Albania: media zrzucają odpowiedzialność na legionistów

2015-07-31
Albańskie media niezbyt chętnie opisują wczorajszy mecz FK Kukesi - Legia Warszawa. Jeśli już wspominają o zakończonym skandalem spotkaniu eliminacji Ligi Europy, sugerują, że część odpowiedzialności za te wydarzenia ponoszą kibice warszawskiego klubu, którzy, zdaniem dziennikarzy, dążyli do konfrontacji i sprowokowali miejscowych!

Poniżej zamieszczamy krótkie streszczenia artykułów znalezionych w albańskiej prasie, które zaczerpnięte są z serwisu sportowego eurosport.onet.pl (źródło).

"Top Channel": Sen Kukesi o Europie zamienił się w koszmar. Zachowanie nieodpowiedzialnych osób prawdopodobnie zmusi UEFA do nałożenia sankcji. Rzucenie kamienia, którym trafiono jednego z graczy Legii, spowodował przerwanie meczu w najlepszym momencie, gdy oba zespoły strzeliły po golu. Święto futbolu w mgnieniu oka zamieniło się w negatywne wydarzenie, które długo będzie ciążyć na barkach albańskiego futbolu. Chuligańskie incydenty były inspirowane zachowaniem polskich fanów i zostały skopiowane przez Albańczyków, którzy próbowali atakować cieszących się piłkarzy Legii. Atak na Dudę był już drugim incydentem, bo pod koniec pierwszej połowy kibice z Polski usiłowali przebić się przez kordon policyjny, by doprowadzić do bójki.

"Albeu Sport": Ten mecz będzie miał gorzki smak nie tylko dla kibiców Kukesi, ale wszystkich fanów futbolu w Albanii. Z całą pewnością nie było to ciężkie przewinienie, ale jednak było to działanie karalne. Jeśli chcesz wspierać swój klub z całego serca, nikt nie wymaga od ciebie, byś robił coś zakazanego. To zdarzenie z graczem Legii nie powinno mieć miejsca.

"Top Radio Albania": Incydent z graczem Legii doprowadził do przerwania meczu w 52. minucie. Przy wyniku 1:2 rzucony kamieniem i ranny został jeden z zawodników rywali. Gorąco było już przed meczem, gdy w starciach pod stadionem rannych zostało kilku kibiców, a inni zostali zatrzymani przez policję.

"ABC news 24/7": To był ważny mecz w eliminacjach Ligi Europy. Sędzia przerwał mecz i wysłał drużyny do szatni. Albańczycy zapewniali, że sytuacja jest opanowana i na stadionie jest bezpiecznie. Delegat UEFA nie zgodził się jednak na kontynuowanie spotkania. Kukesi najprawdopodobniej dostaną przy stole walkowera 0:3 i wysoką grzywnę od UEFA.