Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

ODPOWIEDZ
Incognito_444444
Posty: 12
Rejestracja: 22.06.2024, 22:47

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Incognito_444444 » 13.08.2024, 19:52

plemplem81 pisze:
13.08.2024, 19:02
Incognito_444444 pisze:
11.08.2024, 22:34
Prędzej się powieszę niż będę kibicował zastanej Polonii. Ino Szombry. Już niedługo Młode Szombierki zaczną działać
Ech, ta wakacyjna otwarta rejestracja. Gdybyś ty człowieku wiedział, jakie przełożenie na rzeczywistość miałyby twoje marzenia, które tu wynurzasz, prędko byś zmienił zdanie, jak choćby ostatni wysyp małolatów, który zaistniał na Szombrach 5 lat temu. Silni byli do pierwszego ulicznego starcia z Polonią większymi grupami. Gdy przyszło do walki na ulicy i naprzeciwko wyskoczyli prawdziwi chuligani, a nie wyimaginowani przeciwnicy, to wyszło później, kto ma mocną psychikę. Z walecznej w słowach zielonej młodzieży nie pozostał nikt... Po powyżej cytowanym tekście, który napisałeś i poniższym:
Incognito_444444 pisze:
12.08.2024, 22:53
I sory nie określiłem się 40-50 osób w sensie „ultrasów”.
wiem jedno - nie jesteś kibicem Szombierek. Na Szombrach nie ma ani 40 ludzi, ani 30, ani 20, ani nawet 10. Ciężko byłoby doszukać się nawet 5 typów z kibicowskiego klimatu. Od wspomnianej przeze mnie akcji, która miała miejsce we wrześniu 2020 roku wszyscy małolaci działający na Szombrach ulotnili się. Terror, łapanki i małolatom przeszło kibicowanie. Derbowe miasto ma swoje prawa i młodzi gniewni nie dojrzeli, by udźwignąć ciężar tych prawideł. Od 2020 roku na trybunach Szombrów nie było już w młynie ani jednego człowieka poniżej 25 roku życia. Minęło parę lat i nie zostało już nic, nawet starych brak. Nie ma ani młyna, ani wyjazdów - kibicowski trup.
pfcasual pisze:
12.08.2024, 01:19
Jakim cudem Polonia nie wykroila wam ze stadionu wszystkich flag jeszcze? Przecież tam wystarczy z 3 osoby na to
Też mnie zawsze zastanawiał ten fenomen, jakim cudem Polonia pozwalała nam egzystować. Ani nie byliśmy liczni, ani nie mieliśmy podjazdu żadnego z siłą bojową. Owszem - mieliśmy samozaparcie, zapał i hardość, było nas te 2 dyszki zaangażowanych chłopaków, ale to wciąż przecież nic dla wielkiego rywala. Może dla Polonii to był jakiś tam folklor? Ot, ciekawostka przyrodnicza :). Nasz żywot i tak zawsze był pod butem Polonii, która trzymała rękę na pulsie nigdy nie dając się rozwinąć ponad pewien poziom. A gdy tylko szliśmy trochę za bardzo do przodu od razu pojawiały się temperowania, wjazdy, akcje, terrory - czyli jednak to nie było tak, że temat był puszczony samopas. Jakaś tam kontrola była. Jednak sam fakt, że nie tępili nas do spodu był dla mnie swego rodzaju wielką zagadką - dlaczego? W tym wszystkim najdziwniejsze jest, że zdechliśmy zwyczajnie ze starości, ludzie pozmieniali życiowe priorytety, pozakładali rodziny, podojrzewali, dorobili się dobrych posad zawodowych... Zmiana perspektyw. A że kontynuatorów brak - no cóż... Życie... Tak czy siak - co się udało zrobić na szlaku, gdy byliśmy młodzi i średnio młodzi ;) to nasze - tego nam już nikt nie odbierze. A że pozostanie to na zawsze tylko jako historia - to osobna kwestia.
Człowieku, jestem kibicem Szombierek od od urodzenia. Cała moja rodzina żyje Szombierkami. Nigdy w życiu nie powiedziałem że kibicuje innemu klubowi. Może i nie biję się dobrze, może i nie jest ze mnie hooligan który miałby na tyle mocną psychikę żeby bić się z doświadczonymi Polonistami, ale jestem. Kocham ten klub i nigdy się to nie zmieni. Nie raz dostałem w******* za Szombierki chodząc w barwach po centrum. Więc nie pisz że wiesz że nie jestem kibicem Szombierek, bo widocznie nic nie wiesz. Mnie też boli że nie mogę zobaczyć już takiej ekipy na trybunach jak kiedyś, boli mnie to że wszędzie wokół mnie jest tylko Polonia a nie moje ukochane Szombierki. Ale tylko cipy idą na łatwiznę i chodzą na mecze większych klubów.

iparts.pl
Mertens
Posty: 549
Rejestracja: 28.04.2019, 19:19

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Mertens » 13.08.2024, 20:10

Proponuję w ogóle nie dyskutować z ludźmi zarejestrowanymi od 06/2024. Przecież to same trole, multikontowcy. Wystarczy ich olać, nie odpisywać na żadne zaczepki i dziwne lub prowokacyjne posty i w końcu sami sobie dadzą spokój
Nie wchodzę w słowne przepychanki z forumowymi napinatorami

Subiektywne zdanie kibica Ruchu

Stanisława Worcella
Posty: 18
Rejestracja: 16.06.2024, 15:19

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Stanisława Worcella » 13.08.2024, 20:16

Swego czasu kojarzę flagę Świdnica w barwach Zagłębia Lubin,czy ten FC dalej jest aktywny? I czy oprócz tego w Świdnicy znajdą się inni kibice z Dolnego Śląska? ( Nie mam na myśli Polonii).
Żyjąc w ciągłym stresie na ulicznym marginesie najwygodniej śmigać w dresie.

ling
Posty: 52
Rejestracja: 07.04.2011, 19:45

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: ling » 18.08.2024, 15:49

Czy marka Charakterni jest związana z jakąś ekipą tak jak np. Pitbull - Lech ?

oRt
Posty: 68
Rejestracja: 04.10.2009, 21:10

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: oRt » 18.08.2024, 19:02

CzeskaKorona pisze:
18.08.2024, 16:10
plemplem81 pisze:
13.08.2024, 19:02
Incognito_444444 pisze:
11.08.2024, 22:34
Prędzej się powieszę niż będę kibicował zastanej Polonii. Ino Szombry. Już niedługo Młode Szombierki zaczną działać
Ech, ta wakacyjna otwarta rejestracja. Gdybyś ty człowieku wiedział, jakie przełożenie na rzeczywistość miałyby twoje marzenia, które tu wynurzasz, prędko byś zmienił zdanie, jak choćby ostatni wysyp małolatów, który zaistniał na Szombrach 5 lat temu. Silni byli do pierwszego ulicznego starcia z Polonią większymi grupami. Gdy przyszło do walki na ulicy i naprzeciwko wyskoczyli prawdziwi chuligani, a nie wyimaginowani przeciwnicy, to wyszło później, kto ma mocną psychikę. Z walecznej w słowach zielonej młodzieży nie pozostał nikt... Po powyżej cytowanym tekście, który napisałeś i poniższym:
Incognito_444444 pisze:
12.08.2024, 22:53
I sory nie określiłem się 40-50 osób w sensie „ultrasów”.
wiem jedno - nie jesteś kibicem Szombierek. Na Szombrach nie ma ani 40 ludzi, ani 30, ani 20, ani nawet 10. Ciężko byłoby doszukać się nawet 5 typów z kibicowskiego klimatu. Od wspomnianej przeze mnie akcji, która miała miejsce we wrześniu 2020 roku wszyscy małolaci działający na Szombrach ulotnili się. Terror, łapanki i małolatom przeszło kibicowanie. Derbowe miasto ma swoje prawa i młodzi gniewni nie dojrzeli, by udźwignąć ciężar tych prawideł. Od 2020 roku na trybunach Szombrów nie było już w młynie ani jednego człowieka poniżej 25 roku życia. Minęło parę lat i nie zostało już nic, nawet starych brak. Nie ma ani młyna, ani wyjazdów - kibicowski trup.
pfcasual pisze:
12.08.2024, 01:19
Jakim cudem Polonia nie wykroila wam ze stadionu wszystkich flag jeszcze? Przecież tam wystarczy z 3 osoby na to
Też mnie zawsze zastanawiał ten fenomen, jakim cudem Polonia pozwalała nam egzystować. Ani nie byliśmy liczni, ani nie mieliśmy podjazdu żadnego z siłą bojową. Owszem - mieliśmy samozaparcie, zapał i hardość, było nas te 2 dyszki zaangażowanych chłopaków, ale to wciąż przecież nic dla wielkiego rywala. Może dla Polonii to był jakiś tam folklor? Ot, ciekawostka przyrodnicza :). Nasz żywot i tak zawsze był pod butem Polonii, która trzymała rękę na pulsie nigdy nie dając się rozwinąć ponad pewien poziom. A gdy tylko szliśmy trochę za bardzo do przodu od razu pojawiały się temperowania, wjazdy, akcje, terrory - czyli jednak to nie było tak, że temat był puszczony samopas. Jakaś tam kontrola była. Jednak sam fakt, że nie tępili nas do spodu był dla mnie swego rodzaju wielką zagadką - dlaczego? W tym wszystkim najdziwniejsze jest, że zdechliśmy zwyczajnie ze starości, ludzie pozmieniali życiowe priorytety, pozakładali rodziny, podojrzewali, dorobili się dobrych posad zawodowych... Zmiana perspektyw. A że kontynuatorów brak - no cóż... Życie... Tak czy siak - co się udało zrobić na szlaku, gdy byliśmy młodzi i średnio młodzi ;) to nasze - tego nam już nikt nie odbierze. A że pozostanie to na zawsze tylko jako historia - to osobna kwestia.

A jak to sie stało ze Ruch Radzionków jednak ma sie lepiej niz wy?
Wydaje Mi się, że Radzionków to bardziej spójna dzielnica/miasto. Nie ma tam zorganizowanej Polonii, Żabole wymarły 25 lat temu , a i Cidry miały też swoje 5 minut w ekstraklasie.
Na Szombierkach czasy ekstraklasy pamiętają 45+.
Na tej dzielnicy jest jakoś tam zorganizowana Polonia+bardzo bliskie centrum Bytomia, są też kibice Ruchu Chorzów, którzy w te ok 20-30 osób są na SŚ.
No i brak sukcesów Szombierek to też zniechęca.

rkon
Posty: 139
Rejestracja: 18.02.2010, 15:35

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: rkon » 20.08.2024, 14:55

W ramach ciekawostki w temacie Szombiersko-Zabrzańskim, to na Goduli była kilkunastoosobowa grupa fanów Szombierek, która była jednocześnie prawie w całości kibicami Górnika. W większości chłopy z brzuszkami 35+ ;) Nie mniej jednak - zdarzało się (wbrew logice), że na mecze Szombierek wybierało się kilku(nastu?) chłopaków odwiedzających na co dzień stadion przy ulicy Roosevelta 81 (żeby nikt tylko nie pomyślał, że chodziło o jakichś regularnych chuliganów to od razu prostuję, że nie). Raz spora grupę kibiców z Goduli wyczaiła Polonia (aczkolwiek też nie jakaś potężną bandą) i tak się skonfundowali, że finalnie jak stali wcześniej, tak stali dalej, a Godula normalnie, pieszo, wróciła do siebie - to jakieś 15 min. spacerem. Dodatkowo, na Goduli mieściła się nieistniejąca już knajpa gdzie po jednym z awansów GKS odbyła się regularna libacja alkoholowa z udziałem kibiców/pilkarzy Szombier.

Oczywiście, opisywane zdarzenia miały miejsce, jak dobrze pamiętam, 12-14 lat temu i raczej poza ww. „dziadkami” nikt z Goduli już na mecze do Bytomia nie uczęszcza.

małyPolak
Posty: 5
Rejestracja: 03.08.2024, 09:20

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: małyPolak » 20.08.2024, 20:02

Lech vs Eintracht to była umawiana bitka bandami czy spontaniczna awantura ???

blekitna ostryga
Posty: 201
Rejestracja: 07.04.2019, 18:28

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: blekitna ostryga » 20.08.2024, 21:40

W którą stronę zmierza Jagiellonia? Lecha i ŁKSu?

Ziomeczek2727
Posty: 26
Rejestracja: 29.07.2024, 23:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Ziomeczek2727 » 21.08.2024, 21:51

Siema.Taka rozkmina mnie naszła,jaka ekipa ma najlepsze fc?

Kalafior11
Posty: 81
Rejestracja: 02.08.2024, 20:03

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Kalafior11 » 22.08.2024, 15:31

Czemu Ruch ma aż tak mocną kosę z Arką Gdynia?

Soczek01
Posty: 118
Rejestracja: 02.03.2022, 11:26

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Soczek01 » 22.08.2024, 21:35

Czy dla Lecha Cracovia to jest w ogóle jeszcze jakaś wartościowa zgoda, czy utrzymywana z szacunku dla tradycji i jest ŁKS i dopiero potem...Arka i reszta?

Ziomeczek2727
Posty: 26
Rejestracja: 29.07.2024, 23:29

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Ziomeczek2727 » 24.08.2024, 23:20

Siema!Nie wiem czy to odpowiedni kanał do tego,ale przychodzę z pytaniem,jak wg was wygląda aktualny podział sil w kraju?Jak dla mnie wygląda to w ten sposób
1.Sosnowiec
2Lech
3ŁKS
4Ruch
5Arka

Kalafior11
Posty: 81
Rejestracja: 02.08.2024, 20:03

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Kalafior11 » 25.08.2024, 01:46

rkon pisze:
20.08.2024, 14:55
W ramach ciekawostki w temacie Szombiersko-Zabrzańskim, to na Goduli była kilkunastoosobowa grupa fanów Szombierek, która była jednocześnie prawie w całości kibicami Górnika. W większości chłopy z brzuszkami 35+ ;) Nie mniej jednak - zdarzało się (wbrew logice), że na mecze Szombierek wybierało się kilku(nastu?) chłopaków odwiedzających na co dzień stadion przy ulicy Roosevelta 81 (żeby nikt tylko nie pomyślał, że chodziło o jakichś regularnych chuliganów to od razu prostuję, że nie). Raz spora grupę kibiców z Goduli wyczaiła Polonia (aczkolwiek też nie jakaś potężną bandą) i tak się skonfundowali, że finalnie jak stali wcześniej, tak stali dalej, a Godula normalnie, pieszo, wróciła do siebie - to jakieś 15 min. spacerem. Dodatkowo, na Goduli mieściła się nieistniejąca już knajpa gdzie po jednym z awansów GKS odbyła się regularna libacja alkoholowa z udziałem kibiców/pilkarzy Szombier.

Oczywiście, opisywane zdarzenia miały miejsce, jak dobrze pamiętam, 12-14 lat temu i raczej poza ww. „dziadkami” nikt z Goduli już na mecze do Bytomia nie uczęszcza.
Ale na Ruchu jak słyszą o Szombierkach to również dażą ta drużynę sympatią i raczej złego słowa na Ruchu nie usłyszysz o szombrach. Skąd taka fascynacja Szombierkami na Śląsku?

KebabiarzKrk1312
Posty: 5
Rejestracja: 24.08.2024, 00:46

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: KebabiarzKrk1312 » 25.08.2024, 12:36

Normalny95 pisze:
22.08.2024, 21:47
Soczek01 pisze:
22.08.2024, 21:35
Czy dla Lecha Cracovia to jest w ogóle jeszcze jakaś wartościowa zgoda, czy utrzymywana z szacunku dla tradycji i jest ŁKS i dopiero potem...Arka i reszta?
Po niedawnych fotkach z wakacji w Tajlandii było blisko zakończenia tej zgody... ;)
Jeżeli ocenisz to z perspektywy komputera to być może masz rację. Przy całej sytuacji bardzo mocno zareagował ŁKS a mimo to ta zgoda jest bardzo mocna obecnie…

Proof
Posty: 678
Rejestracja: 30.09.2016, 20:12

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Proof » 25.08.2024, 13:51

Normalny95 pisze:
25.08.2024, 12:51
KebabiarzKrk1312 pisze:
25.08.2024, 12:36
Normalny95 pisze:
22.08.2024, 21:47


Po niedawnych fotkach z wakacji w Tajlandii było blisko zakończenia tej zgody... ;)
Jeżeli ocenisz to z perspektywy komputera to być może masz rację. Przy całej sytuacji bardzo mocno zareagował ŁKS a mimo to ta zgoda jest bardzo mocna obecnie…
No myślę, że nie ma co sie licytować kto z jakiej perspektywy to ocenia i kto bardziej kumaty w tej kwestii. Fakty są takie, że Lech tym wyjazdem z M. sam podrzucił kukułcze jajo swojemu obozowi... ;)
Nie martw sie o zgody Lecha były są i będą, czy to z Cracovią czy ŁKS czy Arka z która od 6-7 lat ludzie na tym forum wrózą upadek.

fasci_nation
Posty: 108
Rejestracja: 17.08.2017, 22:43

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: fasci_nation » 26.08.2024, 16:26

Skąd u kibiców Zagłębia Sosnowiec oprócz barw klubowych są także czarno-białe? Zieliński pisał, że wzięło się to jeszcze w latach 80., a powodem był konflikt na linii kibice-klub. Ktoś mógłby rozwinąć??

oRt
Posty: 68
Rejestracja: 04.10.2009, 21:10

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: oRt » 26.08.2024, 18:08

Kalafior11 pisze:
25.08.2024, 01:46
rkon pisze:
20.08.2024, 14:55
W ramach ciekawostki w temacie Szombiersko-Zabrzańskim, to na Goduli była kilkunastoosobowa grupa fanów Szombierek, która była jednocześnie prawie w całości kibicami Górnika. W większości chłopy z brzuszkami 35+ ;) Nie mniej jednak - zdarzało się (wbrew logice), że na mecze Szombierek wybierało się kilku(nastu?) chłopaków odwiedzających na co dzień stadion przy ulicy Roosevelta 81 (żeby nikt tylko nie pomyślał, że chodziło o jakichś regularnych chuliganów to od razu prostuję, że nie). Raz spora grupę kibiców z Goduli wyczaiła Polonia (aczkolwiek też nie jakaś potężną bandą) i tak się skonfundowali, że finalnie jak stali wcześniej, tak stali dalej, a Godula normalnie, pieszo, wróciła do siebie - to jakieś 15 min. spacerem. Dodatkowo, na Goduli mieściła się nieistniejąca już knajpa gdzie po jednym z awansów GKS odbyła się regularna libacja alkoholowa z udziałem kibiców/pilkarzy Szombier.

Oczywiście, opisywane zdarzenia miały miejsce, jak dobrze pamiętam, 12-14 lat temu i raczej poza ww. „dziadkami” nikt z Goduli już na mecze do Bytomia nie uczęszcza.
Ale na Ruchu jak słyszą o Szombierkach to również dażą ta drużynę sympatią i raczej złego słowa na Ruchu nie usłyszysz o szombrach. Skąd taka fascynacja Szombierkami na Śląsku?
Czy fascynacja to bym nie przesadzał, ale swego czasu się mówiło, że Szombry to klub Ślonzoków(tych co się uchowali w Bytomiu), a Polonia Lwowioków.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: modest, nieaktywnymod i 120 gości