Puszcza kibice awans

Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie!

2023-06-11

Puszcza Niepołomice po niezwykle emocjonującym meczu pokonała Bruk-Bet Niecieczę 3:2 i po barażach awansowała do Ekstraklasy. Decydującą bramkę w dogrywce strzelił Konrad Stępień.

Mecz wrzutek - tak w skrócie można określić dzisiejszy pojedynek dwóch zespołów walczących o awans do Ekstraklasy w finale baraży. Wszystkie trafienia tego meczu były bezpośrednim efektem akcji oskrzydlających, a zdecydowanie najgroźniejszą formą przeprowadzania ataków były wrzutki z obu flanek.

Pierwsze trafienie tego spotkania miało miejsce na starcie drugiej połowy. Wrzutkę w pole karne ze skrzydła posłał Marcel Błachewicz, najwyżej wyskoczył Tomas Poznar i uderzeniem głową otworzył wynik. Duży błąd w tej sytuacji popełnił golkiper gości, który powinien był interweniować zdecydowanie lepiej. Na odpowiedź Puszczy nie trzeba było długo czekać. 5 minut później Marcel Pięczek posłał piłkę prosto na głowę Artura Siemaszko, a ten wyrównał stan meczu.

Goście zaczęli coraz bardziej dominować, a broniąca się głęboko defensywa Bruk-Betu w końcu pękła. W 61. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka zaplątała się między nogami Roka Kidricia oraz Artema Putivtseva, szybciej futbolówkę zlokalizował Słoweniec i wgrał ją z ostrego kąta w pole bramkowe, gdzie niefortunną interwencją “popisał się” Andrej Kadlec i zanotował trafienie samobójcze. Odpowiedź gospodarzy znów była bardzo szybka. Po oskrzydlającej akcji Maciej Ambrosiewicz dograł piłkę do Murisa Mesanovicia, a ten precyzyjnym strzałem z linii pola karnego zdobył gola, który doprowadził do dogrywki.

W tej decydujący cios zadała Puszcza. W 99. minucie po dośrodkowaniu Huberta Tomalskiego z lewej flanki najwyżej w powietrze wzbił się Konrad Stępień i trafieniem głową ustalił wynik spotkania i zapewnił awans swojemu zespołowi. W końcówce obie drużyny miały jeszcze wiele okazji na zdobycie goli, ale ostatecznie żadna z prób nie wpadła do siatki.