Polska na EURO 2008.

Opisy spotkań i wydarzeń sportowych.
amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Polska na EURO 2008.

Post autor: amfre » 09.06.2008, 16:04

Tutaj opinie i komentarze sportowe. Ja zacznę.

Polska - Niemcy

Boruc - 7/10. Przy 1 bramce miałem cień nadziei, że przechwyci ostatnie podanie, ale nie można było od niego tego wymagać. Przy 2 bramce bez szans. Wprowadzanie piłki do gry do poprawy.

Marcin Wasilewski - 6/10. Poprawnie, dobrze czasem rwał się do przodu, gorzej w defensywie. Nic ponadto.

Jacek Bąk - 6/10. Bez wielkich błędów, ale niestety 2 nieudane pułapki offsajdowe to m.in. jego wina, gdyż on powinien to koordynować jako filar obrony.

Michał Żewłakow - 6/10. Tak samo jak Jacek Bąk z tą różnicą, że Michał powinien grać na boku za Golańskiego, więc wiele od niego nie można było wymagać na środku.

Paweł Golański - 4/10. Szybko pozbywał się piłki, walił długie piły, głównie straty. Nie wytrzymał presji, do tego kiks przy drugiej bramce. Nie powinien grać w pierwszym składzie, duże zaskoczenie, że Leo go wystawił.

Marek Saganowski - 7/10. Wszedł, co mógł to zrobił, ładnie się znalazł po zagraniu Rogera. Oczywiście nie mogł z takiej pozycji strzelić bramki bramkarzowi pokroju Lehmana, ale pozytywnie się zaprezentował.

Wojciech Łobodziński - 5/10. Dla mnie kolejne zaskoczenie w składzie. Jak nie podoba mi się w Wiśle, tak i w reprezentacji. Niestety Leo dobrał sobie taką, a nie inną kadrę i nie miał pola manewru, więc Łobo musiał wyjść w pierwszej jedenastce. W pierwszej połowie w miare poprawnie, dryblingu niestety nie ma i wszystko co mu się udało zrobić w ataku miało w sobie bardzo dużo przypadku. Raz w dobrze zapowiadającej się sytuacji przeniósł piłkę, jak w A klasie. Druga połowa dramat - każde zagranie wtopa. Na plus fakt, że był widoczny.

Łukasz Piszczek - 6/10. Ciekawy chłopak, ma potencjał, niestety podobnie jak Goliński to nie jest zawodnik na taki mecz i na taką presję. Krótki, pozytywny epizod, raczej zmiennik przy korzystnym wyniku.

Mariusz Lewandowski - 8/10. Jeden z lepszych zawodników. Robił co mógł, dużo czarnej roboty, próbował brać na siebie ciężar gry, podawał, kilka prób z dystansu. Bardzo ważny filar reprezentacji.

Dariusz Dudka - 6/10. Ofensywnych zadań nie spełniał, w defensywie lepszy był Lewandowski. Taki występ bez blasku.

Jacek Krzynówek - 4/10. Czy Leo nie widział w jakiej dyspozycji jest Jacek? Od początku do końca klapa. Pierwsza sytuacja pokazuje totalny brak wyczucia i wyrachowania. Później było już tylko gorzej. Niestety prawa flanka Niemców była zbyt mocna na słabo dysponowanego Krzynówka, takie rzeczy Panie trenerze trzeba szybciej zauważać. Nie pomogał mu oczywiście fakt, że za sobą miał niepewnego Golańskiego.

Maciej Żurawski - 4/10. Grał w ogóle?

Roger Guerreiro - 8/10. Najlepszy zawodnik naszego zespołu. Dobry drybling, piłka trzymana krótko przy nodze, brak kompleksów, dobre dośrodkowanie (jedno tylko za długie), wprowadził ożywienie, oddał jeden dobry niesygnalizowany strzał. Przykry nieco fakt, że najlepszym Polskim zawodnikiem jest Roger, który Polakiem jest od 2 tygodni i zagrał w meczu tylko 45 minut, a zdążył się bezapelacyjnie wyróżnić.

Euzebiusz Smolarek - 4/10. Słaby mecz, ale to nie do końca jego wina. Został wystawiony na szpicy, siłą rzeczy nie mógł nic zrobić.

Teraz troszkę komentarza nt. ewidentnych błędów Leo:

1. Zamiast Golańskiego na lewej powinien wystawić Żewłakowa, a do środka [link] dać Jopa.
2. W ataku samotny Smolarek to taktyka skazana na porażkę.
3. Żurawski w takiej formie to może kopać ale rowy, a nie piłkę.

Co do samego sposobu gry przede wszystkim Polacy byli zbyt mało agresywni i dynamiczni. Niemców trzeba przycisnąć i wtedy mogą się pogubić. Jak się nie ma umiejętności to się nadrabia ambicją, a tej u większości Polskich graczy nie było widać.

Na Niemców na szpicy dobry byłby Brożek - dobra szybkość, umie się rozepchać. Ale Brożek w domu.

Na prawą flankę świetny byłby Jeleń, możnaby wykorzystać jego szybkość. Ale Jeleń w domu.

Za Krzynówka byłby Zieńczuk, który potrafi strzelić z niczego. Ale Zieńczuk w domu.

A tak poza tematem - dlaczego nie mówi się nic o Sosinie, który n-ty raz jest królem strzelców ligi cypryjskiej?

Sprawa Podolskiego jest jasna i klarowna. Chciał grać u nas, PZPN się nie postarał, więc gra dla Niemców. Zachowuje się ok i nieważne czy to szopka czy naturalne jego zachowanie. Wygląda w porządku i tego odmówić nie można. Sprawa myślę, że jasna i klarowna.
Ostatnio zmieniony 09.06.2008, 16:43 przez amfre, łącznie zmieniany 1 raz.
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.



Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 09.06.2008, 16:34

Dla mnie Łobodziński był jednym z lepszych zawodników na meczu cały czas się pokazywał biegał i dośrodkowywał nie jego wina że nikt nie umiał dokończyć dla mnie 8/10
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amfre » 09.06.2008, 16:44

Stopa Mnie Boli pisze:Dla mnie Łobodziński był jednym z lepszych zawodników na meczu cały czas się pokazywał biegał i dośrodkowywał nie jego wina że nikt nie umiał dokończyć dla mnie 8/10
Bycie widocznym to trochę za mało. Przeszedł obrońcę 2-3 razy, wszystko miało znamiona przepychanki i dużej dozy przypadku. Dośrodkowania zazwyczaj nie wiadomo do kogo, także ciężko było je skończyć. Kilka zagrań jednak pozytywnych, ale tak jak pisałem - bez rewelacji.
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.

zieLoNy1910
Posty: 529
Rejestracja: 26.02.2007, 22:52
Lokalizacja: to wiesz??

Post autor: zieLoNy1910 » 10.06.2008, 00:34

Krótko, według mnie Łobodziński dobry występ. Niby Dudka lepszy? Bzdura! Wogóle niewidoczny, bardzo dużo strat, słaby występ. Żurawski porażka, Smolarek słaby, ale taktyka nie pod jego gre.
Wyróżnił się Brazylijczyk.

Błędy. Nie dorośliśmy jeszcze do zwycięstwa z Niemcami, którzy ogrywają nas 2-0 bez wielkiego wysiłku czy dobrej gry.
Prawde mówiąc myśle, że nasi piłkarze nie wierzyli w zwycięstwo z Niemcami, może chcieli, ale tak naprawdę nie wierzyli. Plus jeszcze mniejsze umiejętności naszych i mamy to co zwykle.

Farstone
Posty: 130
Rejestracja: 13.03.2007, 11:12
Lokalizacja: Puermageze

Post autor: Farstone » 11.06.2008, 20:44

Łobodziński i Golański tragedia, Lewandowski jedyny który walczył w I połowie, Żurawski bez komentarza, reszta panów znowu bez wiary, a remi mógł być, wiem że to gdybanie, spalony Niemców przy pierwszym golu i.tp., ale można było przy odrobinie większym zaanagażowaniu i koncentracji... Podolski zajebisty i tylko PZPN zawdzięczamy taką a nie inną sytuację...

amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amfre » 11.06.2008, 21:35

Farstone pisze:spalony Niemców przy pierwszym golu i.tp
Spalonego nie było. Na spalonym był Podolski, jednak piłkę przejął Klose, który na spalonym nie był. W myśl nowych przepisów sędzia musi czekać kto przejmie piłkę i dopiero wtedy gwizdnąć lub nie. Kiedyś było inaczej i w takiej sytuacji od razu byłby spalony.

Ogólnie świetne sędziowanie (widać różnicę w jakości sedziowania w porównaniu do Polaków).
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.

michalksg
Posty: 349
Rejestracja: 28.02.2007, 15:55

Post autor: michalksg » 11.06.2008, 22:26

amfre pisze:
Farstone pisze:spalony Niemców przy pierwszym golu i.tp
Spalonego nie było. Na spalonym był Podolski, jednak piłkę przejął Klose, który na spalonym nie był. W myśl nowych przepisów sędzia musi czekać kto przejmie piłkę i dopiero wtedy gwizdnąć lub nie. Kiedyś było inaczej i w takiej sytuacji od razu byłby spalony.

Ogólnie świetne sędziowanie (widać różnicę w jakości sedziowania w porównaniu do Polaków).
Spalony był ... w tej sytuacji którą opisujesz nie padła bramka :roll:

Bizard
Posty: 258
Rejestracja: 27.02.2007, 15:17

Post autor: Bizard » 11.06.2008, 22:47

Jeśli chodzi o mecz z Niemcami to moje zdanie jest takie, że głownie Łobodziński, Dudka, Golańki i (co mnie zdziwilo) Krzynio troche przestraszyli sie rangi spotkania i grali z balastem w postaci paru kilogramow kisielu w gaciach ;) Widać bylo golym okiem ze sa powaznie spięci, głupie straty w srodku pola, brak przyjęcia (!), mnóstwo niecelnych podan.
Chociaz ogolnie nie bylo tak zle jak 2 lata temu z Ekwadorem, czy 6 lat temu z Koreą, to trochę do poziomu reprezentowanego w eliminacjach nam brakowało. Mimo pressingu przez wiekszosc spotkania (in plus), Niemcy za łatwo sobie z nim radzili i mieli mnóstwo swobody(in minus). Wręcz w pewnych momentach wydawalo się, ze gramy w 10 czy nawet w 9 ;)
Po tym meczu musze tez stwierdzic, ze nie jestesmy druzyna stworzoną do kontratakow. Gdy przychodzilo co do czego, to z przodu nie bylo nikogo, badz byl sam Smolarek, ktory z reszta tez przyjac z przeciwnikiem na plecach nie potrafił i zazwyczaj tracił.

Po raz trzeci przegrywamy 2-0 w meczu otwarcia na duzych turniejach.

Jesli chodzi o mecz jutrzejszy, to licze na zwyciestwo, Austria to nie jest silna druzyna, w normalnych warunkach (nie mistrzostwowych) spokojnie bysmy ich ograli. Juz mamy pierwszy mecz za sobą, najwieksze napięcie odeszlo, wiec nie powinno byc zle. Obstawiam zwyciestwo Polski jedną bramką, najbardziej prawdopodobne 1-0, po bramce Krzynówka ;)

GoodOldBoy
Posty: 101
Rejestracja: 03.03.2007, 05:13

Post autor: GoodOldBoy » 11.06.2008, 23:37

Wynik do przewidzenia i sprawiedliwy..Niemcy sa druzyna lepsza i ich celem jest mistrzostwo, my sie zadowolimy wyjsciem z grupy...Co do meczu to zawiodlem sie na tych ktorzy futbol niemiecki znaja bardzo dobrze (Krzynowek i Smolarek)..Zurawski to nie jest napasnik przeciw Niemcom tak ze na niego nie liczylem...wlasciwie to on wogole nie powinien byc w kadrze-slaby fizycznie, wolny i anemiczny..Mozna powiedziec, ze ogolnie zawiodly wszystkie formacje..oprocz Boruca-przy bramkach nic nie mogl zrobic..Zostawialismy Niemcom zbyt duzo pola na naszej polowie, nie bylo pressingu i robili co chcieli do 30m, (przynajmniej w 1 pol)...obrona to tragedia-za druga bramke winny obronca juz u mnie by nie zagral..Lewandowski sie staral ale jak widac to nie wystarczylo...Roger absolutnie najlepszy gracz polski, i jeden z najlepszych na boisku...mecz z Niemcami pokazal, ze nie mamy 1-2 zawodnikow ktorzy mogliby stworzyc realne zagrozenie przeciwko silnemu przeciwnikowi..jestemy jedna z najgorszych reprezentacji na tych mistrzostwach ale z Austria powinnismy sobie poradzic..z Chorwatami jedyna pozytywna rzecza bedzie to, ze umiemy z nimi grac..jednak pieniedzy na awans Polski bym nie postawil
Dziwie sie troche Beenkakkerowi ze bierze takiego Zurawskiego, a zostawia Jelenia i Brozka...Zurawski moze im buty czyscic
>>>BENEATH THIS MASK THERE IS MORE THAN FLESH. BENEATH THIS MASK THERE IS AN IDEA, AND IDEAS ARE BULLETPROOF<<<

amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amfre » 12.06.2008, 11:08

michalksg pisze:
amfre pisze:
Farstone pisze:spalony Niemców przy pierwszym golu i.tp
Spalonego nie było. Na spalonym był Podolski, jednak piłkę przejął Klose, który na spalonym nie był. W myśl nowych przepisów sędzia musi czekać kto przejmie piłkę i dopiero wtedy gwizdnąć lub nie. Kiedyś było inaczej i w takiej sytuacji od razu byłby spalony.

Ogólnie świetne sędziowanie (widać różnicę w jakości sedziowania w porównaniu do Polaków).
Spalony był ... w tej sytuacji którą opisujesz nie padła bramka :roll:
Zarówno w sytuacji bramkowej, jak i we wcześniejszej nie było spalonego. Pierwszy raz nieudana pułapka offsajdowa, drugi raz możnaby powiedzieć "prawie udana", Polacy trochę staneli i nie spodziewali sie, ze do pilki dojdzie zawodnik, ktory na spalonym nie był...
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.

art
Posty: 28
Rejestracja: 19.07.2007, 12:50

Post autor: art » 12.06.2008, 15:15

Leo Benhakera nie znosze i jak nie wygramy to ten cyrk z jasnie panujacym przemadrzalym podstarzalym klaunem ktory zbija forse na czym sie da skonczy sie, tylko Jelenia zal !!!!!!!!! poswiece sie i bede patrzyl na jego siwy ryj jak wyjdziemy chocby z grupy w co qrwa jakos ciezko mi uwierzyc z taka gra

zieLoNy1910
Posty: 529
Rejestracja: 26.02.2007, 22:52
Lokalizacja: to wiesz??

Post autor: zieLoNy1910 » 12.06.2008, 15:56

amfre pisze:
michalksg pisze:
amfre pisze: Spalonego nie było. Na spalonym był Podolski, jednak piłkę przejął Klose, który na spalonym nie był. W myśl nowych przepisów sędzia musi czekać kto przejmie piłkę i dopiero wtedy gwizdnąć lub nie. Kiedyś było inaczej i w takiej sytuacji od razu byłby spalony.

Ogólnie świetne sędziowanie (widać różnicę w jakości sedziowania w porównaniu do Polaków).
Spalony był ... w tej sytuacji którą opisujesz nie padła bramka :roll:
Zarówno w sytuacji bramkowej, jak i we wcześniejszej nie było spalonego. Pierwszy raz nieudana pułapka offsajdowa, drugi raz możnaby powiedzieć "prawie udana", Polacy trochę staneli i nie spodziewali sie, ze do pilki dojdzie zawodnik, ktory na spalonym nie był...
pokazywali tą sytuacje na polsacie specjalną technologią i wyszło, że przy bramce Podolskiego był spalony jak i przy golu Smolarka.

Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 12.06.2008, 17:01

Nawet w niemieckich mediach mówili że przy pierwszej bramce był spalony :wink:
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amfre » 12.06.2008, 19:07

zieLoNy1910 pisze:
amfre pisze:
michalksg pisze: Spalony był ... w tej sytuacji którą opisujesz nie padła bramka :roll:
Zarówno w sytuacji bramkowej, jak i we wcześniejszej nie było spalonego. Pierwszy raz nieudana pułapka offsajdowa, drugi raz możnaby powiedzieć "prawie udana", Polacy trochę staneli i nie spodziewali sie, ze do pilki dojdzie zawodnik, ktory na spalonym nie był...
pokazywali tą sytuacje na polsacie specjalną technologią i wyszło, że przy bramce Podolskiego był spalony jak i przy golu Smolarka.
Po co komu specjalna technologia skoro gość wybiega z kilkumetrowej czystej pozycji? Sprawa wręcz banalna i oczywista i jeśli chodzi o Polsat to zaraz po bramce Borek w pełni profesjonalnie rozjaśnił dlaczego jest prawidłowa. Sprawa jednak nie warta dywagacji, byli lepsi i cieszmy się, że się nie skończyło 3 albo 4 w plecy. Przy golu Smolarka oczywiście był spalony, ale tam po prostu Smolarek był za linią obrony i tyle, nie ma tu czego omawiać i wystarczy jedno dobre ujęcie kamery, a nie "specjalna technologia".
Stopa Mnie Boli pisze:Nawet w niemieckich mediach mówili że przy pierwszej bramce był spalony :wink:
Szkopom wierzysz? :lol: ...
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.

Bizard
Posty: 258
Rejestracja: 27.02.2007, 15:17

Post autor: Bizard » 12.06.2008, 21:03

noo, ładnie gramy :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

GoodOldBoy
Posty: 101
Rejestracja: 03.03.2007, 05:13

Post autor: GoodOldBoy » 12.06.2008, 21:27

ogladajac nasza gre dochodze do wniosku ze sam udzial Polski na mistrzostwach to szczyt mozliwosci naszych grajkow...wynik cieszy jak narazie ale gra Polakow slaba..
>>>BENEATH THIS MASK THERE IS MORE THAN FLESH. BENEATH THIS MASK THERE IS AN IDEA, AND IDEAS ARE BULLETPROOF<<<

michaltg
Posty: 2
Rejestracja: 04.03.2007, 21:45

Post autor: michaltg » 12.06.2008, 21:44

Roger jest na prawde słabym zawodnikiem. Zero szybkosci . Nic nie biega. Zero pomyslu na gre. oprocz Boruca to kopanina ala nasz plac na wasz plac. Wstyd wstyd wstyd!!!!

padiatra
Posty: 24
Rejestracja: 03.06.2007, 15:57

Post autor: padiatra » 12.06.2008, 22:45

1.Boruc
2.Roger/Sagan

najlepsi piłkarze a poza tym reszta biega jakby jedli w mcdonald

amfre
Posty: 555
Rejestracja: 28.02.2007, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amfre » 12.06.2008, 22:50

Mecz bardzo słaby, na 3 pkt zasłużyła bardziej Austria, co nie zmienia faktu, że sędzia definitywnie przegiął i w żywe oczy na bezczela załatwił Austrii 1 pkt jako gospodarzowi turnieju. Rzygać się chce na te całe piłkarskie imprezy jak człowiek takie akcje ogląda.

Już wolałbym żeby się nie pomylił przy naszej bramce i skończyłoby się 0:0.
Ostatnio zmieniony 15.06.2008, 20:11 przez amfre, łącznie zmieniany 1 raz.
cracovia 1906 krakow pisze:Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.

Pawel89
Posty: 1432
Rejestracja: 01.08.2007, 23:35

Post autor: Pawel89 » 12.06.2008, 22:53

I po chuju

Jedno jest pewne, ze Roger i Boruc po EURO na brak ofert z innych klubow nie beda narzekac.
Obstawiam ze Boruc pojdzie minimum za 15milionow euro do Premiership, a przed euro mowilo sie ze sa oferty z Rosji na Rogera za ok. 4,5mln, po tym euro jestem przekonany ze cena wzrosnie do minimum 7baniek a w gre wchodzic bedzie nie tylko Rosja, ale i pewnie Bundesliga chociaz managerowie ogladajacy Rogera zachwyca sie jego technika i wyladuje do francji gdzie gra sie technicznie.

GoodOldBoy
Posty: 101
Rejestracja: 03.03.2007, 05:13

Post autor: GoodOldBoy » 12.06.2008, 23:20

padiatra pisze:1.Boruc
2.Roger/Sagan

najlepsi piłkarze a poza tym reszta biega jakby jedli w mcdonald
z ust mi to wyjales...
wynik sprawiedliwy, teraz eliminacje MS i budowanie druzyny na Euro2012...
>>>BENEATH THIS MASK THERE IS MORE THAN FLESH. BENEATH THIS MASK THERE IS AN IDEA, AND IDEAS ARE BULLETPROOF<<<

Total
Posty: 838
Rejestracja: 26.02.2007, 20:15

Post autor: Total » 12.06.2008, 23:56

Trzeba umieć wykorzystywać sytuacje, a to co robiła Austria to wola o pomstę do nieba. No i oczywiście trzeba dodać Boruca, bo zagrał kapitalny mecz.
My przed golem nie mieliśmy żadnej sytuacji. Pierwsza groźna akcja i gol a potem już z górki, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Szkoda że nie wykorzystalismy 2 sytuacji z drugiej połowy...

Na 99% karnego podarowal sedzia. Takie przepychanki zawsze sa i będa, a nikt nie gwizde. I t en powtorzonu rzut wolny jak Boruc zlapal pilke...

Eustachy
Posty: 617
Rejestracja: 26.02.2007, 20:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Eustachy » 13.06.2008, 00:46

ja was na prawde nie rozumiem, Polska gra najlepszy futbol od wielu wielu lat, widac golym okiem duzy postep,zwlaszcza do tego co grali za engela czy janasa, sedzia okrada nas ze zwyciestwa w sytuacji, gdzie 99/100 sedziow y czegos takiego nie zagwizdalo, wczesniej gwizdze 7 fauli, tylko po to, zeby dac jakas szanse austriakom, nie zauwaza jak kinsel sie przepycha pol metra obok lewandowskiego, a widzi mariusza, czy wy ku*** jestescie slepi?czy was o wielcy skinheadzi i narodowcy tak ten roger przeraza w naszej reprze?bo nie pamietam, zeby kiedykolwiek, od jakichs 20 lat, w naszej kadrze gral zawodnik z takim potencjalem i takimi umiejetnosciami!
ale lepiej pisac, j**** rogera niz zauwazyc jego zaslugi dla tej druzyny, w 2(!) meczach, gdzie zdzialal wiecej, niz jakis zurawski czy inny krzynowek, nie potrafiacy prosto pilki zagrac, czy strzelic z 2 metrow do bramki!
oi oi oi, 88 i itp lepiej pisac , no nie?:) wiecy narodowcy o sredniej wieku 15 lat...tragedia

front_wschodni
Posty: 81
Rejestracja: 03.03.2007, 11:34

Post autor: front_wschodni » 13.06.2008, 01:21

Eustachy, nikt nie twierdzi że Roger nie jest dobrym piłkarzem, tylko że nie jest Polakiem. Subtelna różnica.
JAGIELLONIA

ulrich
Posty: 69
Rejestracja: 26.02.2007, 18:16
Lokalizacja: z górnej półki

Post autor: ulrich » 13.06.2008, 01:56

Nie ma co sie ciśnieniować. Po pierwszej połowie powinno być 2:0 przynajmniej. Boruc miał więcej szczęścia niz obrońcy rozumu. To co grał Jop i cała obrona to grecka tragedia jest. A że sedziowie gwizdają gospodarzom to było widać w meczu Turków ze Szwajcarią. Roger nie jest Polakiem ale włożył w ten mecz więcej serca niż nie jeden z Polaków. Jeszcze Saganowski pokazał że walczy. Reszta przestraszyła się że możemy wygrać.

GoodOldBoy
Posty: 101
Rejestracja: 03.03.2007, 05:13

Post autor: GoodOldBoy » 13.06.2008, 03:33

Eustachy pisze:ja was na prawde nie rozumiem, Polska gra najlepszy futbol od wielu wielu lat, widac golym okiem duzy postep,zwlaszcza do tego co grali za engela czy janasa, sedzia okrada nas ze zwyciestwa w sytuacji, gdzie 99/100 sedziow y czegos takiego nie zagwizdalo, wczesniej gwizdze 7 fauli, tylko po to, zeby dac jakas szanse austriakom, nie zauwaza jak kinsel sie przepycha pol metra obok lewandowskiego, a widzi mariusza, czy wy ku*** jestescie slepi?czy was o wielcy skinheadzi i narodowcy tak ten roger przeraza w naszej reprze?bo nie pamietam, zeby kiedykolwiek, od jakichs 20 lat, w naszej kadrze gral zawodnik z takim potencjalem i takimi umiejetnosciami!
ale lepiej pisac, j**** rogera niz zauwazyc jego zaslugi dla tej druzyny, w 2(!) meczach, gdzie zdzialal wiecej, niz jakis zurawski czy inny krzynowek, nie potrafiacy prosto pilki zagrac, czy strzelic z 2 metrow do bramki!
oi oi oi, 88 i itp lepiej pisac , no nie?:) wiecy narodowcy o sredniej wieku 15 lat...tragedia
Olisadebe ;)..
ps. Polska za Engela grala lepiej-w eliminacjach grali naprawde dobra pilke - nawet lepsza niz pol roku temu za Beenhaakera, na MS dwa mecze nie gorsze od ostatnich dwoch (czyli klapa) a z USA mecz naprawde dobry- grali szybko, dokladnie i przede wszystkim skutecznie..i mimo to Engel musial odejsc...za Janasa to sie zgodze , nie gralismy dobrze, a na mistrzostwach w Niemczech bylo gorzej niz jest teraz...wydaje sie ze na duzych imprezach Polacy sa za bardzo spieci, w kraju sa wielkie oczekiwania i zawodnicy nie sa w stanie sprostac presji..druga sprawa to ze ruszaja sie jak muchy w smole...no nic , jeszcze mecz z Chorwacja, moze Polska wreszcie zagra dobry mecz i pozostawi dobre wrazenie..
>>>BENEATH THIS MASK THERE IS MORE THAN FLESH. BENEATH THIS MASK THERE IS AN IDEA, AND IDEAS ARE BULLETPROOF<<<

Funster
Posty: 20
Rejestracja: 13.03.2007, 14:08

Post autor: Funster » 13.06.2008, 04:16

Polska za Engela grala lepiej-w eliminacjach grali naprawde dobra pilke
Ale jaka mielismy wtedy grupe? A jaka mielismy teraz. Nie porownuj tych grup.
Benhakker wycisnal co sie dalo z rezerwowych, Engel mial pilkarzy, ktorzy grali w zagranicznych klubach,
Pozatym Leo dal szanse mlodym pilkarzom. Pokazal im, ze moga do czegos dojsc, a Engel zamknal sie w grupie 20 pilkarzy.
na MS dwa mecze nie gorsze od ostatnich dwoch
Rozjechanie przez Koreanczykow i Portugalczykow? W tamtych meczach nawet 100 % okazji nie mielismy.

Mam dobrego trenera, ale nie mamy pilkarzy no taka jest prawda, jedynie Boruc gra na wysokim poziomie od dluzszego czasu.
Reszta?

art
Posty: 28
Rejestracja: 19.07.2007, 12:50

Post autor: art » 13.06.2008, 07:35

Eustachy pisze:ja was na prawde nie rozumiem, Polska gra najlepszy futbol od wielu wielu lat, widac golym okiem duzy postep,zwlaszcza do tego co grali za engela czy janasa,


porownajmy sobie mecz z Niemcami 2 lata temu i teraz,wtedy gralismy jak rowny z rownym na ich terenie przez 89 minut,ostatnie kilkadziesiat 10 na 11 i przegralismy w 89 min 0:1 i to wtedy mozna bylo powiedziec ze pech,teraz byslimy gorsi od Niemcow na neutralnym terenie bez dyskusji
Eustachy pisze:sedzia okrada nas ze zwyciestwa w sytuacji, gdzie 99/100 sedziow y czegos takiego nie zagwizdalo, wczesniej gwizdze 7 fauli, tylko po to, zeby dac jakas szanse austriakom, nie zauwaza jak kinsel sie przepycha pol metra obok lewandowskiego, a widzi mariusza, czy wy ku*** jestescie slepi?czy was o wielcy skinheadzi i narodowcy tak ten roger przeraza w naszej reprze?bo nie pamietam, zeby kiedykolwiek, od jakichs 20 lat, w naszej kadrze gral zawodnik z takim potencjalem i takimi umiejetnosciami!
ale lepiej pisac, j**** rogera niz zauwazyc jego zaslugi dla tej druzyny, w 2(!) meczach, gdzie zdzialal wiecej, niz jakis zurawski czy inny krzynowek, nie potrafiacy prosto pilki zagrac, czy strzelic z 2 metrow do bramki!
oi oi oi, 88 i itp lepiej pisac , no nie?:) wiecy narodowcy o sredniej wieku 15 lat...tragedia
opanuj sie czlowieku,Roger to nie Cristiano Ronaldo,gol ze spalonego na pusta bramke.

lukasz_88
Posty: 44
Rejestracja: 27.03.2007, 20:07

Post autor: lukasz_88 » 13.06.2008, 10:49

Nie wiem czy nie zostanę z****** za moją wypowiedź ale napiszę co ja myślę...
Może i dobrze, że się tak stało.... Wolę chyba żebyśmy nie wyszli z grupy niż wygrali 2 mecze po bramkach Rogera i grali w ćwierćfinale. Nie cieszyłem się z jego bramki, bo dla mnie to jest żałosne. W dodatku wkurwia mnie jeszcze skandowanie "Roger,Roger". Byłem całym sercem za Polakami, ale jakoś nie czułem tego samego co 2 czy 6 lat temu. Mam nadzieję, że podkupi go klub z Rosji czy gdzie indziej, najlepiej tak żeby mu nie chciało się na reprę przyjeżdżać. Wydaje mi się, że jakby w kadrze grało nawet 11 Brazylijczyków to niektórzy dalej by ją traktowali jak naszą. Żałosne jest to, że w ciągu paru lat niektóre reprezentacji zaczęły robić sobie "transfery"... Jeśli Leo mówi, że w Polsce mamy wiele talentów to widocznie robi na wodę z mózgu jak naturalizuje Brazylijczyka.... Ech wolę taktykę Janasa z 11 Polakami niż Benhakera z 10+1...

Tyle ode mnie sorry za składnię, ale się wypiło wczoraj trochę :lol:

Farstone
Posty: 130
Rejestracja: 13.03.2007, 11:12
Lokalizacja: Puermageze

Post autor: Farstone » 13.06.2008, 11:15

Bramka Rogera nie była ze spalonego, wyraźnie się cofnął zanim dostał piłkę. W każdym razie i tak nie ma to już znaczenia. Jeśli się nie wygrywa 2:0 i chce dowieźć 1:0 to się przegrywa albo remisuje. Wczoraj się sprawdziło.

Eustachy
Posty: 617
Rejestracja: 26.02.2007, 20:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Eustachy » 13.06.2008, 11:41

art pisze: porownajmy sobie mecz z Niemcami 2 lata temu i teraz,wtedy gralismy jak rowny z rownym na ich terenie przez 89 minut,ostatnie kilkadziesiat 10 na 11 i przegralismy w 89 min 0:1 i to wtedy mozna bylo powiedziec ze pech,teraz byslimy gorsi od Niemcow na neutralnym terenie bez dyskusji
to chyba jakis inny mecz wtedy ogladales,albo forme druzyny ustalasz na podstawie wyniku(skoro wtedy 0:1 a teraz 0:2 to bylismy wtedy lepsi?)co jest smieszne
wtedy o ile pamietam, niemcy siedzieli na nas non stop,a teraz mecz byl wyrownany , niemcy strzelili bramke ze spalonego i po kardynalnym bledzie obroncy, kiksie,wiec nie wiem gdzie nas tak zmiazdzyli, gdybysmy strzelili na poczatku meczu bramke, czy w kilku innych sytuacjach, byloby dobrze, juz nie wspominajac o samej grze, ktora taktycznie jest poukladana, mysl trenerska Leo to z calym szacunkiem chyba 1000 razy przerasta panow engela i janasa razem wzietych...
art pisze: opanuj sie czlowieku,Roger to nie Cristiano Ronaldo,gol ze spalonego na pusta bramke.
a czy Ty czlowieku oceniasz gre pilkarza tylko na podtsawie tego jak i czy, strzelil bramke, czy tez moze patrzysz na to co zawodnik robi na boisku, jak sie zachowuje, jak podaje, jak walczy, bo chyba tylko to 1 bierzesz pod uwage...roger przerasta umiejetnosciami pilkarskimi, sprytem, inteligencja pilkarska kazdego z naszych zawodnikow na leb na szyje i taka jest prawda, wczoraj byl tego najlepszy przyklad, wystarczylo otworzyc oczy a nie w slepej nienawisci(bo to nie Polak a murzyn, czyz nie ojowcy?:) ) roger walczyl o kazda pilke, zaangazowaniem chyba 3/4 druzyny przerastal, co powinno byc powodem do wstydu dla takiego smolarka czy krzynowka
i w d**** mam to, co sobie spiewal roger podczas hymnu, skoro niektore nasze gwiazdy "rasowi Polacy" nie potrafia pyska podczas hymnu otworzyc

Pawel89
Posty: 1432
Rejestracja: 01.08.2007, 23:35

Post autor: Pawel89 » 13.06.2008, 12:05

[link] cos duzo przypadku ze znow Polske wyruchal, bo z tego co pamietam to Krol dostal pierwsza zolta przez pomylke, a potem druga zolta w konsekwencji czerwona. Chyba mu jakis czas temu Polak na sluzbie w leb przyjebal ze ma jakis nawyk do ujebania nas.

KTos pisal ze w 06 z Niemcami gralismy lepiej niz 5dni temu. Powiem tyle: "LOL" ciekawe czemu nie napisales kolego, ze w Dortmundzie byla Obrona Czestochowy, czyli to co sie dzialo przez pierwsze 20minut wczorajszego meczu.

kaelowiec
Posty: 1418
Rejestracja: 27.02.2007, 11:36

Post autor: kaelowiec » 13.06.2008, 12:25

zapraszam do skomentowania
[link]

padiatra
Posty: 24
Rejestracja: 03.06.2007, 15:57

Post autor: padiatra » 13.06.2008, 13:23

Coś na poprawę kibicowskich humorów:

gdybyśmy wygrali z Austrią to tabela wyglądałaby tak:

1.Chorwacja 6
2.Niemcy 3
3.Polska 3
4.Austria 0

Chorwacja w tej sytuacji nie byłaby pewna awansu więc w meczu z nami grałaby na maxa.

Nasz remis z Austrią daje jej pewność awansu, także teraz walka toczy się tylko o 2 miejsce, walka między 3 zespołami. W tej sytuacji Chorwacja nie gra już o tak dużą stawkę.

Farstone
Posty: 130
Rejestracja: 13.03.2007, 11:12
Lokalizacja: Puermageze

Post autor: Farstone » 14.06.2008, 05:56

Szanse mamy iluzoryczne, śmieszą mnie te wszystkie wyliczenia, Niemcy musieliby naprawdę grać katastroficznie żeby przegrać, poza tym do awansu wystarcza im remis przecież. Daliśmy d*** po raz kolejny na wielkiej imprezie, jakkolwiek uważam, że Leo powinien zostać. Dziady z PZPN pewnie jednak do tego nie dopuszczą :?

Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 14.06.2008, 08:52

Leo ma przecież kontrakt do 2010 r.
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

art
Posty: 28
Rejestracja: 19.07.2007, 12:50

Post autor: art » 14.06.2008, 08:55

Eustachy pisze:
art pisze: porownajmy sobie mecz z Niemcami 2 lata temu i teraz,wtedy gralismy jak rowny z rownym na ich terenie przez 89 minut,ostatnie kilkadziesiat 10 na 11 i przegralismy w 89 min 0:1 i to wtedy mozna bylo powiedziec ze pech,teraz byslimy gorsi od Niemcow na neutralnym terenie bez dyskusji
to chyba jakis inny mecz wtedy ogladales,albo forme druzyny ustalasz na podstawie wyniku(skoro wtedy 0:1 a teraz 0:2 to bylismy wtedy lepsi?)co jest smieszne
wtedy o ile pamietam, niemcy siedzieli na nas non stop,a teraz mecz byl wyrownany , niemcy strzelili bramke ze spalonego i po kardynalnym bledzie obroncy, kiksie,wiec nie wiem gdzie nas tak zmiazdzyli, gdybysmy strzelili na poczatku meczu bramke, czy w kilku innych sytuacjach, byloby dobrze, juz nie wspominajac o samej grze, ktora taktycznie jest poukladana, mysl trenerska Leo to z calym szacunkiem chyba 1000 razy przerasta panow engela i janasa razem wzietych...
te Niemcy i tamte Niemcy tez sa inne,ta druzyna obecna wydaje sie gorsza co potwierdzil ich przegrany mecz z Chorwacja,nie graja tez u siebie,moze masz racje troche na wyrost napisalem ze gralismy jak rowny z rownym do 89 min ale na pewno wlozylismy w tamten mecz duzo wiecej walki, mysl trenerska Leo jak narazie zostaje jego wielka tajemnica i wielkie piekne filozofowanie na konferencjach to jedno,a gra na boisku to dwa.Nie bal sie Janas zabrac Jelenia,Brozka i Ci zawodnicy cos grali,Leo zabral Wawrzyniaka,Golanskiego,pierwszy nie gra w ogole,drugi nie zasluzyl na kadre a wstawienie Jopa bez formy tez nie jest jego plusem,
Eustachy pisze:
art pisze: opanuj sie czlowieku,Roger to nie Cristiano Ronaldo,gol ze spalonego na pusta bramke.
a czy Ty czlowieku oceniasz gre pilkarza tylko na podtsawie tego jak i czy, strzelil bramke, czy tez moze patrzysz na to co zawodnik robi na boisku, jak sie zachowuje, jak podaje, jak walczy, bo chyba tylko to 1 bierzesz pod uwage...roger przerasta umiejetnosciami pilkarskimi, sprytem, inteligencja pilkarska kazdego z naszych zawodnikow na leb na szyje i taka jest prawda, wczoraj byl tego najlepszy przyklad, wystarczylo otworzyc oczy a nie w slepej nienawisci(bo to nie Polak a murzyn, czyz nie ojowcy?:) ) roger walczyl o kazda pilke, zaangazowaniem chyba 3/4 druzyny przerastal, co powinno byc powodem do wstydu dla takiego smolarka czy krzynowka
i w d**** mam to, co sobie spiewal roger podczas hymnu, skoro niektore nasze gwiazdy "rasowi Polacy" nie potrafia pyska podczas hymnu otworzyc
przestan ogolnikowac i wyskakiwac z tym rasizmem,przyczepiles sie tego watku i bedziesz ciagnal wieki,prawda jest taka ze Roger nie urodzil sie Polakiem,nie mieszkal tu wiekszosc zycia,nie mowi poprawnie polszczyzna,ze Tobie pasuje ze kazdego teraz mozna zrobic na potrzeby pilki Polakiem nie znaczy ze inni maja miec takie same zdanie i puscic w lamusa kto ma jakie korzenie.nie jestem zadnym rasista !!! po za tym przede wszystkim jesli ten Roger walczyl a inni nie to znaczy ze Leo zle dobral tych innych.

Farstone
Posty: 130
Rejestracja: 13.03.2007, 11:12
Lokalizacja: Puermageze

Post autor: Farstone » 14.06.2008, 11:18

Stopa Mnie Boli pisze:Leo ma przecież kontrakt do 2010 r.
Znając dziadów leśnych, będą chcieli to zmienić :? Oby było inaczej...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości