"Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibolach

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

carpe diem
Posty: 44
Rejestracja: 30.03.2012, 23:20

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: carpe diem » 23.06.2012, 23:06

w empikach brak, ale można zamówić przesyłkę za darmo, do odebrania w empiku, więc jak ktoś narzeka na brak pieniędzy może coś zaoszczędzić



Miś83
Posty: 33
Rejestracja: 10.02.2011, 18:40

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Miś83 » 24.06.2012, 09:58

Książka przeczytana..i powiem szczerze że oczekiwałem wiecej, chodz nasza sytuacja opisana perfekcyjnie;) hmm pierwsze wrażenie po przeczytaniu to ze autor chce być prekursorem tych legalnych ustawek, chce podzielic sie pomysłem z innymi kibicami i czeka na opinie:) Według mnie to nie jest do przejścia to juz by nie było to samo, mnie by to nie rajcowało:) Nasz ruch czekaja zmiany i to jest nieuniknione, ale mam nadzieje ze pojdzie troche w inna strone, mam też życzenie zebyśmy mieli wreszczie normalną Reprezentacje podchodzili do niej jak Anglicy, zabawa,spiewy imprezy, zadymy a nie stali ubrani na czarno,spięci, i robili grożne miny;) Pozdrowienia;)

crafty
Posty: 86
Rejestracja: 18.01.2012, 20:09

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: crafty » 24.06.2012, 11:20

Książka zdecydowanie na plus. Kilka razy przy jej czytaniu wybuchałem śmiechem :) W prawdziwy sposób ukazuje życie współczesnego kibola.
Zachęcam Was do przeczytania recenzji którą napisałem, jest dostępna pod tym linkiem: [link]

Brist
Posty: 150
Rejestracja: 26.11.2009, 18:19

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Brist » 24.06.2012, 15:49

Rowniez pzeczytalem, ogolnie dwie pierwsze czesci kapitalne i tak jak @crafty kilkukrotnie wybuchalem smiechem, ale po przeczytaniu tych wszystkich pochwal czekalem jednak na wiecej. Oczywsiscie to jest tylko moje zdanie, ale mysle ze mozna bylo wymyslec jakies lepsze zakonczenie, bo jesli ma byc film na podstawie ksiazki to sądzę, że rezyser da ludziom do zrozumienia, że trzeba zalegalizowac ustawki, a to chyba nie o to w tym chodzi. Ale ogolnie oczywiscie ksiazka na plus.

Wolwes
Posty: 132
Rejestracja: 12.01.2012, 13:24

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Wolwes » 24.06.2012, 16:12

Co do pierwszej i drugiej części książki jest to kapitalny opis kiboli, podobnie jak koledzy powyżej również wybuchałem śmiechem (szczególnie przy opisie k.net). Co do trzeciej części moim zdaniem autor nie miał na myśli wprowadzanie legalnych ustawek przed/przerwie meczu, ale żeby ich uniknąć w przyszłości i nie iść takim śladem, aby je zalegalizować (po za tym 3 część książki to sen Belfra). Jest to oczywiście wyłącznie moja ocena tej, że książki i każdy może to w różnoraki sposób interpretować. Książkę "Jestem kibolem" mogę polecić z czystym sumieniem całej braci kibicowskiej w Polsce!
CHROBRY GŁOGÓW (h) STILON GORZÓW

Brist
Posty: 150
Rejestracja: 26.11.2009, 18:19

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Brist » 24.06.2012, 17:18

Wolwes pisze:Co do pierwszej i drugiej części książki jest to kapitalny opis kiboli, podobnie jak koledzy powyżej również wybuchałem śmiechem (szczególnie przy opisie k.net). Co do trzeciej części moim zdaniem autor nie miał na myśli wprowadzanie legalnych ustawek przed/przerwie meczu, ale żeby ich uniknąć w przyszłości i nie iść takim śladem, aby je zalegalizować (po za tym 3 część książki to sen Belfra). Jest to oczywiście wyłącznie moja ocena tej, że książki i każdy może to w różnoraki sposób interpretować. Książkę "Jestem kibolem" mogę polecić z czystym sumieniem całej braci kibicowskiej w Polsce!

I własnie o to chodzi, że mozna ją w róznoraki sposob interpretowac, ale tak z drugiej strony to chyba dobrze...

x.x
Posty: 211
Rejestracja: 17.04.2012, 16:32

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: x.x » 24.06.2012, 18:38

Ja jestem w trakcie czytania (90 str.). I dla zwykłych kiboli to książka nie jest czymś zaskakującym (ustawki,mecze u siebie,wyjazdy itd.). Podczas czytania można się pośmiać. Autor bardzo dobrze opisał sceny erot. z Martą :) Książka wciąga i fajnie się ją czyta. Ogólnie myśle że ktoś spoza środowiska kibicowskiego nie skusi się na książkę o kibolu. pozdro

OldSchoolFans
Posty: 402
Rejestracja: 11.01.2010, 23:22

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: OldSchoolFans » 24.06.2012, 20:13

RECENZJA KSIĄŻKI autorstwa Krzysztofa Korsaka pt
"JESTEM KIBOLEM"
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 257&type=1

Książka pt. ”Jestem Kibolem” autorstwa Krzysztofa Korsaka to nic innego jak streszczenie stylu życia fanatyka piłkarskiego. Głównym bohaterem jest 26-letni Kamil Cz. członek „sekcji sportowej” jednego z lubuskich klubów piłkarskich. Na co dzień nauczyciel historii w jednej ze szkół. Jego sposób nauczania odbiega nieco od tego, do którego przyzwyczaił nas podczas lekcji historii w liceum pan Wacław z wąsem. W książce opisana jest sól kibicowskiego życia, czyli wojaże po Polsce za swoją drużyną, stadionowe akcje, rywalizacje na ubitej glebie czy też wspólne melanże ze zgodowiczami. Dla osób będących w temacie nie jest to niczym nadzwyczajnym a na pewno osoby czynnie uczestniczące w kibicowskim życiu odnajdą cząstkę opisu swego życia, niezależnie od tego czy jesteś z grupy trzymającej władzę na stadionie, ultrasem czy może zwykłym wyjazdowiczem. Ponadto książka zawiera opis życia codziennego, czyli np. problemy w pracy z szefem, przelotne lub bliższe znajomości z kobietami i wiele innych. Możemy również przeczytać o sytuacjach obrazujących jak bardzo policja stara się utrudnić życie stadionowym fanatykom. W książce nie zabrakło również paru zdań o poziomie jednego z ogólnodostępnych for kibicowskich po reformie szkolnictwa, czyli wprowadzeniu gimnazjum a także masowych promocji dotyczących usług internetowych.

Pewnego dnia, podczas konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny uszczerbek na zdrowiu ponosi przyjaciel Kamila a zarazem i chłopak z ekipy - Kocur. Sytuacja ta sprawia iż główny bohater zastanawia się nad ograniczeniem sportowego stylu życia. Wkrótce po tym, ze względu na konflikt z prawem Kamil traci posadę nauczyciela jednakże z pomocą przychodzi ociekająca sexapealem koleżanka Marta, która podsuwa Kamilowi pomysł jak podczas sportowej rywalizacji na ubitej ziemi uniknąć problemów z policją oraz ewentualnego zagrożenia życia. Kamil wraz z chłopakami z ekipy rządnych mocnych wrażeń szybko wciela pomysł Marty w życie, jednak równie szybko pomysł weryfikuje ostanie pięć wersów książki.

„Jestem Kibolem” to nie tylko opis barwnego życia fanatyków ale książka opowiada również o prawdziwej oraz bezinteresownej przyjaźni, uczuciach, problemach dnia codziennego. To przede wszystkim walka o swoje poglądy, przekonania. Wierność „swojej” drużynie i sobie samemu. To wyrażanie własnego „ja” w obecnych czasach, w których media podsumowują kibica słowami ”dzicz, zło, agresja”.

Książka godna polecenia. W przerwie między sezonami „Jestem Kibolem” poza analizą terminarza rozgrywek na pewno przyspieszy nieco czas oczekiwania na start ligowych rozgrywek. Dzięki książce zrozumiesz jak bardzo wciąga kibicowski świat a także to, że człowiek bez żadnej pasji jest wrakiem…

Pozycja ta może być również interesująca dla osób postronnych, niezwiązanych ze światem kibiców. Dzięki książce poznają one np. hierarchię panująca na stadionie czy też ile wysiłku kosztuje przygotowanie oprawy meczowej - barwnego show na trybunach oraz głośny doping od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

„Jestem Kibolem” poza księgarniami i salonikami prasowymi w szybki i łatwy sposób można nabyć bezpośrednio u autora, pisząc na adres [email protected] .
Cena książki to 39 złotych plus ewentualne koszty wysyłki.
Opracował dn.24.06.2012r. serwis [link]

"JESTEM KIBOLEM" w liczbach (stan na 24.06.2012r.)
1 – Od kilkunastu dni książka zajmuje 1. miejsce w ogólnopolskim TOP Empiku.
2 – Książka w niespełna dwa tygodnie po premierze wskoczyła na 2. miejsce na liście najchętniej kupowanych książek w całej Polsce.
1000 – Ponad tyle pozytywnych opinii dostała książka od Czytelników w kilka dni.
3000 – Ponad tyle kliknięć „lubię to” dostał oficjalny fan page książki: http://www.facebook.com/JestemKibolem w niespełna miesiąc.

Kup książkę „Jestem kibolem” bezpośrednio od autora! Tanio, szybko, bezpiecznie! Więcej na oficjalnej stronie książki: [link].
[link]

Jurand ze Spychowa
Posty: 1328
Rejestracja: 26.02.2007, 20:17
Lokalizacja: Spychów

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Jurand ze Spychowa » 25.06.2012, 07:27

Przeczytałem w dwa dni, gdybym miał więcej czasu to pochłonąłbym ją w jeden. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak jestem zadowolony w niektórych momentach śmiałem się sam do książki, polecam.

PrOrOk
Posty: 56
Rejestracja: 18.03.2007, 14:03

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: PrOrOk » 25.06.2012, 14:41

Po przeczytaniu przez moją kobietę rozdziału z Martą, takiej ochoty dostała że słowa autora od razu przełożyliśmy w czyny :) Oby więcej tego typu opisów hehe

pożeracz słonecznika
Posty: 179
Rejestracja: 28.01.2009, 23:58

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: pożeracz słonecznika » 25.06.2012, 23:23

Zacząłem czytać i jestem na 90 stronie. Książeczka jak na razie elegancka. Warto sobie poczytać. Fajny, prosty, a do tego bardzo opisowy i bekowy język. Momentami można się nieźle pośmiać. Każdy znajdzie tam coś ze swego życiorysu

Wells
Posty: 256
Rejestracja: 16.01.2010, 21:26

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Wells » 26.06.2012, 17:42

Recenzja książki:

[link]


Bonjo
Posty: 454
Rejestracja: 27.02.2007, 13:14
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Bonjo » 27.06.2012, 10:25

Książkę przeczytałem w 2 dni. Podzielę ją na dwie części: pierwsza to rozdział pierwszy. Napisany bardzo prostym językiem (niektóre historyczne "wstawki" w dialogach aż prymitywne i dodane na siłę), wszystko opisane zwięźle, ale mimo wszystko śmieszny i pochłaniający czytelnika. Druga część to rozdziały 2. i 3. W sumie o niczym, ale za to z bardzo rozbudowanymi dialogami, "ciężkimi" rozkminami, wszystko opisane niezwykle szczegółowo i dokładnie, ale przez to czasami nieco nużący. Czytając miałem wrażenie jakby książkę pisały dwie różne osoby, bądź autor zrobił sobie dłuuugą przerwę w tworzeniu. A przecież spokojnie można było pierwszą część rozbudować do 250-300 stron (wiele aspektów mimo wszystko pominiętych), a całą resztę streścić w kilkunastu. Myślę że całość byłaby wtedy znacznie lepsza w odbiorze.

Stadionowy Artysta
Posty: 139
Rejestracja: 28.08.2011, 17:58

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Stadionowy Artysta » 27.06.2012, 11:46

Tak szczerze to trzecia część tej książki to czyste science fiction i dla mnie takie to z d***. Myślałem, że to będzie książka pisana przez kibola dla kiboli, a tymczasem mamy tu jakieś sztucznie wplatane w rozmowy tłumaczenia, definicje, historyczne wstawki. Do tego tak naprawdę życie kiboli w gruncie rzeczy słabo opisane. No bo co tam było? 1 wyjazd, 1 zadyma na stadionie, 1 grill. No oczywiście był też dołek, byłą rozprawa, ale czy nie spodziewaliśmy się wszyscy czegoś więcej?

Bo ja osobiście spodziewałem się takiej powieści jak dajmy na to dowolna fantasy- tam nei ma tłumaczenia definicji smoka, elfa etc. Tam jest po prostu akcja, jakaś fabuła w tym danym świecie.
Obrazek

paradoks
Posty: 103
Rejestracja: 13.06.2010, 09:39

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: paradoks » 27.06.2012, 14:29

A tam pierdolicie książka jak książka autor nie tworzył działa wiekopomnego Pana Tadeusza.
Dzięki temu tytułowi będzie teraz łatwiej napisać, wydać coś nowego innemu fanatykowi i myślę że może po celuje w gusta 99% forumowych krytyków. Mi osobiście książka się podobała bo czułem się jak by czytał o sobie samym, a zbyt rozbudowany dział 1 bardziej przypominał by pamiętnik kibica a nie oto chyba autorowi chodziło...

Bonjo
Posty: 454
Rejestracja: 27.02.2007, 13:14
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Bonjo » 28.06.2012, 12:34

Po prostu trochę nie zachowano proporcji. Rzeczy typowo kibicowskie są sztucznie krótkie i kiepsko napisane, a pozostałe rozbudowane do granic możliwości, opisane dobrym "profesjonalnym" językiem, ale dotyczą kolacji u cioci i ustawek na stadionach (co de facto sprowadza się do tłumaczenia tego samego n-tej osobie z rzędu) :)

Fajnie że książka jest, ale ani ona typowo dla kibiców (wg mnie), ani dla "szerokiej publiczności".

Michał_Płock
Posty: 575
Rejestracja: 21.09.2009, 23:31

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Michał_Płock » 28.06.2012, 19:08

Mam mieszane odczucia po przeczytaniu książki, ale... chyba właśnie o to chodziło. Gdybym miał opisać ją jednym słowem to powiem krótko - PRAWDZIWA. Każdy aktywny kibol po pierwsze odnajdzie w historii Belfra coś ze swojego życiorysu, a po drugie bardzo szybko dopasuje sobie, kto w jego ekipie jest metaforycznym Obiadem, Kobrą, czy też Matką ;)
Rozkminy i przemyślenia, które ma główny bohater z pewnością przeżywał nie jeden z nas - wydarzenia są opisane bardzo realistycznie. Czy to był dołek, sprawa w sądzie, awantura, impreza, mecze, czy też randka i rozmowy z Marta i rodzicami - śmiałem się sam do siebie - bo miałem deja vu.
Bardzo dobry opis i podsumowanie próby znalezienia innego hobby i jakże prawdziwy wniosek i porównanie odnoszące się do kobiet w życiu...

Co do pomysłu "legalnych ustawek" to już nie raz o tym myślałem i moim zdaniem jako pomysł komercyjny byłby to strzał w dziesiątkę, tylko że to już nie byłoby kibolstwo, a coś zupełnie innego.

Dużym plusem książki jest również opis użytkowników kibice.net i odniesienia do najpopularniejszego tematu na tym zacnym forum :)

Co do minusów to po pierwsze za krótka. Po drugie w pewnych momentach darowałbym już sobie aż tak dokładne opisy smrodu...
Podsumowując ta książka to mieszanka tego, co mieliśmy do tej pory: Ligi chuliganów, Pamiętnika kibica, filmu Green Street Hooligans, czysto teoretycznych publikacji prasowych ale, co bardzo ważne - wszystko napisane w taki sposób, że nie ma się wątpliwości, że pisał to jeden z nas :)

Gratuluję autorowi dobrej roboty, a kibolom polecam!
Prezentacje maturalne/prace licencjackie/magisterskie! -> gg:1451747

gniady_lopez
Posty: 402
Rejestracja: 26.02.2007, 18:19

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: gniady_lopez » 28.06.2012, 20:13

Książkę łyknąłem w niecałe 4 godziny (podróż Warszawa-Kato), wciągająca napisana fajnym językiem,parę razy jak każdy śmiała mi się morda do książki.Te rozmowy i odniesienia do historii autor dodał nie dla takich ludzi jak My, tylko dla zwykłych ludzi którym poprzez takie "pogadanki u babci na urodzinach" autor chciał przedstawić pozytywne aspekty chuliganki-takie jest moje zdanie.

Ps.Jak ktoś nie ma 40 dyszek na książkę a chciałby ją niech podbije na priv oddam za 20zł+przesyła
[link] Obrazek
Aukcje Allegro(chulsy wys free:),Zostań fanem

Zapomniałem Hasła
Posty: 189
Rejestracja: 19.01.2012, 22:50

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Zapomniałem Hasła » 29.06.2012, 02:50

gniady_lopez pisze:Te rozmowy i odniesienia do historii autor dodał nie dla takich ludzi jak My, tylko dla zwykłych ludzi którym poprzez takie "pogadanki u babci na urodzinach" autor chciał przedstawić pozytywne aspekty chuliganki.
Dokładnie, tak też to odbieram. Dla mnie opisywane rzeczy u babki zegarowej były tak oczywiste, że aż nie chciało mi się tego czytać. Cycata ciocia Magda(?) ratowała ten wątek hehe.
Szkoda, że tylko 300 stron.
W sumie chyba pierwsza książka przy której miałem pare razy spory ubaw.
Nie wiedziałem, że osoba poobwieszana przeróżnymi gadżetami klubowymi nazywana jest "kibel".
Pomysł z legalnymi ustawkami mocno kontrowersyjny ;]

Ogólnie książka na plus. Ciekawe jaką popularność zyskałaby za granicą w języku angielskim, niemieckim
ObrazekObrazek

chorzowski_nrsl
Posty: 77
Rejestracja: 03.06.2010, 21:33

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: chorzowski_nrsl » 29.06.2012, 09:03

ksiazka dobra,idzie sie w niektorych momentach naprawde dobrze posmiac,Obiad wymiata:)

1.3.1.2
Posty: 45
Rejestracja: 01.03.2012, 21:46

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: 1.3.1.2 » 29.06.2012, 18:10

Właśnie przeczytałem, ogólnie spoko :) Obiad dobry zawodnik hehe..
Co do legalnych ustawek, to kapa w h**.
Ostatnimi czasy głośno było o nowej dyscyplinie Fight Football League jeżeli to nie wypaliło, a co dopiero "legalne ustawki"

czarny smok
Posty: 298
Rejestracja: 21.02.2011, 21:40

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: czarny smok » 29.06.2012, 18:20

Ciekawe jaką popularność zyskałaby za granicą w języku angielskim, niemieckim
Na zachodzie pewnie bez szału, ale Czechy, Słowacja, Węgry czy nawet Ukraina myślę, że szła by całkiem dobrze.
1 Marca-Dzień "zołnierzy wyklętych"
23 Marca-Dzień przyjaźni polsko-węgierskiej

Zapomniałem Hasła
Posty: 189
Rejestracja: 19.01.2012, 22:50

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Zapomniałem Hasła » 30.06.2012, 02:59

Te kraje między innymi miałem na myśli. Dorzuciłbym Niemców, Anglików, Chorwatów, Serbów
ObrazekObrazek

zajaczek_wielkanocny
Posty: 68
Rejestracja: 06.04.2012, 13:38

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: zajaczek_wielkanocny » 30.06.2012, 08:26

Panowie, jest gdzies mozliwosc zamowienia tej ksiazki w necie z opcja wysylki za granice, i platnoscia poprzez pay pal ?

zlyKIBOL
Posty: 87
Rejestracja: 28.05.2011, 09:58

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: zlyKIBOL » 30.06.2012, 08:30

autor wysyła za granice ;)

don_sado

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: don_sado » 30.06.2012, 13:37

Książka naprawde daje radę, choć dostrzegam w niej również parę minusów. O plusach nie będę wspominał, bo wszystkie chyba już zostały wymienione.
Po pierwsze, to jest zaaaa krótka- wiele kwestii zostało skróconych do minimum, a można było trochę pociagnąć.
Po drugie- wiele rzeczy dzieje się 'za plecami' czytającego, czyli pominięcie jakichś tam rzeczy, a dopiero w późniejszym czasie dowiadujemy się, co się działo. Można to byłoby rozwiązać jakoś inaczej, to od razu dałoby paredziesiąt kartek więcej..
I po trzecie, chyba ostatnie- rozdział 3 sporo odstaje od poprzednich dwóch. Wiem, że to fikcja, fantazja, itp., ale jakoś do mnie to nie przemówiło.

Twoje_zdrowie
Posty: 19
Rejestracja: 26.03.2012, 12:14

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Twoje_zdrowie » 30.06.2012, 15:10

kiedy będzie w PDF ? :)

Duszek
Posty: 107
Rejestracja: 28.04.2012, 15:45

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Duszek » 01.07.2012, 19:57

przelej mi 50 zł, ja je przeleje autorowi ksiazki na konto i ci zrobie wersje pdf.

B.Mizeria

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: B.Mizeria » 02.07.2012, 13:29

chorzowski_nrsl pisze:ksiazka dobra,idzie sie w niektorych momentach naprawde dobrze posmiac,Obiad wymiata:)
Bestseller to nie jest, ale jak piszesz - do pośmiania się i pomyślenia.

Paweł SKTM
Posty: 49
Rejestracja: 23.01.2012, 15:30

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Paweł SKTM » 02.07.2012, 16:55

Może się komuś przyda; wklejam z naszego forum moją opinię o książce:
Jeśli chodzi o moją opinię- zastrzegam, że ja raczej dużo czytam i o ile sama tematyka jest nawet ciekawa, to już sposób w jaki to zostało napisane mnie odrzuca. Po prostu wynudziłem się przy tej książce, a zakończenie jest oczywiste gdzieś od połowy. Natomiast jesli ktos czyta mało albo nie czyta w ogóle, moze go wciagnie.

książka jest napisana z perspektywy chuligana Stilonu i opowiada o tym, co każdy chuligan zna- ustawki, awantury na stadionach, kłopoty w pracy, imprezy, bzykanie- te sprawy. tematyka na pewno zaciekawi każdego kibica, ALE...

ale ta książka nie jest adresowana do fanatyków- to bardziej pozycja, która ma wytłumaczyć "niekumatym" kibicom co to ultras, co to chuligan, dlaczego kibice biją się za swój klub itp. Ja wynudziłem się najbardziej właśnie czytając opisy rzeczy dla mnie i pewnie dla was tez oczywistych. Autor widać że jest kumaty, wie o wielu sprawach, także na polu chuligańskim, natomiast jest to wiedza na poziomie gimbusa który całe dnie spędza na kibice.net. Nie wiem, kim jest autor, może to jakiś dobry chłopak, ale napisane jest to tak, a nie inaczej.

Kolejna rzecz to język. Tak sztywnych i sztucznych dialogów dawno nie widziałem. Również postaci są zajebiście schematyczne, az sztuczne. Np. jak opisuje wujka ze wsi, to jakbyś widział ferdka kiepskiego w połączeniu z jakąś zapitą morda z pegeeru. Sam sposób pisania, użyte porównania, itp jest bardzo nieporadny i jakby "na siłe". To jakbyś miał koleżkę kujona, który na siłę chce być fajny i klnie jak szewc, a jest tylko śmieszny.

Jak mówiłem- to nie jest książka adresowana do kibiców, bo kumaci się przy niej wynudzą. Jesli macie np. kobietę, która nie wie o co chodzi, możecie jej to sprezentować, to się dużo nauczy i (może) zrozumie. Dla mnie- 4/10.

PS. Może, ale to bardzo być może, jestem tak zawiedziony bo po takiej reklamie i wynikach sprzedaży spodziewałem się czegoś w ch.. zajebistego. A jest tylko średnio. Doczytałem do końca tylko z obowiązku, żeby nie pierdolić że jest fajne/niefajne bez poznania całości.

Fanatycy Widzewa
Posty: 568
Rejestracja: 30.05.2011, 22:55

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Fanatycy Widzewa » 02.07.2012, 19:53

przeczytałam

i z mojego punktu widzenia trochę zgadzam się z powyższą wypowiedzią

po 1 - prosta fabuła, proste postacie, proste dialogi, za dużo tej prostoty jednak, brakuje mi tu jednak jakiegoś wyszukania
po 2 - obraz kobiety w świecie kibicowskim - Marty - bezpruderyjna wulgarna suka, słaba postać i szkoda mi że akurat w taki sposób dziewczyna została w tym świecie pokazana (już bardziej odpowiadała by mi postać a'la dziewczyna ze Skrzydlatych Świń, charakterna, zadziorna :))
po 3 - za dużo wulgarnych prostackich treści - sranie, kupy, fuuuuuj
po 4 - brakuje szczegółowych opisów niektórych wątków (chociażby ustawki, zakazy, psiarnia, ultras), które można by w fajny sposób przedstawić, mam wrażenie że autor chciał wszystko na siłę wepchnąć do książki, żeby tylko było, niestety bez wchodzenia w szczegóły
po 5 - absurdalny rozdział o legalnych ustawkach, aż dziw że w głowie łobuza mogło się coś takie zrodzić, ten rozdział potraktowałam z politowaniem i jako krzywy żart autora na zakończenie :) hehe

ogólnie przeczytałam, brawo za inicjatywę, tematyka jak na książkę ciekawa, ale potraktowana nieco powierzchownie

Olson
Posty: 680
Rejestracja: 23.07.2011, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Olson » 02.07.2012, 20:35

A moim zdaniem fabuła w tej książce jest mało ciekawa ale samą książkę oceniam na plus właśnie ze względu na sposób w jaki została napisana. Czytając prawie cały czas się śmiałem. Nie zgadzam się z opinią, że postaci są sztuczne. Taki stereotypowy wujek Bogdan czy kuzyn Artur to ludzie, których spotyka się w codziennym życiu i oni używają dokładnie takich argumentów jakie przedstawił autor. Nie wiem tylko do kogo ta książka jest kierowana bo jeśli do kiboli to fabuła jest zbyt oklepana. Mamy tu właściwie opis życia, które większość z nas zna z autopsji. Jeśli ma przekonać przeciętnego czytelnika, że kibole są normalnymi ludźmi to przeszkadza w tym postać Marty i opis seksu z nią. Lizanie d*** - fuuuj, to raczej nie przekona nikogo, że kibol to normalny człowiek.

Fedelta
Posty: 261
Rejestracja: 13.07.2009, 11:17

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Fedelta » 03.07.2012, 12:25

Książka ponownie dostępna jest w naszym sklepie:

[link]

Zapraszamy
Obrazek
ODZIEŻ DLA KIBICÓW:
[link]

maniek2010
Posty: 45
Rejestracja: 21.01.2010, 13:15

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: maniek2010 » 03.07.2012, 13:23

Jak dla mnie książka bardzo dobra, przygotowana właśnie dla tych mniej jak to się mówi "kumatych" i dużo takie osoby mogą "wynieść" z tej książki. Przecież jak jesteś kibolem i wszystko to przeżywasz co związane z kibicowaniem to po co masz jeszcze o tym czytać. Ktoś tu narzeka że Marta źle opisana i może to źle pokazać kibica. Przecież bez przesady nie chodzi tu, aby pokazać że kibole to aniołki i nigdy nic złego nie zrobili, bo każdy na ziemi ma dużo na sumieniu. Chodzi tylko o pokazanie prawdy. Według mnie książka bardzo dobra. Chętnie zobaczę film na jej podstawie i może kiedyś jakiś tytuł się pojawi dla tych bardziej wymagających.

Pch
Posty: 3885
Rejestracja: 16.10.2008, 21:53

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Pch » 03.07.2012, 13:32

Przeczytanie ksiazki zajelo mi dwa dni z braku czasu, zwlekalem z ocena, zeby na spokojnie to sobie przemyslec.
Musze sie zgodzic z poprzednikami, do kogo miala byc adresowana ta ksiazka?
Dla nas? Jesli tak to za malo tam akcji, ktore nas zainteresuja. Mamy tylko pobieznie opisane sytuacje, i to naprawde tylko kilka.
Dla szarego Kowalskiego? Sorry ale w tym momencie mozna bylo sobie darowac ta cala akcje z Marta, bo jest to po prostu wulgarne i nic nie wnaszace tak naprawde do tematu.
Tak wiec ciezko okreslic odbiorce ksiazki, przez co wyszedl z tego taki misz masz. Autor chyba sam nie wiedzial, w ktora strone chce sie udac i zrobil takie polaczenie, ktore moim zdaniem srednio wyszlo. Nas ksiazka nie powalila na kolana, a i przypuszczam na potrencjalnym Kowalskim wielkiego wrazenia tez nie zrobi.
Oczywiscie plus za pomysl, plus za checi, fajnie bylo poczytac cos w klimacie ale rzeczywiscie spodziewalem sie czegos wiecej.
Nastepnym razem polecam jasno okreslic odbiorce, my - zrobic cos w rodzaju pamietnika, poswiecic wiecej miejsca opisom meczy czy wyjazdow, jesli ma byc to ksiazka dla zwyklych ludzi- odpuscic sobie rzeczywiscie teksty o kupach czy lizaniu d***.

I rzeczywiscie autor ma dziwna tendencje do nadmiernego podkreslania pewnych rzeczy, ktore po prostu nudza a czasami wrecz odpychaja.

BIC
Posty: 320
Rejestracja: 09.07.2007, 13:26
Lokalizacja: Radymno

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: BIC » 04.07.2012, 12:57

@maniek2010 dla tych "bardziej wymagajacych" nigdy nic nie powstanie, bo zeby skaly sie zesraly, to oni i tak znajda cos, zeby pojojczec.
Ksiazka jak dla mnie luzacka, mozna poczytac zawsze i wszedzie i miec pewnosc, ze nic sie nie straci, nawet na trzydniowym kacu. Przy okazji jeszcze sie posmiac. Co do Marty i kupy, to co niektorzy oburzaja sie tak, jak by przecietny polski kibic wyrywal laski w bibliotece katolickiej, lazil z nia za reke przez 3 lata, a pozniej po uprzednim odmowieniu paciorka i zgaszeniu swiatla robili to po bozemu. O kupach oczywiscie tez nie gadamy z kumplami, zwykle na wyjazdach poruszane sa tematy wystepow w filcharmonii i tego jaka sztuke maja grac w teatrze.
Wracajac do ksiazki, to jak dla mnie 3 rozdzial najciekawszy, tylko mam wrazenie, ze nie wszyscy go zrozumieli.

Igloopol1978
Posty: 133
Rejestracja: 18.10.2011, 15:46

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Igloopol1978 » 04.07.2012, 14:03

Przeczytalem i mam mieszane uczucia.
1 rozdzial zajebisty,2 oprocz niektorych fragmentow i charakteryzacji k.net przecietny,3 hujowy(dla mnie to wogole nie byly legalne ustawki tylko jakis glupkowaty show i koniec kibicowania)
Wg mnie w tej ksiazce za malo bylo cukru w cukrze.
Powinno byc wiecej opisow ustawek,zadym,wyjazdow,opraw,problemow z psiarnia.A nie lizanie d*** Marty czy parenascie stron o obiadzie u babci.
Co do Obiada to spoko ziomek,usmialem sie ładnie.
Ktos tam pisal o Basce ze Skrzydlatych Świn.
Juz naprawde lepsza ta Marta niz ku*** ktora za 3500 zl obce barwy przywdziewa.

Fanatycy Widzewa
Posty: 568
Rejestracja: 30.05.2011, 22:55

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: Fanatycy Widzewa » 04.07.2012, 21:18

Igloopol1978 pisze:Ktos tam pisal o Basce ze Skrzydlatych Świn.
Juz naprawde lepsza ta Marta niz ku*** ktora za 3500 zl obce barwy przywdziewa.
oczywiście nie chodziło o wątek przerzuta w postaci Barbary, bo to każdy normalny potępia, tylko o jej charakterek, m.in. o to że w świecie kibicowskim odnalazła się na równi z chłopakami

-P-(FhZG)
Posty: 165
Rejestracja: 04.05.2007, 14:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Jestem kibolem" - książka o współczesnych polskich kibo

Post autor: -P-(FhZG) » 05.07.2012, 09:10

Teksty o Falubazie to autor chyba pisał pijany, powinien zapytac swoich decyzyjnych kolegów o szczegóły rozmów i kalkulowanie
YELLOW-WHITE-GREEN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości