
Lechia Zielona Góra-Legia Warszawa: na trybunach 5 tys. kibiców zamiast niespełna tysiąca
28 lutego od godziny 13:00 Lechia Zielona Góra będzie rozgrywała spotkanie z Legią Warszawa w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski.
Losowanie miało miejsce 20 listopada w Katarze. Matty Cash wylosował dla trzecioligowej Lechii dziewiętnastokrotnego Mistrza Polski – Legię Warszawa.
Organizacja meczu dla gospodarza stała się sporym wyzwaniem. Władze zaczęły zabiegać o jak najbardziej godną oprawę meczu, co jest równoznaczne z obecnością jak największej liczby kibiców na trybunach stadionu.
Do tej pory funkcjonujący monitoring oraz system wejść i wyjść zielonogórskiego stadionu MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej pozwoliłyby zasiąść na trybunach jedynie niespełna tysiącowi kibiców.
Klub i władze miasta zadziałały w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na stadionie. Wybudowano dodatkową trybunę, dodano nowe elementy związane z zabezpieczeniem.
Aż w końcu starania uwieńczyła informacja przekazana wczoraj podczas zielonogórskiego Balu Mistrzów Sportu przez prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, który oficjalnie poinformował, że mecz obejrzy 5 tysięcy kibiców, do czego dążyły klub i władze miasta.