żurkowski hattrick

Żurkowski z hattrickiem w Serie A!

2024-01-21

Niesamowitą formę po przejściu do Empoli pokazuje Szymon Żurkowski. W niedzielę zdobył hattricka i zagwarantować trzy punkty swojemu zespołowi. Po dwóch meczach w barwach nowej ekipy stał się jej najlepszym strzelcem.

Szymon Żurkowski nie jest typem supersnajpera. Podczas swojej poprzedniej przygody z Empoli w 68 spotkaniach zdobył zaledwie 6 bramek. Nieco inaczej jego przygoda z Azzuri wygląda za drugim razem. Na Stadio Carlo Castellaniego trafił niespełna 2 tygodnie temu, zagrał w tym czasie 2 mecze i zdobył aż 4 bramki.

3 gole polski pomocnik zanotował w niedzielnym ligowym starciu z Monzą. Pierwsze trafienie zaliczył na swoje konto już w 13. minucie, kiedy to po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców przeciwników oddał błyskawiczny strzał z woleja z linii pola karnego. 2 trafienie zawodnik wypożyczony ze Spezii zanotował jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to z okolic 10 metra dobijał strzał kolegi z zespołu głową.

Bramkę na 3:0, która ustaliła wynik meczu, Żurkowski strzelił w 73. minucie gry i ponownie była to dobitka. Uderzenie Stivena Shpendiego po wrzutce z bocznego sektora zostało zablokowane, ale na 7. metrze do futbolówki dopadł żądny hattricka Polak i pewnym strzałem na wślizgu skierował piłkę do siatki.

Dla Empoli zwycięstwo nad Monzą było niezwykle ważne, ponieważ zbliży zespół Azzurich do wyjścia ze strefy spadkowej.