WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
PatriotaZG1
Posty: 10
Rejestracja: 31.08.2013, 10:53

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: PatriotaZG1 » 11.10.2013, 11:17

Zamknij d***. Dobre info. Kto zagląda do tematu o FC? Podbij do dzbanów z Interu jak ci się nie podoba.

Chciałbym zobaczyć tą akcję z zamykaniem wszystkich stadionów, mimo całej naszej mitomanii, to możemy się od Włochów jedynie uczyć jedności.

Forza Lazio!



kibolek1983
Posty: 257
Rejestracja: 13.09.2009, 18:20

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibolek1983 » 11.10.2013, 13:58

Wybacz najznakomitszy znawco włoskiej sceny kibicowskiej mój wielki błąd, że wkleiłem tutaj liczbę a nie w tamtym temacie. Zwykłe niedopatrzenie. Teraz uspokój się już i odetchnij. Zaznaczyłeś teren- zbulwersowałeś się, zacisnąłeś pięść o jeden głupi post. Przepraszam. Temat jest znowu Twój.
.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 11.10.2013, 16:24

A na klatę w życiu wziąłeś cokolwiek, gdy zjebałeś? Bo nie widzę po twoim zachowaniu - spychologia bardziej do ciebie pasuje. Zamiast pierdolić bez sensu weź opisz ten mecz Inter-Roma, bo takich opisów tu zdecydowanie brakuje - od bezpośrednich świadków danych wydarzeń.
Obrazek

kibolek1983
Posty: 257
Rejestracja: 13.09.2009, 18:20

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibolek1983 » 11.10.2013, 17:52

Nie było mi dane być na tym meczu. Wkleiłem tylko info o liczbie za co ponownie bardzo Cię przepraszam.
.

banita7
Posty: 31
Rejestracja: 28.01.2011, 11:31

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: banita7 » 12.10.2013, 20:27

http://www.ultras-tifo.net/news/1949-ov ... ter-a.html

Opis włoskich ekip kibicowskich na literę A. Z czasem na stronie będzie sie pojawiac ich coraz więcej.

banita7
Posty: 31
Rejestracja: 28.01.2011, 11:31

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: banita7 » 13.10.2013, 20:09

http://www.ultras-tifo.net/news/1950-ov ... ter-b.html

Teraz czas na ekipy zaczynające się na B.

banita7
Posty: 31
Rejestracja: 28.01.2011, 11:31

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: banita7 » 14.10.2013, 19:51


natenczaswojski3
Posty: 117
Rejestracja: 05.05.2013, 21:48
Lokalizacja: Sercem na Górnym Śląsku

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: natenczaswojski3 » 18.10.2013, 12:07

Witam. Pisałem w innym temacie, ale zero odzewu, więc spróbuję tutaj.
Panowie, poszukuję zdjęcia flagi A.C. Milan - "Commando Di Italia". Stara, oldskulowa fana, z motywem czaszki (coś na wzór czachy SS). Nie wiem czy jeszcze ją wywieszają na Curva Sud, a i zdjęcia nigdzie nie mogę znaleźć na necie. Z góry dzięki za pomoc.
massa pisze:ino teraz to boli Gieksiarzy bo akurat było otwarcie dworca i są o naszych wzmianki na stronach internetowych,a nie o nich.
szalikowiec70 pisze:co do mojej ortografii to powiem , ze juz dawno niechodze do szkoly :) i moze cos mi sie tam nieuda :)
fjodor1978vborys1978 pisze: Niedoczytany osle po podstawowce za Buga

banita7
Posty: 31
Rejestracja: 28.01.2011, 11:31

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: banita7 » 24.11.2013, 00:16


Jurand ze Spychowa
Posty: 1328
Rejestracja: 26.02.2007, 20:17
Lokalizacja: Spychów

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Jurand ze Spychowa » 27.11.2013, 19:04

Działo sięcoś wokół derbów Werony? Jakieś zdjecia albo coś ktoś posiada ?

La-coste
Posty: 108
Rejestracja: 30.10.2010, 20:04

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: La-coste » 28.11.2013, 11:03

Jurand ze Spychowa pisze:Działo sięcoś wokół derbów Werony? Jakieś zdjecia albo coś ktoś posiada ?
A co się miało dziać? Chievo to dla Hellas taki przeciwnik jak Podbeskidzie dla BKS-u, czyli żaden, tylko z tą różnicą że Chievo obecne na derbach a TSP nie.

Tu masz ich "bande"
Obrazek

Jurand ze Spychowa
Posty: 1328
Rejestracja: 26.02.2007, 20:17
Lokalizacja: Spychów

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Jurand ze Spychowa » 28.11.2013, 11:49

Wiem o tym, tylko chodziło mi o jakies zdjecia czy jakies opisy.

La-coste
Posty: 108
Rejestracja: 30.10.2010, 20:04

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: La-coste » 28.11.2013, 13:12

Tak jak pisałem wyżej nic godnego uwagi:
Na meczu 24.200 kibiców, z czego tyle Chievo:
Obrazek

Tu masz Hellas
Obrazek
Obrazek

Alexander.
Posty: 28
Rejestracja: 09.08.2013, 22:40

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Alexander. » 09.01.2014, 16:44

Inter i Lazio mają jeszcze cały czas zgodę?

Lubos
Posty: 15
Rejestracja: 10.01.2013, 21:32

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Lubos » 14.01.2014, 17:45

Mógłby ktoś przybliżyć sytuacje na temat tego artykułu.
[link]

mediolan
Posty: 66
Rejestracja: 11.09.2010, 16:19

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: mediolan » 14.01.2014, 18:28

Lubos pisze:Mógłby ktoś przybliżyć sytuacje na temat tego artykułu.
[link]
nie wiesz kim jest Diabolik ? chodzi ci o ta osobe czy o sam artykul ?

morenek
Posty: 159
Rejestracja: 19.09.2012, 14:38

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: morenek » 14.01.2014, 20:53

Na jaki mecz we Włoszech polecilibyście się wybrać w terminie marzec-kwiecień tego roku ? Mam możliwość dostosować sobie termin podróży, więc chętnie zaliczyłbym przy tym ciekawe widowisko.
Niestety derby Rzymu są w lutym, a Mediolanu już w maju, więc muszę wybrać coś innego.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 19.01.2014, 10:59

Śmigaj 19 kwietnia na mecz, gdzie będzie niemal bankowy dym. Atalanta-Verona. Ktokolwiek z Tesserą przyjeżdżał do Bergamo, to zawsze Atalanta próbowała się dostać do przyjezdnych i kończyło się awanturami z psami. Teraz do Bergamo zjedzie Verona, czołowa ekipa w Italii. Chyba nie ma takiej siły, żeby tam było spokojnie. A nawet jak będzie, to będziesz świadkiem dobrego meczu, bo Verona w Bergamo nie była od lat i mają Tesserę, więc zjadą w dobrej liczbie. Jak się uda załatwić urlop, będę tam bankowo.

Oprócz tego meczu, który uważam za całkowity TOP możesz próbować wbijać na:

1-2.03 - Verona-Bologna (na jesień były dymy w Bolonii, Bologna zaakceptowała Tesserę, więc będą na pewno)
Avellino-Pescara (obie ekipy walczą o miejsce premiowane awansem do Serie A, więc może być ciśnienie pod kątem futbolowym)
Salernitana-Benevento (derby, gorący teren. Jedyny problem moga stanowić psy, jak w meczu Salernitana-Nocerina, gdy dali zakaz wyjazdowy kibicom z Noceriny, bo obawiali się awantur, kto wie czy tutaj nie będzie podobnie)

8-9.03 - Napoli-Roma (Roma ma karty wyjazdowe pozwalające jeździć ekipie, więc może być ciekawie)
Padova-Modena (Modena klepnęła Tesserę, nie mają daleko, a Padova w miarę dobrze egzystuje w obecnych trudnych czasach)
Pro Patria-Como (miasta leżą w miarę blisko siebie, warto śmignąć przy okazji jakiegoś innego meczu w ten weekend, choć Pro Patria teraz nie działa po akcji rasistowskiej przeciwko murzynowi z Milanu w meczu sparingowym)

15-16.03 - Genoa-Juve (duża kosa)
Modena-Empoli (Empoli klepnęło Tesserę - to mała, ale szanowana ekipa w Italii)

23.03 - Salernitana-Catanzaro (to w dawnych latach byłby megahit, ale dwie sprawy są na tapecie - 1. nie wiem czy Catanzaro klepnęło Tesserę, 2. Salernitana na ten mecz pewnie będzie miała zamknięty sektor gości, jeśli Catanzaro ma Tesserę, bo to dobra i groźna ekipa)

26.03 - Cagliari-Verona (dawno nie grali ze sobą, a ekipa Cagliari to top w Italii, tyle że na Sardynię nikt nie jeździ/lata w dobrych liczbach)

29.03 - Modena-Spezia (nie jest daleko, fajny meczyk, bo Spezia ma Tesserę)

6.04 - Genoa-Milan (kosa numer 1 dla ekipy Genui, Milan z Tesserą więc zjadą dobra liczbą, bo też Genoi nienawidzą)
Rimini-Forli (derby, miasta bardzo blisko siebie, Forli to ekipy jakiejs specjalnej nie ma, ale derby mają swoje prawa)

12.04 - Cesena-Spezia (polecam mecze Ceseny, mają świetny klimat na swoim stadionie, Spezii trochę zjedzie)

17.04 - Brescia-Padova (nie jestem pewien, ale Padova klepnęła chyba Tesserę, musiałbyś się dokładnie dowiedzieć, ale mają tam blisko, więc mecz może być całkiem zgrabny kibolsko)

26-27.04 - Cesena-Brescia (Brescia ma Tesserę - nie cała co prawda - ale główne ekipy mają ją klepniętą. Byłby super mecz, gdyby nie fakt, że obie ekipy mają zgodę, więc meczu nienawiści nie będzie na pewno)
Empoli-Spezia (może być bardzo fajne spotkanie, miasta blisko siebie)
Mantova-SPAL (derby, SPAL to ekipa we Włoszech mająca spory respekt)
Obrazek

mediolan
Posty: 66
Rejestracja: 11.09.2010, 16:19

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: mediolan » 19.01.2014, 20:55

plemplem81 pisze:Śmigaj 19 kwietnia na mecz, gdzie będzie niemal bankowy dym. Atalanta-Verona. Ktokolwiek z Tesserą przyjeżdżał do Bergamo, to zawsze Atalanta próbowała się dostać do przyjezdnych i kończyło się awanturami z psami. Teraz do Bergamo zjedzie Verona, czołowa ekipa w Italii. Chyba nie ma takiej siły, żeby tam było spokojnie. A nawet jak będzie, to będziesz świadkiem dobrego meczu, bo Verona w Bergamo nie była od lat i mają Tesserę, więc zjadą w dobrej liczbie. Jak się uda załatwić urlop, będę tam bankowo.

Oprócz tego meczu, który uważam za całkowity TOP możesz próbować wbijać na:

1-2.03 - Verona-Bologna (na jesień były dymy w Bolonii, Bologna zaakceptowała Tesserę, więc będą na pewno)
Avellino-Pescara (obie ekipy walczą o miejsce premiowane awansem do Serie A, więc może być ciśnienie pod kątem futbolowym)
Salernitana-Benevento (derby, gorący teren. Jedyny problem moga stanowić psy, jak w meczu Salernitana-Nocerina, gdy dali zakaz wyjazdowy kibicom z Noceriny, bo obawiali się awantur, kto wie czy tutaj nie będzie podobnie)

8-9.03 - Napoli-Roma (Roma ma karty wyjazdowe pozwalające jeździć ekipie, więc może być ciekawie)
Padova-Modena (Modena klepnęła Tesserę, nie mają daleko, a Padova w miarę dobrze egzystuje w obecnych trudnych czasach)
Pro Patria-Como (miasta leżą w miarę blisko siebie, warto śmignąć przy okazji jakiegoś innego meczu w ten weekend, choć Pro Patria teraz nie działa po akcji rasistowskiej przeciwko murzynowi z Milanu w meczu sparingowym)

15-16.03 - Genoa-Juve (duża kosa)
Modena-Empoli (Empoli klepnęło Tesserę - to mała, ale szanowana ekipa w Italii)

23.03 - Salernitana-Catanzaro (to w dawnych latach byłby megahit, ale dwie sprawy są na tapecie - 1. nie wiem czy Catanzaro klepnęło Tesserę, 2. Salernitana na ten mecz pewnie będzie miała zamknięty sektor gości, jeśli Catanzaro ma Tesserę, bo to dobra i groźna ekipa)

26.03 - Cagliari-Verona (dawno nie grali ze sobą, a ekipa Cagliari to top w Italii, tyle że na Sardynię nikt nie jeździ/lata w dobrych liczbach)

29.03 - Modena-Spezia (nie jest daleko, fajny meczyk, bo Spezia ma Tesserę)

6.04 - Genoa-Milan (kosa numer 1 dla ekipy Genui, Milan z Tesserą więc zjadą dobra liczbą, bo też Genoi nienawidzą)
Rimini-Forli (derby, miasta bardzo blisko siebie, Forli to ekipy jakiejs specjalnej nie ma, ale derby mają swoje prawa)

12.04 - Cesena-Spezia (polecam mecze Ceseny, mają świetny klimat na swoim stadionie, Spezii trochę zjedzie)

17.04 - Brescia-Padova (nie jestem pewien, ale Padova klepnęła chyba Tesserę, musiałbyś się dokładnie dowiedzieć, ale mają tam blisko, więc mecz może być całkiem zgrabny kibolsko)

26-27.04 - Cesena-Brescia (Brescia ma Tesserę - nie cała co prawda - ale główne ekipy mają ją klepniętą. Byłby super mecz, gdyby nie fakt, że obie ekipy mają zgodę, więc meczu nienawiści nie będzie na pewno)
Empoli-Spezia (może być bardzo fajne spotkanie, miasta blisko siebie)
Mantova-SPAL (derby, SPAL to ekipa we Włoszech mająca spory respekt)
z tych spotkan wybral bym nr 1) Genova -Milan mega kosa ,lata wstecz milanisci zabili chlopaka z Genuii wtedy Milan goniony byl az pod sam Mediolan .
nr 2) Napoli-Roma koniec lat 90-tych walka tych ekip na autostradzie i konkretnie rozbita Roma daje na psy napoletancow . do dzis spiewa sie o tym na stadionach ,
nr3) Atalanta -Verona lewaki z bardzo mocnej ekipy Atalanty kontra ekstremalna prawica z Helles do tego bliska odleglosc i nienawisc tych miast do siebie

morenek
Posty: 159
Rejestracja: 19.09.2012, 14:38

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: morenek » 24.01.2014, 21:51

Wielkie dzięki Panowie. Na celownik wezmę chyba Atalanta - Verona, tylko orientujecie się jak z biletami wygląda sytuacja ? Jeśli zaśmiecam temat, to poproszę info na priv.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: elo1312 » 30.01.2014, 18:32

Mimo ze plemplem81 to fajnie opisal to jednak jakies ´´ale´´ mam ...
plemplem81 pisze:Śmigaj 19 kwietnia na mecz, gdzie będzie niemal bankowy dym. Atalanta-Verona. Ktokolwiek z Tesserą przyjeżdżał do Bergamo, to zawsze Atalanta próbowała się dostać do przyjezdnych i kończyło się awanturami z psami. Teraz do Bergamo zjedzie Verona, czołowa ekipa w Italii. Chyba nie ma takiej siły, żeby tam było spokojnie. A nawet jak będzie, to będziesz świadkiem dobrego meczu, bo Verona w Bergamo nie była od lat i mają Tesserę, więc zjadą w dobrej liczbie. Jak się uda załatwić urlop, będę tam bankowo.
Z tym ´´zawsze´´ sie nie zgadzam. Sam kilka miesiace temu bylem na dosc prestizowym meczu Atalanta Bergamo - Bologna a mimo ze Bologna dobra grupa obecna byla to Atalanta ani przed, ani w czasie i takze ani po meczu nic nie probowala. A jeszcze dwa lata temu na tym samym meczu polaczone sily Bergamo+Frankfurt/M. atakowali auta+busy Bologna+Bochum, wynikiem tego m.i. 1 samochod UltrasBochum bez 2 szyb do niemiec wracac musial. ;) Ziomek ode mnie w przprzednich 2 sezonach byl 2x z brzegu na meczu Atalanta - AS Roma i nie dzialo sie tam zupelnie nic. A w tym sezonie na nim nie byl a sie dzialo. Innym razem na derby Genova byl i tez nic, za to na Sampdoria - Frosione dobrze trafil, bo sie dzialo przed jego samochodem. ;-) A co nam to mowi? Ze jakis specjalny recept lub przepisu nie ma. Wiadomo ze pewne stosunki ekip jak i czasami tez derby(choc nie zawsze) powyzszaja szans ze sie cos wydarzyc moze, ale przede wszystkim trzeba w dzisiejszych czasach po prostu duzo szczescia miec zeby na jakis mecz trafic, gdzie sie cos dzieje. Bo raz moze sie dziac a innym razem znowu nie. To juz niestety nie sa te lata ktore byly do 2006 ze byle derby czy ciekawy pojedynek sie w ITA nie wybralo to sie z gory gwarantowane mialo ze sie zobaczy 2 super piro-show´s + fajna awanti.
plemplem81 pisze: Rimini-Forli (derby, miasta bardzo blisko siebie, Forli to ekipy jakiejs specjalnej nie ma, ale derby mają swoje prawa)
Nie zawsze bliskosc miast musi automatycznie wyznaczac jakies ´´derby´´. Z miasta Forli to ´´kumate´´ tifosi tradycyjnie smigaja na Cesena. Wlasnie jedna z 3 czolowa grup Ultras na Cesenie to VikingForli1986. A swoj lokalny klubik pierdola, mimo ze teraz dosc wysoko gra.

Pozdrawiam
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: eMTe4 » 30.01.2014, 20:46

Mam takie pytanie. Jak to było z przenosinami Lazio na Curva Nord? Zostali pogonieni z Curva Sud przez ASR czy przenieśli się z własnej woli?
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: eMTe4 » 30.01.2014, 21:05

Mam takie pytanie. Jak to było z przenosinami Lazio na Curva Nord? Zostali pogonieni z Curva Sud przez ASR?
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: eMTe4 » 01.02.2014, 10:46

Mam takie pytanie. Jak to było z przenosinami Lazio na Curva Nord? Zostali pogonieni z Curva Sud przez ASR?
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

eMTe4
Posty: 209
Rejestracja: 26.07.2013, 12:55

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: eMTe4 » 03.02.2014, 13:27

Jak to było z przenosinami Lazio na Curva Nord? Zostali pogonieni z Curva Sud przez ASR?
"Papieros parzy dłoń i budzi żal
Na peronie siedzę sam
Oglądam sterty tych starych zdjęć, ten peron dobrze
mnie już zna
Pociąg zabiera co dzień bliską twarz
Tutaj tłoczą się, tu mówią - "tam to jest życie i czar", Tu się handluje Ojczyzną co dnia!"

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 09.02.2014, 20:37

as rom tracą dzisiaj flagi na rzecz Lazio [link] [link]. zabawa od wczoraj w Excalibur pub in piazza Vescovio z fanami Dynamo Berlin, Lokomotov lipsk, Levski Sofia i chlopakami z Lazio z Polski i innych krajow .


Myslowicka GieKSa
Posty: 167
Rejestracja: 14.01.2009, 10:00

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Myslowicka GieKSa » 01.03.2014, 21:57

czy ktoś wie dlaczego Roma ma na meczu z Interem fany wywieszone do góry nogami? Jakiś protest?

Pierre89
Posty: 306
Rejestracja: 06.07.2013, 01:10

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Pierre89 » 10.03.2014, 04:36

Jaka sytuacja jest z biletami na AS Roma?. Łatwo dostac przed samym meczem w kasach?. Chodzi mi o normalny mecz nie żaden derbowy.

z okolicy
Posty: 67
Rejestracja: 22.03.2011, 17:58

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: z okolicy » 10.03.2014, 20:45

Myslowicka GieKSa pisze:czy ktoś wie dlaczego Roma ma na meczu z Interem fany wywieszone do góry nogami? Jakiś protest?
Protest związany z zamknięciem prawie wszystkich sektorów na Olimpico w tym Curva Sud. Zamknięte za przyśpiewki związane z Napoli gdzie Roma śpiewała żeby Wezuwiusz wybuchł i oczyścił Neapol:)
Pierre89 pisze:Jaka sytuacja jest z biletami na AS Roma?. Łatwo dostac przed samym meczem w kasach?. Chodzi mi o normalny mecz nie żaden derbowy.
Nie ma żadnych problemów z kupnem biletu. Dla świętego spokoju możesz gdzieś na mieście wcześniej kupić bo mogą być na droższe sektory. Pozdrawiam

LM1
Posty: 127
Rejestracja: 28.10.2009, 18:21
Lokalizacja: Łódż

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: LM1 » 17.03.2014, 18:41

Wie ktoś dlaczego podczas meczu z Parmą ,flagi Milanu były do góry kołami? Protest podobny do Romy?
CSM

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 23.04.2014, 12:23

LM1 - na Milanie na odwrót wiszą flagi tylko ekip z pierwszego kręgu (RAMS, Commandos Tigre). Protestują te ekipy przeciw znacznie wzmożonej inwigilacji policyjnej w grupach Milanu. Grupa trzymająca na Milanie doping, oprawy itp czyli Curva Sud Milano - wiesza flagi normalnie. Nie ma jedynie domowej flagi Estremi Rimedi, bo psiarnia mocno przetrzepała struktury kibicowskiej tej ekipy, a zaczęło się wszystko od tego w 2013 roku:

Obrazek

Psy się ekstremalnie wkurwiły, potem poleciały na Milanie zakazy za intonowanie przyśpiewek o charakterze dyskryminującym mieszkańców innych regionów (chodziło o Napoli), potem na przelomie 2013 i 2014 roku poszły kolejne zakazy - za siedzenie na barierkach (bardzo typowa sprawa na Milanie w ciągu całego ruchu kibicowskiego na rossonerich) oraz zabroniono wieszać flag CSM i Estremi Rimedi. Na Milanie poszły protesty - bez flag, bez dopingu. Udało się wywalczyć, że normalnie jest wieszana flaga CSM, ale EM już nie przeszła - ta podgrupa w strukturach CSM obecnie wiesza tylko mniejsze flagi, które przemycają pod ubraniami. Zbliżają się wielkimi krokami derby i słyszy się coraz głośniejsze informacje, że ze strony Milanu będą one bez oprawy. To będzie pierwszy taki sezon w historii, gdy na obu derbach na jesień i wiosnę nie będzie opraw. W chwili obecnej Milan ma ponad 200 zakazów wśród wszystkich ekip zasiadających na Curva Sud. Przypominam, że w Italii zakaz oznacza dożywotni brak możliwości wchodzenia na mecze. Mało tego - w dniu meczu wyjazdowego jeśli zakazowicza złapie policja na autostradzie, dworcu kolejowym czy autobusowym - jest się sądzonym w trybie przyśpieszonym i od razu lecą grube wyroki. Italia ma obecnie najbardziej represyjne prawo antykibicowskie na świecie. Stąd też właśnie odbyło się spotkanie 11 kwietnia na szczeblu kibicowsko-polityczno-medialnym :). I tu odpowiedź na pytanie użytkownika:

Zolpidem - na spotkaniu oczywiście pierdzono, że Tessera jest zła. Że artykuł 9 jest największym syfem. Byli przedstawiciele wielu włoskich ekip. Sporo ekip jednak zabrakło, bo ruch kibicowski we Włoszech zaczyna wbijać w te wszystkie polityczne gierki - Tessera miała próbnie działać jako program pilotażowy do 2011 roku. Tymczasem mija 3 rok ponad określony czas i d*** - wszystko po staremu. Kluby już same zaczęły wyciągać rękę do kiboli i wprowadziły karty klubowe - efektem jest akcept choćby Genoi czy Romy i możliwość śmigania na mecze w ich wykonaniu. Wracając do spotkania 11 kwietnia w Rzymie - idą wybory do europarlamentu i trzeba walczyć o głosy tych, którzy są uciśnieni, a tworzą dość liczną grupę wyborców. Przykra prawda i tak to generalnie jest odbierane też w środowisku. Mimo ciągle tlących się nadziei o czym poniżej.

Paradoksalnie jedynym ratunkiem dla wszystkich włoskich ekip okazują się ci, którzy Tesserę zaakceptowali. W obecnym sezonie wydarzyło się już o 50 % więcej awantur, niż w sezonie poprzednim. I to mimo działania Tessery. Politycy widzą i głośno mówią o tym, że system Tessery zaczyna upadać wskutek właśnie choćby tych klubowych kart wprowadzanych przez kluby. I przede wszystkim Tessera nie wytrzymuje z realiami - awantury jeżdżących ekip na wyjazdy stały się na porządku dziennym. W chwili obecnej o upadku Tessery zdecyduje dalsza postawa tych, którzy ją poakceptowali. I trzymać należy za nich kciuki. Bo same protesty na stadionach przeciw Tesserze i art. 9 od 5 lat nie dały dosłownie nic.
Obrazek

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: fluor » 25.04.2014, 23:36

a jak jest z zakazami indywidualnymi i zbiorowymi - czyli typu takie dureństwa jak u nas z zamykaniem trybun za piro?
po Romie widze, że co chwile odpalają i rzucają czy to u siebie czy na wyjazdach.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 27.04.2014, 18:36

Tam związek piłkarski pare takich kar z zamknięciem sektora dał, ale skończyło się, gdy zamknęli trybunę Curva Sud na Milanie i wtedy wkurwieni karnetowicze z tej trybuny (a jest ich najwięcej z całego stadionu) złożyli pozew zbiorowy przeciw związkowi piłkarskiemu. Związek karę cofnął i już więcej nie pokusił się o zamknięcie trybun gdziekolwiek. Tyle, że było to za wrzuty na tle pochodzenia (w kierunku kibiców Napoli). Za piro tam w ogóle nie ma żadnych zakazów - jedynie kary indywidualne, jeśli ktoś zostanie złapany.

To jest kraj, w którym panuje demokracja - za występki pojedynczych osób nie kara się ogółu. U nas muszą jeszcze ze 2-3 pokolenia minąć, by rządzący zrozumieli co oznacza ten termin w ogóle, mimo, że tak chętnie się pod niego podpinają.

Za takie akcje, jak teraz były na Roma-Milan i wcześniej Fiorentina-Roma, gdzie porzucano sobie racami między sektorami w PL byłby zamknięty stadion, zakazy paromeczowe wyjazdowe + na młyn dla godpodarzy. Cyrk na kółkach. Problemem w Polsce jest to, że za nami - fanatykami nie ma kto się wstawić, dlatego ryży wraz z policyjna świtą mogą robić co im się żywnie podoba, bo jeszcze broni ich medialny obraz kibica-fanatyka jako degenerata i ogólnie bandyty. W takiej Italii za fanatykami murem stanęli inni karnetowicze, spokojni kibice i związkowi zmiękła rura, bo proces sądowy mieli z góry przegrany.
Obrazek

_R_1920
Posty: 43
Rejestracja: 06.04.2013, 17:13

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: _R_1920 » 03.05.2014, 21:10

co sie dzieje na Finale Pucharu Włoch ?

jedziemy specem
Posty: 7
Rejestracja: 07.05.2013, 14:16
Lokalizacja: dworzec główny pkp

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: jedziemy specem » 03.05.2014, 21:16

Podobno awantura pod stadionem. Jedna ofiara śmiertelna ze strony Napoli.
Perła do dna na dwa łyki.

KurzaW@gin@
Posty: 213
Rejestracja: 08.12.2013, 12:48

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: KurzaW@gin@ » 03.05.2014, 21:29

[link]

LM1
Posty: 127
Rejestracja: 28.10.2009, 18:21
Lokalizacja: Łódż

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: LM1 » 03.05.2014, 22:44

chłopak zginął w wyniku starć z pasami czy kibicami viloi? grube restrykcje znowu uderzą w kibiców.
CSM

PSZYPAŁ
Posty: 132
Rejestracja: 28.05.2013, 21:32

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: PSZYPAŁ » 04.05.2014, 00:08

la gazzetta dello sport podaje że w zamieszkach obok Napoli i Fiorentiny brali udział fani Romy i Lazio

19BN00
Posty: 82
Rejestracja: 09.02.2014, 20:30

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19BN00 » 04.05.2014, 01:18

dzis w rzymie totalny rozpierdol... zreszta jak to wykle bywa przy wizycie napoli w stolicy... awantura miedzy napoli a romami (nie violą) ... Ultrasi Lazio odwiedzaja w szpitalu postrzelonego chlopaka... jesli nie daj Boze koles umrze to zacznie sie na noow jazda bez trzymanki z resktrykcjami.....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości