koszulki piłkarskie

MATURA USTNA POLSKI

Ciekawostki ze świata i z życia codziennego

Moderator: Marcino

Re: MATURA USTNA POLSKI

Postautor: beny » 26.11.2010, 01:34

Temat o języku (gwarze) kibiców. Mialem 20/20. PW
"The army of assholes,the wankers in blue,all cops are bastards,fuck you!"
beny

Postautor: HC » 26.11.2010, 11:54

-Wizje Boga w literaturze i sztuce.Przedstaw ich różnorodność na podstawie wybranych przykładów+literatura podmiotu+literatura przedmiotu+ramowy plan wypowiedzi+materiały pomocnicze w postaci cytatów...

tanio oddam:)
Polska Cała Zawsze Biała!
HC

Postautor: 19zieloczek46 » 11.12.2010, 15:53

Posiadam do sprzedania prezentację maturalną na temat:

Obecnie temat brzmi:
Analizując wybrany dorobek literacki Jana Kochanowskiego przedstaw jego osobowość, zwracając uwagę na przyjmowane postawy – humanisty, myśliciela i patrioty

W poprzednim roku:
Przedstaw osobowość Jana Kochanowskiego - humanisty, myśliciela i patrioty w świetle jego pisarskiego dorobku

Oceniona 19/20 punktów (1 punkt urwany za pytania zadawane przez komisję)

Kompletna prezentacja maturalna (treść, bibliografia, ramowy plan wypowiedzi) plus przykładowe pytania

Bardzo tanio
19zieloczek46

Postautor: evenement » 12.12.2010, 14:58

Mam do sprzedania prezentacje na temat:

"Styl i język graffiti- omów na wybranych przykladach"

Uzyskalem z niej 20/20 pkt.
Jest to temat taki, przy ktorym egzaminator ma problem, zeby zagiac jakims ciezkim pytaniem jak to bywa przy tematach dot. literatury, takze polecam ten temat.
evenement

Postautor: ax88 » 19.12.2010, 11:09

Sprzedam za 3 dyszki Kobieta w renesansie. Praca zawiera wszystko, tylko obrazy trzeba sobie wydrukowac, albo pozyczyc od kogos ksiazke z nimi. Praca w miare łatwa do przyswojenia jak ktos sie oczywiscie zamierza uczyc, bo sporo tekstu to przedstawianie obrazow ktore mozna sobie wydrukowac i patrzec sie na nie. Praca wygłaszana przez mojego kuzyna ( 13/20 ;) ) i przez jakiegos jego kumpla z innej szkoły ( 19/20 ). Smieszą mnie troche tutaj wpisy ze wszystkie prace 20/20 ... Są tacy ktorzy prace ze sciagi przedstawią na full. Przeciez nikt nie widzi co napisaliscie, tylko to co wygłosicie, a jak wiadomo kazdy inaczej nauczy sie tego samego tekstu. Jeden jest bardziej zdolny inny mniej. Kontakt na pw, kto pierwszy ten lepszy.
aukcja grzecznosciowa ;)
ax88

Postautor: yomex89 » 19.12.2010, 12:57

Motyw władzy w literaturze.

TANIO!
yomex89

Postautor: og4life » 19.12.2010, 13:51

Sprzedam prezentację: Sceny batalistyczne w literaturze i malarstwie.
og4life

Postautor: jeffrey_dahmer » 15.01.2011, 08:12

Prezentacje maturalne dostępne od ręki, kilkaset tematów:

viewtopic.php?f=5&t=15148

:)
Prace maturalne, zaliczeniowe, licencjaty, magisterki - pomocmatura.pl

* * *
Informacje na pw, gg 13387869, mail kontakt@pomocmatura.pl
jeffrey_dahmer

Postautor: radoslaw123 » 15.01.2011, 14:34

Temat: Filmowe adaptacje dzieł literackich. Porównaj wybrane filmy i ich literackie pierwowzory, omów sposób adaptacji i oceń walory artystyczne dzieł.
20/20

Walić na priv, dogadamy sie.
radoslaw123

Postautor: rzeznik88 » 15.01.2011, 14:42

Ma ktoś może na handel taki temat - "Obraz rewolucji na przykładzie utworów literackich. Analiza porównawcza wybranych dzieł." ?
rzeznik88

Postautor: zdzichu » 15.01.2011, 14:44

Można sobie samemu ustalić temat? Bo chciałbym o slangu kibiców a do wyobru takiego tematu bodajże nie ma.
zdzichu

Postautor: crims » 15.01.2011, 15:20

z tego co pamiętam własny temat powinno się zgłosić przed końcem poprzedniego roku szkolnego. Inaczej nie da rady
To nie moda-to życiowa droga...
Obrazek
crims

Postautor: staytRue » 15.01.2011, 22:52

zdzichu pisze:Można sobie samemu ustalić temat? Bo chciałbym o slangu kibiców a do wyobru takiego tematu bodajże nie ma.

Można było ustalić do końca maja albo kwietnia 2010 r.

Taki temat oczywiście jest . Język nr 6 , a dokładniej " Różne środowiska - różne sposoby komunikowania się, (Np. gwara uczniów szkół średnich, kibiców sportowych, informatyków - komputerowców, miłośników wędkowania itp.). Omów zagadnienie, wykorzystując wybrane przykłady. "
Obrazek
staytRue

Postautor: smola » 18.01.2011, 10:45

Który temat na mature ustną polecilibyście mi wybrać?
- powstanie styczniowe w literaturze. dokonaj analizy i interpretacji sposobów przedstawiania tego wydarzenia na podstawie wybranych utworów.
- obraz wsi w literaturze polskiej. przedstaw sposoby ich kreowania i różne funkcje w wybranych utworach.
- żydzi w literaturze i sztuce polskiej. przedstaw różne ujęcia tego tematu na podstawie analizy wybranych dzieł.

Może ktoś miał któryś z tych tematów?
smola

Postautor: Michał_Płock » 19.01.2011, 01:09

W moich zbiorach jest już ok.350 gotowych tematów.
Napiszę również kompletną, wyczerpującą pracę na KAŻDY temat (cena uzależniona od tematu i wymagań klienta).
Kibiców traktuję priorytetowo, przez ostatnie 3 lata miałem z tego forum mnóstwo klientów i 99% z nich była zadowolona z współpracy. Byli tom.in:

Ciapaty:
Polecam Michał_Płock ! wszystko gitara ;)

Wasik:
Praca już jest.
Polecam forumowicza: Michał_Płock
zna się rzeczy :)

MaĆko:
Polecam użytkownika Michał_Płock, szybka i miła obsługa;) Tak jak pisał, zniżka była;)

Henry16:
kupiłem zajebistą pracę od Michała z Płocka, polecam użytkownika naprawdę. Tematów od A do Z, można mu zaufać i tak samo w drugą stronę. Wielki plus dla chłopaka:)

Bunny:
Zajebista Praca od Michała z Płocka :) Polecam go. Naprawde konkret.!!

sorin:
Ja również z czystym sumieniem mogę polecić Michała z Płocka.
Praca bardzo dobra, kontakt jeszcze lepszy, a i na tematy kibicowskie przy okazji można porozmawiac :) Polecam!

CZAK:
Otrzymałem 2 prace od Michała z Płocka, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku. Polecam!!!

bbc:
MIchał z Płocka godny polecenia.PRaca bardzo dobra jak i kontakt.JEszcze raz polecam!

I wielu, wielu innych :)

...także nie ma co szukać po necie, tylko od razu zapraszam do mnie: GG:1451747 :)
PS. Jak ktoś jest obrotny to w grę wchodzi również taka opcja, że załatwiacie mi kilku klientów ze swojej klasy i swoją prackę otrzymujecie za free :)
Prezentacje maturalne/prace licencjackie/magisterskie! -> gg:1451747
Michał_Płock

Postautor: Dżagieł » 19.01.2011, 14:23

Wybrałem temat:

" Źródła inspiracji współczesnej gwary młodzieżowej. Omów język rówieśników na podstawie zgromadzonego materiału "

Temat jest dość szeroki, a ja chciałbym skupić się na środowisku kibicowskim ponieważ w tym się czuję najlepiej. Polonistka doradziła mi, aby wymienić różne gwary młodzieżowe, a opisać kibicowską gdyż mnie inspiruje. Miał ktoś podobny temat? Szukam tutaj jakiejś pomocy w tym temacie.

Ps. Chciałem właśnie jakiś temat o kibicach i w swojej szkole tylko ten był najbardziej zbliżony.
Dżagieł

Postautor: masterfalubaz » 08.02.2011, 23:01

Patriotyzm Polaków, mit czy cecha narodowa?(...)
ktoś pomoże. kompletnie nie wiem jak się zabrać i z jakich książek to opracować
masterfalubaz

Postautor: goof90 » 13.02.2011, 00:21

Szukam kogoś kto ma pracę o gwarze kibiców. Jak coś to PM.
goof90

Postautor: rafalus » 16.02.2011, 18:59

Pisał ktoś pracę na temat:

Literatura i sztuka wobec ludzkiego cierpienia.

Potrzebne dla znajomej. Jak coś to priv
Obrazek
rafalus

Postautor: zdzichu » 16.02.2011, 19:13

Kupię pracę na tema brzydoty. oferty na pw.
zdzichu

Postautor: masterfalubaz » 17.02.2011, 11:33

Polecam użytkownika jeffrey_dahmer , praca konkretna, kontakt b.dobry a praca wysłana po 10 minutach :)
masterfalubaz

Postautor: JerzyChonicki » 06.03.2011, 21:33

Kupię pracę:

„Funkcje środków ekspresji językowej w dziennikarstwie sportowym. Omów na podstawie wybranych przykładów.”
STRAIGHT EDGE
JerzyChonicki

Postautor: radogks » 10.03.2011, 20:57

Mam do sprzedania prezentacje na temat:
Żołnierz jako bohater literacki. Ukaż jego wizerunki w różnych epokach, powiąż z kontekstem kulturowym i historycznym.
radogks

Postautor: Szlachcic_Bdg » 20.03.2011, 17:56

Ja z kolei mam temat: "Bohaterowie i zdrajcy. Zaprezentuj temat na wybranych przez siebie przykładach różnych epok". Do lit. podmiotowej wybrałem Makbeta, Kordiana, Pieśń o Rolandzie oraz Judasza z Biblii. Nie mam za to kompletnie pomysłu na literaturę przedmiotu. Bardzo bym prosił o jakieś sugestie z waszej strony. Z góry wielkie dzięki.
Szlachcic_Bdg

Postautor: staytRue » 20.03.2011, 18:15

Kupię pracę na temat "Ludzie w nieludzkich czasach. Analizując wybrane utwory literackie z XX wieku(np. proza Herlinga-Grudzińskiego, Nałkowiskiej, Borowskiego), przedstaw różne postawy bohaterów , ich wybory , decyzje."

Pilne , pisać .
Obrazek
staytRue

Postautor: masterfalubaz » 20.03.2011, 18:56

piszcie do kolesia www.pomocmatura.pl koleś konkretny, ma dużo tematów , nowy pisze w max 4 dni.
masterfalubaz

Postautor: Michał_Płock » 21.03.2011, 15:22

Zapraszam również do siebie:
GG: 1451747
Nowe prace w ciągu 2 dni od wpłaty (ceny w zależności od tematu), a gotowe tematy (ok. 400 prac) wysyłam od ręki - na hasło kibice.net po 40zł.
Michał_Płock

Postautor: schweppes » 10.04.2011, 21:26

Mam pytanie odnosnie bilbiografi. Czy moge sobie tam wpisać ISBNY z neta? Wydaje mi sie ze nie mogą sprawdzić tego czy są prawdziwe czy nie, bo nie maja przy sobie tych ksiązek? Po prostu nie chce mi sie wypozyczac ksiazek wole wpisać w google swoje ksiazki i materiały i mam, co o tym sądzicie :)? (pytam tych którzy mają już maturke ustną za sobą)
schweppes

Postautor: Ranger » 11.05.2011, 09:13

Pracę kupiłem od Michała z Płocka. Ustny zdany na 85%. Gdyby nie to, że nie zmieściłem całej treści prezentacji w 15 minut, to myślę, że mogłoby być 100. Dlatego też polecam na przyszłość Michała, prace pisane profesjonalnie.
Ranger

Postautor: Ranger » 11.05.2011, 09:14

Pracę kupiłem od Michała z Płocka. Ustny zdany na 85%. Gdyby nie to, że nie zmieściłem całej treści prezentacji w 15 minut, to myślę, że mogłoby być 100. Dlatego też polecam na przyszłość Michała, prace pisane profesjonalnie.
Ranger

Postautor: WaterMan » 11.05.2011, 09:25

Tą prace sie oddaje komisji ? Czy tylko sie ją omawia i koniec?
WaterMan

Postautor: Three » 11.05.2011, 09:52

nic nie oddajesz, omawiasz.

ja już po ustnym polskim, wyniki dopiero ok 12:30, więc na razie nie mogę pochwalić się swoim wynikiem, ale wydaje mi się, że poszło mi w miarę nieźle. Spodziewałem się, że bedziesz gorzej a tu zonk - praktycznie ani razu się nie zaciąłem, co prawda ze 2-3 razy zdarzyło się złożyć jakieś dziwne zdanie, ale to wszystko wina nerwów ;) rozmowę z komisją podjąłem, jedno pytanie dostałem z lektury, której treść kojarzyłem mocno średnio, ale jakoś udało mi się wybrnąć. Kolejne pytania dotyczyły filmów, które wybrałem i tu juz mialem nieco wiecej do powiedzenia. Jeszcze tylko do odbębnienia została geografia w piatek, angielski ustny w poniedziałek i dobranoc maturo;)
Three

Postautor: Adi_91 » 03.07.2011, 21:10

Mam do sprzedania prezentacja maturalną :
Temat : Dokonaj analizy języka popularnych czasopism dla mężczyzn. Odwołaj się do wybranych tekstów.

W zestawie są cytaty, bibliografia z ramowym planem wypowiedzi, przykładowe pytania wraz z odpowiedziami oraz biuletyn maturalny z egzaminu ustnego w pdf

Praca napisana przez nauczyciela.
Oferty na priv

Pzdr
Adi_91

Postautor: Michał_Płock » 21.09.2011, 00:35

W tym roku również zapraszam forumowych maturzystów do siebie po prezentacje :) Dla kibice.net tradycyjnie zniżki (gotowe prace już od 30zł, pisanie od podstaw od 70zł). Solidnie, pewnie, tanio i szybko :) Kontakt: Priv/GG:1451747

Gdzieś tam na dalszych stronach jest lista tematów jakie pisałem w poprzednich latach, a to jest lista tematów napisanych w zeszłym roku:

Literatura:
1. Bunt jako motyw literacki. Przedstaw i omów jego funkcjonowanie. (20/20)
2. Czarne charaktery w literaturze. Analizując wybrane przykłady przedstaw kreacje i rolę postaci negatywnych w dziele literackim.
3. Motyw zabawy, balu, wesela w literaturze. Omów wybrane realizacje motywu.
4. Różne widzenie wsi i jej mieszkańców w literaturze różnych epok.
5. Przedstaw sylwetki buntowników w literaturze polskiej i/lub obcej.
6. Człowiek wobec Boga. Przedstaw problem, przywołując dzieła literackie z różnych epok.
7. Dekalog bohaterów literatury wojennej. Zanalizuj na podstawie wybranych przykładów.
8. Kara jako konsekwencja zbrodni. Przedstaw funkcjonowanie tego motywu odwołując się do wybranych utworów literackich.
9. Literackie rozmowy z Bogiem. Omów problem na wybranych przykładach.
10. Miłość jako szczególne doświadczenie ludzkiego życia. Omów na wybranych przykładach.
11. Motyw śmierci w literaturze. Dokonaj analizy na podstawie wybranych dzieł.
12. Różne sposoby przedstawiania motywu szaleństwa i szaleńca w literaturze na przestrzeni wieków.
13. Obyczaje stołu i tradycje kulinarne (narodowe oraz różnych warstw społecznych), utrwalane w literaturze polskiej różnych epok. Omów temat na wybranych przykładach.
14. Od anioła do demona - zaprezentuj różnorodne portrety kobiet w literaturze w oparciu o analizę wybranych tekstów.
15. Przedstaw sylwetkę Pana Cogito i podejmij próbę określenia jego poglądów na podstawie poezji Zbigniewa Herberta.
16. Poetyckie wizje świata idealnego. Przedstaw je i porównaj wykorzystując przykłady z dwóch różnych okresów literackich.
17. Omów rolę smoków w literaturze fantastycznej.
18. Obłąkani i szaleni jako bohaterowie utworów literackich. Przedstaw różne kreacje bohaterów.
19. Portrety kobiety w poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Przedstaw temat odwołując się do wybranych utworów.
20. Przedstaw pozytywne relacje międzyludzkie, ukazane w utworach literackich i ich wpływ na otoczenie.
21. Konsekwencje przekraczania granic przez bohaterów literackich. Omów temat odwółując się do utworów z różnych epok.
22. Obraz rewolucji na przykładzie utworów literackich. Analiza porównawcza wybranych dzieł.
23. Literackie rodzeństwa. Przedstaw różne ich wizerunki, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.
24. Sceny śmierci w literaturze. Porównaj i omów ich funkcje.
25. Wpływ II Wojny Światowej na los i psychikę jednostki. Omów w świetle wybranych przykładów literackich.
26. Symbolizm i naturalizm w twórczości Stefana Żeromskiego. Omów zagadnienie analizując wybrane dzieła tego autora.
27. Różne wizerunki Żydów w literaturze polskiej. Zaprezentuj je odwołując się do wybranych utworów literackich.
28. Wiedźmy i czarownice jako bohaterki literackie. Przeanalizuj sposoby ich przedstawiania w wybranych utworach różnych epok.
29. Przedstaw funkcję motywu wędrówki na wybranych przykładach tekstów Tolkiena lub innych twórców literatury fantasy.
30. Wizerunek polaka-patrioty w literaturze XIXw. Omów na wybranych przykładach.
31. Ojczyzna i patriota. Prześledź na wybranych przykładach sposób funkcjonowania tych pojęć w literaturze różnych epok.
32. Omów na wybranych przykładach blaski i cienie karier bohaterów literackich.
33. Obraz miasta w poezji i prozie różnych epok. Omów na wybranych przykładach.
34. Bal, przyjęcie, zabawa w literaturze. Rozwiń temat na podstawie wybranych tekstów.
35. Różne sposoby odczytania i wykorzystania baśni w literaturze. Omów problem odwołując się do wybranych utworów.
36. Pojęcie bezdomności w literaturze XIX i XX wieku. Analiza problemu na wybranych przykładach.
37. Literackie obrazy bitew. Przedstaw trzy wybrane bitwy i omów ich rolę w tekstach.
38. Władysław Broniewski - piewca Płocka i ziemi mazowieckiej. Omów na wybranych przykładach.
39. Wojna jako siła destrukcyjna i źródło dramatycznych przeżyć bohaterów literackich. Rozważ na wybranych przykładach.
40. Człowiek w obliczu zagrożenia. Przedstaw różne postawy moralne bohaterów literackich odwołując się do literatury polskiej . obcej.
41. Obraz człowieka złagrowanego. Przedstaw zagadnienie odwołując się do literatury i innych tekstów źródłowych.
42. Omów problem odwiecznej walki dobra ze złem na podstawie wybranych utworów literatury fantastycznej.
43. Dramat jako gatunek literacki.
44. Emigrant jako bohater literacki. Przedstaw zagadnienie analizując utwory z różnych epok.
45. Etos rycerski i jego odmiany w literaturze wybranych epok. Omów na wybranych przykładach.
46. Frazeologia mitologiczna i biblijna żywa do dziś. Omów na wybranych przykładach.
47. Diabeł, anioł, duch - goście z zaświatów. Omów ich funkcję na wybranych przykładach.
48. Groteska jako środek artystycznego wyrazu w dramacie XX wieku. Przedstaw na podstawie wybranych utwór.
49. Doświadczenie holocaustu - pisarskie świadectwa z obu stron. Omów problem analizując stosowne utwory literackie.
50. Bohaterowie, którym się nie powiodło. Omów przyczyny ich klęsk, opierając się na wybranych utworach literackich różnych epok.
51. Kobieta zbuntowana. Przedstaw jej wizerunek i oceń zasadność buntu, odwołując się do wybranych epok.
52. Kobiety o kobietach. Na wybranych przykładach przedstaw obrazy kobiet utrwalone w twórczości pisarek XIX i XX wieku.
53. Portrety kobiet w twórczości Szekspira. Przedstaw odwołując się do wybranych postaci.
54. Literackie pary kochanków. Przedstaw na przykładach wybranych dzieł.
55. Jan Kochanowski jako spadkobierca tradycji estetycznej i filozoficznej.
56. Przedstaw literackie świadectwa zbrodni na wybranych przykładach z literatury polskiej i obcej literatury łagrowej.
57.Scharakteryzuj literaturę faktu na wybranych przykładach.
58. Magia i alchemia. Ich wpływ na działalność bohaterów literackich. Przedstaw problem na wybranych przykładach.
59. Przemiana wewnętrzna jako motyw określający osobowość bohatera literackiego. Przedstaw temat na wybranych przykładach.
60. Sposób okazywania miłości do kobiet. Przedstaw przywołując utwory literackie z różnych epok.
61. Motyw domu i jego funkcje w utworach literackich z różnych epok. Omów na wybranych przykładach.
62. Motyw gór i jego funkcje w literaturze.
63. Bohater heroiczny dawniej i dziś. Przedstaw i porównaj postawy wybranych bohaterów literackich różnych epok.
64. Kot jako bohater literacki. Zaprezentuj różne kreacje na podstawie analizy i interpretacji wybranych utworów.
65. Obraz miasta w literaturze. Omów na przykładach wybranych tekstów.
66. Motyw ojca w rodzinie. Przedstaw różne sposoby kreowania postaci na podstawie analizy wybranych przykładów literackich różnych epok.
67. Motyw tańca w literaturze różnych epok. Omów zagadnienie analizując wybrane przykłady literackie.
68. Problem narkomanii w świetle literatury współczesnej. Zaprezentuj zagadnienie wskazując moralne i wychowawcze wartości tych dzieł.
69. Motyw oblężonej twierdzy na podstawie wybranych utworów literackich.
70. Funkcja motywu podróży w literaturze różnych epok.
71. Polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje. Omów temat w oparciu o wybrane utwory literackie.
72. Obraz Powstania Warszawskiego w wybranych utworach literackich. Omów dokonując analizy porównawczej.
73. Powstanie Warszawskie i sposób jego ujęcia w literaturze. Omów na wybranych przykładach.
74. Problemy okresu dorastania w literaturze. Przedstaw je odwołując się do wybranych utworów.
75. Przemiana bohatera literackiego i jej sens. Zanalizuj problem odwołując się do przykładów z różnych epok.
76. Rasy i języki w powieści Tolkiena "Władca Pierścieni". Omów ich funkcję w kreowaniu świata przedstawionego.
77. Różne ujęcia literackie rewolucji oraz ich funkcje. Omów zagadnienia odwołując się do przykładów wybranych utworów.
78. Metamorfoza bohatera. Porównaj sposób ujęcia motywu, analizując wybrane utwory literackie z różnych epok.
79. Rozstania zakochanych w literaturze. Przedstaw przyczyny i konsekwencje rozstań w literaturze polskiej i obcej.
80. Sąd nad społeczeństwem polskim w literaturze wybranych epok. Omów na wybranych przykładach.
81. Samobójstwo - zwycięstwo czy klęska? Rozważ problem odwołując się do utworów literackich różnych epok.
82. Samotność człowieka sukcesu. Omów problem odwołując się do wybranych dzieł literackich i filmowych.
83. Fantastyczny świat wykreowany przez A.Sapkowskiego i jego funkcje. Omów temat na podstawie wybranych utworów autora.
84. Sędziowie i kaci czasów współczesnych. Omów temat na podstawie literatury.
85. Skandale i prowokacje literackie. Omów temat odwołując się do biografii wybranych autorów.
86. Ludzkie słabości. Omów temat odwołując się do wybranych dawnych lub współczesnych tekstów literackich.
87. Kreacje różnych bohaterów powieści fantasy Tolkiena i Sapkowskiego. Przedstaw ich postawy wobec świata, oceń, porównaj.
88. Świat widziany oczami dziecka. Przedstaw temat na podstawie wybranych utworów literackich.
89. W tym szaleństwie jest metoda. Scharakteryzuj wybranych bohaterów- szlaeńców w kontekście utworu Hamlet Szekspira.
Język:
1. Frazeologia dziennikarstwa sportowego. Omów na wybranych przykładach.
2. Scharakteryzuj język piosenek rockowych (lub hip-hopowych) wybranego zespołu muzycznego lub artysty. (Eldo)
3. Scharakteryzuj język sportowców i kibiców jednej z dyscyplin sportowych jako język środowiskowy. (na celowo zgromadzonym materiale) - (Piłka nożna)
4. Teksty utworów hip-hopowych głosem pokolenia. Oceń zjawisko analizując wybrane przykłady.
5. Omów wpływy innych języków na zasoby leksykalne dawnej i współczesnej polszczyzny.
6. Język sprawozdawców sportowych. Na wybranych przykładach dokonaj analizy słownictwa, frazeologii oraz składni.
7. Przedstaw charakterystyczne cechy języka internautów analizując przykłady z wybranych list dyskusyjnych.
8. Zanalizuj przykładowe teksty graffiti jako specyficznej formy komunikacji językowej.
9. Sens i język graffiti - omów na wybranych przykładach.
10. Gwara uczniowska jako środowiskowa odmiana języka. Przeanalizuj na wybranych przykładach.
11. Impresywność sejmowych przemówień. Zanalizuj język wybranych mów.
12. Styl i język użytkowników internetu. Omów na podstawie zgromadzonego materiału językowego.
13. Język kibiców sportowych. Przedstaw i omów na wybranych przykładach.
14. Język komunikacji internetowej - scharakteryzuj i przedstaw jego funkcjonowanie odwołując się do wybranych przykładów.
15. Scharakteryzuj i oceń pod względem językowym teksty piosenek, których słuchasz.
16. Przedstaw charakterystyczne cechy języka prezenterów programów i stacji radiowych.
17. Specyfika języka bohaterów literatury science-fiction. Omów na wybranych przykładach.
18. Omów język wybranego sprawozdawcy sportowego.
19. Język gestu i mimiki - dokonaj analizy przykładów komunikacji niewerbalnej.
20. Werbalne i pozawerbalne sposoby komunikowania się. Przedstaw funkcję znaków konwencjonalnych w procesie porozumiewania się.
21. Scharakteryzuj język piosenek wybranego zespołu młodzieżowego i wyjaśnij mechanizm jego oddziaływania na młodych ludzi.
22. Równouprawnienie płci w hip-hopie. Przedstaw zagadnienie odwołując się do tekstów wybranych piosenek.
23. Jak mówią bohaterowie literaccy. Omów język wybranych postaci ze szczególnym uwzględnieniem cech ujawniających ich przynależność środowiskową i charakter.
Związki:
1. Anioł, jako temat często wykorzystywany przez literaturę i sztukę różnych epok.
2. Przedstaw wizerunki św. Franciszka w literaturze i sztuce. Omów temat, analizując i interpretując wybrane teksty kultury.
3. Biblia jako źródło inspiracji w literaturze i malarstwie. Omów temat odwołując się do wybranych przykładów z różnych epok.
4. Kicz w kulturze. Omów zajwisko analizując wybrane przykłady literackie, malarskie i filmowe.
5. Wampiry i wilkołaki w literaturze i innych dziełach sztuki. Zaprezentuj temat na wybranych przykładach.
6. Świat dorosłych widziany oczami dzieci. Przedstaw zjawisko, odwołując się do wybranych tekstów kultury.
7. Wizerunek sportowca w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Zaprezentuj temat na wybranych przykładach.
8. Sceny batalistyczne w literaturze i malarstwie wybranej epoki (Pozytywizm).
9. Wielcy kochankowie w literaturze i filmie. Przedstaw ich kreacje na dowolnie wybranych przykładach.
10. Bohater dziecięcy w literaturze i filmie. Omów sposoby kreacji i funkcje wybranych postaci.
11. Bitwy jako temat literacki i malarski. Dokonaj analizy porównawczej wybranych przykładów.
12. Motyw apokalipsy. Przedstaw na wybranych przykładach z literatury i sztuki plastycznej różnorodność ujęć i funkcji.
13. Afrodyta - Wenus. Motyw mitycznej boginii piękności w literaturze i innych dziedzinach sztuki.
14. Motyw buntu w dziełach literackich i filmowych. Omów na wybranych przykładach.
15. Omów znaczenie ceremonii pogrzebowych w różnych kulturach. Odwołaj się do literatury i tekstów kultury.
16. Horror jako gatunek literacki i filmowy.
17. Obraz świata w twórczości Jacka Kaczmarskiego. Omów na wybranych przykładach.
18. Katedra gotycka jako tekst kultury. Omów na wybranych przykładach.
19. Scharakteryzuj świat wartości uobecnionych w tekstach piosenek i felietonach Kazika Staszewskiego.
20. Wzory kobiecej urody (np. antycznej, średniowiecznej, renesansowej, romantycznej, lub innej wybranej epoki). Scharakteryzuj, odwołując się do wybranych przykładów literackich, malarskich oraz rzeźby.
21. Na przykładzie wybranych filmów scharakteryzuj typowe cechy twórczości polskiego reżysera filmowego.
22. Mafia i mafiozi jako bohaterowie literatury i filmu. Omów na wybranych przykładach.
23. Różne ujęcia motywu działania w literaturze i sztuce. Omów na wybranych przykładach.
24. Od Herkulesa do Supermana. Omów przemiany w sposobach kreacji herosów na podstawie wybranych dzieł literackich i filmowych.
25. Literackie i plastyczne obrazy morza. Omów ich funkcje w wybranych dziełach literackich i malarskich.
26. Motyw podróży w literaturze i sztuce. Porównaj zastosowane środki artystyczne na wybranych przykładach.
27. Motyw żołnierza w literaturze i sztuce. Porównaj na wybranych przykładach.
28. Motywy literackie w kulturze hip-hopowej.
29. Problem narkomanii w świetle literatury współczesnej i filmu. Zaprezentuj zagadnienie, wskazując moralne i wychowawcze wartości tych dzieł.
30. Parodia PRL-u w literaturze, malarstwie i filmie.
31. Motyw Paryża w literaturze i filmie. Omów jego funkcje na wybranych przykładach.
32. Analizując wybrane dzieła porównaj artystyczne interpretacje wybranego powstania narodowego w literaturze i malarstwie. (Powstanie styczniowe)
33. Topos śmierci w kulturze średniowiecza i twórczości Jacka Malczewskiego - omów na przykładzie dzieł literackich i malarskich.
34. Zanalizuj sposób obrazowania potęgi starożytnego Rzymu w wybranych dziełach literackich i filmowych.
Michał_Płock

Postautor: tatapsychopata » 21.09.2011, 02:15

Michał_Płock pisze:W tym roku również zapraszam forumowych maturzystów do siebie po prezentacje :) Dla kibice.net tradycyjnie zniżki (gotowe prace już od 30zł, pisanie od podstaw od 70zł). Solidnie, pewnie, tanio i szybko :) Kontakt: Priv/GG:1451747

Aaaa ty kurwo jedna, wyjebałeś mnie na 6 dych pół roku temu. Jaki ten internet mały http://nk.pl/#profile/9734359

Ja może i jestem frajer, ale mam nadzieję, że cię kiedyś spotkam osobiście, chociaż tak patrzę na te twoje zdjęcia to szkoda ręki na te 60kg.

Ale jaki solidarny. Robię w chuja, ale kiboli po promocji. Ot, "solidarność kibicowska".
tatapsychopata

Postautor: WaterMan » 21.09.2011, 07:27

tatapsychopata pisze:
Michał_Płock pisze:W tym roku również zapraszam forumowych maturzystów do siebie po prezentacje :) Dla kibice.net tradycyjnie zniżki (gotowe prace już od 30zł, pisanie od podstaw od 70zł). Solidnie, pewnie, tanio i szybko :) Kontakt: Priv/GG:1451747

Aaaa ty kurwo jedna, wyjebałeś mnie na 6 dych pół roku temu. Jaki ten internet mały http://nk.pl/#profile/9734359

Ja może i jestem frajer, ale mam nadzieję, że cię kiedyś spotkam osobiście, chociaż tak patrzę na te twoje zdjęcia to szkoda ręki na te 60kg.

Ale jaki solidarny. Robię w chuja, ale kiboli po promocji. Ot, "solidarność kibicowska".

Pudło kolego, hahaha ;)
WaterMan

Postautor: Michał_Płock » 21.09.2011, 15:13

aaa ty kurwo jedna, wyjebałeś mnie na 6 dych pół roku temu. Jaki ten internet mały http://nk.pl/#profile/9734359

No cóż - nic dodać, nic ująć.
Jak masz chęć się spotkać to zapraszam na priv. Zapewnię Ci możliwość ubliżania mi osobiście, tylko żeby się wtedy nie okazało, że Twoje 80 czy ile tam ważysz kilo to trochę za mało ;)

Proszę moderatorów o skasowanie tego posta - chyba frajerów tu nie tolerujemy.
A co do robienia kogokolwiek w chuja to wystarczy przejrzeć ten temat od początku. Od 4 lat 99% zadowolonych klientów, a jakiekolwiek problemy czy niejasności wynikały z przyczyn losowych, lub tego, że wszyscy podbijają do mnie po prace na ostatnią chwilę. Właśnie dlatego zainteresujcie się tematem swojej ustnej matury wcześniej :)
Michał_Płock

Postautor: arturborubar » 27.09.2011, 15:45

-Werter i inni.Literacki portret samobójcy.Dokonaj analizy wybranych przykładów.
-Rózne sposoby kreowania postaci zbrodniarzy w literaturze polskiej i powszechnej.Przedstaw ich psychologiczne portrety na wybranych przykładach.
-Motyw wampira w kulturze.Porównaj na podstawie wybranych przykładów z literatury i innych dziedzin sztuki.
-Na podstawie wybranych tekstów literackich i filmowych scharakteryzuj wykreowaną rzeczywistość powstańczej Warszawy.
-Faszyzm i stalinizm zagrożeniem dla narodów i człowieka.Scharakteryzuj zjawisko,analizując wybrane przykłady z literatury,teatru i filmu.
-Obraz totalitaryzmu w literaturze.Omów rozne sposoby ukazywania problemu w wybranych utworach XX wieku.
-Fabuła powieści kryminalnej.Scharakteryzuj na wybranych przykładach z literatury współczesnej.
-Zołnierz,powstaniec,konspirator jako bohaterowie literatury polskiej.Omów problem,odnosząc się do wybranych utworów.
-Tragedia Holocaustu ukazana w literaturze i filmie.Przedstaw na wybranych przykładach.

Kupie podane prezentacje maturalne
arturborubar

Postautor: Świąteczny Karp » 27.09.2011, 17:38

"Bohater literacki a jego filmowa kreacja. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach."

Bibliografia + ramowy plan wypowiedzi + fragmenty filmów gotowe do odtworzenia + oczywiście tekst

Oceniona na 20 punktów.

50 złotych
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"
Świąteczny Karp

Postautor: arturborubar » 27.09.2011, 19:11

Jakieś opinie na temat http://www.pomocmatura.pl/ ?
arturborubar

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park