prace o kibicach

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
oujejja
Posty: 6
Rejestracja: 26.11.2009, 09:44

Re: prace o kibicach

Post autor: oujejja » 26.11.2009, 09:52

Witam

Pisze prace o wizerunku kibica i jeśli ktoś ma jakieś interesujące materiały, czas i ochotę mi pomóc... głównie zależałoby mi o materiałach przedstawiających kibica w dobrym świetle....

mój mail [email protected]

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam



rav oks
Posty: 4
Rejestracja: 26.11.2009, 21:24
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: prace o kibicach

Post autor: rav oks » 26.11.2009, 21:40

zauważyłem, że niektórzy szukają książki J. Dudały "Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach." , która jest ciężka do zdobycia, podaję zatem adres księgarni - wczoraj zamówiłem - jest na stanie za 26 złotych :) - :"Bibliofil" Anna Jonczyk Szparowska.
poszukuję pozycji "Nasza historia staje się legendą" - jakby ktoś mógł dać namiary gdzie w tej chwili jest dostępna - będę wdzięczny.
Sam piszę pracę mgr na temat : " Polscy kibice w dobie zbliżających się Mistrzostw Europy 2012"
pzdr R.
" Tam gdzie tysiące jezior,
pełno lasów, dzikich zwierząt . . . "

oujejja
Posty: 6
Rejestracja: 26.11.2009, 09:44

Re: prace o kibicach

Post autor: oujejja » 27.11.2009, 10:07

rav oks pisze:zauważyłem, że niektórzy szukają książki J. Dudały "Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach." , która jest ciężka do zdobycia, podaję zatem adres księgarni - wczoraj zamówiłem - jest na stanie za 26 złotych :) - :"Bibliofil" Anna Jonczyk Szparowska.
poszukuję pozycji "Nasza historia staje się legendą" - jakby ktoś mógł dać namiary gdzie w tej chwili jest dostępna - będę wdzięczny.
Sam piszę pracę mgr na temat : " Polscy kibice w dobie zbliżających się Mistrzostw Europy 2012"
pzdr R.

Fani-Chuligani dostępna w Bibliotece Śląskiej ale niestety tylko na miejscu... zresztą wszystkie książki o takiej tematyce niestety wyłącznie na miejscu.. jak ktoś zna jakąś bibliotekę ([link]) gdzie można wypożyczyć książki Zielińskiego bądź właśnie Dudały byłbym wdzięczny.. ewentualnie opcja zakupu ale w granicach rozsądku..

pozdrawiam

internet_w_biosie
Posty: 27
Rejestracja: 28.09.2009, 17:18
Lokalizacja: 0-91

Re: prace o kibicach

Post autor: internet_w_biosie » 18.12.2009, 16:13

Gorąca prośba od kolegi, który nie ma tu konta: ma może ktoś z Was podane niżej ebook'i?


Fani futbolowi : historyczno-społeczne studium zjawiska kibicowania / Tomasz Sahaj.

Socjologia codzienności – P. Sztompka

Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne – Piotr Chlebowicz

Troublemaker
Posty: 1521
Rejestracja: 27.02.2007, 17:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: prace o kibicach

Post autor: Troublemaker » 18.12.2009, 17:27

Zarówno pozycja Dudały "Fani chuligani. Rzecz o polskich kibolach oraz "Nasza historia staje się legendą" są dostępne do wypożyczenia w Bibliotece Jagiellońskiej. Dla zainteresowanych.
Obydwie pozycje ciekawe aczkolwiek różniące się od siebie znacznie...:)
Precz z antypolonizmem w polskim środowisku kibicowskim!!

biały miś
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2009, 18:13

Re: prace o kibicach

Post autor: biały miś » 18.12.2009, 20:59

internet_w_biosie pisze:Gorąca prośba od kolegi, który nie ma tu konta: ma może ktoś z Was podane niżej ebook'i?


Fani futbolowi : historyczno-społeczne studium zjawiska kibicowania / Tomasz Sahaj.

Socjologia codzienności – P. Sztompka

Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne – Piotr Chlebowicz
Podbijam pod tą prośbę...

Grand1488
Posty: 147
Rejestracja: 28.03.2007, 18:48
Lokalizacja: White World

Re: prace o kibicach

Post autor: Grand1488 » 02.01.2010, 10:37

Czy kibicowskie ustawki są moralne?niedziela,
13 grudnia 2009,
16:47
Drukuj kategoria: Kultura

Chyba zawsze, gdy próbowałem dowieść zła tkwiącego w publicznych i zawodowych walkach bokserskich (a także sportach typu MMA) pojawiały się w ich obronie następujące argumenty:

- pięściarze walczą z własnej woli i nie są do tego przymuszani

- więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych niż na ringach bokserskich ( a więc konsekwentnie rzecz biorąc należałoby uznać za zło jeżdzenie samochodem)

- w czasie zawodowych walk bokserskich obowiązują określone reguły, które mają znacznie zmniejszać ryzyko odniesienia przez walczących poważnych obrażeń (np. zakaz uderzania leżącego, bicia poniżej pasa, używanie ochraniaczy na zęby, etc.)

- pięściarze często na ringu okazują sobie szacunek.

Choć na wszystkie z wymienionych już wyżej argumentów niejednokrotnie odpowiadałem, tym razem pozwolę sobie zapytać się ich autorów, czy są gotowi udzielić moralnego poparcia tzw. ustawkom? Słabiej zorientowanym już tłumaczę, iż ustawki są to z góry aranżowane bójki pomiędzy stadionowymi kibicami wrogich sobie drużyn. Dlaczego pytam się o stosunek obronców zawodowego boksu do kibicowskich ustawek? A to dlatego, że tak naprawdę, pomiędzy publicznym boksem zawodowym, a "ustawkami" jest niemało rzucających się w oczy podobieństw. Wymieńmy te najważniejsze:

- ich uczestnicy walczą nieprzymuszeni i z własnej woli (nie są w to też zaangażowane osoby trzecie, gdyż walki te organizowane są w ustronnych miejscach)

- o wiele więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych niż w wyniku kibicowskich ustawek (nie wiem, czy w Polsce choćby jeden kibic umarł w skutek tego rodzaju walk – owszem, co innego starcia na stadionach czy postadionowe utarczki kibiców z policją, w których odnotowywano już ofiary śmiertelne, jednakże nie słyszałem jeszcze ani o jednym wypadku śmiertelnym tzw. ustawek)

- w czasie kibicowskich ustawek obowiązują określone reguły (nie wolno atakować leżącego, często w trakcie walki używa się jedynie pięści i nóg, czasami ich uczestnicy zakładają ochraniacze na zęby, nad przebiegiem walki czuwają tzw. arbitrzy, których zadaniem jest pilnowanie, by ustalone zasady nie były łamane)

- uczestnicy ustawek zazwyczaj okazują sobie wzajemny szacunek (na jednym z filmików pokazujących te starcia słyszymy np. następującej treści deklarację: Szacunek wam za to, że przyjęliście wyzwanie do walki).

Skoro więc istnieje tyle podobieństw pomiędzy zawodowym boksem, a kibicowskimi ustawkami, zaś różnice pomiędzy nimi dadzą się zakwalifikować do zupełnie pobocznych aspektów (no może poza faktem, iż kibice biją się pomiędzy sobą za darmo, a pięściarze nieraz inkasują za to grube pieniądze), to z jakiej racji mamy bronić i wychwalać pierwsze, a potępiać drugie? Co niby ma sprawiać, iż zawodowy boks jest "pięknym sportem" a ustawki "zdziczeniem" i "barbarzyństwem"?
[link]
14 words

burton
Posty: 229
Rejestracja: 13.03.2007, 20:00

Re: prace o kibicach

Post autor: burton » 03.01.2010, 22:00

Panowie sprawa jest:)

Studiuje dziennikarstwo, w tym roku licencjat. Temat pracy jasny- kibice. Mysłalem nad opisanie wizerunku kibiców w mediach, ale teraz coraz bardziej sie waham. Moze macie jakies fajne pomysly jak mozna byc polaczyc prace o kibicach z dziennikarstwem. Albo moze ktos z Was pisal prace na podobny temat i moglby cos podpowiedziec?

kamil077
Posty: 26
Rejestracja: 21.11.2009, 15:26
Lokalizacja: green-trading.pl

Re: prace o kibicach

Post autor: kamil077 » 07.01.2010, 12:56

witam! czy posiada ktoś ebook 'Pamiętnik kibica' R.Zielińskiego?
Byłbym wdzięczny, jakby ktoś wrzucił tą książkę lub inne książki o tematyce kibicowskiej.

oujejja
Posty: 6
Rejestracja: 26.11.2009, 09:44

Re: prace o kibicach

Post autor: oujejja » 07.01.2010, 19:46

burton pisze:Panowie sprawa jest:)

Studiuje dziennikarstwo, w tym roku licencjat. Temat pracy jasny- kibice. Mysłalem nad opisanie wizerunku kibiców w mediach, ale teraz coraz bardziej sie waham. Moze macie jakies fajne pomysly jak mozna byc polaczyc prace o kibicach z dziennikarstwem. Albo moze ktos z Was pisal prace na podobny temat i moglby cos podpowiedziec?

Witam.

Napisze Ci tak... też chciałem napisać prace o wizerunku kibica piłkarskiego w mediach ale mój promotor powiedział mi, że przy takim temacie musiałbym przeanalizować dość dużą liczbę materiałów z prasy, radia i telewizji - bo skoro ma być to wizerunek kibica w mediach, to raczej innych badań się zrobić nie da... Pomijam już fakt, że jest to czasochłonne. Dlatego zmieniłem temat i wybrałem wizerunek w świadomości mieszkańców miasta i wybrałem dzielnice na której znajduje się stadion. Do badań wystarczy ankieta, a temat tak samo przyjemny 8)

Pozdrawiam

oujejja
Posty: 6
Rejestracja: 26.11.2009, 09:44

Re: prace o kibicach

Post autor: oujejja » 07.01.2010, 19:52

Nie da się edytować posta..

Wracając do pomysłów to ja myślałem o podzieleniu mediów właśnie na telewizje, prasę i radio. [link] Przeanalizować każdą tą gałąź z osobna oraz wyciągnąć ogólny wniosek z całości... z tym, że tak jak pisałem wcześniej trzeba mieć dość dużo materiałów powiedzmy z przeciągu ostatniego roku(trzeba to zamknąć w jakąś klamrę) ... temat bardzo ciekawy, ale ktoś musi mieć czas żeby zrobić badania...

Pozdrawiam.

zielona.mamba20
Posty: 23
Rejestracja: 13.01.2010, 16:39

Re: prace o kibicach

Post autor: zielona.mamba20 » 13.01.2010, 16:46

Witam! Ja aktualnie pisze prace mgr dotyczącą kibiców a dokładnie- "Język kibiców piłki nożnej i ręcznej jako socjolekt". proszę o małą pomoc..... jeśli ktoś ma jakieś materiały, będe wdzięczna. Tworze również ankietę, którą niebawem zamieszcze tutaj. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam!

radogks
Posty: 335
Rejestracja: 04.07.2007, 21:29

Re: prace o kibicach

Post autor: radogks » 20.01.2010, 16:06

Panowie, potrzebuje do poniedzialku , napisac prace na zaliczenie pierwszego semestru socjologii... Jakby ktos mogl podpowiedziec temat na ktory najlatwiej cos wykminic.Cos w stylu "Negatywny wplyw srodkow masowego przekazu na postrzeganie subkultury kibicow pikarskich w Polsce"
To ma byc max 10 stron razem ze wstepem i zakonczeniem, wiec teoretycznie pikus, tylko musze wykminic temat taki, do ktorego materialy znajde np. w necie.

go.sia.czek
Posty: 2
Rejestracja: 24.01.2010, 10:24

Re: prace o kibicach

Post autor: go.sia.czek » 25.01.2010, 11:35

Hejka,

Potrzebowałabym pomocy przy pisaniu pracy - chodzi mi o wypełnienie ankiety na temat "Poznańscy kibice piłki nożnej" - brakuje mi jeszcze 40 ankiet - jakbyście mogli - proszę o pomoc i wypełnienie.

Pozdrawiam,
Gosia

olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

Re: prace o kibicach

Post autor: olimpijska2.pl » 27.01.2010, 14:09

go.sia.czek pisze:Hejka,

Potrzebowałabym pomocy przy pisaniu pracy - chodzi mi o wypełnienie ankiety na temat "Poznańscy kibice piłki nożnej" - brakuje mi jeszcze 40 ankiet - jakbyście mogli - proszę o pomoc i wypełnienie.

Pozdrawiam,
Gosia
A nie potrzebujesz czasem opinii kibiców z Poznania? Skoro o poznańskich fanatykach piszesz?

Ponadto, podobno jesteś z Poznania, więc to nie powinien być problem dla Ciebie.


Chyba, że szukasz opinii kibiców z innych regionów.

;)
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)

go.sia.czek
Posty: 2
Rejestracja: 24.01.2010, 10:24

Re: prace o kibicach

Post autor: go.sia.czek » 28.01.2010, 14:58

A na tym forum są chyba osoby z różnych regionów, prawda? :) Mam za mało czasu, żeby rozsyłać to do tylu osób osobno, bo potrzebuje 150 ankiet - 132 już mam - dlatego łatwiej było mi to wrzucić raz na różne fora - jeśli nie jesteś z Poznania kolego, to po prostu ten post nie jest do Ciebie :)

Pozdrowionka,
Gosia

Mariensztat`
Posty: 25
Rejestracja: 23.01.2010, 18:58

Re: prace o kibicach

Post autor: Mariensztat` » 31.01.2010, 11:47

Jeżeli ktoś potrzebuje to dysponuje wersją elektroniczną(PDF) książki "Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach". Wiem, że jest to pozycja wymarła(sam niedawno znalazłem tę wersję po bardzo długich poszukiwaniach). Piszcie na PRV.

PS. Jeżeli znacie tytuły lub posiadacie książki o kształtowaniu się polskiego ruchu kibicowskiego to bardzo proszę również piszcie. Oczywiście takie książki jak "Pamiętnik kibica", "Liga chuliganów" czy "Biało-zielona Solidarność" znane są powszechnie, chodzi mi o coś więcej. Jest mi to potrzebne do matury.
ZETKA pisze:Nida Pinczow to Nida Pinczow czy kibice Nidy dzialaja w innych klubach a Nida to tylko dodatek?

FF_
Posty: 175
Rejestracja: 20.09.2009, 20:32

Re: prace o kibicach

Post autor: FF_ » 31.01.2010, 12:19

zielona.mamba20 pisze:Witam! Ja aktualnie pisze prace mgr dotyczącą kibiców a dokładnie- "Język kibiców piłki nożnej i ręcznej jako socjolekt". proszę o małą pomoc..... jeśli ktoś ma jakieś materiały, będe wdzięczna. Tworze również ankietę, którą niebawem zamieszcze tutaj. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam!
mam w "zbiorach" pracę licencjacką o podobnej tematyce, odezwij się na privie.

Bezel1986
Posty: 1
Rejestracja: 03.02.2010, 15:22

Re: prace o kibicach

Post autor: Bezel1986 » 03.02.2010, 15:26

pisze prace licencjacką pt. "Charakterystyka kibiców piłkarskich na podstawie kibiców Łódzkiego Widzewa" pisał ktoś coś podobnego??

Japa
Posty: 1
Rejestracja: 08.02.2010, 12:50

Re: prace o kibicach

Post autor: Japa » 08.02.2010, 13:12

Witam wszystkich!!! Mam prośbę jak wielu z Was piszę pracę licencjacką na temat kibiców a raczej pseudokibiców piłkarskich jeżeli ktoś miął by jakiekolwiek materiały na ten temat to bardzo bym prosił o przesłanie [email protected] co kolwiek co dotyczy tego tematu. Prace, linki, foto itp. itd
z góry wszystkim dziękuję.

s_LP
Posty: 20
Rejestracja: 13.09.2009, 17:20

Re: prace o kibicach

Post autor: s_LP » 08.02.2010, 15:33

Mariensztat` pisze:Wiem, że jest to pozycja wymarła(sam niedawno znalazłem tę wersję po bardzo długich poszukiwaniach).
15 sekund i wujek Google wszystko znalazł :)

[link]

[link]
"Jako mieszkaniec południowej części kraju boje się ubrać szalik na miasto, bo Widzew siedzi nawet w rynnie."

:)

olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

Re: prace o kibicach

Post autor: olimpijska2.pl » 08.02.2010, 18:49

Japa pisze:Witam wszystkich!!! Mam prośbę jak wielu z Was piszę pracę licencjacką na temat kibiców a raczej pseudokibiców piłkarskich jeżeli ktoś miął by jakiekolwiek materiały na ten temat to bardzo bym prosił o przesłanie [email protected] co kolwiek co dotyczy tego tematu. Prace, linki, foto itp. itd
z góry wszystkim dziękuję.
Nie ma kogoś takiego jak "pseudokibice piłkarscy". To określenie wymyślone przez pierdolone dziennikarki.
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)

tywieszjak
Posty: 1
Rejestracja: 01.02.2010, 11:06

Re: prace o kibicach

Post autor: tywieszjak » 14.02.2010, 21:32

Witam. Jeżeli macie chwilke bardzo prosze o wypelnienie mojej ankiety

[link]

Jest tam 50 pytań, ale na wiekszosc odpowiada sie tak lub nie, lub sa to odpowiedzi wielokrotnego wyboru.

Mariensztat`
Posty: 25
Rejestracja: 23.01.2010, 18:58

Re: prace o kibicach

Post autor: Mariensztat` » 30.03.2010, 18:01

Witam! Jeżeli ktoś ma to niech napisze WYDAWNICTWO "Pamiętnika Kibica" Romka Zielińskiego. Jest mi to bardzo potrzebne, proszę o pilną pomoc. Z góry dzięki.
ZETKA pisze:Nida Pinczow to Nida Pinczow czy kibice Nidy dzialaja w innych klubach a Nida to tylko dodatek?

berry
Posty: 5
Rejestracja: 10.02.2010, 16:07

Re: prace o kibicach

Post autor: berry » 30.03.2010, 20:35

Mariensztat` pisze:Witam! Jeżeli ktoś ma to niech napisze WYDAWNICTWO "Pamiętnika Kibica" Romka Zielińskiego. Jest mi to bardzo potrzebne, proszę o pilną pomoc. Z góry dzięki.
Wydawnictwo Wrocław 1993 - tylko tyle jest napisane na książce.

Odnośnie Fani - chuligani - można zakupić przez internet na stronie wydawnictwa żak - [link] - przesyłają bez problemu.
Co do pozostałych pozycji bibliograficznych - moga się przydać:
Roman Zieliński - Liga chuliganów, Wydawnictwo Wrocław 1997
Piotr Chlebowicz - Chuligaństwo stadionowe - Studium kryminologiczne, wydawnictwo : Oficyna a Wolters Kluwer business, Warszawa 2009
Tomek Milcasz - Rycerze w szalikach - Subkultura chuliganów piłkarskich w świetle koncepcji Ericha Fromma , Wydawnictwo My Book, Wydanie I, Szczecin 2006
Martin King& Martin Knight - Hoolifan - 30 years of hurt,Wydanie polskie Kwiecien 2008, Przekłąd Krzysztof Gosz
Cass Pennant - Congratulations You have just met the I.C.F. ( West Ham United) , Wydanie polskie 2009, Przekład - Krzysztof Gosz

może komuś się to przyda..
do prac pod kątem psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych nie polecam - Praca zbiorowa pod redakcją Zbigniewa Dziubińskiego - Sport a agresja, Wyd. Zakłąd socjologii Akademii Wychowania fizycznego w Warszawie, Salezjańska organizacja sportowa Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawa 2007 - w moim odniesieniu książka napisana przez osoby, które parę razy weszły na jakieś blogi i wydały książkę tylko po to żeby wydać...

Odnośnie zaproponowanych tematów prac... NIe chcę się zbytnio wtrącać bo to Wasza decyzja, ale nie pisze się prac o kibicach jeśli się nie zna tego środowiska. Po co pisać pierdoły, które mijają się z prawdą i cechują się nierzetelną metodologią... Lepiej napisać w takim przypadku o swoim środowisku/ szkole/ pracy/o czymś związanym z hobby.. efekt będzie ten sam - uzyskanie zaliczenia, a przynajmniej nie kosztem bepodstawnych opinii o fanach piłki nożnej. Takie prace powinny rzeczywiście pisać kibice, którzy od wielu lat obserwują scenę kibicowską i mogą napisać naprawdę fajne, ciekawe prace.. A tu w neiktórych przypadkach nawet brakuje podstawowego słownictwa i ktoś się rzuca z motyką na księżyc.

Mariensztat`
Posty: 25
Rejestracja: 23.01.2010, 18:58

Re: prace o kibicach

Post autor: Mariensztat` » 30.03.2010, 20:46

Dziękóweczka!
ZETKA pisze:Nida Pinczow to Nida Pinczow czy kibice Nidy dzialaja w innych klubach a Nida to tylko dodatek?

berry
Posty: 5
Rejestracja: 10.02.2010, 16:07

Re: prace o kibicach

Post autor: berry » 30.03.2010, 21:02

tywieszjak pisze:Witam. Jeżeli macie chwilke bardzo prosze o wypelnienie mojej ankiety

[link]

Jest tam 50 pytań, ale na wiekszosc odpowiada sie tak lub nie, lub sa to odpowiedzi wielokrotnego wyboru.
Odniose się do tej ankiety - pewnei prowadzi ta prace promotor, który również nie zna struktur kibicowskich więc można wyłapać w niej błędy:
Pyt 2 - powinno być zamknięte - kafeteria - będziesz miał/ miała problemy z analizą pytania ponieważ różnorodność odpowiedzi ograniczy Twoje pole manewru przy prezentacji wytników,
Pyt 4 - podobnie jak wyżej - łatwiej zrobić pytanie zamknięte i dać do wyboru kilka odpowiedzi typu: stowarzyszenie, fan klub czy inne dopiero po wyczerpaniu wszystkich możliwości
Pyt - 5 - powinna byc utworzona skala np od 0-10 przy czym np. 10 tj najsilniej - bedzie łatwiej wypełnić i lepiej przeprowadzić empirię
Pyt 6 - zbyt ogólne - myslę że część osób przy wypełnianiu kwestionariusza po prostu uzna ze nei chce sie mu/jej wypełniac tak szczególowo i zrezygnuje - to pytanie proponuje wycofać
Pyt 8 - brak wyczerpujących kafeterii - proponuję zrobic pytanie zamknięte w którym będą do wyboru wszystkie odpowiedzi a nie tylko 3.. Pomysl o tych, którzy nie są ultrasami, bojówką ani piknikiem tylko np kibicami aktywnie dopingującymi klub ale nei siędzącymi w sektorach pikników - do jakij grupy wg Ciebie oni sie zaliczają? pewnie zaznaczą, że do ultrasów skoro nei są ani bopjówką ani piknikami - będziesz miał - miała nierzetelne wyniki
Pyt - 9 - do wywalenia. Tak jak ktos się czuje - takim po prostu jest. Tego sie nei da uzasadnić kilkoma słowami - trezeba napisać elaborat i bedą znów problemy przy przedstawianiu wyników
Pyt - 10 - to już pomyłka.. do wywalenia
Pyt - 13 - do wywalenia... będa problemy z empirią... a historię znajdziesz na necie albo każdy wklei Ci 5 stron historii ze strony internetowej klubu
Pyt - 14 do wywalenia - jw - albo bez części "wymień"
Pyt - 15 - do wywalenia... chodzi Ci np. o to żeby ultras napisał że nie lubi piknika bo skubie słoneczknik zamiast śpiewać i machac flagą? - brak precyzji
Pyt - 16 - a kim jest neipełnoprawny kibic?? - do wywalenia..
Pyt - 19 - do wyrzucenia.. zobaczysz dlaczego jak uzyskasz na nie kilka odpowiedzi...
Pyt 27 - za mało możliwości wyboru - brak np. spotkań z kolegami z innych miast - ograniczasz bardzo zachowania kibiców po meczu - albo idzie do domu a jak nei idzie to na pewno idzie sie "wyładować" - zresztą co to za słowo wyłądować...
Pyt - 28 - za dużo do rozpisywanaia w empirii - łatwiej zrobić kafeterię z opcją "inne"
Pyt - 30 odp 2 - błąd stylistyczny - na meczach u siebie - przekształć to zdanie inaczej
Pyt 42 - albo wypisujesz wszystkie zlbo zostawiasz pytanie otwarte. wrzucając ankietę na ogólnopolskie ormul licz sie z tym, że kibic klubu który nei został wymieniony może poczuć się potraktowany jako "gorszy"
Pyt 44 - zrób je jako pytanei z wielokrotnością wyboru i wypisz poszczególne części oddzielnie

to tylko tak na szybko i wybiórcze pytania - przepraszam za długą wypowiedź ale specjalnie piszę tu na forum a nie na priv bo te wskazówki mogą się jeszcze komuś przydać

biały miś
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2009, 18:13

Re: prace o kibicach

Post autor: biały miś » 31.03.2010, 19:35

Berry bardzo przydatny post.

Michał_Płock
Posty: 575
Rejestracja: 21.09.2009, 23:31

Re: prace o kibicach

Post autor: Michał_Płock » 22.04.2010, 13:47

Czas wybierać temat licencjata.

Kierunek: Politologia spec. marketing polityczny i komunikacja medialna.

Myślałem o czymś w stylu "Społeczeństwo obywatelskie na przykładzie kibiców piłkarskich (ew. konkretnego klubu).", "Polityka na stadionach". Może coś o wizerunku w mediach, ale we wcześniejszych wpisach ludzie to odradzali.

Może ktoś pisał jakąś ciekawą pracę z dobrym rezultatem na politologii?
Prezentacje maturalne/prace licencjackie/magisterskie! -> gg:1451747

AsgAarD_xxx
Posty: 590
Rejestracja: 27.11.2007, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno

Re: prace o kibicach

Post autor: AsgAarD_xxx » 29.04.2010, 02:34

Heh, mam nadzieję, że po ciężkich bojach uda mi się wreszcie dokończyć moją pracę magisterską. Studiowałem polonistykę, więc wybór tematu był prosty - język kibiców ;). Temat miałem już na drugim roku, pozostało tylko znaleźć promotora, który zechciałby się mną zająć.
Obrazek

miejski patriota
Posty: 78
Rejestracja: 21.11.2009, 13:18

Re: prace o kibicach

Post autor: miejski patriota » 29.04.2010, 11:52

Jak football wyjaśnia świat. Myślę ze taka książka będzie pomocna (nie pamiętam autora, była recenzowana w TMK).
w Gazecie Polskiej było też sporo artykułów na temat kibiców.

FF_
Posty: 175
Rejestracja: 20.09.2009, 20:32

Re: prace o kibicach

Post autor: FF_ » 01.05.2010, 13:36

"Jak futbol wyjaśnia świat, czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji". - Franklin Foer.

zielona.mamba20
Posty: 23
Rejestracja: 13.01.2010, 16:39

Re: prace o kibicach

Post autor: zielona.mamba20 » 01.05.2010, 15:34

AsgAarD_xxx masz rację. Ja podjęłam się podobnego tematu. Z literaturą jest cholernie ciężko ;/ mam kilka podstawowych książek na których bazuję (m.in. Grabias i Ożdżyński)
a jeszcze gorzej jak ma się promotora, który nie ma zielonego pojęcia o kibicowaniu... i zamiast pomagać to utrudnia pisanie ;/
ja jestem nadal na etapie pisania. mam nadzieję, że jednak się uda. I oczywiście polecam pisanie tego rodzaju prac. Tylko trzeba się przygotować na ciężką robote... Ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję :D ostatnio dowiedziałam się, że pierwszy raz podjęla się pisania na taki temat kobieta :O co też daje do myslenia....

AsgAarD_xxx
Posty: 590
Rejestracja: 27.11.2007, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno

Re: prace o kibicach

Post autor: AsgAarD_xxx » 01.05.2010, 20:36

zielona.mamba20 pisze:jeszcze gorzej jak ma się promotora, który nie ma zielonego pojęcia o kibicowaniu... i zamiast pomagać to utrudnia pisanie ;/
Temat jest taki, ze kumatego promotora trzeba ze swieca szukac. Na Uniwersytecie Wroclawskim na pewno pomoglby Miodek, bo to stary kibic, na mecze tez jeszcze chodzi, wiec sila rzeczy pewne slowa czy konstrukcje skladniowe mu w ucho wpadaja.
Ja na szczescie mam ten plus, ze promotor nie wydziwia i nie zgrywa obeznanego we wszystkich sprawach, dzieki czemu czuje, ze praca jest naprawde moja, a nie promotora. Jest podwojnie ciezko, ale jak juz skoncze i obronie sie, bede mial podwojna satysfakcje, ze sie udalo :).
Obrazek

FF_
Posty: 175
Rejestracja: 20.09.2009, 20:32

Re: prace o kibicach

Post autor: FF_ » 02.05.2010, 07:15

we Wrocławiu to na prywatnej uczelni w takim temacie pomocny jest również Andrzej Ostrowski. mojemu znajomemu pomógł napisać pracę właśnie o 'języku kibiców'.

AsgAarD_xxx
Posty: 590
Rejestracja: 27.11.2007, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno

Re: prace o kibicach

Post autor: AsgAarD_xxx » 06.05.2010, 12:54

Gdyby ktoś potrzebował - sprzedaję właśnie książkę "Fani-chuligani" Dudały.
Link: [link]
Obrazek

Umek
Posty: 2
Rejestracja: 08.05.2010, 16:45

Re: prace o kibicach

Post autor: Umek » 08.05.2010, 16:48

Mam do sprzedania prezentację maturalną pt: "Ruch kibicowski w powojennej Polsce na podstawie współczesnej literatury polskiej". Moja praca obejmuje historię naszego ruchu kib. zaczynając od lat powojennych a kończąc na teraźniejszości. Praca pisana w fajny sposób, można się szybko nauczyć(według mnie temat o wiele lepszy niż po raz setny Holocaust i Makbet). Uzyskałem za nią 19/20 pkt. Szczegóły na PW

bartex
Posty: 320
Rejestracja: 26.02.2007, 18:56

Re: prace o kibicach

Post autor: bartex » 13.05.2010, 14:26

Jak ktoś ma akurat wolną minutę proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, z góry dzięki
[link]

zielona.mamba20
Posty: 23
Rejestracja: 13.01.2010, 16:39

Re: prace o kibicach

Post autor: zielona.mamba20 » 25.05.2010, 17:43

Wiem, że to forum odwiedzają kibice ze świętokrzyskiego... Dlatego bardzo proszę o pomoc w uzupełnieniu ankiety [link] praca jest prawie gotowa, ale promotor jęczy o ankiety. Ten, kto pisał kiedyś podobny temat u profesora, który nie ma zielonego pojęcia o sporcie, wie o czym mówie.... :) z góry dziękuję Wam za pomoc!

biały miś
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2009, 18:13

Re: prace o kibicach

Post autor: biały miś » 28.05.2010, 11:14

Z czego jest to cytat?
Tylko chodzi mi o źródło ( np art. w TMK, jakiś felieton ze str. internetowej a nie link do youtuba:)
"A co w tym pięknego? Poświęcenie, które każdy z nas wkłada w to, by jechać za swoją drużyną. Miłość - nie za pieniądze, nie za zaszczyty. Za piękne chwile, których nigdy się nie zapomni, wspomnienia, które zostaną do końca, za kolegów którzy staną murem. Każdego dnia dziękuję Bogu, że jestem kibicem, a nie typem dla którego liczy się kasa i pozycja. Dla nas liczą się chwile. I to my przeżyjemy życie tak jak się powinno. Na całego. Bo do grobu nic nie zabierzemy... a pamięć pozostanie na zawsze!"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Micze, MiłySc, nieaktywnymod i 162 gości