliska pare twarzy dało się rozpoznac.
Po tym zdarzeniu HKS twierdził ze byli już na stadionie jak Wasi byli pod ksami i stąd brak reakcji.

Innym razem, bodaj na Śląsku, byliscie na stadionie co znów HKS skwitował że Oni byli wtedy pod stadionem.

I tak w kółko.
Ja się zgadzam z twoją oceną tej sytuacji, choć trzeba wziąc pod uwagę że to już była ta ekipa HKS która ochoczo wybiegała na murawe ze stylami itd
za kim jestes?

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 17.10.2013, 13:54

nrth pisze:Ale mówimy o jakich latach?
Podbijam. dratwa06, jakie to lata, kiedy chodziliście na Wisłę, bez jej reakcji?

Birkut, co z tym sprzętem, o który pytałem?

Jeśli chodzi o Hutnik to miał on całkiem zgrabną ekipę w okolicach +/- przełomu lat 80/90, której trzon stanowili między innymi ludzie wymienieni z ksyw w temacie i zdarzały się sytuacje (pamiętam dwie), kiedy paliliśmy wroty przed nimi.

Przy okazji Foxx, byliście bandą na koszu na Wiśle, coś koło 95 roku?
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Foxx » 17.10.2013, 13:57

Ja się odnosiłem do poniższego fragmentu:
dratwa06 pisze:Pamiętam,ze jeszcze w 2000 roku na derbach Hutnik uciekał przez ogrodzenie ze swojego stadionu zanim jeszcze dobrze nie zdążyliśmy wyjść z klatki.Mieli wtedy jeszcze bardzo młodą ekipę,więc jak przychodziła delegacja z AW w liczbie kilkunastu osób znanych w całym Krakowie o średniej wieku koło 30tki to co niby miała zrobić banda nastolatków z CENTRUM A,B,czy C?
A byli wtedy - być może w '94 - w niecałą setkę, czym też zdziwili.

PS Byliśmy raz na koszu w Krakowie, ale mnie tam nie było, więc nie będę pisał, czy to była "banda", chociaż to czasy "kibiców 8 w 1", więc to nie ma takiego znaczenia z dzisiejszej perspektywy. Tak, był taki wyjazd.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 17.10.2013, 14:12

95 rok to nie 2000. Tu faktycznie chyba nastapiła u nich zmiana pokoleń. Ta "ekipa", o której pisałem zaczęła się chyba właśnie wykruszać w tych latach (wizyty u WAS). To był chyba już ich zmierzch.

Co do kosza. Mieliśmy później relacje, że byliście niezłą bandą ok. 5-6 dych(?). To było ogromne zaskoczenie dla nas. Nikt się was nie spodziewał, stąd mecz bez naszego udziału. Te lata to już zmiany w strukturze "szalikowców" z podziałem na h i u, przynajmniej w Krakowie.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 17.10.2013, 15:17

Psiak to był 85,albo 86 rok i dwa mecze w PP z Legią.Pierwszy został przez mgłę przerwany,albo nie rozpoczęty nawet.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ALAN82, Gość123, Łukasz1920, Orzech i 527 gości