szymanski fenerbahce basaksehir

Mecz Polaków w Turcji dla Szymańskiego

2024-01-24

Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego wygrało z Basaksehirem Krzysztofa Piątka 1:0 w niezwykle emocjonującym meczu tureckiej Super Lig. Pomocnik zespołu ze Stambułu otrzymał również lepsze noty od polskiego snajpera.

Przed meczem nic nie wskazywało na to, że Fenerbahce może mieć problemy w starciu z niżej notowanym rywalem. Szczególnie gdy pod uwagę weźmie się fakt, że Basaksehir połowę meczu grał w “10”. Decydującą bramkę na wagę 3 punktów dopiero w doliczonym czasie gry (po drugiej czerwonej kartce) zdobył z rzutu karnego Michy Batshuayi.

W starciu zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiał Sebastian Szymański. 24-latek podobnie jak przez cały sezon imponował wizją gry i starał się ciągle być pod piłką. Mógł nawet zdobyć bramkę tuż po zmianie stron, jednak jego uderzenie po podaniu Edina Dzeko przeleciało nad poprzeczką. Starania pomocnika w tym meczu zostały jednak docenione, a Szymański otrzymał wysokie noty, będące jednymi z najwyższych w całym zespole.

Swoją okazję miał też Krzysztof Piątek, a według wielu ekspertów była to zmarnowana setka. Polak miał sytuację jeszcze w pierwszej części gry, jednak jego strzał fenomenalnie obronił Dominik Livaković. Przy rosnącej presji ze strony Fenerbahce trener Basaksehiru ściągnął Krzysztofa Piątka z placu gry w 60 minucie. Jego zmiennik opuścił plac gry w doliczonym czasie gry po otrzymaniu czerwonej kartki.