prace o kibicach

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 15.01.2014, 18:43

jeszcze "Chuligaństwo stadionowe" Piotr Chlebowicz. tylko rok wydania 2009 xd ale myślę, że to nie jest zbytnio istotne i warto przeczytać ;)
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II



skimba
Posty: 1
Rejestracja: 18.01.2014, 16:02

Re: prace o kibicach

Post autor: skimba » 18.01.2014, 16:11

Witam.

Na studia muszę przygotować pracę na dowolny temat. Pomyślałem, że przedstawię kibica w innym świetle niż media, a więc oprawy, atmosfera na trybunach, działalność charytatywna, zbieranie krwi itp. Niestety nie mam czasu zrobić tej prezentacji i tu moja prośba. Posiada ktoś może prace na podobny temat lub ma chwile czasu i chęci by taką zrobić? Jeśli nie to poproszę chociaż o materiały. Mam czas do następnego weekendu. Z góry dzięki

tits
Posty: 1
Rejestracja: 30.08.2013, 18:23

Re: prace o kibicach

Post autor: tits » 22.02.2014, 00:21

Witam, jest to mój pierwszy post lecz ważny, zwracam się o pomoc przy pisaniu tzw. magisterki;)

Mam problem ze znalezieniem publikacji, artykułów na 4 tematy, podrozdziały:

- Zjawisko kibicowania a ruch kibicowski na stadionach
- Przemiany w ruchu kibicowskim
- Ruch kibicowski w województwie Lubuskim
- Perspektywy zmian ruchu kibicowskiego

Każda informacja będzie mi potrzebna, mam już parę publikacji i podrozdziałów ale z tym mam problem, na licencjacie szło jakoś lepiej;) Bardzo proszę o pomoc tu lub na PW.

Z kibicowskim pozdrowieniem!

TasmanianBoy
Posty: 50
Rejestracja: 06.02.2013, 23:20

Re: prace o kibicach

Post autor: TasmanianBoy » 22.02.2014, 17:19

Jeśli chodzi o lubuskie to w internecie (jeśli chodzi o rejony Gorzowa) prawdopodobnie ciężko będzie ci coś więcej znaleźć. Jeśli chodzi o Gorzów to musiałbyś się oprzeć o lokalne gazety. Było kilka artykułów związanych z kibicami, ale to raczej zostaje archiwum, w którym takie gazety posiadają. Oprócz tego możesz skorzystać z TMK, w którym była opisana historia Stilonu do 2003 r., a także w styczniowym numerze z tego roku historia Polonii Słubice.
Jak ci się przyda to podaj maila to podeślę Ci zdjęcia opisów meczów Stilonu z TMK, opis historii Stilonu, Polonii Słubice, a także Stali Gorzów z "Szalikowca" (o ile się nie mylę).
Dzień dobry!

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 22.02.2014, 17:45

Całkiem ciekawe informacje historyczne i nie tylko znajdziesz też w książce Przemysława Piotrowskiego "Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych".
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II

Badi
Posty: 54
Rejestracja: 13.04.2007, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: prace o kibicach

Post autor: Badi » 24.02.2014, 10:41

Na prośbę jednej z fanatyczek wrzucam ankietę do pracy dyplomowej pt. "Wizerunek kibiców piłki nożnej w mediach"
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz poświęcony czas.

[link]

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 04.03.2014, 12:51

a możecie mi pomóc i podać jakieś akty prawne dot. chuligaństwa? chodzi mi ogólnie o przepisy prawne dotyczące tego zagadnienia.
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II

niunia_21_buska
Posty: 1
Rejestracja: 22.03.2014, 20:58

PRACA O SPOSOBIE KOMUNIKOWANIA SIĘ KIBICÓW

Post autor: niunia_21_buska » 22.03.2014, 21:30

Poszukuję bibliografi na temat "różne środowiska, różne sposoby komunikowania się" dodam że chcę pisać pracę maturalną o KIBICACH SPORTOWYCH i za bardzo nie wiem jak ogarnąć tą całą bibliografię.. Może ktoś mógłby mi pomóc? ]

TasmanianBoy
Posty: 50
Rejestracja: 06.02.2013, 23:20

Re: prace o kibicach

Post autor: TasmanianBoy » 23.03.2014, 13:32

Nie wiem co dokładnie szukasz, ale podaję ci książki i ziny, które mam w swoim posiadaniu i dotyczą kibiców (tytułów jest sporo, jest z czego wybrać, ale to już powinnaś zrobić sama):
Książki:
„Rycerze w szalikach” Tomasz Milcarz
„Fani futbolowi. Historyczno-społeczne studium zjawiska kibicowania: Tomasz Sahaj
„Liga chuliganów” Roman Zieliński
„Pamiętnik kibica” Roman Zieliński
„Szkoła wobec subkultury kibiców” Marek Babik
„Chuligani a kultura futbolu w Polsce” Przemysław Piotrowski
„Krew na stadionach” Michał Buczak
„Stadiony w ogniu” Michał Buczak
„Kibicowanie jako uniwersalny język” praca zbiorowa
„Kibice i okolice” Krzysztof Prendecki
„Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach” J.Dudała
„Nieczysta gra. Tajne służby a piłka nożna” S.Ligarski
„Sieć. Bycie kibicem to nie jest przestępstwo” M.Buczak
„Kibice w socjalizmie” D. Wojtaszyn
„Futbolowa gorączka” N. Hornby
„Ostatni mecz” A. Miklasz
„Biało-zielona Solidarność” Jarosław Wąsowicz
„Jestem kibolem” Krzysztof Korsak
„Potomkowie hooligana” R. Kowalski
„Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne” P. Chlebowicz
„Szalikowcy” Przemysław Piotrowski

Ziny:
TMK
TMK +
„Supporters”
„Szalikowiec”
+ ziny ze starszych lat wydawane przez poszczególne grupy kibicowskie

Artykuły o kibicach
Dzień dobry!

Czas Walki
Posty: 16
Rejestracja: 23.09.2012, 16:35

Re: prace o kibicach

Post autor: Czas Walki » 26.03.2014, 23:58

Witam. Poszukuje artykułów i książek nt historii ruchu kibicowskiego w Polsce tj. do 1989 r. W książkach (Chlebowicz, Piotrowski, Dudała, Babik) niewiele znalazłem...

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 27.03.2014, 12:01

Czas Walki pisze:Witam. Poszukuje artykułów i książek nt historii ruchu kibicowskiego w Polsce tj. do 1989 r. W książkach (Chlebowicz, Piotrowski, Dudała, Babik) niewiele znalazłem...
hmm przychodzi mi na myśl "Fani futbolowi. Historyczno-społeczne studium zjawiska kibicowania" Tomasz Sahaj. Może warto zerknąć ;)
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II

Czas Walki
Posty: 16
Rejestracja: 23.09.2012, 16:35

Re: prace o kibicach

Post autor: Czas Walki » 27.03.2014, 13:47

Tej książki poszukuję od dawna... Jednak nie mogę znaleźć ani w formie pdf ani niestety nie ma w bibliotekach. Posiada ktoś tę książkę w formie pdf lub ewentualnie da namiary na księgarnię internetową przez którą mógłbym ją zakupić?

TasmanianBoy
Posty: 50
Rejestracja: 06.02.2013, 23:20

Re: prace o kibicach

Post autor: TasmanianBoy » 27.03.2014, 22:31

Łap...
[link]
Dzień dobry!

LemonHAze
Posty: 1
Rejestracja: 29.03.2014, 16:03

Re: prace o kibicach

Post autor: LemonHAze » 29.03.2014, 16:05

Czy walczyłbyś za swoj Kraj?
[link]

Fanatyczka24
Posty: 2
Rejestracja: 10.04.2014, 14:27

Re: prace o kibicach

Post autor: Fanatyczka24 » 10.04.2014, 14:31

Hejka. Piszę pracę mgr o kibicach. Czy ktoś mógłby pomóc i wrzucić rozdział metodologiczny ze swojej pracy? Bo z tym mam największy problem, głównie z określeniem terenu badań ;>

Czas Walki
Posty: 16
Rejestracja: 23.09.2012, 16:35

Re: prace o kibicach

Post autor: Czas Walki » 17.04.2014, 16:15

Witam. Czy dysponuje ktoś jakimś ciekawym artykułem bądź książką o historii kibicowania w Anglii? W swojej pracy mam zamiar wspomnieć o Anglikach jako prekursorach ruchów kibicowskich na świecie dlatego bardzo by mi się to przydało.

PS. Artykuł nt historii kibicowania w Polsce też by się przydał ;)

lukacz
Posty: 43
Rejestracja: 09.07.2007, 00:27

Re: prace o kibicach

Post autor: lukacz » 18.04.2014, 00:10

Hej,

Piszę pracę na temat fuzji i przejęć w polskiej piłce. Proszę Was o wypełnienie poniższej ankiety:
[link]

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam.

lukacz
Posty: 43
Rejestracja: 09.07.2007, 00:27

Re: prace o kibicach

Post autor: lukacz » 18.04.2014, 09:59

lukacz pisze:Hej,

Piszę pracę na temat fuzji i przejęć w polskiej piłce. Proszę Was o wypełnienie poniższej ankiety:
[link]

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam.
Tutaj poprawny link do ankiety:
[link]

kxxxx
Posty: 2
Rejestracja: 30.10.2013, 14:09

Re: prace o kibicach

Post autor: kxxxx » 23.04.2014, 11:56

Witam;) poszukuje materiałów na temat agresji kibiców na stadionach dokładniej chodzi mi o podział kibiców, rodzaje agresji i sposoby rywalizacji kibiców. Czy może ma ktoś jakieś ciekawostki na ten temat i chciałby się podzielić?:)

Wiewior
Posty: 1
Rejestracja: 27.09.2009, 22:31

Re: prace o kibicach

Post autor: Wiewior » 25.04.2014, 10:38

Witam, piszę pracę na temat fanoturystyki, proszę o wypełnienie ankiety
[link]
Dzięki za poświęcony czas

Fanatyczka24
Posty: 2
Rejestracja: 10.04.2014, 14:27

Re: prace o kibicach

Post autor: Fanatyczka24 » 29.04.2014, 14:52

Witam, również piszę pracę mgr o formach przeciwdziałania agresji na stadionach i proszę o wypełnienie ankiety.
[link]
Z góry dziękuję! :)

Czas Walki
Posty: 16
Rejestracja: 23.09.2012, 16:35

Re: prace o kibicach

Post autor: Czas Walki » 10.06.2014, 19:04

Cześć, poszukuję materiałów o kibicach w Anglii. Jakichkolwiek. Jak macie jakieś ciekawe linki podrzućcie proszę...

nestle
Posty: 3
Rejestracja: 06.09.2014, 19:53

Re: prace o kibicach

Post autor: nestle » 06.09.2014, 20:05

Witam ;) mam ogromną prośbę. Potrzebuję informacje na temat początków kibicowskich w Anglii. Wszelkie artykuły, tytuły książek są mile widziane. Pozdrawiam

Ketter
Posty: 3
Rejestracja: 22.09.2014, 17:32

Re: prace o kibicach

Post autor: Ketter » 22.09.2014, 17:50

Witam, będę przygotowywał pracę nt. "Współczesny wizerunek kibica – a walka ze stereotypami. Omów rolę mediów w kreowaniu opinii publicznej." Jeśli jest ktoś, kto podobną pracę pisał, bądź potrafi mnie poratować swoją pomocą, prosiłbym o kontakt. Pozdrawiam :)

czarna69
Posty: 1
Rejestracja: 20.10.2014, 22:38

Re: prace o kibicach

Post autor: czarna69 » 20.10.2014, 22:47

witam, w tym roku przymierzam się do pracy na temat kibiców w aspekcie turystyki i rekreacji, czy mógłby ktoś coś polecić bądź czy ktoś coś podobnego pisał ;)? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 23.10.2014, 19:32

Ja napisałam pracę licencjacką pt:"Potencjalne grupy przestępcze na przykładzie kibiców". Obroniona na 5. Jako że studiowałam bezpieczeństwo wewnętrzne musiałam opisać kibiców z trochę innej strony ;) w mojej pracy znajdują się informacje na temat: historii, podstawowych pojęć i charakterystyki grup kibiców; Metod i form działania pseudokibiców; Aspektów prawnych i przeciwdziałania przestępczości stadionowej. W razie czego służę pomocą ;)
PzdR
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II

Maroch
Posty: 1
Rejestracja: 03.11.2014, 14:11

Re: prace o kibicach

Post autor: Maroch » 03.11.2014, 14:27

Witam, pisze pracę - licencjat na temat "Zjawisko bezpieczeństwa na stadionach w Polsce i Europie" temat można jeszcze edytować jako samo zagadnienie. Przejdę do sedna sprawy chciałbym w swojej pracy opisać iz na zachodzie nie poradzono sobie z tym z czym u nas chcą sobie niby poradzić. Chciałbym umieścić w swojej pracy aspekt iż gloryfikowanie zachodu to zwykłe bzdury bo tam tez występują incydenty. Jednak czy ktoś z was ma jakiś pomysł (a może nawet sam pisał podobna pracę) odnośnie bibliografii na której mógłbym się oprzeć pisząc prace? W szczególności zależy mi na Europie ale nie pogardzę niczym.

Muszka91
Posty: 9
Rejestracja: 06.07.2013, 19:46
Lokalizacja: Chorzów

Re: prace o kibicach

Post autor: Muszka91 » 03.11.2014, 19:14

nie wiem dlaczego, ale nie mogę wysyłać wiadomości prywatnych ;o żal. jako że parę osób do mnie pisało to proszę jeszcze raz o odzew i podajcie mi swojego maila to odpiszę.
"Ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą" Jan Paweł II

BezNicku
Posty: 530
Rejestracja: 07.02.2010, 00:55

Re: prace o kibicach

Post autor: BezNicku » 14.11.2014, 12:34

Pisze obecnie licencjat dotyczący wpływu kibiców na kreowanie marki klubów sportowych. W celu wykazania tego wpływu statystycznie muszę przeprowadzić niezbędne do pracy ankiety. Jak ktoś ma chęci i 2-3 minuty wolnego czasu to mam prośbę abyście pomogli w wypełnieniu ankiety dotyczącej kibiców.
LINK --> [link]

Z góry wielkie dzięki!

Nieznaj_janzeiN
Posty: 1
Rejestracja: 22.11.2014, 14:31

Re: prace o kibicach

Post autor: Nieznaj_janzeiN » 23.11.2014, 14:28

Chce napisać pracę na temat: Zjawisko chuligaństwa stadionowego w Polsce. Aspekt administracyjno- prawny. Jeśli ktoś posiada jakieś materiały, które ułatwiłyby mi pracę, proooszę o pomoc :)

xlicencjat
Posty: 1
Rejestracja: 03.12.2014, 21:11

Re: prace o kibicach

Post autor: xlicencjat » 03.12.2014, 22:34

Siema! piszę pracę licencjacką na temat "MODA CZY POSZUKIWANIE ALTERNATYWNEGO STYLU ŻYCIA NA PODSTAWIE SUBKULTURY KIBICÓW PIŁKARSKICH" oczywiście chciałabym ująć samą pozytywną stronę :) aczkolwiek nie wiem jak się za nią zabrać. Studiuję pedagogikę, mało kto porusza w ogóle temat kibiców na moim wydziale. Niestety mam problem z książkami, m.in Dudała J. ''Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach'', Kowalski R. ""Potomkowie Hooligana. Szalikowcy", Zieliński R. ""Liga chuliganów" albo "Pamiętnik kibica". Jeżeli byłaby możliwość chętnie zajrzałabym do kogoś pracy. Liczę na jakąkolwiek pomoc! :)

Ketter
Posty: 3
Rejestracja: 22.09.2014, 17:32

Re: prace o kibicach

Post autor: Ketter » 14.12.2014, 14:18

Czy ma może ktoś książkę "Brumm K. „Fanoturystyka: kibice sportowi w pozytywnym świetle."? Potrzebuję jej, proszę posiadacza o kontakt :)

DuchTSW
Posty: 88
Rejestracja: 28.06.2007, 20:56
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: prace o kibicach

Post autor: DuchTSW » 15.02.2015, 12:51

[link]

siemanko bardzo bym prosił o wypełnienie ankiety do mojej pracy mgr w temacie fanoturystyki z góry dzięki za poświęconą chwile
"Przyjażn jest wszystkim to cos wiecej niz talent wiecej niz wladza nigdy o tym nie zapominaj "

gersiu
Posty: 3
Rejestracja: 16.02.2015, 16:26

Re: prace o kibicach

Post autor: gersiu » 16.02.2015, 16:30

Cześć.
Wybrałem do pracy maturalnej temat:
Piłka nożna jako inspiracja dla literatury i filmu. Zanalizuj podane przykłady.

Bardzo prosił bym o pomoc przy wyborze literatury. Jako pierwszą pozycję do bibliografii dodałem reportaż Kapuścińskiego o tytule "Wojna Futbolowa". Z filmów mam "Skrzydlate świnie" oraz "Hooligansów". Potrzebuję jeszcze przynajmniej jednej lub dwóch książek. Chodzi o to ,aby w jakiś sposób nawiązywała do tematu oraz była szeroko dostępna (najlepiej w internecie [pdf lub doc] lub chociaż gdzieś w empikach czy bibliotekach. Dodatkowo ,jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co do napisania pracy to chętnie wysłucham (reportaż Kapuścińskiego oraz dwa podane przeze mnie filmy już opisałem aczkolwiek chętnie wysłucham waszych rad). Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

Pixie
Posty: 123
Rejestracja: 27.10.2013, 22:29

Re: prace o kibicach

Post autor: Pixie » 16.02.2015, 17:14

gersiu pisze:Cześć.
Wybrałem do pracy maturalnej temat:
Piłka nożna jako inspiracja dla literatury i filmu. Zanalizuj podane przykłady.

Bardzo prosił bym o pomoc przy wyborze literatury. Jako pierwszą pozycję do bibliografii dodałem reportaż Kapuścińskiego o tytule "Wojna Futbolowa". Z filmów mam "Skrzydlate świnie" oraz "Hooligansów". Potrzebuję jeszcze przynajmniej jednej lub dwóch książek. Chodzi o to ,aby w jakiś sposób nawiązywała do tematu oraz była szeroko dostępna (najlepiej w internecie [pdf lub doc] lub chociaż gdzieś w empikach czy bibliotekach. Dodatkowo ,jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co do napisania pracy to chętnie wysłucham (reportaż Kapuścińskiego oraz dwa podane przeze mnie filmy już opisałem aczkolwiek chętnie wysłucham waszych rad). Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
Na pewno możesz umieścić "Futbolową gorączkę" N. Hornbego. Nie wiem jak z dostępnością internetową natomiast wersja papierowa jest bez problemów dostępna bo nie tak dawno wyszło wznowienie tej książki. Inna jaka mi przychodzi do głowy to "90 minut" Antala Vengha. Tyle, że ta książka ma już swoje lata i może być większy problem ze znalezieniem jej choć w większych bibliotekach jest ona dostępna.

gersiu
Posty: 3
Rejestracja: 16.02.2015, 16:26

Re: prace o kibicach

Post autor: gersiu » 17.02.2015, 11:56

Wielkie dzięki za odpowiedź ,chyba właśnie umieszczę Futbolową gorączkę. :)

gersiu
Posty: 3
Rejestracja: 16.02.2015, 16:26

Re: prace o kibicach

Post autor: gersiu » 17.02.2015, 13:19

Mam jeszcze do was jedno pytanie ,postawiłem wstępnie taką tezę : "Fenomen przywiązania kibiców piłkarskich do różnych drużyn sprawia ,że jest inspiracją do powstawania dzieł zarówno literackich jak i filmowych." (myślę ,że ona jeszcze ulegnie zmianie ,ale na razie nie mam pomysłu). Czy ma ktoś z was może własne przemyślenia na ten temat ? jakieś propozycje ? oczywiście napisałem swoje "zakończenie" pracy aczkolwiek zawsze chętnie wysłuchuję opinii osób trzecich na danych temat i staram się czerpać z tego jakąś wiedzę i informację. Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

mielCiB
Posty: 2
Rejestracja: 28.02.2015, 10:11

Re: prace o kibicach

Post autor: mielCiB » 28.02.2015, 10:31

Witam,

Pisze pracę magisterską na temat: "Korzyści i zagrożenia związane z uczestnictwem w subkulturze kibiców piłkarskich"

Jestem na etapie zbierania badań i o to moja ankieta:

[link]

Ankieta dotyczy tylko i wyłącznie kibiców piłkarskich, którzy biorą czynny udział w dopingu i należą do subkultury, czyli nie jest kierowana do pikników. Walczę o polepszenie opinii o kibicach i też to opisałem w swoich celach w pracy.

Z góry wielkie dzięki za wypełnienie ankietki. Tak nawiasem, liczę że osoby których ankiety wypełniłem w tym temacie wcześniej potrafią się odwdzięczyć :)
Z kibolskim pozdrowieniem.

megidox
Posty: 39
Rejestracja: 08.12.2012, 10:05

Re: prace o kibicach

Post autor: megidox » 04.03.2015, 19:46

Witam.W mojej pracy licencjackiej jednym z rozdziałów jest historia ruchu kibicowskiego w Polsce -> które pozycje polecacie w tym aspekcie

inkognit0
Posty: 43
Rejestracja: 25.12.2008, 18:08

Re: prace o kibicach

Post autor: inkognit0 » 04.03.2015, 20:13

Czytam co ty niektórzy wypisują i mam wrażenie, że może byli na 10 meczach u siebie, 5 wyjazdach chujowe mają pojęcie o kibicowaniu i chcą żeby ktoś z użytkowników opowiedział im jak to jest fajnie być kibicem i oni to opiszą w swojej pracy...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bobson1312, dajfajkie, FanaticsGŁ, mchmiel, pf8 i 161 gości