Kibice w UK

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 17.08.2009, 22:44

nisc pisze:Inter pierwszy raz sie z Toba nie zgadzam( nie chyba drugi bo w Tranmere chyba tam sie o cos spieralismy hehe), ok
AVFC stara ekipa Steamers i mloda (kolo 30-tki kolesie) Hard Core zdecydowanie nr 1 w miescie
BCFC- nr 1 w Afryce i na Karaibach a tak serio pare lat juz stagnacja
mlodzi z Wolves spoko zaloga bardzo prawicowa (BNP)
West Brom - raczej nr 4 pod kazdym wzgledem
W Polsce na 30-latkow mowi sie juz starzy :P


Z forum Hutnika:
"(...) Chyba zgodzicie sie ze mna, ze ruch kibicowski na zachodzie Europy umarl. Obecnie ich stadiony przypominaja teatry, gdzie ludzie przychodza sie najesc, napic, poogladac ludowy festyn omylkowo nazywany pilkarskim meczem.

Opowiem w telegraficznym skrocie jak to jest w UK. Prawie wszyscy tutaj sie interesuja pilka nozna, ale nie moze byc inaczej, kiedy Premiership jest najlepsza na swiecie, a nierzadko sa mecze ja ten wczorajszy Liverpool-Arsenal 4-4 lub zeszlotygodniowy Chelsea-Liverpool 4-4 !!! Ludzie tutaj przychodza na stadion ogladac mecz, a sprawy kibicowskie ich nie interesuja. Jestem tu pare lat i wciagu tego okresu spotkalem tylko 2 gosci, ktorych po polsku mozna nazwac "kumatymi". Cala reszta to widzowie, ktorzy bardzo chetnie pogadaja o tym jak to pieknie wczoraj zagral Ronaldo, jak cudowna bramke strzlil Drogba i jak swietnie obronil Reina. Co jest jeszcze dziwne pokolenie 20-latkow w UK wogole jest slabo zainteresowane futbolem i jego otoczka. Oni wola pic, cpac i walic sie z kim popadnie. Najlepsi do pogadania o sporcie sa 40-sto i 50-ciolatkowie, ktorzy jeszcze pamietaja zlote 70 i 80-te lata brytyjskich stadionow."



nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 17.08.2009, 22:54

nic dodac nic ujac....
TYBET JEST SERBSKI

Altruista
Posty: 384
Rejestracja: 07.03.2007, 19:00

Re: Kibice w UK

Post autor: Altruista » 17.08.2009, 23:07

spinają się również na Holendrów i Niemców

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 18.08.2009, 10:30

Lata 80. były nieszczęśliwe i pechowe dla angielskiej piłki nożnej. Słabe wyniki reprezentacji, przestarzałe stadiony popadały w ruinę, liczba kibiców na stadionach spadała, ponadto na meczach coraz częściej pojawiali się chuligani. Po tragedii na Heysel w 1985 angielskie kluby zostały zawieszone w rozgrywkach o europejskie puchary. Championship, ówczesna pierwsza liga, była stawiana daleko w tyle za innymi europejskimi rozgrywkami - Serie A czy Bundesligą oraz wielu najlepszych piłkarzy angielskich wyemigrowało, aby grać w innym kraju. Na początku lat 90. notowania piłkarskiej Anglii zaczęły jednak wzrastać. Reprezentacja Anglii osiągnęła świetny wynik w MŚ 1990 we Włoszech, odpadając po karnych w półfinałach. Po mundialu UEFA, europejski organ futbolowy, zdjął z angielskich zespołów zakaz. W styczniu tegoż roku w życie wszedł Raport Taylora, który nakazał wszystkim właścicielom stadionów zamontować na nich krzesełka i znacznie poprawić poziom bezpieczeństwa.
Kilka skrótów z lat 80, gdzie troche widać trybuny i stadiony. Mi sie podoba to, że te trybuny tam zawsze były bardzo blisko murawy, że piłkarze czuli oddech. Arsene Wenger z Arsenalu po przeprowadzce na Emirates narzekał ze to nie to samo co Highbury.

Bury-Wimbledon 1983, na początku widać sektor gości kibiców słynnego Wimbledonu 8)
http://www.youtube.com/watch?v=H03tfy2MmwA

Wolverhampton 1991/1992. Popatrzcie na ten zajebisty stadion i sektor za bramką. Po lewej sektor dla gosci
http://www.youtube.com/watch?v=uh_GkI5wm98

Sunderland Milk Cup 1985
http://www.youtube.com/watch?v=yi3UlsTIOXQ

Wiecej nie bede wklejał kto sie tym zainteresuje to tam znajdzie, tego jest duzo a ja juz obejrzałem tych filmikow z Anglii setki. Oglądając te skróty doping mniej wiecej wygląda podobnie jak teraz też czesto są chwile ciszy i ohhh....ahhh, ale jak juz rykneli to była miazga. Mi sie wydaje, że mentalność kibiców angielskich się nie zmieniła i tam był zawsze taki styl kibicowania , tyle, że zlikwidowano te miejsce stojące i wymieniono biedniejszych kibiców którzy chcieli śpiewać i się bawić na bogatych, a jak wiadomo "VIPy" to nawet w Polsce atmosfery nie zrobią. I na większości stadionów dostajesz przydział i musisz tam siedziec, a potem wychodzą takie kwiatki że Chińczyki siedzą pośród kibiców którzy chcieliby zrobić jakąś atmosfere.

W Anglii jakaś partia rzuciła pomysł przywrócenia miejsc stojących i kibice szybko podłapali pomysł, ale chyba temat upadł. nisc dzieje się coś w Anglii w sprawie przywrócenia tych miejsc na stadiony czy temat ucichł ???

[link]
[link]
[link]
[link]

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 18.08.2009, 10:36

I jescze jedno pytanie. Na Ninian Park aż do dzisiejszych czasów była trybuna stojąca ??? Nikt nie kazał im tam zamontować krzesełek ???

http://www.youtube.com/watch?v=Y5b2ly_f_Tw
http://www.youtube.com/watch?v=tBoMFRi54bw

Była bo Cardiff przeprowadziło sie niedawno na nowy stadion ;/ Chyba w niższych ligach jest jeszcze pare stadionów z miejscami stojącymi :)

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 18.08.2009, 11:18

po katastrofie na Hillsborough w 1989 wszystkie kluby najwyzszej klasy rozgrywek (czyli obecna Premiership) dostaly prikaz ze wszystkie miejsca maja byc siedzace, rozszerzono to potem na Division Two (obecna Championship) ale w pozniejszym okresie zlikwidowano ten wymog pozostawiajac go tylko dla Premier. dobrych kilkanascie stadionow w UK ma fajne stojace sektory ( zwane tutaj "paddocks").

[link]
kompletny przewodnik po ligowych stadionach,pozdro
TYBET JEST SERBSKI

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Kibice w UK

Post autor: ax88 » 18.08.2009, 11:21

Ja czytałem ze zespół Morecambe buduje nowy stadion z miejscami stojącymi, tyle że to 4 liga i pojemność nieduża. Na portalkibica.pl znalazłem zajebisty artykuł o Szkocji lat 80
[link]
Tutaj Millwall na wyjeździe... masakra :)
http://www.youtube.com/watch?v=0Aj5D5WL1QM

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 18.08.2009, 11:27

[link]

ciekawostka odnosnie tej ksiazki, powinna sie juz ukazac ale policja weszy w wydawnictwie w zwiazku ze zorganizowana przestepczoscia, niemniej jednak wszyscy z niecierpliwoscia czekamy na druga po "These colours don't run" ksiazke o najlepszej szkockiej ekipe hooligans CSS.pozdro
TYBET JEST SERBSKI

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Kibice w UK

Post autor: Stary14 » 18.08.2009, 11:27

ax88 pisze:Ja czytałem ze zespół Morecambe buduje nowy stadion z miejscami stojącymi, tyle że to 4 liga i pojemność nieduża. Na portalkibica.pl znalazłem zajebisty artykuł o Szkocji lat 80
[link]
Tutaj Millwall na wyjeździe... masakra :)
http://www.youtube.com/watch?v=0Aj5D5WL1QM
A co w tym takiego masakrycznego?
GOOD NIGHT left SIDE!

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Re: Kibice w UK

Post autor: havamal » 18.08.2009, 11:28

ile w końcu Millwall dostali biletów na WHU? Słyszałem, że zmniejszyli im z 3000 do 1500...
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 18.08.2009, 11:32

potwierdzam, 1500 zamiast 3000 na wniosek policji, pula wykupiona tak szybko jak mogly ja rozdysponowac systemy komputerowe :lol:
TYBET JEST SERBSKI

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Kibice w UK

Post autor: ax88 » 18.08.2009, 11:36

Stary14 pisze:
ax88 pisze:Ja czytałem ze zespół Morecambe buduje nowy stadion z miejscami stojącymi, tyle że to 4 liga i pojemność nieduża. Na portalkibica.pl znalazłem zajebisty artykuł o Szkocji lat 80
[link]
Tutaj Millwall na wyjeździe... masakra :)
http://www.youtube.com/watch?v=0Aj5D5WL1QM
A co w tym takiego masakrycznego?
radość i ta cała klimatyczna trybunka :)

A co do Millwall to w pucharach kibice gości dostają większą pule biletów niż na lige, a tutaj Millwall dostanie jeszcze mniejszą niż na lige. Moze filmik prehistoria ( 1995 ), ale na Highbury w Pucharach dostali kiedys calutką trybune, a tam sektor gosci znajdował sie po prawej stronie i zajmował 1/3 tej trybuny

http://www.youtube.com/watch?v=Mw7O6Uhu1U8

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 18.08.2009, 11:43

dzis Glasgow przezywa najazd kibicow Arsenalu grajacego w LM z Celtikiem, co ciekawe maja oni zakaz wstepu do zdecydowanej wiekszosci pubow Rangers (stare konflikty biorace sie z tego ze Highbury bylo na irlandzko-katolickiej dzielnicy Londynu), nawet powywieszano kartki na drzwiach informujace "No Arsenal colours aloud", do tego dzis na Hampden gra skurwiale U2 wiec ogolnie bedzie w miescie chaos nie z tej ziemi hehe
TYBET JEST SERBSKI

Sektor E
Posty: 550
Rejestracja: 17.12.2007, 17:00

Re: Kibice w UK

Post autor: Sektor E » 18.08.2009, 11:51

oj ku***

o tym ze Cardiff opuscili Ninian Park to nie slyszalem ;(


co do Hibsów , nsic moglbys jakos rozwinac temat, napisac cos o ogonej sytuacji w Edynburgu etc itd? Jakie maja wyjazdy obydwie ekipy.

Chociaz tez nie wiem czy znasz ten temat dokladnie. Bo tyle ze ze Hibsami katole i ogolnie wschodnia (portowa) czesc miasta to wiem ;-).


Ogolnie jak byłem na ich meczu z Falkirk, to doping nawet niezły. Nie potwierdzily sie obawy ze wszyscy beda siedzili z dupami na wyznaczonych na bilecie miejscach. Chociaz chyba na West Stand tak było, ja bylem na East Stand - chyba ichniejszy młynek.

Chociaz na miescie wydaje mi sie ze wiecej widzialem ludzi w ksozulkach Heartsów.


Ksiazki These colours dont run nie czytalem ejszcze, musze sie zaczaic na ebayu ;-)

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 18.08.2009, 12:01

Temat znam dokladnie;-) mam bardzo dobrego kumpla ze starego CSS ( koles zakladal razem z Rangers i Hearts Scottish National Firm na Euro96 i mundial we francji- ekipa kombinowana jako przeciwwaga dla koalicja Aberdeen-Utility-SS Motherwell), co ciekawe ten "katolicyzm" to tak sobie,irlandzkie korzenie owszem, ale z tego co mi wiadomo to starsza ekipa ma wyj...na religie ( podobnie jak 50% starej Celtic Soccer Crew to byli protestanci).
Hibs niepodzielnie rzadxa w Edynburgu, choc mloda zaloga Hearts podejmuje od czasu do czasu rekawice, zawsze jednak do tej pory palac wrotki, ciekawe jak Hearts sie zaprezentuja w obliczu przyjazdu Bad Blue Boys za poltorej tygodnia, aczkolwiek nawet ze strony "sportowcow" Hibs raczej nie slyszalem o jakims entuzjazmie na mysl o ewentualnym spotkaniu z Chorwatami :lol: ,p rzy calym szacunku dla bardzo mocnej jak na warunki wyspiarskie zalogi Hibs Dynamo Zagrzeb to nie ta liga......bardzo aktywnie dzialaja oczywiscie Polacy na stadionie Hibs ,zarowno piknikowa jak i mniej czesc ekipy (pozdro R. :P ). to na tyle,pozdro
TYBET JEST SERBSKI

Inter
Posty: 255
Rejestracja: 26.02.2007, 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Kibice w UK

Post autor: Inter » 18.08.2009, 12:07

Man. City w Blackburn w ten weekend byli w 7.700 osób. Wiem, ze to niedaleko, niemniej jednak liczba konkretna...
http://slowfoot.pl/

lajon
Posty: 32
Rejestracja: 27.02.2007, 22:34

Re: Kibice w UK

Post autor: lajon » 18.08.2009, 12:39

nisc pisze:potwierdzam, 1500 zamiast 3000 na wniosek policji, pula wykupiona tak szybko jak mogly ja rozdysponowac systemy komputerowe :lol:
Millwall wywalczyło dodatkowe 800 biletów, więc na chwilę obecną pula wynosi 2300.

Jan_Kowalski
Posty: 189
Rejestracja: 08.09.2007, 09:35
Lokalizacja: it's doesn't matter

Re: Kibice w UK

Post autor: Jan_Kowalski » 18.08.2009, 17:10

W ostatnia niedziele ogladalem na Discovery "Real Football Factory" o Szkocji wlasnie. Pewnie wielu z tego forum ogladalo ten odcinek. Mi najbardziej rzucil sie w oczy fakt jakoby to ekipa Aberdeen zapoczatkowala styl casual. Co jak co ale na takim zadupiu jak Aberdeen a nie w Anglii np. w Londynie czy juz chocby w Glasgow czy Edynburgu. Jakos nie chce mi sie w to wierzyc no ale moze i prawda.

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 18.08.2009, 21:23

Inter pisze:
Man. City w Blackburn w ten weekend byli w 7.700 osób. Wiem, ze to niedaleko, niemniej jednak liczba konkretna...
Konkretna, ale w Anglii takie liczby już nikogo nie dziwią. Teraz odbywa się mecz Wigan - Wolverhampton i Sunderland - Chelsea. Wilków we wtorkowy wieczór 4000. Dużo Arsenalu na Celticu ?


mavors
Posty: 9
Rejestracja: 23.06.2007, 04:33

Re: Kibice w UK

Post autor: mavors » 20.08.2009, 22:13

Inter pisze:Man. City w Blackburn w ten weekend byli w 7.700 osób. Wiem, ze to niedaleko, niemniej jednak liczba konkretna...
Adebayor wypowidział się ze nie widział jeszcze tylu kibiców na meczu wyjazdowym :) a dziwne bo przeciez grał dla Arsenalu... :)

Nie daleko bo 30 mil pociagiem, a przejazd w dwie mańki kosztowal jedyne 12 fuli

A co do transportu.. to żadko kluby coś załatwiają bo wystarczy wsiąć w pierwszy lepsze bus czy pociąg i dojechac bez problemu...wyjątiem są wycieczki samolotowe ktore kluby organizują dla swoich kibiców ( przynajmniej w jakiejś czesci) tj wczorajszy mecz Barcy z MCFC wycieczka kosztowala ok 260 fuli z biletem na stadion i resztą. Samoloty podstawiał Thomas Cook jeden ze sponsorów.

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 21.08.2009, 11:31

Nawet w ekipie uznawanej za słabą, gdzie stadion zapełniają pikniki a klub jest przezarty komerchą są wariaty i osoby ze skrajnymi poglądami. Nawet Wimbledon ma ekipe SW19 :) Pewnie siła niewielka ale są.

http://www.youtube.com/watch?v=J8S2-pGz8ao

Sektor E
Posty: 550
Rejestracja: 17.12.2007, 17:00

Re: Kibice w UK

Post autor: Sektor E » 21.08.2009, 14:40

wie ktos ile man utd w Burnley bylo?


i jak sie zaprezentowalo Burnley , bo wygrana 1-0 wiec pewno na trybunach weslolo ;)

Chino XL
Posty: 296
Rejestracja: 03.08.2007, 19:01

Re: Kibice w UK

Post autor: Chino XL » 21.08.2009, 15:40

Burnley ma mały stadion. A zachowanie, przynajmniej z perspektywy TV, typowo wyspiarskie, "Ooooooohhh" po minimalnie niecelnym strzale i to generalnie cały doping.
No Pasaran, krzyczeli komuniści
No Pasaran a jednak my przeszliśmy

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 21.08.2009, 16:17

ManU zajeło cały sektor gosci czyli 2/3 sektora za bramką. Pewnie wykorzystali całą pule biletów ( zdaje sie ze 2100 biletów ) zresztą jak zawsze i wszedzie, a moim zdaniem to oni lepiej dopingowali niż Burnley i przy zblizeniu duzo groznych twarzy :P A tak pozatym to ten sektor gości i cały stadion wygląda mocno oldschoolowo. Szczegolnie w sektorze gosci jakies drewniane krzesełka :mrgreen:

Tutaj o kibicach tego klubu http://www.youtube.com/watch?v=iZnOvix_7z4
Wklejałem kilka postow wczesniej wszystkie czesci

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 21.08.2009, 20:22

co do Arsenalu jakichs kibicow maja w Ulsterze stad chyba te fany z Reda Hand itd, Highbury bylo bowiem polozone w dzielnicy Kilburn, irlandzkiej swego czasu a teraz euroafrykanskiej :lol: ale tradycyjnie na Arsenal Irlandczycy z poludnia smigali, przed i po meczu grupki Arsenalu widziane w pubach w okolicach Ibrox ale bez jakiegos specjalnego entuzjazmu ze strony fanow Gers

Burnley, bylem 2 razy na meczach ( u siebie z Sheffield United i na wyjezdzie na derbach z Preston) , moge tylko powiedziec ze jezeli chcecie zobaczyc naprawde stary dobry angielski stadion,doping,ekipe jest to numer 1 zdecydowanie,miejmy nadzieje ze premiership ich nie zepsuje, a juz wszyscy ostrza sobie zeby na tak "niekomercyjne" klasyki kibicowskie jak mecze Burnley z Hull i Stoke no i przede wszystkim regionalne derby z Blackburn,pozdro
TYBET JEST SERBSKI

Wiesiu Wojnar
Posty: 214
Rejestracja: 13.07.2009, 15:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Wiesiu Wojnar » 21.08.2009, 21:54

nisc-u, z Kilburnu na stary stadion Aresenalu jest dobry kawalek, nie pomyliles sie cos, albo ja zle zrozumialem...

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: kiwa jako tako » 21.08.2009, 23:18

z tej strony którą podawał nisc ( [link] ) to dosłownie kilka stron ekip z jakimis mozliwymi zdjeciami wartych jakiegos zainteresowania. Reszta to albo nie działa, albo starocie sprzed dobrych kilku lat. Ogólnie fajne ciuchy, ale te młode ekipy ( youth ) wyglądają jak wiekszosc nastolatkow.

Villa Hardcore
[link]

Coventry
[link]
[link] starsza ekipa
[link]#

Plymouth
[link]
[link] youth

Scunthorpe
[link]

Rotherham
[link]

Swansea
[link]

Blaster
Posty: 1441
Rejestracja: 23.12.2008, 09:44

Re: Kibice w UK

Post autor: Blaster » 21.08.2009, 23:24

nisc aja mamdo Ciebie pytanie troche z innej beczki.Jak ludzie na wyspach odbieraja polskich kibiców, jakie maja o nich zdanie, czy znaja nasze realia itd czy sa tym wszystkim zaskoczeni, moglbys to jakos szezej opisac?

Wiesiu Wojnar
Posty: 214
Rejestracja: 13.07.2009, 15:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Wiesiu Wojnar » 21.08.2009, 23:56

Inter pisze:BFC dobra ekipa, AVFC pikniki. Tyle o Birmingham :)
[link]

nie sadze ze ktorakowliek ekipe w Anglii mozna kojazyc z piknikami, tymbardziej z takiego duzego miasta jak B'ham

RKS1910RKS
Posty: 82
Rejestracja: 08.05.2007, 14:22

Re: Kibice w UK

Post autor: RKS1910RKS » 22.08.2009, 00:19

i to ma byc dobra ekipa? przeciez to zgredy ( pijaki )

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 22.08.2009, 00:26

Niscu cos tu chyba mieszasz. Gdzie jest Highbury, a gdzie Kilburn?

Taka historie mi kiedys opowiedzieli kibice Charltonu:
Arsenal byl klubem z poludnia Londynu, a dokladnie z Woolwich. Za sasiadow mieli Charlton, ktory to w latach 50 i 60-tych byl najpopularniejszym klubem w UK. Jako ze Arsenal wtedy byl w cieniu wielkiego sasiada, dzialacze klubowi postanowili przeniesc klub w inne okolice.

Co do Charltonu to dziwna sprawa z ich ruchem kibicowskim. Pare dni temu we wtorek na trzecioligowe derby do Leyton Orient pojechalo ich 5 tysiecy. Z kolei kilka lat temu w Premiership na inne londynskie mecze derbowe jezdzili w gora 2 tysiace.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 22.08.2009, 01:02

Fakt, oblalem z geografii Londynu heh, Kilburn faktycznie dzieli kawalek od Highbury, po prostu z Kilburn wywodzi sie sporo fanow the Gunners...
TYBET JEST SERBSKI

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 22.08.2009, 01:08

Hutnik_Pany pisze:Niscu cos tu chyba mieszasz. Gdzie jest Highbury, a gdzie Kilburn?

Taka historie mi kiedys opowiedzieli kibice Charltonu:
Arsenal byl klubem z poludnia Londynu, a dokladnie z Woolwich. Za sasiadow mieli Charlton, ktory to w latach 50 i 60-tych byl najpopularniejszym klubem w UK. Jako ze Arsenal wtedy byl w cieniu wielkiego sasiada, dzialacze klubowi postanowili przeniesc klub w inne okolice.

Co do Charltonu to dziwna sprawa z ich ruchem kibicowskim. Pare dni temu we wtorek na trzecioligowe derby do Leyton Orient pojechalo ich 5 tysiecy. Z kolei kilka lat temu w Premiership na inne londynskie mecze derbowe jezdzili w gora 2 tysiace.
chu...post pod postem ale dopiero doczytalem ze ktos wypowiada sie w sprawie Charltonu, heh, zeby nie bylo ze ekipe to mozna lekcewazyc, to tam w calych latach 70-tych i 80-tych smigali skini z calego poludniowo-wschodniego Londka, dzis tez jest sporo zwolennikow BM i NF, najslynniejszym klimaciarskim kibolem Charlton jest panie i panowie GARY BUSHELL ( kmwtw hehe ale bez niego nie bylo by mn. hasla ACAB :P ), Charlton rowniez prowadzi knajpe Rangers Supporters Club London i zeby nie bylo ze znowu obleje z geografii Londynu to jest to Tavern gdzies w srodku takiego zajebistego marketu schodzi sie pod ziemie heh.... 19 grudnia na Charlton-Millwall nalezy sie spodziewac goracej atmosfery bo te kluby ze soba nie graly laaaadnych pare lat.....pzdr
TYBET JEST SERBSKI

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 22.08.2009, 01:09

Niscu znow sie doczepie :P Bastionem Arsenalu jest polnocny Londyn. Na Kilburn moga tez miec oni wielu kibicow, ale jednak te tereny naleza do Chelsea i QPR.

szczena_uns
Posty: 842
Rejestracja: 27.02.2007, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Kibice w UK

Post autor: szczena_uns » 22.08.2009, 03:31

[link] :)
W IMIÉ OJCA I SYNA UNIA NOWA SARZYNA

komix
Posty: 46
Rejestracja: 26.04.2007, 18:26
Lokalizacja: kiosk

Re: Kibice w UK

Post autor: komix » 22.08.2009, 10:56

Blaster pisze:Jak ludzie na wyspach odbieraja polskich kibiców, jakie maja o nich zdanie, czy znaja nasze realia itd czy sa tym wszystkim zaskoczeni, moglbys to jakos szezej opisac?
Jak odbieraja? slowami typu 'not bad' i 'alright'. Zaden angol czy szkot nie powie Ci wprost, ze polacy sa od nich lepsi, troche o Nas wiedza, wiedza ze mamy lepsza chuliganke, ultraske i doping na stadionach, ale nie przyznaja Ci tego. Jest szacunek i na pewno tez strach przed ewentualna konfrontacja, ale tak jak napisalem, bez wiekszych emocji.

(film Klatka z angielskimi napisami obszedl juz caly Ibrox, komentarze? 'dodgy man') ;)

pozdrawiam
When we're good they never remember.
When we're bad they never forget.
GLASGOW RANGERS NO SURRENDER.

chuligan w kapciach
[link]

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 22.08.2009, 12:05

Zapowiada sie szalony weekend w Londynie:
dzis:
- Arsenal - Portsmouth
- Crystal Palace - Newcastle
- QPR - Nottingham Forest
- Watford - Blackpool
- Charlton - Walsall

jutro:
- WHU - Tottenham
- Fulham - Chelsea

Jak policja zdola to wszystko ogarnac? Lata cwiczen. A w Polsce przy dwoch meczach w jednym miescie policja panikuje.

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Kibice w UK

Post autor: ax88 » 22.08.2009, 12:39

Tam kazda dzielnica jest jak u nas miasto i mają swoje oddziały policji, a pozatym zdaje mi sie ze kazda ekipa ma przydzieloną grupe psow na cały sezon.

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Kibice w UK

Post autor: ax88 » 22.08.2009, 12:53

Jak kto chce wiedziec jak mniej wiecej to wygląda to polecam dokument bodajze BBC sezon 01/02. Pismak chodzi z ukrytą kamerą i wszystkich rozkminia. Mozna zobaczyc jak np: Nottingham Forest umawia sie na wyjezdzie na ustawke z Millwall :) Jak macie troche wolnego czasu to polecam obejrzec

1
http://www.youtube.com/watch?v=GF3zLVHEJR8
2
http://www.youtube.com/watch?v=0ypwiojIgUQ
3
http://www.youtube.com/watch?v=oIKeb3gv6ew
4
http://www.youtube.com/watch?v=eRS9yP_hIoQ
5
http://www.youtube.com/watch?v=tXWC9UTdBhM
6
http://www.youtube.com/watch?v=ZSHnaZR3hgE
7
http://www.youtube.com/watch?v=J7v3CUGKKDc

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości