Albańska dzicz na meczu z Legią

2015-07-31
Trafienie kamieniem jednego z piłkarzy Legii Warszawa nie było jedynym skandalem, który miał miejsce podczas rozgrywanego w albańskiej Tiranie meczu eliminacji Ligi Europejskiej z FK Kukesi. Fani gospodarzy zaprezentowali też prowokacyjną oprawę, na której grozili kibicom z Warszawy śmiercią!

Na transparencie trzymanym ponad głowami sympatyków FK Kukesi znajdował się napis w języku angielskim, którzy można przetłumaczyć jako: "Koniec meczu będzie końcem waszego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem". Poza prezentacją oburzającej oprawy lokalni kibice nie popisali się także atakując kamieniami legionistów zgromadzonych na wydzielonej dla nich części stadionu. Po interwencji albańskiej policji kibice z Warszawy zostali umieszczeni w innych sektorach.

Ostatni skandal miał miejsce w 53. minucie meczu, kiedy po strzeleniu drugiego gola dla gości kamieniem rzuconym z trybun został trafiony Ondrej Duda. Słowak opuścił boisko na noszach, a sędzia zdecydował o przerwanie meczu przed upływem regulaminowego czasu gry. Stołecznemu zespołowi najprawdopodobniej zostanie przyznane zwycięstwo walkowerem (3:0).

Co ciekawe albańscy kibice nie mają sobie nic do zarzucenia - uważają, że fani Legii są zwykłymi bandytami i w Tiranie otrzymali nauczkę, dzięki której być może zmienią swoje zachowanie podczas kolejnych meczów...