www.warhouse.pl

Kibice w UK

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 06.11.2010, 23:00

Widzialem pare wyjazdow United duzego, ale to co sie dzialo w Rochdale zniszczylo system.

Doping na pelnej pizdzie od poczatku do konca, choc druga polowa miala slabszy okres. Rochdale kompletnie nieslyszalne. Ze dwa, trzy razy probowali spiewac, ale to jedynie moge wywnioskowac z tego ze czesc osob klaskalo i skakalo, bo slychac ich nie bylo. Dopiero po drugiej bramce dla nich moglem cos uslyszec ale za cicho i za krotko by w ogole wylapac jakas melodie.

Media podaja ze na stadionie 7 tys osob, moim zdaniem bylo duzo wiecej. Jezeli stadion miesci 10200 to mysle ze lekko na stadionie z 9000 bylo. Nas mysle na naszym sektorze okolo 5 tysiecy (dostalismy cala trybune wzdloz boiska). Sporo osob siedzi tez na pozostalych trybunach, ktore wcale nie wygladaja na puste, stad tez nie zgadzam sie z 7 tysiacmi podawanymi przez media.

Na samym poczatku meczu, po konkretnym pierdolnieciu z naszego sektora spora grupa fanow FC postanawia przemiescic sie z trybuny za bramka na nasza. Kilku stewardow probuje ich blokowac i z glupiej przepychanki robi sie male starcie, w koncu policja sie poddaje i pozwala wchodzic kazdemu do nas.

Podczas meczu zapalonych kilka rac, pare swiec dymnych. Po pierwszym golu wjazd na boisko, na koniec meczu wszyscy swietuja na trybunie glownej, podbiega tez spora grupa osob do stanowiska ESPNu i zesranym operatorom kamer musi pomagac ochrona, ale zadnych spiec juz nie odnotowano.

W przerwie meczu policja znow sie popisuje, zamykajac jedyny bar w srodku trybuny. Bylo tam tak ciasno, ze tylko garstka osob moglaby sobie to piwo kupic, ktore i tak bylo rozwodnione wiec nikt by sie nie najebal. A tak wkurwili wszystkich w srodku co moglo skonczyc sie awantura, choc skoncyzlo sie tyko przepychankami i pare osob konczy mecz na ulicy.

Do okola stadionu mnustwo fanow United. Dalo sie tez zauwazyc ze soro osob to kibice Man United a nie koniecznie FC, szczegolnie po przyspiewkach, ktore FC ma troche inne i FC spiewalo po swojemu, pare osob spiewalo to tak jak spiewa sie na meczach duzego United.

Sam przed meczem siedzialem w pubie w centrum miasta gdzie bylo sporo fanow FC i kazdy na luzie siedzial i gadal, ale z tego co mowili ludzie bylo jakies starcie fanow Rochdale i United w pubie przy stadionie przed meczem (gdy ja dotarlem bylo tam od c**** fanow United i bylo spokojnie, jednak starcie podobno mialo miejsce duzo wczesniej). Po meczu tez mala awantura, ale gdy ja wyszedlem ze stadionu (swietowalismy na plycie boiska) bylo juz spokojnie, sporo policji i tylko fani United). Zeby nie bylo watpliwosci nie widzialem starcia fanow Rochdale i United ani przed meczem ani po, pisze to co mowili angole wiec nie brac tego do konca za pewne info (i zeby ktos sie tu zaraz nie dopierdolil, nie moj angielski nie jest idealny).

Ogolnie co mnie rozsmieszylo to po meczu, ktory wygralismy strzelajac bramke w ostatnich sekundach kazdy wbiega na luzie na murawe a grupka fanow Rochdale stoi za metrowym plotem i sie napina krzyczac chocie do nas :) Wystarczylo zrobic kroka, ale umowmy sie ani fani Rochdale nie chcieli w tamtym momecie sie bic (bylo ich doslownie kilkunastu, przy 5 tysiacach naszych) ani tym bardziej fani FC nie maja w glowie takich rzeczy. Po bramce na 1-0 dla nas, gdy pierwszy raz grupa kilkunastu/kilkudziesieciu osob wlatuje na boisko sie cieszyc sami krzyczymy im po chwili zeby zeszli.

Podsumowujac, wyjazd miazga. Stadionik swietny. Kapitalny klimat, to co lubie. Nie zaden kolos ani tym bardziej zaden nowo budowany stadion. FC United jako pierwszy zespol w historii awansowal do pierwszej rundy FA Cup nie grajac w profesjonalnej lidze a oni jeszcze przeszli do drugiej rundy. Marzy mi sie teraz Sheffield, ktorzy graja swoj mecz jutro, albo Southampton ktorzy przeszli dalej. Oby to byl przeciwnik tego typu, bo mobilizacja na Rochdale byla ogromna, wszak byl to najwiekszy mecz w historii tego mlodego przeciez klubu.



against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: Kibice w UK

Post autor: against modern » 07.11.2010, 21:42

mancunian pisze:Widzialem pare wyjazdow United duzego, ale to co sie dzialo w Rochdale zniszczylo system.

Doping na pelnej pizdzie od poczatku do konca, choc druga polowa miala slabszy okres. Rochdale kompletnie nieslyszalne. Ze dwa, trzy razy probowali spiewac, ale to jedynie moge wywnioskowac z tego ze czesc osob klaskalo i skakalo, bo slychac ich nie bylo. Dopiero po drugiej bramce dla nich moglem cos uslyszec ale za cicho i za krotko by w ogole wylapac jakas melodie.

Media podaja ze na stadionie 7 tys osob, moim zdaniem bylo duzo wiecej. Jezeli stadion miesci 10200 to mysle ze lekko na stadionie z 9000 bylo. Nas mysle na naszym sektorze okolo 5 tysiecy (dostalismy cala trybune wzdloz boiska). Sporo osob siedzi tez na pozostalych trybunach, ktore wcale nie wygladaja na puste, stad tez nie zgadzam sie z 7 tysiacmi podawanymi przez media.

Na samym poczatku meczu, po konkretnym pierdolnieciu z naszego sektora spora grupa fanow FC postanawia przemiescic sie z trybuny za bramka na nasza. Kilku stewardow probuje ich blokowac i z glupiej przepychanki robi sie male starcie, w koncu policja sie poddaje i pozwala wchodzic kazdemu do nas.

Podczas meczu zapalonych kilka rac, pare swiec dymnych. Po pierwszym golu wjazd na boisko, na koniec meczu wszyscy swietuja na trybunie glownej, podbiega tez spora grupa osob do stanowiska ESPNu i zesranym operatorom kamer musi pomagac ochrona, ale zadnych spiec juz nie odnotowano.

W przerwie meczu policja znow sie popisuje, zamykajac jedyny bar w srodku trybuny. Bylo tam tak ciasno, ze tylko garstka osob moglaby sobie to piwo kupic, ktore i tak bylo rozwodnione wiec nikt by sie nie najebal. A tak wkurwili wszystkich w srodku co moglo skonczyc sie awantura, choc skoncyzlo sie tyko przepychankami i pare osob konczy mecz na ulicy.

Do okola stadionu mnustwo fanow United. Dalo sie tez zauwazyc ze soro osob to kibice Man United a nie koniecznie FC, szczegolnie po przyspiewkach, ktore FC ma troche inne i FC spiewalo po swojemu, pare osob spiewalo to tak jak spiewa sie na meczach duzego United.

Sam przed meczem siedzialem w pubie w centrum miasta gdzie bylo sporo fanow FC i kazdy na luzie siedzial i gadal, ale z tego co mowili ludzie bylo jakies starcie fanow Rochdale i United w pubie przy stadionie przed meczem (gdy ja dotarlem bylo tam od c**** fanow United i bylo spokojnie, jednak starcie podobno mialo miejsce duzo wczesniej). Po meczu tez mala awantura, ale gdy ja wyszedlem ze stadionu (swietowalismy na plycie boiska) bylo juz spokojnie, sporo policji i tylko fani United). Zeby nie bylo watpliwosci nie widzialem starcia fanow Rochdale i United ani przed meczem ani po, pisze to co mowili angole wiec nie brac tego do konca za pewne info (i zeby ktos sie tu zaraz nie dopierdolil, nie moj angielski nie jest idealny).

Ogolnie co mnie rozsmieszylo to po meczu, ktory wygralismy strzelajac bramke w ostatnich sekundach kazdy wbiega na luzie na murawe a grupka fanow Rochdale stoi za metrowym plotem i sie napina krzyczac chocie do nas :) Wystarczylo zrobic kroka, ale umowmy sie ani fani Rochdale nie chcieli w tamtym momecie sie bic (bylo ich doslownie kilkunastu, przy 5 tysiacach naszych) ani tym bardziej fani FC nie maja w glowie takich rzeczy. Po bramce na 1-0 dla nas, gdy pierwszy raz grupa kilkunastu/kilkudziesieciu osob wlatuje na boisko sie cieszyc sami krzyczymy im po chwili zeby zeszli.

Podsumowujac, wyjazd miazga. Stadionik swietny. Kapitalny klimat, to co lubie. Nie zaden kolos ani tym bardziej zaden nowo budowany stadion. FC United jako pierwszy zespol w historii awansowal do pierwszej rundy FA Cup nie grajac w profesjonalnej lidze a oni jeszcze przeszli do drugiej rundy. Marzy mi sie teraz Sheffield, ktorzy graja swoj mecz jutro, albo Southampton ktorzy przeszli dalej. Oby to byl przeciwnik tego typu, bo mobilizacja na Rochdale byla ogromna, wszak byl to najwiekszy mecz w historii tego mlodego przeciez klubu.

a taki zespół Havant coś tam grał ze 2-3 lata temu na Anfield z Liverpoolem, ten klubik też był chyba w pełni amatorski ??

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 07.11.2010, 21:46

oni byli wtedy w 4 lidze o ile sie nie myle. Zle sie wyrazilem... Chodzilo mi o pierwszy Non League Team. Co nie musi oznaczac amatorskiego od razu.

Aha AFC Wimbledon jak wygra swoj mecz i MK Dons jak wygra swoj, to graja miedzy soba... historia zatoczy kolo?

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: Kibice w UK

Post autor: against modern » 07.11.2010, 22:14

mancunian chyba pojedziecie w następnej rundzie do Brighton :) o ile ich grajki nie zbłaźnią się w rewanżu w Woking :)

jeśli dojdzie do meczu Wimledon - MK Dons to będzie to prawdziwe święto dla fanów prawdziwego Wimbledonu ... będą mogli nieźle pocisnać temu śmiesznemu tworowi MK Dons :)

znalazłem taki ciekawy artykuł o FC United of Manchester:


FC United of Manchester - klub założony przez fanów Manchesteru United w tym tygodniu rozegra w Pucharze Anglii najważniejszy mecz w historii. Założony w 2005 roku, w ramach protestu przeciwko przejęciu United przez rodzinę Glazerów, w pięciu sezonach trzykrotnie wywalczył promocję do wyższej ligi.


W piątkowym meczu pierwszej rundy Pucharu Anglii w obecności 4 tys. kibiców FC United zmierzą się z drużyną z League One (odpowiednik III ligi) - Rochdale. Aby znaleźć się w tej fazie rozgrywek, ekipa z Manchesteru musiała przebrnąć przez cztery rundy kwalifikacyjne. Jeśli uda im się pokonać kolejne dwie, być może zmierzą się ze swoim wielkim tatuśkiem - MU.

- To wielkie, wielkie osiągnięcie - przyznał Karl Munroe, obrońca FC United. - Puchar Anglii jest tak interesujący, bo daje okazję rywalizacji najmniejszym klubom choćby i ze światowymi potentatami. Mam nadzieję, że i nam się uda trafić na takiego rywala - dodał.

Stadion VII-ligowego klubu pomieścić może 5000 widzów. Średnie zarobki piłkarzy-amatorów sięgają 160 dolarów tygodniowo. To mniej więcej tyle, ile Wayne Rooney zarabia w trakcie pojedynczego mycia zębów.


FC United of Manchester to klub pełen pasjonatów zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Wszyscy fani są tu po imieniu z zawodnikami, trenerami i dyrektorami. W planach działaczy jest budowa nowego stadionu za ponad 5,5 mln dolarów. Miałby on powstać w Newton Heath, gdzie 130 lat temu założono Manchester United. To właśnie dobre występy w Pucharze Anglii mają być dodatkowym zastrzykiem pieniężnym, który urzeczywistni realizację planów.

- Ważniejsze od zajścia daleko w Pucharze Anglii jest dla nas zarobienie możliwie dużej sumy pieniędzy. Przecież i tak wiadomo, że nie sięgniemy po to trofeum - przyznał Martin Morris, członek klubowego zarządu.

Dzięki sprzedaży biletów, praw telewizyjnych oraz dodatkowym premiom klub już za pierwszą rundę otrzymać może ponad 100 000 funtów.

Skąd wziął się pomysł na założenie swojego klubu? Fani Manchesteru United mieli dosyć sposobu, w jaki władze "Czerwonych Diabłów" zarządzały klubem. Część nie mogła znieść windowania cen biletów oraz notorycznego zadłużania klubu.

- Nie przestaliśmy im kibicować. Po prostu przestaliśmy im płacić - powiedział Vinny Thompson, który od 2005 roku opuścił zaledwie cztery mecze swojej nowej drużyny.

- Prawdziwego Manchesteru United już niema. Została po nim tylko nazwa. Teraz kibicuję FC United - powiedział z kolei Martin Morris.

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 07.11.2010, 22:54

Fc United gra na Gigg Lane, jest to stadion Bury FC i miesci cos okolo 12000. Piec tysiecy ma miec nasz stadion, ktory planujemy zbudowac. Bedzie posiadal okolo 840 krzeselek i dwie trybuny pod dachem. Kolejne dwie beda niezadaszone.

maliniok
Posty: 91
Rejestracja: 27.09.2009, 20:01

Re: Kibice w UK

Post autor: maliniok » 07.11.2010, 23:52

Powiem tak: oglądałem sobie losowanie, gdy wyciągnęli Wimbledon a potem Franczyzę, oniemiałem... Pomyślałem, że to pomyłka, po czym doszło do mnie, że jednak nie.:) Jeżeli do tego meczu dojdzie to na pewno będzie mega-mecz. Już planowane są akcje koszulkowe, flagi, nawet są pomysły wciągnięcia w anty-franczyzowy dzień kibiców innych klubów. Z drugiej strony wielu kibiców Wimbledonu nie chce z nimi grać (myślę, że podświadomie wiedzą, że klub nie jest gotowy z nimi wygrać i boją się tej porażki jak cholera). Poczekam do rozstrzygnięć meczów rewanżowych i wtedy napiszę zapowiedź meczową na blogu. Masakra, osobiście już się nie mogę doczekać!
[link]

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 09.11.2010, 09:33

Doncaster - MILLWALL (74) 06.11.2010

Mecz bez zadnej historii. Nas (jak na oficjalnej stronce podaja) 684 osoby. Mi wydawalo sie mniej ale nigdy nie bylem za dobry w ocenianiu ilosci kibicow :) Spokoj - doping na srednim poziomie. Gospodarze jeszcze slabiej.

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: Kibice w UK

Post autor: against modern » 09.11.2010, 10:31

Policja i Scottish Premier League wszczęły śledztwa w celu ustalenia tożsamości pseudokibiców, którzy zakłócili przebieg weekendowych derbów Edynburga pomiędzy Hibernian FC i Hearts, wygranego przez gości 2:0.

Na boisko posypały się monety, flary, puszki i inne przedmioty, a także zniszczono krzesełka.

Miejscowa policja podała, iż nie dokonała aresztowań przed, w trakcie i po meczu, ale czyni starania w celu ustalenia tożsamości winowajców, celem stosownego ukarania.

nie wie ktoś czy to Hibs tak "szaleli" :) czy Serca ??

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 09.11.2010, 22:29

swoj czlowiek pisze:Do tego ten wszechkumaty kolega szydzil z Polakow po meczu w Irladnii Pln, on jak sie sam okresla dziala w lojalistyczy bojowkach od polowy lat 90tych...

zdaje sie ze szydzilem z faktu machania przez jakiegos debilka z Polski flaga komunistycznych scierw z EIRGI...., co do drugiej czesci zdaje sie ze ( prawie ) kazdy z Was zainteresowal sie brytyjska pilka i kibicowaniem na Wyspach od momentu emigracji, wbijcie sobie do glowy ze nie tak to wyglada a wyjazdy na mecze wyspiarskich klubow byly organizowane zaraz wlasciwie po otwarciu granic czyli wczesne lata 90-te, przyklad Jablonec '92 i sporo ludzi na Chelsea itp itd...no ale coz lepiej sie sadzic jak sie dwa lat pobylo w jukeju i ogarnelo dwa lub trzy mecze, nie mowie ze jestem alfa i omega w temacie mn. bardzo szybko wyprostowal mnie w watku Swindon Town kolega lepiej zorientowany itp itd....

a na koniec rada, jesli traktujecie swoje kibicowskie zachlysniecie Wyspami tymczasowo nie wnikajcie w jakies szczegoly zycia kibicowskiego w UK bo nie ma sensu, wrocicie do krainy czarnych kapturow, JP i chwdp, ogarniania sie , ocb , kmwtw i tak dalej i tak dalej, natomiast miejcie jesli nie szacunek to zrozumienie dla tej grupy osob z Polski ktora wlasnie od 15-20 lat siedzi w temacie i powodem zainteresowania tematem nie jest chwilowa emigracja , nie wiem jak to jeszcze inaczej przetlumaczyc bo zaraz i tak pojawia sie tabuny "lojalistozerocw" wiedzacych i tak wszystko lepiej i przejrzysciej.....

when i was young
I had no sense
I bought a flut
For 50 pence
The only song that i could play
WAS "FUCK THE POPE & THE IRA"

lalalala :))

to dla tych co robia doktoryzacje z "oxford english"..Panowie wiecej luzu mniej kumkumatosci ;-)
TYBET JEST SERBSKI

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 10.11.2010, 00:58

prosze o nie rozmywanie tematu na zbedne klotnie jesli zamierzacie kontynowac to prosze o zalozenie nowego tematu np. kto jest bardziej kumaty w UK i kto dluzej tu jest :)

pozdrawiam

dzis szczescie dopisalo Millwall i w ostatniej 94 minucie doliczonego czasu wyrownujemy na 1:1!!! kibicow Norwich 1376 (tak podali na stronce Millwall).

KibicwKapciach
Posty: 46
Rejestracja: 13.09.2010, 01:50

Re: Kibice w UK

Post autor: KibicwKapciach » 11.11.2010, 01:27

nisc opisywales wyjazd rangers chyba, po meczu Polska - NI i pisales ze hitem wyjazdu bylo "Artur Boruc ulster's number one" to nie jest nasmiewanie sie z samego siebie ? Chyba ze ty nie czujesz sie Polakiem tylko angolem hehe...
Każdy to powie... Cracovia rządzi w Krakowie !

Hans Kloss
Posty: 64
Rejestracja: 18.03.2007, 21:56

Re: Kibice w UK

Post autor: Hans Kloss » 11.11.2010, 17:05

może ktoś napisać coś więcej o meczu Plymouth - Exter? bo od znajmoego dowiedziałem się,że była dosyć gruba awantura na tym meczu itd... ponoć kilkudziesięciu kibiców Plymouth aresztowanych. i ponoć był to pierwszy mecz tych drużyn od 7 lat.
Obrazek

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 11.11.2010, 20:50

Kibicwkapciach no daj spokoj. Przeciez Boruc to wtedy byl pilkarz najwiekszego wroga Rangersow, gral dla Celticu. Malo tego, wyjatkowo lubil angazowac sie w te male wojenki i prowokowac. Lubie takich gosci, szczegolnie na derbach, ale dziwienie sie ze najwieksza kosa sie z neigo nabija?

KibicwKapciach
Posty: 46
Rejestracja: 13.09.2010, 01:50

Re: Kibice w UK

Post autor: KibicwKapciach » 12.11.2010, 01:17

mancunian pisze:Kibicwkapciach no daj spokoj. Przeciez Boruc to wtedy byl pilkarz najwiekszego wroga Rangersow, gral dla Celticu. Malo tego, wyjatkowo lubil angazowac sie w te male wojenki i prowokowac. Lubie takich gosci, szczegolnie na derbach, ale dziwienie sie ze najwieksza kosa sie z neigo nabija?
Kibicow Rangers nie Polakow - rozumiem. Kibicow Rangers Polakow wysmiewajac wlasny kraj, nie do konca....
Każdy to powie... Cracovia rządzi w Krakowie !

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 14.11.2010, 03:09

Dzis doszlo do ustawki Millwall v Sheffild U. Wygrana Millwall. Duzo osob powinietych. Wiem to od chlopaka z ekipy wiec zrodlo pewne ale nie znam na razie wiecej szczegolow.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 16.11.2010, 22:01

noonelikesus pisze:prosze o nie rozmywanie tematu na zbedne klotnie jesli zamierzacie kontynowac to prosze o zalozenie nowego tematu np. kto jest bardziej kumaty w UK i kto dluzej tu jest :)

pozdrawiam

dzis szczescie dopisalo Millwall i w ostatniej 94 minucie doliczonego czasu wyrownujemy na 1:1!!! kibicow Norwich 1376 (tak podali na stronce Millwall).
amen
KibicwKapciach pisze:nisc opisywales wyjazd rangers chyba, po meczu Polska - NI i pisales ze hitem wyjazdu bylo "Artur Boruc ulster's number one" to nie jest nasmiewanie sie z samego siebie ? Chyba ze ty nie czujesz sie Polakiem tylko angolem hehe...
czy do kogos moze dotrzec ze jako byly pilkarz Legii Warszawa ow osobnik grajacy obecnie w Fiorentinie moglby byc nie lubiany duuuuzo wczesniej niz przeszedl do Glasgow?
Hans Kloss pisze:może ktoś napisać coś więcej o meczu Plymouth - Exter? bo od znajmoego dowiedziałem się,że była dosyć gruba awantura na tym meczu itd... ponoć kilkudziesięciu kibiców Plymouth aresztowanych. i ponoć był to pierwszy mecz tych drużyn od 7 lat.
Grecians podgrzali atmosfere przed tym meczem mowiac ze CE juz sie skonczyli itp itd, wiec zdziwienie bezcenne kiedy CE ( obchodzili 25 rocznice, byla demonstracja EDL i rozne myki ) zrobili z chlopakow z St James's Park miazge, mimo ze z okazji demo EDL wiele osob mialo pozakrywane twarze okazalo sie ze jakas menda lewacka z UAF ktora wkrecila sie w demonstracje posprzedawala chlopakow i wieloletnie zakazy i wyroki nieuniknione, jak przekazal chlopak z CENS Exeter postawilo sie na okolo kilka sekund...
noonelikesus pisze:Dzis doszlo do ustawki Millwall v Sheffild U. Wygrana Millwall. Duzo osob powinietych. Wiem to od chlopaka z ekipy wiec zrodlo pewne ale nie znam na razie wiecej szczegolow.
jak obaj wiemy NOLU w uzyciu byl sprzet niestety.....wielki przypal i tylko zal chlopakow
TYBET JEST SERBSKI

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 17.11.2010, 15:45

nisc pisze:
noonelikesus pisze:prosze o nie rozmywanie tematu na zbedne klotnie jesli zamierzacie kontynowac to prosze o zalozenie nowego tematu np. kto jest bardziej kumaty w UK i kto dluzej tu jest :)

pozdrawiam

dzis szczescie dopisalo Millwall i w ostatniej 94 minucie doliczonego czasu wyrownujemy na 1:1!!! kibicow Norwich 1376 (tak podali na stronce Millwall).
amen
KibicwKapciach pisze:nisc opisywales wyjazd rangers chyba, po meczu Polska - NI i pisales ze hitem wyjazdu bylo "Artur Boruc ulster's number one" to nie jest nasmiewanie sie z samego siebie ? Chyba ze ty nie czujesz sie Polakiem tylko angolem hehe...
czy do kogos moze dotrzec ze jako byly pilkarz Legii Warszawa ow osobnik grajacy obecnie w Fiorentinie moglby byc nie lubiany duuuuzo wczesniej niz przeszedl do Glasgow?
Hans Kloss pisze:może ktoś napisać coś więcej o meczu Plymouth - Exter? bo od znajmoego dowiedziałem się,że była dosyć gruba awantura na tym meczu itd... ponoć kilkudziesięciu kibiców Plymouth aresztowanych. i ponoć był to pierwszy mecz tych drużyn od 7 lat.
Grecians podgrzali atmosfere przed tym meczem mowiac ze CE juz sie skonczyli itp itd, wiec zdziwienie bezcenne kiedy CE ( obchodzili 25 rocznice, byla demonstracja EDL i rozne myki ) zrobili z chlopakow z St James's Park miazge, mimo ze z okazji demo EDL wiele osob mialo pozakrywane twarze okazalo sie ze jakas menda lewacka z UAF ktora wkrecila sie w demonstracje posprzedawala chlopakow i wieloletnie zakazy i wyroki nieuniknione, jak przekazal chlopak z CENS Exeter postawilo sie na okolo kilka sekund...
noonelikesus pisze:Dzis doszlo do ustawki Millwall v Sheffild U. Wygrana Millwall. Duzo osob powinietych. Wiem to od chlopaka z ekipy wiec zrodlo pewne ale nie znam na razie wiecej szczegolow.
jak obaj wiemy NOLU w uzyciu byl sprzet niestety.....wielki przypal i tylko zal chlopakow
ja tego ostatniego wpisu NISC na razie ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam jedyne co wiem na razie to ze duzo osob pokreconych przez psiarnie a reszta info to nie rozmowa na telefon wiec dowiem sie troche wiecej pewnie przy najblizszym wyjezdzie

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 20.11.2010, 23:25

FC United bedzie gralo druga runde FA Cup z Brighton... I juz poszedl walek z biletami. Nalezalo nam sie 15%, czyli okolo 1300 biletow (chetnych duzo wiecej), dostalismy tylko 846... Jak sie okazalo, kibice FC United, ktorzy sami staraja sie promowac jako rodzinny i przyjazny klub zostali wrzuceni do kategorii C jezeli chodzi o niebeziecznych kibicow... Nie chce mi sie sprawdzac, ale Leeds czy Millwall nie byli wrzuceni do tej kategorii nawet, co chyba jasno daje do zrozumienia jaka kompetenta osoba podejmowala decyzje...

Wkurw jest spory, byly pomysly bojkotu, jednak FC sie wybierze na ten mecz, z tym ze mozliwy jest przyjazd sporej gruy bez biletow (probowali kupowac na sektory gospodarzy, ale na ten mecz specjalnie zmienili zasady i bielty mogli kupic tylko ci co kupowali wczesniej) i mozliwy jest scenariusz wejscia bez biletow... Po prostu jakas pala sama spowodowala ze na tym meczu moga byc problemy, mimo ze nikomu nie przeszlo to na mysl wczesniej. Jak sie sytuacja rozwinie, sie okaze. Ja nie jade, na moim bilecie jedzie znajomy.

Tutaj fajny artykul: [link]

Kolejna sprawa, Rangers vs United... ku***! Dwa bilety na United end i realna wizja nie wejscia na stadion. To co odpierdala United w tym sezonie (zaczeli rok temu) z polityka biletowa to jakas kpina. Obowiazkowy odbior osobisty na miejscu, a zaden bilet nie jest na moje nazwisko. Jeden jest praktycznie skazany na kleske, drugi jakies nadzieje daje, ale okaze sie to na miejscu. Niech ich c*** strzeli.

No i gratulacje dla AFC Wimbledon... Szkoda MK Dons, bo dali d*** a to dopiero bylby mecz. Moze nie sa to mecze atrakcyjne pod wzgledem sportowym, ale naprawde symboliczne jezeli chodzi o aspekty szeroko rozumiane jako kibicowskie... Historia zatoczylaby kolo...

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 21.11.2010, 01:25

Middlesborough - MILLWALL (75) 20.11.2010

Na stronce podali ze bylo nas 863 osoby. Wyjazd ekipy pociagowej o 9 rano z Kings Cross. Ekipa naprawde bardzo dobra jakosciowo. Pelna mobilizacja. Przed meczem spokoj. Zaraz po meczu proba wybicia sie w okolo 200 osob i ruszenia na Boro ale psy sie w pore orientuja o co chodzi i do niczego nie dochodzi oprocz malych przepychanek z nimi. Eskorta na stacje naszej grupy ok. 300 osob (moze wiecej). Po drodze mijamy pub "The Bridge" a tam okolo 20 moze osob napina sie w srodku przez szybe. Z naszej strony nawolywanie do wyjscia. Do pabu nie bylo szans sie dostac bo policja szczelnie obstawia. Zaraz za pubem pod wiaduktem zauwazamy troche ekipy Boro i proba ataku na nich. Dochodzi do krotkich starc z policja przed stacja i pozniej na stacji. Pozdrawiam.

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 21.11.2010, 01:33

Aha co do starcia Millwall z Sheffild U. tydzien temu w Londynie.
Autokar ekipy Sheffild U (ok. 50-60) zajmuje pub w Londynie i dzwoni do chlopakow z Millwall ze czekaja tam na nas. Millwall zbiera sie dobra banda w podobnej ilosci i przychodzi w umowione miejsce. Ekipa Millwall miazdzy przeciwnikow aczkolwiek walka byla ze sprzetem :( (po obu stronach). Napewno ktos z Sheffild U obrywa nozem. Duzo osob powinietych po tej akcji. To tak w skrocie co sie dzis dopytalem.

maliniok
Posty: 91
Rejestracja: 27.09.2009, 20:01

Re: Kibice w UK

Post autor: maliniok » 21.11.2010, 15:37

mancunian pisze: No i gratulacje dla AFC Wimbledon... Szkoda MK Dons, bo dali d*** a to dopiero bylby mecz. Moze nie sa to mecze atrakcyjne pod wzgledem sportowym, ale naprawde symboliczne jezeli chodzi o aspekty szeroko rozumiane jako kibicowskie... Historia zatoczylaby kolo...
Mi tam nie szkoda tego plastikowego klubiku. Ci co ich pokonali, Stevenage, są znakomitym przykładem tego co można osiągnąć w futbolu. Podobnie jak Milton Keynes są tzw. "new town", czyli miastem założonym po drugiej wojnie światowej, jednak Stevenage nie musiało sobie kupować miejsca w lidze.

A co do spotkania to Wimbledon pnie się w górę a MK powoli, bo powoli w dół, więc do spotkania dojdzie zapewne w ciągu najbliższych trzech lat, oby w lidze, jak równy z równym. Pokonać ich, spuścić w niebyt, takie marzenie każdego kibica Wimbledonu. :)
[link]

Rdzewiak
Posty: 33
Rejestracja: 29.10.2010, 19:55

Re: Kibice w UK

Post autor: Rdzewiak » 22.11.2010, 14:52

szalik Liverpoolu łączony z Celtikiem.

[link]

analizator.pl

Re: Kibice w UK

Post autor: analizator.pl » 26.11.2010, 17:11

proceder91 pisze:moglby ktos w skrocie opisac ekipe Birmingham City? z gory dzieki

Ekipa nazywa sie "the Zulus" czyli po polsku Zulusi. Ekipa powstala na przelomie lat 70 i 80. Nazwa nawiazuje do skladu etnicznego ekipy, ktora sklada sie zarowno z bialych jak i czarnych mieszkancow miasta.

BC FC - zawsze zaliczalo sie do czolowych i liczacych sie ekip w UK, szczegolnie ze wzgledu na przemyslowo - robotniczy charakter miasta. Jedna z najwiekszych zadym miala miejsce w 1898 roku podczas meczu z Crystal Palace gdzie powiniento kilkunastu kibicow a kilku policjantow odnioslo rany.

Birmingham City nie jest specjalnie lubianym klubem w UK ( oczywiscie poza samym miastem. Najwiekszym rywalami sa oczywiscie Aston Villa - klub mieszczacy sie w dzielnicy Birmingham Aston mieszczacej sie na obrzezach miasta oraz West Bromwich). Obiektywnie trzeba przyznac, ze o ile Aston Villa zawsze miala zdecydowanie lepsza druzyne to w sferze kibicowskiej "the blues" zawsze ich przewyzszali.

Klub w srodowisku angielskich kibicow uwazany jest za posiadacza jednego z najpiekniejszych klubowych hymnow na wyspach. Tekst hymnu zatytuowanego
" Keep right on..." zamieszczam ponizej:

As you go through life,
It’s a long long road,
There’ll be joys and sorrows too,
As we journey on,
We will sing this song,
For the boys in royal blue,
We’re often partizan, clap x3
We will journey on, clap x3
Keep right on to the end of the road,
Keep right on to the end,
Though the way be long,
Let your heart beat strong,
Keep right on to the end,
Though you’re tired and weary,
Still journey on, ’til you come to your happy abode,
Where all the love, you’ve been dreaming of will be there.
WHERE? At the end of the road, Birmingham! Birmingham!

Piesn jest przerobka wojskowej piesni pochodzacej ze szkockiego oddzailu Armii Brytyjskiej. Zostala hymnem gdy jeden ze Szkotow grajacych w Birmingham zostal namowiony przez kolegow aby "cos zaspiewal". wybral on ta melodia, ktora zostala podslyszana przez kibicow i po drobnej przerobce zostala hymnem klubu na dlugie lata a haslo "Keep right on" stalo sie marka klubu z St. Andrews Road.

pan_dzielnicowy
Posty: 70
Rejestracja: 19.05.2010, 14:09

Re: Kibice w UK

Post autor: pan_dzielnicowy » 26.11.2010, 18:21

Czy Liverpool posiada jakas ekipe sportowa lub posiadal ?Ktos predzej pisal o tym ze Manchaster United ladnie sie ostatnio zaprezentowal w Glasgow. Ma ktos jakies fotki kibicow z tego meczu ??

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: Viclav » 26.11.2010, 18:59

To i ja mam jedno pytanie. Jak to jest z tym Celtikiem, chodzi mi o poglądy? Bo z jednej strony podkreślanie swojego katolicyzmu, a z drugiej jakieś sierpy i młoty, cze gewary, zgoda z St Pauli itp. Są tam jakieś podziały, czy po prostu ci sami ludzie są jednocześnie lewakami i katolikami?
I jak w Glasgow wygląda kwestia nacjonalizmu na trybunach? Rangers to lojaliści, Celtic pro-irlandzki, a gdzie w tym wszystkim Szkocja?
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

henry lloyd
Posty: 105
Rejestracja: 21.11.2010, 11:14

Re: Kibice w UK

Post autor: henry lloyd » 26.11.2010, 19:46

Celtic nie jeździ na Szkocję.

Celtic może podkreślać swoją katolickość i co w tym dziwnego, że są lewakami? Te dwie rzeczy nie stoją ze sobą w sprzeczności. Separatystyczne poglądy IRA i ich przedstawiciela parlamentarnego, partii Sin Feinn, to nacjonalizm separatystyczny o silnie lewicowym zabarwieniu (np. ETA - to samo). Grupy kibicowskie na Celtiku sympatyzują z lewicą, co obrazują flagi z sierpami i młotami, Che, czy też flagi antify. Lokalny rywal, Rangers, raczej przedstawiają odwrotne tendencje, o czym świadczą zresztą ich zgoda z Chelsea (Headhunters); kibice Rangers to lojaliści, Szkoci i Brytyjczycy.
STAND UP FOR YOUR COUNTRY AND SHOW SOME PRIDE!

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 26.11.2010, 19:51

A gdzie w tym wszystkim Szkocja, to chyba mniej wiecej tam gdzie Anglia pomiedzy kibicami United i Liverpoolu ;)

henry lloyd
Posty: 105
Rejestracja: 21.11.2010, 11:14

Re: Kibice w UK

Post autor: henry lloyd » 26.11.2010, 21:08

kibice Celticu to w większości potomkowie irlandzkich osiedleńców, olewają Szkocję i kibicują reprezentacji Irlandii
STAND UP FOR YOUR COUNTRY AND SHOW SOME PRIDE!

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 27.11.2010, 10:52

Chyba ekipa Celticu, bo wiekszosc normalnych to szkoci...

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 27.11.2010, 12:21

Ekipa Celticu - Celtic Soccer Crew 50/50 protestanci i katolicy, dlatego zmienili dawno temu nazwe z Roman Catholic Casuals, w 99% Szkoci, niektorzy tylko najczesciej w 3 lub 4 pokoleniu maja kogos kto zladowal w Glasgow w Wielkim Kryzysie lat 20-tych z Irlandii
"ultrasi" Celticu czyli Green Brigade, "plastic paddies" czyli Szkoci bardziej irlandzcy od samych Irlanczykow. Znajdziecie tez ludzi z takich organizacji jak EIRGI, Ruch 32 hrabstw, Stowarzyszenie na rzecz praw Irlandczykow w Szkocji (sic!!) wsrod ktorych wielu Irlandczykow z poludnia znajdziecie, wszystkie te organizacje to przykrywka dla takich kwiatkow jak Republican Sinn Fein, INLA czy obie rozlamowe frakcje IRA czyli Real IRA i Continuity IRA
Obecnie na Parkhead wsrod radykalow zniknelo poparcie dla Provos ( Provisional IRA ) poniewaz uwazani sa oni za zdrajcow sprawy i tyle

nalezy pamietac ze to nie Celtic jest na poludniu Irlandii najbardziej popularnym klubem, jest 3 po Man U i Liverpoolu pod wzgledem polularnosci
obiektywnie
ale co ja tu pisze w imieniu Celticu co sie porobilo, postaralem sie jednak byc obiektywny ;-) pzdr
TYBET JEST SERBSKI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 27.11.2010, 14:21

No i dodac wypada, ze Liverpool to najwieksza kolonia Irlandza, potem jest chyba Manchester... Nie wiem jak wypada Glasgow w tym zestawieniu. Nie weryfikowalem tych danych, gdzies tylko mi sie w oczy rzucily, wiec jak ktos ma wiecej infromacji to niech prostuje.

Znam klilku fanow Celticu (normalnych wyjazdowiczow) i zaden z nich nie jest irlandczykiem i zaden z nich nie zakloca dnia pamieci, to odnosnie dyskusji kiedys na ten temat a ktora zaraz moze powrocic ;)

Deleritas
Posty: 38
Rejestracja: 13.01.2010, 20:01

Re: Kibice w UK

Post autor: Deleritas » 27.11.2010, 16:52

Przedstawi ktoś kibiców Tottenhamu?
nie oglądam tvn-u

No fajnie
Posty: 171
Rejestracja: 19.10.2010, 17:55

Re: Kibice w UK

Post autor: No fajnie » 27.11.2010, 17:00

Żydzi ...

La-coste
Posty: 108
Rejestracja: 30.10.2010, 20:04

Re: Kibice w UK

Post autor: La-coste » 27.11.2010, 18:01

Brighton 1-1 FC Utd Of Manchester

w 96min rzut karny dla gospodarzy ale swietna interwencja bramkarza i mamy powtorzony mecz juz w Manchesterze

piekny sen o pucharze Anglii trwa dalej jesli chodzi o United

zapowiady sie ciekawy rewanz i ciekawy rywal w przypadku awansu do 3 rundy FA Cup

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 27.11.2010, 18:27

mecz bedzie w Bury nie Manchesterze

La-coste
Posty: 108
Rejestracja: 30.10.2010, 20:04

Re: Kibice w UK

Post autor: La-coste » 27.11.2010, 20:01

tak racja, przepraszam

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 28.11.2010, 13:46

Wizytowka ekipy Clyde FC , 4 sila Glasgow:

http://www.youtube.com/watch?v=b_4QEzkR ... re=related
TYBET JEST SERBSKI

KibicwKapciach
Posty: 46
Rejestracja: 13.09.2010, 01:50

Re: Kibice w UK

Post autor: KibicwKapciach » 28.11.2010, 21:50

No to niezle... Jesli FC united wygra rewanz z Brighton, zagraja z Portsmouth !!!
Każdy to powie... Cracovia rządzi w Krakowie !

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 29.11.2010, 19:10

KibicwKapciach pisze:No to niezle... Jesli FC united wygra rewanz z Brighton, zagraja z Portsmouth !!!
kibice sukcesu podniecaja sie para ManU-Liverpool, a najciekawiej moze byc na trybunach i wokol przy okazji takich par 3 rundy jak:

Bolton-York
Burnley-Port Vale
Millwall-Birmingham
Stoke-Cardiff
SUFC-Villa
Leicester-City
TYBET JEST SERBSKI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 29.11.2010, 19:24

z 8-10 tys scouserow przyjedzie na OT, wiec moze sie zmobilizuja kibice United na miescie, tak jak rok temu gdy Leeds przyjezdzalo. Bo doping raczej przegrany, ci ktorym zalezalo juz chyba ostatecznie oddali karnety, co mozna bylo uslyszec w Glasgow.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości